Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kvnoemi

Dátum: 2013.08.09. 12:32:42
Egyszer régen már felvetettem ezt a dolgot mikor a problémamegoldás hatékonyságáról volt szó, de nem igazán reagált senki. Most újra megpróbálom, hátha:

Úgy gondolom érdemes lenne megoldani, hogy a legutolsó tevékenységünk/kattintásunk visszavonható legyen. Akár őskő költség fejében is működhetne és/vagy időkorlátosan (hetente vagy havonta max. egyszer). Egyszerűen azért, mert a játékos szempontjából egy azonnali megoldást jelentene bizonyos bakikra (rossz cuccot adtam el, véletlen építés, mellékattintások stb.), a játékvezetésnek pedig nem kéne foglalkozni az ilyen jellegű dolgokkal. Természetesen a támadás/kihívás ne lehessen visszavonható mert visszaélésre ad lehetőséget, de más nem nagyon jut eszembe ami problémás (persze lehet, hogy van még ilyen).
Dátum: 2013.08.01. 23:43:11
Fix, hogy nem ezen múlik. Nem tudok ugyan 50 csatát lenyomni egy max. ép-ből, de ahogy néztem 20-30-at simán. Pedig a védekezésem sehol nincs a támadásomhoz képest. Kalandoknál sincs ilyen gondom, egy manaregennel megvan többnyire a 15, mindegy hány csata van bennük. Itt inkább a Xenók között lehet különbség. A legutóbbi ilyen eventen nekem voltak gondjaim.
Dátum: 2013.07.18. 18:57:19
Nem is erről van szó. Eredetileg azért került szóba a kútméret és szöviküldik kapcsolata, mert befolyásolja a fa építését. Ha kisebb szöviknek is figyelniük kell a kútméretre, akkor nyilván rájuk is vonatkozik, hogy nem építhetik ész nélkül a fát LE-ből. Illetve ha építik, akkor a szöviküldik lassulnak be. Ami szerinted panaszkodás, az innen nézve egy megállapítás volt, miszerint a nagy szövik nem valószínű, hogy küldetésen kívül pusztán passzióból Tudás fáját fognak növesztgetni. (Kivétel természetesen Offsboyék, de mint tudjuk kivételek mindig vannak. )
Dátum: 2013.07.18. 13:17:17
Épp, hogy a nagy szöviknél bekavar az építés és számít a szöviküldi. Amikor egy 5%-os kútnövelős küldetés több, mint 80-100 millió nyers LE-t igényel, akkor azért észnél kell lenni. Kisebb kútnál ez nyilván nem számít, ott még örülnek a növekedésnek, de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni.
Dátum: 2013.07.18. 11:44:32
Azért annyira talán nem lehet nagy gond. Kútból építeni ugyebár nem lehet, a LE-ből építést pedig épp a kút növekedése miatt nem lehet ész nélkül csinálni. Szerintem a szöviküldiket sem akarja senki feladni a fáért, tehát itt sokkal több dolgot kell összehangolni, mit event+építés. Ez pedig sok esetben nem könnyű, hiszen a játék már annyira összetetté vált, hogy nincs olyan, hogy "abszolút ideális nap".
Dátum: 2013.07.17. 06:33:27
Valóban azt a hozzászólást nem ártana javítani egy egyszerű, átlátható leírásra. Nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik az egész fa dolog, mint amilyennek innen összeolvasva elsőre tűnik. És a kapható jutalmakról is nálunk háromféle hozzászólás lett bemásolva fórumba, csak épp az nem amire Miklós azt mondta, hogy az a végleges verzió.
Dátum: 2013.07.17. 06:12:47
Miklós leírásában szerintem szó nem volt arról, hogy a nagy szövik vehetnek téglát. A nagy szövik csak építenek, a ki szövik pedig különféle módokon (vadászat, portya, vásárlás) szerzik a téglákat. Ezeket este beváltjuk egymással. Tehát az összes nagy szövi építése = az összes kis szövi által szerzett téglák. Így jön ki a tégla értéke, illetve az egy-egy nagy szövi által betöltött téglamennyiség.

Lehet, hogy félreértem, de én így értelmeztem a leírást és az eddigiek meg is felelnek ennek. Kicsit megtévesztő, hogy a kufárnál látszik a tégla, az épületeknél pedig ott az "energiatégla 0" illetve "építési energia 0" felirat, de nem gondolom hogy ezek kellenek nekünk valamire is.
Dátum: 2013.07.11. 18:19:35
Ez valóban hasznos lenne.
Dátum: 2013.07.02. 14:18:07
Szuperül hangzik!
Légyszi magyarázzátok el nekem, miért van rá szükség, hogy magasabb szintű karaktert támadva veszítsünk LE-t? Nem igazán használom a szubplazmát, felfelé meg egyáltalán nem, mert jelenleg úgy tudom VF mellett ha nyerek csak TP-t kapok, ha veszítek semmit. És még kamrázni sem lehet. A változással a nyert csata 0 LE/ sok TP maradna, ellenben vesztes csatánál buknék egy raklap LE-t? Mert ha így van csak akkor tartom jogosnak, ha nyertes csata esetén járna is a megfelelő mennyiségű LE, vagy ez a bukta csak EH esetén élne.

