Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MinM

Oldal: 123456
Az a gond a gondolatmeneteddel, hogy azt igaznak veszed, hogy H,Sz, P igazat mond, pedig, ha ma épp a hazudós napja van, akkor ez sem lehet igaz, mint ahogy az sem igaz, hogy a többi napon hazudik.

Vagy az összes tagmondat hamis, vagy az összes igaz, erre épül az egész feladat.
Dátum: 2010.06.09. 20:47:37
Üdv!

AH-ban egy ideje csak a jóság köpenyt, a tyúkot, meg a brutális karmot látom a Beho csomag meg a két kő előtt. Fertőcsökkentő ital került sorra, azért nem látom, vagy ez most bug?
"Ha hétfőn, szerdán és pénteken mindig igazat mondok, a többi nap pedig hazudok, és holnap igazat mondok, akkor milyen nap van ma?"

Ha ma hazudok,akkor az egész mondat hamis, nem csak a "holnap igazat mondok" tagmondat, tehát ha feltételezed, hogy
1. igazat mondok, akkor nincs megoldás, mert nincs két egymást követő igaz nap,
2. ha pedig hazudok, akkor ma csak H, Sz, vagy P lehet. Mindhárom napra igaz, hogy a rákövetkező nap igazat mondok, itt tehát a "holnap igazat mondok" rész teljesül annak ellenére, hogy ennek is hazugságnak kellene lennie, tehát megint csak nincs megoldás.

Ezért szerintem hibás a kérdés, mert nincs rá megfelelő válasz a 4 között, esetleg Pixapa nem szó szerint írta be. Kár, pedig tényleg nagyon jó kis agyalós feladat.
Dátum: 2010.06.09. 12:48:44
Üdv!

Kicsit kifejtenék pár dolgot, hátha tudok újat mondani

1. A 29 pont döntő többségét úgy kezdte dicső vezérünk, hogy javaslatot tesznek rá, tehát messze nem biztos, hogy lesz is belőle valami. Másrészről, az ördög ugye a részletekben lakozik (és nem csak a törlesztőrészletekben ), tehát az sem mindegy, hogy hogyan fogalmazzák meg azokat a javaslatokat.

2. A végrehajtás a másik sarkalatos pont, például nem mindegy, hogy a 15%-os bértömeg csökkentés alatt ekkora fizetéscsökkentést értünk, esetleg 30%-os elbocsátást a köztisztiviselői kar végrehajtó állományából, netán 2%-os (nem elírás!) elbocsátást a vezetői állományból. Itt még kapásból fel lehetne sorolni egy tucat egyéb variációt.

3. Társasági adó: az adó alapja a cég nyeresége, ezért a csökkentés azoknak kedvez, akik bevallják a nyereséget. Szerintem ez korrekt. Aki pedig eddig leköltségelte, az ezután is le fogja, ott nincs változás. Ha így nézzük, ez csökkenti a korrekt cégek versenyhátrányát a simlizőkkel szemben.

4. Minimálbér megadóztatása: szükségszerű lépés, és korrekt is. Elég érdekes, hogy aki keveset keres (pontosítsunk, kevésre van bejelentve ), az nem fizet adót (járulékokat igen), aki annál pl. 20%-kal többre van bejelentve, annak a béréből meg direktben levonják az szja alsó kulcsát (az egészből, nem csak a minimálbér feletti részből!)

5. MOD (A pálinkát nem főzhetik, hanem főzEThetik- mea culpa, rosszul emlékeztem, mégiscsak házilag lehet majd kotyvasztani, legalábbis az origo-n írtak szerint.).

6. Bankadó: ne legyen illúziója senkinek, ezt a lakosság fogja áttételesen megfizetni.

Egyébként érdemes volt meghallgatni a beszédet élőben, rengeteg jópofa baki volt benne.

Kócos, alapvetően egyetértek, kivéve a vezetős részt: az államigazgatásban a rossz vezető is annyit keres, mint a jó vezető. És nem az utóbbiak vannak sokan.

Jerikó, az MNB-s számla nem volna rossz, csak ugye az ördög a részletekben.
Az APEH-nak a személyi jövedelemadó bevallásoknál messze a Magyar Államkincstár által bérszámfejtett adózókkal van a legtöbb gondja. Nem az adózók, hanem a bérszámfejtés pontatlansága miatt. Ha az MNB-nél is hasonló pontossággal kezelnék az állampolgárok számláit, kitörne a forradalom.
Dátum: 2010.05.28. 20:22:19
A felsoroltak közül melyik nem anime?
Naruto
Bleach
Ed Edd Eddy X
Hellsing

Nem mondom, én örültem volna, ha az a három közül az egyik animét húzom irodalom érettségi tételnek annak idején, de gyanítom, ezzel nem sokan vannak így. Törlendő.

