Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MinM

Oldal: 123456
Dátum: 2011.02.01. 11:14:31
Javítandó kérdések:

"Melyik nem az Dél-Afrika fővárosa?"

"Ki írta a Wallesi bárdok című verset?"
Dátum: 2011.01.25. 09:45:43
Idézet: Birka - 2011.01.25. 06:41:30
MinM, Természetesen IGEN, eddigi is, és ezek után is hat rájuk! Csakhogy a KH-ban nincs olyan "karakter", melyre érvényesülhetne is. (120. szinten -5 milla ledif hol farm??


Ja, akkor már vágom. 80. szinten a 3 milla az farm, 120. szinten az 5 (6, 6+) milla az nem. (A szövegbe rejtett irónia becsületes megtalálója jogosult egy képzeletbeli vállveregetésre).

Szeretnék megtollasodni, de nem ebben az értelemben.

Egyébként én is írtam, az előző hsz-ben, hogy a KH karakterek nem farmok (hanem rabszolgák).
Dátum: 2011.01.24. 23:30:57
Lenne egy szemét, mocsok, dögöjjönmegaszomszédtehene kérdésem:
Akkor ez a nerf ugye a KH tagokra is érvényes?
Csak mert a LE diff toplista első oldalán 9 db 100. szint feletti karakter figyelget
(a 86 db. 100+ szintű emberből 9+8+6+8=31 db tanyázik ugyanezen lista első 4 oldalán).

A farmokról annyit, hogy ugyanúgy figyelni kellett rájuk, mert ha nem tetted, lecsapott rájuk más.

Tisztázzuk, mert látom elég nagy a köd néhány fejben (Miklóséban is): a farm NEM rabszolga. A farm attól farm, hogy általában lehet hozni tőle, mert sz@rik a LE védelemre. A rabszolga az, aki kifejezetten azért van, hogy egy (vagy maximum néhány) preferált karaktert erősítsen. Jellemző példa a KH. Lehet +köpködni, de attól ez még igaz marad.


Közelítsünk egy másik oldalról is: a farmot leveszem 10-15k-ra, esetleg 3-4x egy nap.
Ugyanez a 40-60k 1 portyából is összehozható, csak azt akkor olyantól veszem el, akinek tényleg fáj...Végeredményben vagy én törlök, mert megunom a nagy rablásokkal szükségszerűen együtt járó b@szakodást, vagy azok, akiket nagy tételekben rablok meg.
Behó bácsi mindenképpen bukik a bizniszen.



Miklós!
El kéne már gondolkodni, hogy mit akartok még kihozni ebből a játékból.
Esetleg az a baj, hogy az előzetes modellhez képest nagyon elszálltak a karakterek erőben?
Ezen egyébként lehet segíteni akár egy event-tel, ahol beüt vmi katasztrófa és egységesen gyengülnek a karik a játékkörnyezet csatáihoz (epik/entitás/kaland/térkapu/event moncok) képest. Így az arányok egymáshoz viszonyítva megmaradnak, mégsem szállnak annyira el a karakterek.

Lehetne olyan event is, ahol mondjuk előkerülnek mindenféle intelligens torzszülöttek innen-onnan, akik még hisznek a régi istenekben (akik így őrlángon kihúzták az eltelt időszakot), a végzeturak rájönnek, hogy egyezséget tudnak kötni ezekkel az istenekkel, innen lehet nyitni a régóta várt differenciálódás felé, pl:
- Raia: gyógyulások kibővítése
- Elenios: folyamatosan működő +LE védelem
- Sheran: vadász szakik kibővítése/esetleg +1-2 állat a csatába
- Tharr: krit ütés esetén megnövelt sebzés
- Fairlight: kritvarira ugyanaz.
- Leah: +LE szívás
- Dornodon: hatékonyabb kreaff
- Chara-din: vmi változó effekt a káosz jegyében, ami a karakternek hol előny (nagyobb, mint bármelyik a többieknél), hol hátrány (ami ugye a többinél nincs).

