Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szurilo

Dátum: 2009.03.18. 00:07:03
Az alábbiak közül mi nem igaz Izlandra?
legismertebb vulkánja az 1491 m magas Hekla
a gazdaság főként a szénbányászatra épül, a lakosság 50 százaléka ebből él
Parlamentje, az Alþing, a legrégebbi a világon, 930-ban alapították
a sziget nem rendelkezik haderővel

Idézet a http://hu.wikipedia.org/wiki/Izland -ról, kéretik törölni, mert a helyes válasz a "a gazdaság főként a szénbányászatra épül, a lakosság 50 százaléka ebből él" lenne, pedig nem csak az helyes, hanem a "a sziget nem rendelkezik haderővel" -el is:

Védelmi rendszer [szerkesztés]

A sziget nem rendelkezik haderővel, ezért védelmét a NATO keretén belül és egy kétoldalú megállapodás alapján az USA látja el. Az USA legnagyobb északi tengeri katonai légibázisa Izlandon, Keflavíkban található. Ezt a bázist az USA 2006-ban megszüntette.
Dátum: 2009.03.17. 23:32:40
Támogatom azt a verziót, hogy ne az üzik számát, hanem azt számoljátok hogy hány új embernek megy aznap, illetve mindenképpen legyen egy számláló vagy figyelmeztetés, hogy hé öreg még 10 üzit küldhetsz el mielőtt tiltunk. A cl-ek plussz bónuszt kaphatnának, ez jó ötlet, de ezt nem fogjátok(akarjátok) tudni megvalósítani(lekódolni, overhead miatt) illetve borítaná a demokratikus szövik helyzetét ahol nincs vezető, legfeljebb diplomata.

Valamint biztos volt már erről vita, csak én nem olvastam, de ha a belső fórum olyan lenne amilyennek kéne lennie akkor a játékosok el(tudnák)olvasnák az összes üzit és akkor kevesebb menne ki szövi tagoknak is. Pl. jó lenne kiemelni színnel az új hsz-eket tartalmazó thread-eket, és nem ugrálnának összevissza a topicok dátum szerint. Valamint ha vki épp ír vmit és közben jön egy hsz ugyanide akkor is lenne vmi figyelmeztetés, hogy a hsz-ed alatt lett egy újabb hsz, stb. Bár ez akkor jelentené az egyes userek statisztikájának létrehozását is, hogy mit olvasott el a fórumon és mit nem. Nem tudom mennyire baráti ötlet, csúcsidőben így is durva a terhelés. De egy nagy szöviben ezek a dolgok elkelnének.
Dátum: 2009.03.16. 23:34:35
csati777:
jelenleg a szintem első egy harmadának végén vagyok TÖ szerint, de a körülöttem levők többségéhez képest a szaki összegem jóval nagyobb. A toplistában nagyon sokáig a 9. oldalon voltam szintlépés után és előtt is. Most már a 8-ban vagyok. Persze nyilván emberek hagyják abba a játékot előttem és ezért is elképzelhető, hogy feljebb jutottam, de akkor is sztem max. stagnálok, ami már jó, ahhoz képest, hogy a körülöttem levők 80%-a köves, prémes.
V1-en és V3-on mindkét említett kari az enyém. Mi baj van vele? Nyilván azért van ott, hogy időnként betekintést nyerhessek V1-re és megkukkanthassam a haverokat V3-on ha el akarnak dicsekedni vmivel.
Dátum: 2009.03.16. 02:04:05
Elnézést szeretnék kérni a tisztelt vadászó közönségtől, de ha más nem jelzi rossznak az általam feltett kérdést, akkor elárulom, hogy rossz a következő kérdésem:

Melyik a helyes sorrend?

csavar(apa), alkatrész(ek), alátét, csavar(anya)
csavar(anya), alátét, alkatrész(ek), csavar(apa)
csavar(apa), alátét, alkatrész(ek), csavar(anya)
csavar(anya), alkatrész(ek), alátét, csavar(apa)

A kvíz feltevés után jöttem rá hogy itt igazából 2-2 válaszadási lehetőség megegyezik, mert tök mindegy hogy az apa vagy anya felől nézem a csavar "összeszerelését"
Segítségként így elárulom, hogy a jó megoldás az a válasz amelyik csavar(apa)-val kezdődik.
Sry még egyszer.
Dátum: 2009.03.16. 00:04:28
Gondoltam most már eleget játszottam a játékkal, ahhoz, hogy biztos véleményt tudjak nyilvánítani.
Azon véleményekre szeretnék reflektálni főleg, amelyek elégedetlenek azzal kapcsolatban, hogy aki pénzt is fordít karakterére ellehetetleníti az ingyen játszók életét. Ezt most már bizton merem állítani hogy nem igaz.

