Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Idont\'Care Atall

Oldal: 12345
Dátum: 2011.12.27. 18:52:08
Csak egy kérdés: Másnak is lassan jönnek meg az őskövek? Lehet hogy csak én vagyok türelmetlen, de máskor egy-két másodpercen belül meg szokott jönni a kavics ha PayPallal rendeltem, de most már lassan fél órája várok rá...

Oké, most olvastam Dop1150 postját, és vagyok a kakiban. Az ajándékozás miatt kivételesen 350 kavicsot vettem, aminek az árát levonta a Paypal és meg is kaptam róla a számlát a postaládámba, de ide még nem jött meg. Most akkor mi van...? Nagyon remélem hogy nem buktam a pénzt, mert akkor nagyon morcos leszek...
Dátum: 2011.10.02. 20:57:30
Miért libabőrös az ember ?
Mert a hörgőd begyullad
Mert kék az ég
Nem is libabőrös az ember
Mert az izmok össze húzódnak


...
Mármint...
...
Most komolyan...
...
...

Oké, feladom. Nézzetek rá a kérdésre, nem fogom sértegetni az intelligenciátokat azzal hogy elmagyarázzam az összes problémát...
Dátum: 2011.09.30. 16:24:46
A Héphaistosszal kapcsolatos kérdés sehogy sem az igazi.
A görög mitológiának több verziója is van, ami nem meglepő, tekintve hogy ugyanúgy szájról-szájra
hagyományozódott mint a népmesék, és attól függően hogy ki és mikor írta le erősen változhatott.
Én spec ismerem a a történetet úgy hogy eredetileg is sánta volt és Héra azért dobta le, hogy csak
szimplán csúnya volt és ezért lett ledobva és attól sántult meg, illetve a korábban felhozott Zeusz-általi
megsántítást is.
Szerintem nem igazán hibás a kérdés, csak azt kellene feltüntetni hogy melyik görög történetíró
szerint történtek így a dolgok.
Dátum: 2011.09.28. 17:57:04
Régen írtam ide utoljára, de ez most nagyon felhúzta az agyam. Kvíz-olimpián volt a harmadik kérdésem ezért nem tudtam kimásolni, de az a lényege:
Mi az a Helsinki-szindróma?

Életemben nem hallottam róla, de a négy válasz közül háromról tudtam hogy biztos nem, szóval megjelöltem a negyediket (Sugárszennyezés okozta kór.), mire azt kaptam hogy hibás.
A vicc: Tényleg hibás volt ez a válasz, tekintve hogy a Helsinki szindrómának tényleg semmi köze a sugárfertőzéshez... MERT NEM LÉTEZIK!!!
A "helyes" válasz az lett volna, hogy "Pszichológiai jelenség amikor a túszok megkedvelik fogva-tartóikat", de az a STOCKHOLM-szindróma. A Helsinki-szindróma egy soha nem is létezett baromság, ami azért terjedt el mert pár idióta azt hitte, hogy Svédország fővárosa Helsinki!

Valaki nagyon gyorsan javítsa ki a kérdést mert ez épp egy olyan dolog ami emiatt a kérdés miatt pontatlanul tud rögzülni az emberek fejében ha nem tudják miről van szó....
Dátum: 2011.09.14. 13:14:41
A Vanilia eredeti hazája....
Mexikó
Portugália
Svájc
Amerika


Amikor utoljára néztem Mexikó is Amerikában volt...
Dátum: 2011.08.18. 13:37:45
Egy kérdés a képembe vágta a kesztyűt, és én elfogadtam a kihívást...

Nem másoltam ki a kérdést, mert nagyon blatánsnak tűnt, de valahogy így hangzott:

Melyik Nem Almához kapcsolható dolog? (A "Nem" az eredetiben is nagy betűvel kezdődött...)
-Ruházat
-Számítástechnika
-Női név
-Növény

A "helyes" válasz a ruházat volt, ami egy kicsit megzavart, mert hát én hallottam már sok agyament számítástechnikai terminust, de almáról még sosem. Aztán ahogy belegondoltam, leesett: Apple...
A reakcióm nagyjából ez volt: "Na jól van kérdés, a csatát lehet hogy megnyerted, de a háború még csak most kezdődik..."