Ez a dolog szigorúan szinthez lenne kötve. A kicsiknek van elég újdonság ezen kívül is, ráadásul ez újabb ösztönző lenne a szintlépésre.
pl. valami ilyesminek értelme is lenne, nem csak a mi agyunkról innátok a vizet, mint pl. most.
Dátum: 2011.01.24. 20:22:01
Megszólítva érzem magam, mivel én pont annyiért szereztem.
Még akkor is 20x (reálisan 15x, oldal frissítés, név beírás miatt) többet kémkedhetek a gömbbel, mint egy másik karakter.
Amúgy a gömb iszonyat erős, de ha ki is akarom használni, akkor percre pontosan a gépnél kell ülnöm, viszonylag sokat...
Dátum: 2011.01.14. 20:00:27
mod: Hagyjuk.
Dátum: 2010.12.12. 00:09:46
Melyik ország EU-tagjelölt az alábbiak közül?
Macedónia
Montenegro
Svájc
Szerbia

Változhat. Jó lenne egy évszám a kérdésbe.
Dátum: 2010.11.11. 18:38:05
Épp most tetted meg itt.

mod:
Erre kapásból 2 másik topikot is találhattál volna (Kérdezz-felelek, Küldetések), de hogy válaszoljak is: a kvíz menüpontban, 100 megválaszolt kérdésenként egy kérdést te is feltehetsz. Tegyél fel egyet, miközben aktív a küldetés, várd, meg míg elfogadják, és kész is vagy. Ha nem jó a kérdés valamiért, akkor majd szólnak.

mod2: Amilyen hülye vagyok, összekevertem a térképes topikkal.
Megyek inkább pihenni...
Dátum: 2010.10.18. 11:13:42
Régebbi origo-s fejléc (Nem piszkáltam bele):



Hírportálon ekkora baki, majdnem hanyatt estem.
Dátum: 2010.10.18. 11:02:30
Ígéretemhez híven:
62/A. § A fedezeti tartalék javára 2008. évben a pénztár a tagdíj, illetve tagdíjcélú támogatás legalább 95,5 százalékát köteles jóváírni.

Magyarán 4,5%-ot levehet. A fedezeti tartalékból viszont már csak a tagok felé teljesít kifizetéseket.

Volt még pár érdekesség, miközben szemezgettem:
5. § (3) A kölcsönösség és az öngondoskodás elve alapján a pénztártagok közösen teremtik meg a pénztár működésének és szolgáltatásainak fedezetét. A pénztártagok a felhalmozási időszakban befektetői, a járadékos időszakban befektetői és biztosítási kockázatközösséget alkotnak.
(5) e) a tagsági viszony megszűnése, illetve a pénztár felszámolása, végelszámolása esetén a pénztártag követelésére e törvény, illetőleg a pénztár SzMSz-ében foglalt eljárási rend szerint tarthat igényt,
f) az egyéni számla és a szolgáltatási tartalékok, valamint a hozzájuk kapcsolódó biztonsági tartalékok kizárólag a pénztártagok követeléseinek kielégítésére használhatók fel, a pénztár, illetve a pénztártagok más kötelezettsége fejében nem foglalhatók le és nem zárolhatók,
62/A. § A fedezeti tartalék javára 2008. évben a pénztár a tagdíj, illetve tagdíjcélú támogatás legalább 95,5 százalékát köteles jóváírni.
84. § (1) A pénztár felszámolási eljárására a csődeljárásról, a felszámolási eljárásról és a végelszámolásról szóló 1991. évi IL. törvény rendelkezéseit az alábbi eltérésekkel kell alkalmazni:
a) A pénztár ellen felszámolási eljárásnak van helye, ha a pénztár fizetésképtelen, vagy ha a Felügyelet azt az Mpt. 112/C. § alapján kezdeményezi.
(112/C. § A Felügyelet a pénztár felszámolását kezdeményezheti a bíróságnál, ha
a) a pénztár pénzügyi helyzete nem teszi lehetővé az SzMSz szerinti működését, vagy
b) a pénztárnál fennálló súlyos jogsértések másként nem orvosolhatók…)
A pénztár akkor minősül fizetésképtelennek, ha esedékes elismert kötelezettségeinek 60, illetve a tagok javára vállalt szolgáltatási kötelezettségeinek az esedékességtől számított 90 napon belül nem tesz eleget. A bíróság a felszámolást Felügyelet által kezdeményezett felszámolási eljárásban pénztár fizetésképtelenségének megállapítása nélkül köteles elrendelni.
b) A pénztár ellen nincs helye csődeljárásnak.