Soha nem vettem még egy őskövet sem és mégis azt hiszem jól áll a karakterem. Nyilván nem fogom sose utolérni a prémes, köves játékosokat, de ez nem is lehet célom, evidens ez minden játéknál így kell legyen. Ellenben igenis tökéletesen jót lehet szórakozni kő vétele nélkül is. Az élbolytól picit lemaradva, és tetemes játékidővel mindenre meg van az orvosság. Sőt, így sokkal nagyobb kihívás a játék.
Nem mennék bele a részletekbe, hogy miért és hogyan fejlesztettem a karakterem és ez milyen frankó, inkább csak szimplán gratulálnék a balance megtartásához. Mindig lesz persze javítani való, de messze jó most a játékélmény és kihívásokkal teli.
Úgy hogy gratulálok és folytassátok tovább a jó munkát Miklós.
Dátum: 2009.03.15. 16:19:49
Ezen jót röhögtem. Köszönöm, bárcsak ilyen lenne minden kérdés:

Milyen állatot ejthetsz el portyázás közben?
szánalmas fatty
az a hupilila valami
ari kis izé
magyar politikus
Dátum: 2009.03.14. 12:38:28
Hmm, valóban elég már csak a régi jelszót megadni, de ez mintha régebben nem így lett volna. Na mindegy. Végül is annyira nem nagy para.
Dátum: 2009.03.14. 04:50:06
Apró bug. Ha a profilban az ember copy-past-elni szeretné a jelszavát (ha már muszáj beírni), akkor a rendszer azt írja hogy a két jelszó nem egyezik meg. Ha kézzel beírom akkor jó.
Nem lehetne amúgy jelszó újra megadás nélkül a profilt módosíthatóvá tenni?
Dátum: 2009.03.12. 17:03:07
Ez igaz, nem gondoltam ezt át, a lényeg azon van hogy a rubin hordásoknak ez egy kicsit hátrányos.
De hogy konstruktív is legyek ajánlok én is egy másik módszert e helyett.
Nem gondoltam teljesen végig de pl. az nem lenne okosabb megoldás, ha a magasabb szintű karakterek hatótávolságát csökkentenétek? Elvégre nekem eléggé exponenciálisnak tűnik a fejlődés.
Tudom ekkor meg ők lázonghatnának hogy nincs kit ütni, de nekik cserébe lehetne adni más dolgokat, amiket üthetnek, tudom is én, pl. több szövetség által közös összefogással legyőzhető még epikusabb ellenfeleket, vagy bevezetni valami új npc fajt akik automatikusan fejlődnek és azokat portyázni.
Dátum: 2009.03.12. 16:48:31
Ez a sebgyógyítás okos gondolat, de mégse tetszik.
Én rubin hordás vagyok, a mágiát, taumaturgiát hanyagolom, ezért aztán ritkán veszek szintemhez mért varázslatot. Így én ezt a feature-t nem tudom élvezni. Valamint ha épp leüttetni akarom magam egy Energialövedékkel hogy ne veszítsek sok VP-t és megtámadnak közben, hát akkor se aktiválódik a dolog. Én értem, hogy azért van beszámítva a varázslat szintje is mert hogy a karakter ne akarjon arra játszani, hogy direkt nagyon megverik, és azt visszagyógyulja, de ezzel beszűkítitek pl. a rubinosok mozgásterét.
Nem lenne elég csak a fegyver szintje? Úgy is az számít igazán.
Dátum: 2009.03.12. 14:53:40
Nem tudom hova írhatnám, de van most ez az új fejlesztés hogy:
"Bekerült egy várva várt fejlesztés, a "sebzéskompenzáció". Ennek lényege, hogyha egy játékost portyázás során megtámadnak, és legalább 3x annyit sebződik, mint amennyit ő sebez, akkor gyógyít magán a csata végeztével. A gyógyulás mértéke a sebgyógyítás szakértelmedtől és az egészség tulajdonságodtól függ.
A sebzéskompenzáció csak akkor működik, ha a megtámadott játékos fegyverének és varázslatának szintje nem jelentősen alacsonyabb, mint a játékos szintje (elkerülendő azt, hogy valaki direkt arra játszik, hogy a kompenzáció mindig kisüljön)."