Valójában saját szempontomból nem nagyon hat meg a dolog, mert nekem nincs rá szükségem szerencsére, de kíváncsi vagyok miért van erre szükség és miért ilyen egyoldalúan?
Dátum: 2013.06.24. 11:29:19
Nehogy már az legyen a baj, hogy figyelni kell! Ez nagyon is hasznos ajándék. Részemről köszönöm. Persze a többit is.
Dátum: 2013.06.19. 09:40:06
Őszintén sajnálom akiknek a szubplazmán múlik most a befejezés. Tudom nem boldogít senkit, de talán a mérget enyhíti, hogy V3-on nem hinném tegnap 10 órakor még a top 5-be lehetett volna jutni. Az első 4 helyezett már hétfő este tutira megvolt, az ötödiket is merem feltételezni. A toplista beakadt még az első nap, ezért nem látszik ez.

Más:
Sokat agyaltok itt, hogyan kéne változtatni a szabályokon, hogy ne menjen le gyorsan az event és ne mindig ugyanazok győzzenek. Személyes véleményem, hogy bármilyen változtatás történik a játék menetében, akkor is ugyanazok lesznek a lista élén akik már mostantól gyűjtögetnek, terveznek, készülnek. Én személy szerint biztosan minden tőlem telhetőt megteszek továbbra is (ha nem gondolom meg magam, de akkor pedig teljesen letojom az egészet ). És szerintem ezzel nem vagyok egyedül, tehát akiknek event kezdéskor eszükbe jut, hogy talán jó lenne toplistásnak lenni, vagy kizárólag optimálisan hajlandóak játszani, azoknak továbbra sem lesz sok esélyük, bármerre is változnak a szabályok.

A változás egyébként nagyon jó lenne, bármilyen is én támogatom. Legalább lenne némi kihívás.
Dátum: 2013.06.12. 10:12:11
Tudtommal elég sokan készültek, és a 80. szintű állat így nem egy nagy kihívás. Az egész múltkori feladatsorban egy darab küldi van, ami fixen kiváltós ha az ember gyorsan akar végezni.
Dátum: 2013.06.08. 23:11:30
Dátum: 2013.06.08. 21:27:29
Azért én boldogan leszek veled együtt unszi.

Egyébként pedig én ugyan dehogy vitatkozom. Viszoknak nem is mondom többet, mert egyszerűen nem akarja megérteni, hogy azt a hozzászólásomat ami teli volt vigyorgó szmájlival mókának szántam. Gondolom, nem volt egyértelmű. De sajna én csak egy buta nő vagyok (egyszer tényleg átfestetem magam szőkére ), akinek ráadásul még humorérzéke sincs. Hát ez van.
Dátum: 2013.06.08. 21:07:04
De vérkomolyan teccik venni a beszélgetést. Részemről mókának indult, de úgy látom ez nem volt egyértelmű.

Csak, hogy tudd:
Valóban vannak átlag alatti karik nálunk. De játszanak, mert szeretnek játszani. Így. És ezért mi nem rúgunk ki senkit. Aki építeni szeret, az épít. Nem csak úgy játszhat valaki építőként, mint Kóc. Nem csak úgy játszhat más, hogy bajnok akar lenni. Nem mindenki a győzelemért játszik. Sokan bizony magáért a játékért és/vagy a társaságért. És ezért senki nem fog katába menni, vagy kikerülni a szöviből ha a saját képességei szerint napi szinten teljesít. Nagyon más szabályok vannak a két szövetségnél, és egyáltalán nem értem milyen alapon formálsz jogot arra, hogy bírálj másokat. Én sem nyilvánítok véleményt a ti módszereitekről, pedig egyértelműen mást tartok helyesnek. Légyszi gondolkodj, mielőtt leírsz valamit.

Köszönöm.
Dátum: 2013.06.08. 20:49:12
Butaságot írsz csak legtöbb tag=legtöbb aktív tag.
Miért lenne ez egyenlő? A két számnak köze nincs egymáshoz, legfeljebb elvi valószínűséget adhat egyik a másiknak.

Nálunk nem lóg ki senki...nem úgy mint.

Bocsi, ezt nem értem. Kinek lóg ki mije? Nálunk senkinek semmije, ez szinte biztos.

Az, hogy mi nem érdekel, abba sem menné(n)k nagyon bele.

Na ez rendben is volna, de akkor minek emlegeted?
Dátum: 2013.06.08. 20:36:15
Vicces, hogy belemásztam egy ilyen hülye "ki a Jani" beszélgetésbe.

De:
- legtöbb tag: 1. hely
- legtöbb aktív tag: 1. hely
- legtutibb társaság/tagok: 1. hely
- általam legjobban kedvelt társaság: 1. hely

A többi meg egész egyszerűen nem érdekel.
Dátum: 2013.06.08. 18:26:52
Ne felejtsd el, hogy csak kútméretben vagyunk negyedikek. Tulajdonképp minden más szempontból 1. illetve 2. helyen állunk. A kútméret pedig ugye... Azt jobb nem is túlzásba vinni.

Ráadásul 35 aktív tagunk van.
Dátum: 2013.06.06. 11:55:44
1 pálca = 1 vagy 2 relikviakupon + sok templomkristály +8 TÖ +12 térkapupont +csomó AF pont + sok-sok egyéb

Persze ez az egyenlet közel sem pontos, de a lényeget szerintem jól mutatja.