Csődeljárás tehát nincs, de a felszámolás és a végelszámolás simán játszik, ráadásul 1 évig (külön kérelemmel 2 évig) elhúzható. Kacc-kacc.
Ja, a felszámolóbiztos viszont már hozzányúlhat a fedezeti tartalékhoz is.
Dátum: 2010.10.15. 22:49:32
Idézet: Jeriko - 2010.10.15. 16:20:29
Egy MNyp szerintem - nem tudok biztosat - azért nem könnyen jelenthet csődöt. A működési költsége a befizetésekhez képest elég minimális, és ha nincs befizetése, akkor is ott van a rengeteg pénz, amin csücsül, és aminek hozama van. Csődre akkor van esélye, ha nagyon elszúrják a befektetéseiket (de még ezek is szabályozva vannak), és tömegesen kezdenek átvándorolni a tagok máshova, természetesen a pénzükkel együtt.


Szerintem (nem tudom biztosra, de hétfőn utánajárok, ha lesz rá egy kis időm) az MNYP a befizetések x%-át számolhatja el működési költségként, hasonlóan az alapítványokhoz, tehát a megadott százalékon felül nem nyúlhat a befizetett összeghez, vagy jön a PSZÁF és elveri a popsiját összetekert újságpapírral
Ebből levezethető, hogy ha nincs befizetés, akkor nincs miből fedezni a működési költségeket, ha az MNYP jogszerűen akar eljárni. A tagok már bent levő betéteit tuti nem használhatja fel a saját költségei fedezésére. Tehát csak idő kérdése, és lejárt tartozásai keletkeznek majd, amikre hivatkozva simán kérhet magára csődeljárást (vagy akár megteszik ezt a hitelezői helyette).

Szóba hoztam az alapítványokat. Érdekesség, hogy tavaly azoknál az eseteknél, ahol az APEH vizsgálódott, ott meg is állapította, hogy az adott alapítvány túllépte a számára engedélyezett költség %-ot, magyarán direktben lenyúlta az általa segítetteket.
Na ezért hagyom én állambácsinál az 1%-ot (nem mintha onnan nem nyúlnák le ). Hogy ez valamiért nem nagyon ment a médiában? Hát igen, pénz beszél, kutya kussol...
Dátum: 2010.10.15. 15:43:36
Annyira nem értem, hogy mi ez a kényszer nálatok a félremagyarázásra.
Én is írtam, hogy az állam jelenleg sokkal jobban lehúz, mint akármelyik MNYP.
Azt külön leírtam, hogy nem értek egyet azzal, amit az állam jelenlegi vezetése művel.

Pusztán csak rávilágítottam arra a két tényre, hogy:
1. Az MNYP a tagok befizetéseiből él.
2. Az MNYP is bármikor meg tudja tenni, hogy lenullázza a tagok befizetéseit, lenyúlja a pénzüket. Lehet, hogy a felelősöket felnégyelik utána (hát peersze...), de ez nem adja vissza a pénzt. Az állami visszaosztás lehet, hogy nem igazságos, lehet, hogy mindenki rosszabbul jár vele, de ott van mögötte az állam (tudom, hogy ez változhat, de kisebb eséllyel bukják az emberek az összes pénzüket, mint az MNYP-k esetében).

Cras,
az szép és jó, hogy a végén több pénzről beszélgetünk, de ha történetesen a kifizetés előtti utolsó éved lesz olyan, mint a 2008-as volt, akkor nem hiszem, hogy nagyon fogod dicsérni a hozamot. Ismerem én is a kamatos kamat csodáját, de ezek a számítások általában feltételezik, hogy folyamatosan pozítív a hozam, ami nem biztos, hogy bejön, egy hosszabb bessz szépen leránthatja a végösszeget.
Én jobban díjaznám azt, ha eldönthetném, mit teszek a pénzemmel. Pl. lakás-előtakarékoskodhatnék abból a 8%-ból, amit a MNYP-nek (most épp az államnak) fizetek. Sokkal előbb kerülnék sokkal jobb anyagi helyzetbe, és 10 év múlva, egy tehermentes ingatlanban csücsülve lehet, hogy nem kellene azon aggódnom, hogy miből tartom el a családom (és akkor hol vagyok még a nyugdíjhoz).

