Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MinM

Oldal: 123456
Dátum: 2009.12.26. 22:50:54
Ha lehurrogsz valakit, aki lepontoz, azzal plusz hozzászólást adsz, amit szintén lepontozhat
Valószínűleg azért pontoztak le, mert nem igaz az, amit a lélekkút kisütéséről írtál, nem azért, mert fújnak rád.
Dátum: 2009.12.26. 22:48:31
Teljesen reális, azért ekkora a különbség, mert Te később, vagy egyáltalán nem maxoltad az alábbi szakértelmeket: spektrális m, LE sajtolás, csapdakészítés, visszafogott fejlődés, kreatív affinitás, így az ilyen játékosok az általad szintenként összeszedett LE többszöröséből fejleszthetnek. Ha pl. nincs VF-ed és spektrálisod sem, akkor helyből 4x annyi LE-t kap hozzád képest szintenként, akinek ezek maxosak.
Maxolás alatt azt értem, hogy a szakértelem önmagában vagy megturbózva érje el a lehetséges maximumot.

A bukott LE mennyisége pedig a szintedhez képest egyáltalán nem kiugróan sok, szóval alapvetően jól védekezel.
Dátum: 2009.12.24. 22:29:02
Noha nem vettem a fáradságot, hogy az útmutatásnak megfelelően átnyálazzam a fórumot, de csendben és halkan megjegyzem, hogy általában nem a veled egyet értők száma határozza meg, hogy mennyire van igazad

A hsz-ednek kizárólag arra a részére reagáltam, hogy az általános műveltségről Ti itt már kialakítottatok egy képet ez alatt a több mint egy év alatt. Felteszem, a használt névmás alatt a végzeturat aktívan játszók többségét értetted és ehhez egy hozzávetőleges számot is írtál. A gondom ezzel az, hogy attól, hogy nem nyilvánít mindenki véleményt a fórumon, még nem biztos, hogy ugyanazt értik az általános műveltség alatt, mint Te. Ebből következően nem is ugyanazokat a kérdéseket tartják elfogadhatónak.

Ez pedig (bár nem nekem szólt, de a vonatkozó feltételek - úgyis mint diploma és méretes ego - teljesülése miatt bátorkodtam magamra venni):
Idézet: masterv - 2009.12.24. 16:04:30
Nem fogják egy diploma és egy méretes ego miatt kicserélni vagy átértelmezni azt, ami több mint 5000 embernek eddig megfelelt!

csak akkor fér bele a "személyes csipkelődés" kategóriába, ha akkor is oda sorolod, ha esetleg más írja ugyanezt neked. Vagy akkor sem.

Ha van kedved folytatni a beszélgetést, kérlek, innentől PM-ben tegyük.
Dátum: 2009.12.24. 20:22:20
Mea culpa, mivel te a védők oldalán játszottál, feltételeztem, hogy a te kérdésed.
A megfelelő topik: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
Ide csak a hibajelzések jönnek, esetleg minimális kommenttel.
Igazad van, tényleg mindenki mindig mindenhol mindenféléről ír , emiatt néha elég nehéz követni, mi is a fő csapás, főleg az általánosabb című topikoknál.
Dátum: 2009.12.24. 19:01:25
Idézet: masterv - 2009.12.24. 16:04:30
Nem fogják egy diploma és egy méretes ego miatt kicserélni vagy átértelmezni azt, ami több mint 5000 embernek eddig megfelelt!


Hmm, a második tagmondatot gondold át egy kicsit.
Oké, talán én pont nem vagyok benne az ötezerben, de vond le az összes olyat, aki nincs benne és nem marad majd ötezer ember, hidd el
Ne szóljunk hozzá a tömegek nevében, ha lehet. Soha. Semmilyen témához. A toppereket éppen azért cseszegetik, mert szeretnek mások helyett is nyilatkozni.
Pont azon megy a hirig régóta, hogy a jelenlegi kérdések színvonala hmm, nem megfelelő. Nem véletlenül nyílik lassan már a kvíz 5.
Tanult kolléga kérdése az én megítélésem szerint vastagon be kellett volna, hogy férjen, ebben neki adok igazat. Abban pedig a lehurrogók népes társaságának, hogy miután a kvízadminok visszadobták a kérdést, nem ebben a topikban kellett volna az észt osztani / reagálni (ízlés szerinti változat aláhúzandó), hanem az arra rendszeresítettben. Valahogy mintha ez nem hangzott volna el eddig, de lehet, hogy csak az én figyelmem szelektív.

edit: pontosítás
Dátum: 2009.12.15. 10:42:57
Milyen közlekedési eszköz rövidítése a TVG?

nincs ilyen közlekedési eszköz
ólom-savas akumlátorral működő gépkocsi
hidrogén meghajtású gépkocsi
nagy sebességű vonat X

TGV (train á grande vitesse: nagy sebességű vonat).