Ez tényleg okos gondolat, de mégse tetszik, módosítani kéne mert , hogy a varázslat szintje is számít.
Én rubin hordás vagyok, a mágiát, taumaturgiát hanyagolom, ezért aztán ritkán veszek szintemhez mért varázslatot. Ezért ezt a feature-t én nem tudom élvezni. Valamint ha épp leüttetni akarom magam egy Energialövedékkel hogy ne veszítsek sok VP-t és megtámadnak közben is b...om. Miért került be a varázslat szintje is a kritériumba Miklós?
Naa, ez nekem tetszett

A kvíz kérdés feltevésekor látsz 1 képet a jobb oldalon felül?
nem!
nem jobb oldalt van!
Bal oldalt van!
igen!
Dátum: 2009.03.09. 00:24:36
Kicsit meghalt ez a topic, pedig szerintem nagyon is aktuális még a téma.
Most pl. az euró-forint árfolyam nagyon aggasztó. Nem tudom mennyi embert érint, de bizonyára sokan vannak akiknek megtakarításuk van valamelyik banknál és az ő pénzük most relatíve értéktelenedik. A barátnőmnek is van egy kis félretett pénze és gondolkodik hogy mit tegyen. Tartsa bent a pénzt és reménykedjen, hogy a válság hamarosan véget ér és újra a régi értéket éri majd a pénze?(persze jó lenne megtippelni ez a válság végétől számítva is mennyi idő alatt megy végbe). Vagy váltsa át másik devizára mert lehet még jobban elmélyül a válság vagy tönkre megy a bank, esetleg becsődöl az állam is.
Hát sokat én sem tudtam neki segíteni. Én úgy látom a dolgot, hogy ez a válság közel sem olyan mély mint amilyennek a média felfújja. Persze mély akinek részvényekben volt a pénze, vagy cége most épp nem jut hitelhez, stb. de azért lássuk be még mindig nem értéktelenedett el teljesen a forint és nem kell új bankót nyomtatni, és nem jegyrendszerben kapjuk a kaját stb. A válság alapvetően a pénzügyi szektort és néhány ipari ágazatot érint súlyosan. Vannak elbocsájtások, nyilván az import drágul, stb. de ettől még nem fog null szaldósra épülni egy ország gazdasága és enni lesz mit holnap is. Így én azt mondom hogy nem érdemes most átváltani a pénzét. Ezt a válság első jelére kellett volna megtenni, de most már késő, hacsak nem mélyül tovább a válság, de mint mondtam ezt nem tartom valószínűnek. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Írjatok.
Dátum: 2009.03.06. 19:53:50
Ha már a hisztinél tartunk, ami felett nem kívánok ítélkezni még annyit megjegyeznék, hogy a legtöbb ember hajlamos csak azt észrevenni amikor kikap. Ha megy a szekér és győz(nem feltétlen viadalon), meg se nézi az Eddigi csaták oldalon a részleteket, csak röhög egyet a markába hogy nyert 4 embertől aznap 2xx LE-t, de ha kikap és veszít 1 alkalommal 1xxLE-t akkor bizony felmegy a pumpa és elkezdi kiszámolni az oddsokat. No de, ez a gyarló emberi tulajdonság, szerintem a legtöbb ember ilyen, én is.
Dátum: 2009.03.05. 23:41:17
Ez most megint miért speciális?

Kik a Google alapítói?

Lerry Page és Sergey Brin
Bill Gates és Lasley Howard
Jon Stephenson von Tetzchner és Geir Ivarsøy
Big Lebowsky és Old Shatterhand

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem hetente jelennek meg hírek az informatika világában a google-ról. Az informatika pedig már nem lehet speciális, mert életünk szerves része, kivéve ha vki remetének megy.
Másrészről, két válasz egyből kizárható a józan ész alapján. Nyilván Bill Gatesnek köze nincs a googlehoz, Big Lebowsky és Old Shatterhand meg hát, inkább nem is mondom. Maradt még másik két név, azok valóban nem ismertek, na most 50-50%. Nagyon speciális.
Dátum: 2009.03.05. 18:47:14
Bocs ha már volt a kérdés.
Bajnoki viadalnál számít hogy épp mit turbóztam amikor jelentkeztem?
Dátum: 2009.03.05. 13:06:59
Pedig még így se találni sok infót, ha most még töröltök is elveszik egy csomó minden. Nem lesz vmi archívum?
Hát Szindy, szerintem meg az lehet, hogy elég változó a súlya egy ilyen macinak attól függően hogy mekkora. Lásd wikipedia:
"Teste 1–3 m hosszú, tömege ennek megfelelően 100–800 kg."
Dátum: 2009.03.05. 02:26:34
Jó estét kívánok!
Olyan kérdésem van, hogy ha a béke csarnokát az agresszor fél hadüzenete után, vagy a háború kezdete után húzom fel, akkor a felépülés utáni kapitulációnál számít-e a bónusza? Tehát a +3 békenap és a -10% LE.

Valamint, ha már kapituláltunk és utána lebontjuk, akkor megmarad-e a +3 nap bónusz az adott szövivel vagy sem?

Szurilo
Dátum: 2009.03.02. 02:42:06
Én ebből indultam ki:
http://vegzetur.wikidot.com/eletpont
Itt az áll, hogy ilyenkor elájulsz.