Mi az a honfoglaló?
zeneletöltések
játék x
recepteket
a legújabbtörténelmi hírek

Reklám, emellett alapszintű helyesírási problémák. Törölni.

edit: Belefutottam még egy gyöngyszembe.
Dátum: 2010.05.06. 21:25:55
Nem is tudom, van kintről ismerős, nagyon dícséri a svájci állapotokat, de amikor elengedett egy ilyen szöveget:

"Hihetetlen, hogy ezen a szar magyar aszfalton két hét alatt szétkopott a cipőm sarka (megj: a cipőt kint vette), mikor odahaza az ugyanilyen cipőm fél évet is kibírt!"

hát iparkodtam kifelé a szobából, hogy ne az arcába röhögjek bele

Meg azért ott sem fenékig tejfel ám. Külföldinek meg főleg nem.
Lehet, hogy többszörös a kereset, de amikor pl. 40 frankot (cirka 8k HUF) fizetsz egy kiló húsért, ami az itthon megszokott minőségnek a közelében sincs, hát elgondolkozol...
Dátum: 2010.04.11. 11:34:16
Én Ericath-nál napi 35-40 PP-t folyamatosan ellőve (kb fele baráti volt mászás turbóval) és kb. 100 CSP-t elvadászva találtam eddig kettőt, pedig elég aktív vagyok, kérdezd csak azokat, akiket csépelek... (mászás 30+30).
Most akkor legyek kizárva, mert szívok a randommal?
Dátum: 2010.03.28. 20:28:46
Üdv!

Pálcatulajt kérdezek:
A gyógyító pálcánál 0% fertővel 75 a mágikus regeneráció maximuma?
Dátum: 2010.03.28. 18:28:11
Melyik sárkány küzd a jó oldalán?
Fehér
Kék
Fekete
Arany (X)

Legalább a világot adja már meg a tisztelt kérdésfeltevő!
Dátum: 2010.03.02. 21:41:11
Idézet: Kocos - 2010.03.02. 20:51:38

Egyreszt en nem mondtam, hogy valts bongeszot. Persze mondom, de ne emiatt, hanem mert egymillioszor jobb bongeszok vannak, mint az IE. Zarojelben.


Koc, lehet, hogy a zárójelben egymilliószor jobb böngészők vannak, mint az IE, de a melóhelyen nincsenek.
Gondolom Offsnál is hasonló a helyzet.
A várható reakció a csere felvetésére a főnökség részéről meg kb. annyi lenne, hogy nem muszáj netezni.
Így mindjárt nem lenne zavaró, hogy csak 7-es IE döcög egy kb. 3 éves vason, olyan sávszéllel, hogy egy jobbérzésű betárcsázós modem sírva fakadna tőle. Van benne igazság, de nehogy már dolgozni járjak be, basszus, az minden idiótának megy

Itthon amúgy rókás nettel (és értelmes sávszéllel) valóban faja a sebesség, bár 5 perce volt egy olyan, hogy csak a skin jött be, tartalom eltévedt útközben, de frissítéssel helyrejött.
Dátum: 2010.02.26. 10:19:39
Azért ez ebben a formában nem igaz. Ha egy nem optimálisan fejlesztett karakterrel az üres TP-s portyát addig félretetted és szinte csak manókat csapkodtál az event alatt, már nyertél a dolgon a többi hasonló erősségű karakterekhez képest.
Dátum: 2010.02.07. 21:02:21
Ha már a végtagoknál vagyunk:

Nyuszika ül az erdőben, eszeget. Arra megy a kígyó:
- Szia nyuszika! Mit eszel?
- Szotyit. Kérsz egy marékkal?
Dátum: 2010.01.21. 09:07:09
Melyik tudományág megalkotója volt Hari Seldon, Isaac Asimov: Az alapítvány trilógia c. mű egyik szereplője?

semmilyen
szociopszichológia
pszichihistória x (pszichohistória)
pszichoszomatika


Nekem tetszik a kérdés , csak sajnos a helyes válasz hibás.

edit: pontosítás
Dátum: 2010.01.12. 09:57:20
Birka, ez a nyers, vagy már rajta van a maxos kreaff is?
Gondolom igen, de nem egyértelmű.
Dátum: 2010.01.02. 14:06:03
Köszönöm.
Dátum: 2010.01.02. 13:54:48
Tud valaki egy sorrendet arról, hogy a portyában szerzett LE kiszámításakr a játék a +%-okat átokpiramisból, tárgyból, állat tárgyából, kreaffból milyen sorrendben és módon(összegként vagy szorzatként) veszi figyelembe?

Wiki-s vagy fórumos url is megfelel, olvasni nem vagyok lusta, csak órákig bányászni nem szeretnék, ha már itt ez a jó kis topik
Dátum: 2009.12.30. 21:09:27
Nem kell rögtön farkast kiáltani.
Nekem is volt egy 40K feletti portyám (eddig az egyetlen), de még a szerverleállás előtt, igaz, csak kb. 2-3 perccel. Igen, küldetés miatt kb. 2 órája 10 percenként on voltam. Ha ettől kocka vagyok, akkor vigyázzatok az élekkel
Amúgy viszonylag hamar visszajött a játék (15-20 perc, ha jól láttam), szóval akit most lerántottak, azt valószínűleg enélkül is lehúzták volna.

edit: helyesírás
Dátum: 2009.12.27. 21:34:50
Köszönöm.
Dátum: 2009.12.27. 21:32:22
A lélekszívást is tartalmazó varázslatokat használó epikusok vagy entitások is szívnak LE-t?
Dátum: 2009.12.26. 22:56:07
Ez lassan offtopik, úgyhogy ne itt folytassuk.
Ha akarod, privátban szívesen segítek a képességeimhez mérten.

edit:
nézz el a vegzetur.wikidot.com-ra, sok infót megtalálsz ott.
Oldal: 123456