Más:
Tiszteletteljes kérésem, hogy Végzetúrral kapcsolatos kérdés ne kerüljön be az adatbázisba. Soha többé. Egy sem. Köszönöm.
Inkább százalékos könnyítést adjon, mint szinttől függő X-et. Nem mindegy, hogy az X a 220-as IQ-t, vagy a (max) 120-as Egészséget segíti a próbánál.
Dátum: 2009.12.04. 12:03:32
Egy sima DVD-re mekkora adatot lehet irni???
3.2 Mb
4.7 Gb X
8 Gb
1.44 Mb

A 4 válaszból 3 helyes(logikai hiba). Emellett elég 1 kérdőjel is és írni legtöbbször hosszú í-vel szoktak (helyesírási hiba). Nem mellesleg specifikus a kérdés, aki nem foglalkozik lopott filmek DVD-re írásával vagy nem informatikus, annak miért is kellene tudnia ezt?
A magyartalan fogalmazás - "írható fel" helyett "lehet írni" - már csak a hab a tortán, ilyen irányú igényeim a kvízkérdésekkel kapcsolatban már régóta nincsenek...
Ráadásul tudtommal mindegyik DVD sima legalább az egyik oldalán.
Szerintem ezt nem kellett volna átengedni.

A javuló tendencia viszont határozottan érezhető, 25 kérdésből most csak egy volt kifogásolható, a kisebb helyesírási hibákat leszámítva (vagy csak szerencsém volt). Köszönet a kvízmoderátoroknak.
Dátum: 2009.10.22. 22:19:47
Nem tudom, hogy van-e értelme előre hozni ezt a topikot, majd kiderül...

Tehát: általános vélemény, hogy a portyában egyre kevesebb az LE. Esetleg a portyára alternatíva lehet egy új szakértelem, a megvesztegetés. a dolog még bennem sem alakult ki igazán, de felvázolok pár lehetséges irányt:

A.) Szaki szintenként 0,5/1% esély arra, hogy a téged támadó hatalmasabb ellenfelet néhány kiégett őskő segítségével meg tudod győzni arról, hogy hasznosabb, ha nem koptatja a koponyádon a buzogányát... (szaki max. 50), a felhasznált kiégett őskövek száma függhetne pl. a szintkülönbségtől.

B.) 10 szaki szintenként 1 kiégett őskővel kevesebbre van szükséged az ellenfél megvesztegetéséhez, de minimum az eredeti darabszám felére.
Ennél a verziónál be kellene tenni egy új opciót a játékba, a megvesztegetést. Beállíthatod, hogy a rád támadó magasabb szintű végzeturat megpróbálod-e megvesztegetni és mennyi kiégett őskövet szánsz rá. Persze a támadó oldaláról lehetőséget kell adni ennek az elfogadására/elutasítására a felajánlott mennyiség ismeretében, esetleg a fertőzés mértéke is beleszólhat a döntésbe...

Namármost, eddig ez nem sokat segít a portyában szerezhető LE problémáján, mivel a kiégett őskő a tényleges vásárlásnál adott szorzón kívül nem tud semmi értékelhető mutatványt. Ha azonban erőforrássá léptetnénk elő, az új helyzetet teremtene. Pl. be lehetne váltani valamennyi LE-re, lehetne belőle valamilyen speciális tárgyat (kesztyűt, sapkát, tüskés tökvédőt/láncbikinit, vagy valamit) venni, egyéb összetevők(pl. kalandokban található/szerezhető spec. cuccok) hozzáadásával fel lehetne tölteni és fókuszkristályként felhasználni őket.
Értelemszerűen sikeres megvesztegetésnél nem lenne harc.

Ha volt már hasonló elvetemült elképzelés, szóljatok és takarítom a hozzászólást, ha még nem, akkor viszont szívesen venném a véleményeket és javaslatokat.
Dátum: 2009.10.22. 12:16:12
A fejlesztőknek:

Belépésnél merült fel bennem:
1152 x 864 a felbontás (otthoni gépen 1024 x 768), és a friss híreket már pont nem látom a VÚ bemutatkozó részétől.
Ha ezt a felső táblát rövidítenétek annyira, hogy legalább az első (esetleg az első 2) hír látsszon, akkor jelentősen javulna az információáramlás (pl. nem kérdeznék meg 2 hétig minden nap a fórumon, hogy mi az a torta), mert scrollozás nélkül is látszana, ha új hír kerül fel.

Alternatív javaslat az "Egyéb" menüsorhoz hozzáadott hírek gomb, ami új hír esetén ugyanúgy sárgára váltana, mint az összes többi gomb.

edit: helyesírás
Dátum: 2009.10.19. 15:19:46
Idézet: winnie - 2009.10.19. 14:01:53
miért van mindenki meggyőződve arról, hogy az ő visszadobott kérdése jó volt?