A befektetési módok sorrendje pedig elég hektikusan változik, tekintve, hogy a sorrend attól függ, hogy milyen időtávot választasz és honnan eszed a mintát. Nem is értem, miért keverted ide.

Jerikó,
az államok között is tudsz választani, ugyanis azokból is több van. Éljen a szabad munkaerő áramlás!
A felsorolás többi részével egyetértek, a mögöttes tartalommal, hogy hűdemilyen jó az MNYP, azzal nem. Az állami nyugdíjrendszerhez képest tényleg jobb, a többi befektetéshez viszonyítva legalábbis kétséges.
Az meg, hogy Vitya hülyeséget csinált-e ezzel a húzással, még nem lefutott meccs. Igazából a merész lépések ÉS az IMF elhajtása együtt a necces, külön-külön még elmennének.

Csak egy csavar a végére, meg egy kérdés: az MNYP rendszerét az állam törvényekkel megtámogatva vezette be kötelező érvénnyel. Most meg elvesz egy olyasmit, amit korábban ránk erőszakolt.
Érdekelne, hogy ha a magánnyugdíjpénztárakból néhány becsődöl erre az elvonásra hivatkozva, akkor mi történik majd a tagok addigi befizetéseivel? Elvileg állambácsi jót kell, hogy álljon a kötelezettségekért, hiszen az ifjabbaknak, mint pl. én, kötelező volt a belépés.
Dátum: 2010.10.15. 12:34:52
Hümm-hümm.

Tény, hogy az állami nyugdíj a kanyarban sincs az MNYP-hez képest. Viszont:
Az MNYP ugye úgy működik, hogy szerződsz velük, munkáltatód utalja a lét APEH-nak, APEH utalja MNYP-nek, MNYP kezelési költséget számít fel, és a maradékot befekteti oda, ahová az ő elemzői gondolják, te abba az életben nem fogsz beleszólni, hogy hová (az, hogy növekedési vagy konzervatív portfóliót választasz, az nem beleszólás, hanem vicc).
Namost, ha nyereség van, mindenki örül, van hozam a befizetésed után. Ámde veszteség esetén az MNYP mossa kezeit, de a saját költségeit azért ugyanúgy bevasalja rajtad...Az államnak legalább társadalmi megegyezésen alapuló joga van ahhoz, hogy lerabolja a polgárait, az MNYP viszont csak simán lehúz. Az, hogy még így sem húz le annyira, mint az állam, a szememben nem érdem. Az MNYP nem érted van, hanem belőled él. Nagy különbség.

Ja, nem akarom védeni azt, amit a mostani vezetésünk művel, de azt azért nem árt látni, hogy az MNYP nem tart fent rendőrséget, kórházat, stb. Ráadásul akármikor bejelentheti, hogy csőd van, akor pedig a tagok így jártak.
Ja, hogy olyankor jön az állami garancia? Hát igen, akár úgy is felfoghatjuk, hogy az állam most épp sz.rban van, és ennek a garanciának most megkéri az árát.

Az embereknek pedig kb. pont mindegy, hogy lesz-e 3 milla az MNYP számlájukon 60 éves korukban, vagy sem, mert az a pénz így is, úgy is kevés lesz. Az öngondoskodás nem a pénznél kezdődik, hanem a mandró fejében. Ha ott nem, akkor tökmindegy, hogy hova és mennyit fizet be, úgyis rápacsál.
Dátum: 2010.10.14. 14:54:21
Valósnak ez is valós (volt), csak nem probléma.
Dátum: 2010.10.14. 12:16:43
Most látom csak, hogy már bekerült a nerf. Hümm-hümm.