A problémám alapvetően az volt, hogy az Apple az egy márkanév, és bár valóban alma a logójuk, ez egy kicsit túlságosan is gyenge kapcsolat volt a szememben, így hát gondoltam: "Oké, ha ennyi neked elég ahhoz hogy 'kapcsolható' legyen, akkor ehhez mit szólsz..."

Rávetettem magam a mindenható Google keresőpultjára, beírtam hogy 'alma' és 'ruházat', és mit ad Isten?
-Aplle Bottoms (Női ruhamárka)
-Shabby Apple (Úgyszintén női ruhamárka)
és a kedvencem
-Apple Clothes (Az Apple cég munkatársainak ruházkodása)

Szóval ezt neked kérdés, a te 'Nem kapcsolható' válaszodra kapásból találtam három kapcsolható márkát, és ezek legalább annyira érvényesek mint az Alma a számítástechnikában! Most pedig kérem a +18% LÉt azért a négy vadászatért amit ezért bebuktam.
Dátum: 2011.08.14. 14:40:10
Újabb kvízolimpia, újabb agyfájás...

Személyes kedvenceim ebben a turnusban a "megjelölöm a helyes választ, erre kiírja hogy rossz válasz, mert a helyes válasz az lett volna amit megjelöltem(?)" hiba. Ez ötven kérdésben háromszor(!) jött elő, ami azért már kicsit kínos...

Ja, és új kedvenc kérdésem:
Ki volt Conan a barbár?
-Egy regényciklus hőse (helyes)
-Képregényhős (ez is helyes)
-Filmszereplő (Úgyszintén helyes)
-Valós történelmi személy (Na duh, akkor nem lett volna egyszerűbb azt kérdezni hogy ki NEM volt...?)

Szóval ja, ha egyszer kéthetente zaklatni akarnak ezzel az olimpia dologgal, akkor tessék végre átnézni azokat a nyamvadt kérdéseket és kikalapálni az ostoba rendszerhibákat, mert ettől már lassan nekem ég a pofám...
Dátum: 2011.07.15. 13:18:55
Melyik bibliai eseményhez kapcsolódik a víz vérré válása?
Tíz csapás egyike a kereszténységben eseményhez.
Káin és Ábel testvérgyilkos történetéhez.
Jézus utolsó vacsora jelenéséhez.
Jézus "menetele" a Golgota-hegyre eseményhez.

Na nézzük csak...
Magával a kérdéssel nincs nagy baj, leszámítva hogy biztos szerepel már vagy két tucatszor az adatbázisban, de a válaszok...
-Első válasz: Mi az a "kereszténységben esemény"? Tudom hogy a kérdéshez van ferdítve a választ nyelvezete, de azért álljunk már meg egy polgári, vagy legalábbis egy általános iskolai nyelvtanórai szóra! Arról meg már nem is beszélve hogy teljesen felesleges kiemelni hogy keresztény történetekről van szó ha egyszer BIBLIAI eseményekről szól a kérdés...
-Második válasz: Ez stimmel, bár a testvérgyilkosság kiemelése egy kicsit suta.
-Harmadik válasz: "Jelenéséhez"...? Mármint, ahhoz hogy Jézus megjelent az utolsó vacsorán, hogy nem tudott megjelenni mert jelenése volt máshol, vagy hogy valakinek szétesett a Bibliája és véletlenül a Jelenések könyvéhez rakta vissza ezeket az oldalakat...?
-Negyedik válasz: Trainwreck...