Ha nem lenne róla meggyőződve, nem azt a kérdést tenné fel
A hsz-ed többi részében arra bíztatod a népet, hogy írjanak sablonkérdéseket. Ja, attól biztos jobb lesz a kvíz
Igenis baromi irritáló, amikor belefekteted az idődet egy-két jó kérdés írásába, amiket aztán helyből visszadobnak, mert a gugli első három találatából nem lehet rájuk válaszolni.
Aztán a következő 20 vadászatból kb. 1-2 kérdés végzeturas, 3-5 helyesírási hibás, legalább egy pedig tuti celebre, tv-műsorra, a teletubbies-ra vagy valami hasonló agyzsibbasztó baromságra vonatkozik.
A fent felsorolt okokból már jó ideje nem írok kérdést. Nem sírás, ténymegállapítás.
Lehet, hogy a következőt pont elfogadnák, de már magasról teszek rá és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.
Emiatt én szívesen látnék olyan fejlesztést, hogy a kvízkérdések értékelésétől is függjön a kapott LE mennyisége (ehhez persze az értékelés rendszerét finomhangolni kellene).
Ha már felvetették az ötletet, akkor sry.
Dátum: 2009.10.08. 14:56:30
Ha nem várod meg, hogy betöltse a teljes oldalt, akkor valóban csak az első állatot fogja kijelölni, hiába 30as a gyógyításod. Velem is előfordult párszor, mikor siettem.
Dátum: 2009.09.17. 14:17:09
Köszönöm!
Dátum: 2009.09.16. 23:29:19
Üdv!

Van pár 0%-os fertőzéssel kapcsolatos kérdésem:

1. Minden szakértelmet a max fölé lehet turbózni 5-tel és emellett 10 szintenként 1 szakit max fölé fejleszteni 5-tel,
vagy 10 szintenként csak 1 szakit növelhetek max fölé, mindegy, hogy turbóval, vagy anélkül?

2. Egy szakira csak egyszer süthetem el a +5 növelést?
Dátum: 2009.08.27. 19:37:27
Köszönöm, ez így logikus.
Ezzel együtt is elég kemény, hogy a félperces küldetésből hirtelen 1 hetes lett
Azért valahogy majdcsak túlélem, a "lépj 5 szintet" kimaxolt VF mellett keményebb lesz...
Dátum: 2009.08.27. 16:18:09
A mai fejlesztés a heti egyszeri felejtéssel a vonatkozó küldetésre is érvényes?
Ha valaki érti, magyarázza el legyen szíves, hogy miért akkora táp a felejtés, hogy korlátozták.
Dátum: 2009.08.24. 10:58:49
"
A JAKOBINUS MOZGALOM II.Lipót hirtelen halála után I. Ferenc mikor kerül a trónra.?

(1790-1792)
(1989-1999)
(1755-1795)
(1792-1835)
"

Ez mi?!
Kvíz moderátorok nyári szabin?
Dátum: 2009.08.17. 19:52:40
Hálásan köszönöm, ezt így már én is felfogtam a csekély értelmemmel

Csak mikor láttam délelőtt, hogy mennyit buktam én és ehhez képest mennyit tölt pluszban nekik a csarnok, akkor elindult a vezérhangya...
Persze ez nem az ellenfél ellen irányult, Pöttömékkel jókat verekszünk, ám mikor a manós ökörség mellé még ez is bejött, kicsit sok volt hirtelen.
Dátum: 2009.08.17. 11:02:45
Valaki tudna egy kis információval szolgálni a háború csarnokának működésével kapcsolatban:

Ellenfélnél 5. szintű, nálunk 1, mindkét csatába kb 3800 LE-vel mentem, nem volt minuszom a portyára. A szövik kútmérete között minimális a különbség az ellenfél javára (215K a 200K-hoz képest)

1. A csatában összesen 779 sebzést okoztál, és 823 sebzést kaptál. Ha a háborút megnyeritek, a lélekkútból 1256 lélekenergiával kevesebbet fogtok zsákmányolni. (Ha elvesztitek, az ellenfeletek pedig ennyivel többet)
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 302 lélekenergiát. (Mindketten 50. szintűek vagyunk)

2. A csatában összesen 1007 sebzést okoztál, és 668 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 306 lélekenergia és 25 TP!
A csarnoktól nem kaptunk semmit, az ellenfél 49. szintű.

Nekem ez magas. Az elsőnél miért a kútból zsákmányol, ha tőlem is rabolhatna? Ha meg kevés az LE nála, akkor miért kap ekkora plusz zsákmányt? A második esetben pedig mi miért nem kaptunk semmit (nyilván arányosan kevesebbet kellene szerezni az 1. szintű csarnok miatt, de hogy semmit)?

És a bónusz kérdés (csak bennfennteseknek): Miért nem úgy (és csak úgy) működik a háború csarnoka, ahogy az infójában írták?
bónusz+1: Ha már nem vagy csak részben úgy működik, akkor miért nincs róla infó? Nem a pontos számok érdekelnek, hanem az, hogy hogyan működik.
Dátum: 2009.08.03. 10:08:15
Ha egy tollat és egy kalapácsot egyszerre elengedünk egy légüres térbe melyik ér elöbb talajt?

A toll
A kalapács
Nem érnek talajt lebegnek
Egyszerre érnek talajt (x)

Kérem törölni, mert több válasz lehetséges és több helyesírási hibát is tartalmaz.
Oldal: 123456