IRÓNIA ON
Akkor itt és most jelzem, hogy a kiégett őskövekkel teljesíthető ismételhető küldetés láthatatlanul vadászva hatalmas exploit lehetőség, mivel az őskőtalálási esélyt nem felezi a program, ráadásul a játékosok többsége nem tud róla. Kérem, hogy ezt a játékra hosszútávon hihetetlenül káros hatású hibát sürgősen javítsák, a láthatatlanul történő vadászatra vonatkozó leírást pedig pontosítsák.

Addig is, mindenki húzzon pókkodni, attól lesz játékélmény, meg sokféleképpen fejlesztett karakter.
IRÓNIA OFF

Szerintem pont elég büntetés lett volna a láthatatlan vadásznak az is, hogy a szükséges AF pontokat, ha tisztán csak vadászik, 8x annyi idő alatt szedi össze, mint az AF célközönsége.
Dátum: 2010.10.08. 09:26:47
310-re (utsó fázisban 209) 3, de legalább a másik 2 relik is megvan, mindkettő kb. 50-re az adott fázisban.
Térkapus cuccból kb. 5 db, meg olyan 8 varázslötty meg ugyanannyi gyógylötty.
Nem szeret a random...
Dátum: 2010.09.28. 16:02:29
Ha leveszed a turbót, akkor már nem leszel olyan meggyőző és rájönnek, hogy idáig átverted őket.
Dátum: 2010.09.23. 11:27:35
Rejtő kétszer is Tolkiennel került szembe. Remélem, hogy legalább az egyik ágon bent marad.
Dátum: 2010.09.20. 12:35:58
MinM, V1

Tűzróka 3.6.10

2 napja, az előző próbánál hibaüzenettel el sem indult, most rendben lefutott.

Az elején a rajzelemeket betöltötte üresen (Tilly a 9. hsz-ben már bevágott egy ilyen képet), pár másodpercet gondolkozott, közben a számláló már ment, aztán anélkül, hogy hozzá kellett volna nyúlni, jött az első kérdés szépen. Utána már adta a kérdéseket gond nélkül.
Dátum: 2010.09.15. 13:45:31
Ez tetszik, ahogy a két Birka osztja egymást. Szinte hallom a háttérben a "Feketén a hófehér"-t.

Mivel eddig semmi érdemleges infót nem kaptunk, ezt idetenném még egyszer, reménykedve, hátha most nem ignorálja a játékvezetés:
Idézet: MinM - 2010.09.14. 09:44:03
- Triászt figyelembe veszi?
- Térképes relikviát figyelembe veszi?
- Ultraspecet hogyan számolja (nekem pl. maxos, de fejlesztésnél +5 megy rá a turbóval ugyebár)?
- Ha a LE termelő/ olcsóbbító szakik közül több is van, ami nem maxos (max+5-ös), akkor csak egyhez számolja a turbózott értéket, vagy az összeshez?

Szerintem az, hogy tudnánk ezeket a dolgokat, nem vonna le a sárkánycsapkodás szerepjátékosi értékéből.

Kicsit emlékeztet a szituáció a viccre, mikor a fapados járaton szólnak az utazó közönségnek, hogy ebéd, mire az egyik fószer megkérdezi, miből lehet választani. A stewardess válasza: Abból hogy kell, vagy nem kell!
Dátum: 2010.09.14. 09:44:03
Ahhoz, hogy ezt el tudjuk dönteni, tudnunk kellene pár dolgot a jutalmazásról:

- Triászt figyelembe veszi?
- Térképes relikviát figyelembe veszi?
- Ultraspecet hogyan számolja (nekem pl. maxos, de fejlesztésnél +5 megy rá a turbóval ugyebár)?
- Ha a LE termelő/ olcsóbbító szakik közül több is van, ami nem maxos (max+5-ös), akkor csak egyhez számolja a turbózott értéket, vagy az összeshez?

Nem azt kérem, hogy a képlet mindent vegyen figyelembe (hmm, jobban belegondolva inkább mégis azt kérem ), hanem azt, hogy tudjuk, hogy mire számítsunk. Akkor nincs pampogás, hogy "Én nem ilyen lovat akartam!" Illetve lesz, de azokat majd jól lepontozzuk!
Oldal: 123456