Javaslat:
Melyik bibliai eseményhez kapcsolódik a víz vérré válása?
Az egyiptomi tíz csapás.
Káin és Ábel története.
Az utolsó vacsora.
Jézus keresztre feszítése.
Dátum: 2011.07.03. 22:40:31
Miben hisz az ateista ?
több Istenben
egy Istenben
Isten nem létezik
Allahban


A kérdés úgy mindenestől baromság. Az ateizmus nem vallás hanem épp a vallás hiánya. Aki atesita az nem "Istenben", "Allahban" vagy "Zeuszban" nem hisz, hanem az isteni lény(ek) létezését tagadja úgy mindenestől. Az ateizmus lényege hogy az ember nem "hisz". Valami vagy van, vagy nincs. Az ateista nem azt mondja hogy "Nem hiszek Istenben", hanem azt hogy "Nincs olyan hogy isten".
A kérdés törlendő, nem elég hogy javíthatatlan baromság, de már van hasonló kérdés az adatbázisban.
Dátum: 2011.06.16. 18:59:11
Már régen írtam ide, de ez most kiérdemelte...
Régen kiket égettek meg babonából?
Varázslókat
Mágusokat
Boszorkányokat
Gonosz/ördög által megszállt embereket


Mindegyik válasz helyes. A középkori babona nem igazán csinált ügyet az ilyesmiből. Varázsló, mágus, boszorkány? Egyre megy, máglyára vele! Abban mondjuk nem vagyok biztos hogy az ördög által megszállt (olvasd: epilepsziás) embereket is megégették-e vagy csak szimplán trepanálták/keresztre feszítették/agyonvéreztették/stb., de most komolyan, nem tartom kizártnak hogy ők is a máglyán végezték. Akkoriban még volt elég tűzifa, szóval az egyetlen dolog ami gátat szabott az égetésnek, az az volt, ha a lakosok fogytak el. A középkor már csak ilyen vicces időszak volt...
Dátum: 2011.05.05. 12:47:38
Nem, már megvan a 400 győzelmem és kifogytam eseménypontból is. Most csak vereségeket gyűjtök hogy újra használhassam a bubit, de lássuk már be, mindenki jobban jár ezzel a megoldással. A támadóm ingyen kap egy kufárgyőzelmet és a vele járó fix lét, míg én kapok egy vereséget anélkül hogy valakit tömnöm kellett volna. Mindenki nyer.
Dátum: 2011.05.05. 11:34:13
Apróhirdetés: Ugyanezen a néven a hármas világon várok embereket akik ütnének.
Bárki aki 41-es szintre tud ütni az kérem jöjjön, mert szeretném vissza ledolgozni a győzelem/vereség arányomat, és akkor már inkább nyerjen valaki rajta mint hogy a környékemen lévőket keljen üresen tömnöm az esemény után.
Szóval ha valakinek kell egy ingyen csata, az jöhet, abszolút minimum felszerelésben vagyok egész nap.
Előre is kösz a segítséget.
Dátum: 2011.04.27. 18:43:30
A PPs lötyikre gondoltam, de azt nem tudtam hogy a kényelmi funkció megnöveli a PP-limitet is...
Na mindegy, most már tudom, köszönöm az infót.
Dátum: 2011.04.27. 18:33:20
Oké, most nem akarok senkit gyanúsítgatni, de ez érdekel hogy hogyan lehetséges...
A harmadik világon XARDAS THE MAGIER vezeti erőteljesen a toplistát a győzelmek terén... Közel 350 győzelme van pillanatnyilag 32 órával az esemény kezdete után. Ha max 150 PPt lehet felhalmozni, és napi max 40 PP jön be valóságformázással, akkor pillanatnyilag circa 230 PP-ből üthetett volna. A kérdésem az hogy most itt valami olyan taktika van a háttérben amiről én nem tudok, vagy valamit rosszul számol a rendszer...?
Dátum: 2011.03.13. 10:27:55
Ha tényleg növeli a portyagyőzelmeket, akkor itt valami förtelmes világ lesz amikor több tucat felső-kategóriás bubi-használó (beleértve szerény személyemet is ) elindul az event után hogy 400~ alkalommal leveresse magát...
Dátum: 2011.02.28. 12:00:58
Ma megint sok, létfontosságú és mindenki számára elérhető dolgot tanulhattam a kvízolimpiából.
Mint például hogy a Vörös Október Ruhagyárban öltönyöket gyártottak, hogy 6 szénatom van egy szőlőcukorban (ezt eddig még sosem számoltam meg, és most már nem is kell! Köszönöm VUkvíz!), hogy a sástói kilátó 50 méter magas akkor is ha a hivatalos honlap szerint 53 és hogy Radnóti keresztapja NEM Zolnai Béla volt.
Köszönöm Kvízolimpia hogy ezúttal is gyarapítottad ismereteimet és levagdaltad a kérdésfeltevők és a kvízadminok kompetenciájába vett hitem utolsó vadhajtásait is...
Dátum: 2011.02.21. 10:08:57
Az adatbázis besorolása az összesített kvízbesorolásokon alapszik. A válasz egyszerűen annyi hogy rengeteg következetlen és nemtörődöm ember van aki csak felületesen sorolja be a kérdéseket ("Hmmm... Ábel az valami keresztény alak volt, huh? Ok, akkor vallás!"), és ezeknek az átlaga néha ilyen érdekes eredményt hoz.

Amúgy ez még csak a jéghegy csúcsa, én már vagy tucatszor panaszkodtam például hogy miért nincs egy nemzeti zászló és jelképek kategória, tekintve hogy még mindig tonnaszám vannak ehhez kapcsolódó kérdések amelyeket jobb híján legfeljebb a földrajzhoz lehete besorolni.

Én magam részéről szeretem a kategorizálást, mivel egy újabb dimenziót ad a kérdéseknek, de pillanatnyilag a rendszer még mindig kicsit bicegve halad, ráférne még jó pár kategória az átláthatóság végett.
Dátum: 2011.02.21. 09:43:24
Meky ország elnöke volt, a napokban (2011. február) lemondott Hoszni Mubarak?
Irak
Franciaország
Bulgária
Egyiptom


Meky? A napokban? Ez a kérdés láthatóan nagyon friss, és csak a fejemet tudom fogni azon hogy elfogadták. Nem elég hogy helyesírási hibás, ráadásul az elévülő kérdések mintapéldája, erre pár éven belül a kutya se fog emlékezni.
Javaslat: Törölni.
Dátum: 2011.02.20. 12:34:49
A belső érték azt takarja hogy a pénznek magában, anyagában van értéke. Ha belegondolsz, egy 20000 Ft-os bankó csak egy darab papír, ha az állam nem biztosítja az értékét akkor az csak annyi amennyit a papír és a rajta lévő tinta ad, tehát szinte semmi.

Az ezüst dollár ezzel szemben rendelkezik saját értékkel mivel nemesfémből készült, így akkor is marad értéke ha az állam amely biztosítja azt eltűnne, az anyaga ettől függetlenül továbbra is ér valamit, szerencsés esetben megközelítőleg annyit mint amennyi a rányomott összeg.

Hogy őszinte legyek magam is néztem egyet a kérdésen, de egy kis logikával kikövetkeztethető még akkor is ha az ember nem tudja hogy mi a "belső érték". Elvégre, ott van az ezüst szó a válaszok között...
Dátum: 2011.02.20. 12:19:02
Viszont ez azt jelenti hogy ő sem végzett állatkísérleteket, csak kísérleteket amik állattestrészeket használtak.
...
Hé, ha megfordítanánk a kérdést és az lenne hogy kinek a felfedezéséhez kapcsolódott VALÓBAN állatkísérlet, akkor ez egy kifejezetten frappáns kérdés lenne!
Oldal: 12345