Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Balor

Dátum: 2008.11.04. 00:28:57
Nem tiltott, csekkold Gotenkset.
Dátum: 2008.11.02. 23:21:28
A kiégett őskőről a karakterlapodon a mellett lévő kis kérdőjelre kattintva kapsz bővebb infót. De találhatsz még némi adatot az "ajánlás" és az "őskő" menüpont alatt is.
Dátum: 2008.11.02. 21:25:10
khm.
Dátum: 2008.11.02. 21:21:39
Annyit még kiegészítésként hozzáfűzök, hogy sem én, sem pedig Szövetségi társam, AranyAlma nem voltunk tesztelők. De szerintem a hordából is csak a játékosok egy része tesztelt.
Dátum: 2008.11.02. 13:58:58
Idézet: Mortimer - 2008.11.02. 13:21:14
Semmit nem kell csinálnod, csak egy listát kapsz, hogy kivel/kikkel harcoltál, és mi az eredménye. Azonnal van végeredmény is.


De az eddigi csatáidban meg tudod nézni az egyes harcok végeredményét is.
Dátum: 2008.11.02. 13:47:45
Idézet: Szepyke - 2008.11.02. 13:16:07
hali

van egy kérdésem ha sok a lélekenergiám és még nincs klánom akkor mittegyeke???
meg amit csak tudta megvettem csak öskövem nincs de vagy 35000 lélekenergiám akkor hova tom tenni mert van egy haverom akinek enyeje van és 10 szintű


Költse tulajdonságokra és szakértelmekre. De ha gondolod meg is várhatja haverod amíg szépen elrabolják tőle. Ez utóbbiban szövetségi társaim örömmel segítenek.
Dátum: 2008.11.02. 01:34:04
Idézet: Mortimer - 2008.11.01. 18:31:53
"Abba azért gondoljatok bele, hogyha végleg meg lehetne ölni ellenfeleink állatát, az milyen durva és unfair lenne. Valaki pl. rááldoz 200+ vadászatot mire elfog egyet, beidomítja sokszáz, de inkább sokezer LE-ért, utána pedig csak úgy eltűnik, mert valaki lecsapja mellőle."

Már bocsi, de az állatoknak legalább 30-40 életpontjuk van, mire az ellenfélnek olyan szakértelme van, hogy 1-2-t tud rajta sebezni. Ha valaki olyan béna, hogy
1. nem gyógyítja
2. nem is harcol vele, hogy az szintet lépjen idővel
az igenis szívja meg.

Ha valaki egyébként is portyázik, a legfeleslegesebb képességek egyike az állat gyógyítása., pár nap alatt szintet lép, és felgyógyulja magát maxra. Ezáltal ez már a sokadik olyan szakértelem a sorban, ami kizárólag a többi indokolatlan drágítására jó - természetesen az állatok sebzése mellett, ami szintén értelmetlen így.



Akkor gondolj bele mennyivel válna nehezebbé a küldetés. Sokkal jobban vigyázna mindenki a lényére.
Dátum: 2008.11.01. 16:18:54
Nekem eddig egyszer sikrült levernem az ellenfelem állatát. Ilyenkor csak elájul, és egy ideig harcképtelen lesz.
Abba azért gondoljatok bele, hogyha végleg meg lehetne ölni ellenfeleink állatát, az milyen durva és unfair lenne. Valaki pl. rááldoz 200+ vadászatot mire elfog egyet, beidomítja sokszáz, de inkább sokezer LE-ért, utána pedig csak úgy eltűnik, mert valaki lecsapja mellőle.
Elég büntetés az, hogy ilyenkor nem tud mellette harcolni egy jó ideig, ezáltal elveszít jópár sebzés felfogást és extra sebzést harcban. Ráadásul jó sokáig tart neki, mire újra felgyógyítja annyira, hogy ismét legyen értelme harcba vinni anélkül, hogy 2 csatával később ismét elájuljon. Ez szerintem így pont jó.
A küldetés pedig az eddigi legnehezebb szerintem, mert előzetes egyeztetéssel is extrémen nehéz megcsinálni. Véletlenre bízva pedig közel lehetetlen. Nekem 700 csatából ötös szakértelemmel egyszer sikerült kb. 3-4 héttel ezelőtt...
Most vettem észre, hogy Te sem a tapasztalatlanabbak közé tartozol, bajod a hordával, mint szövetséggel van. Számolj utána és rájössz, hogy olyan nagy kárt nem okoznak. És bizony jó taktikával ellenük is lehet hatásosan védekezni. Ha pedig nem "éri meg" nekik....
Szerinted a horda mikor 6-8 szinttel előtted lesznek mennyiben fogja befolyásolni a játékodat...
Idézet: ATILA2 - 2008.10.29. 15:54:46
Kérném a "elit" csapatot kizárni vagy egy pestis támadással hetekre legyengíteni, nincs értelme a játéknak, nem arról volt szó, hogy 24/24 menjen a gép!!!

Nem fognak az emberek fizetni, ha ilyenek játszanak!


Bocs, de szerintem ők elég erőteljesen hozzájárulnak ahhoz, hogy "élő" legyen a játék. Ők sem halhatatlanok és legyőzhetetlenek (pláne kkora random mellett). Az én szövetségem bizonyos értelemben rivalizál az övékével. Mindkettőnk módszere "hátrányos a köz tekintetében", de a játékát senkinek sem teszi tönkre. És meglepődsz, a gép sem megy 24/24.
Ugyanakkor ne várja már el senki azt, hogy a sültgalamb a szájába repül. A sikerért bizony tenni kell, és akkor akár "jobbak" is lehettek...
De a legfontosabb: ez egy JÁTÉK.
Dátum: 2008.10.31. 22:17:24
Idézet: Beki - 2008.10.31. 18:18:11
Mikorra lesz elbírálva a szövetségi kérésem?


Ha új szövetséget alapítasz, akkor az egy-két napba kerül míg elbírálásra kerül. Valószínűbb az egy nap. Ha letelik a két nap és ez nem történik meg, akkor írj egy privát üzenetet Miklósnak, és megoldja.

Ha pedig egy már meglévő szövetségbe jelentkeztél, az csak és kizárólag az adott szövetségen múlik, hogy mennyi idő alatt éri el a szavaztok száma a többségi arányt, miszerint elfogadják-e jelentkezésed vagy sem. Ezzel kapcsolatban a szövetség tagjainál tudsz érdeklődni.
Dátum: 2008.10.31. 20:28:07
Idézet a "segítség" fórumból Zoli tollából

"A háború megkezdését követően kevesebb mint 1 órával kapituláltunk. Mitől veszítettünk 8600 LEt, mikor mástól 4-5 nap alatt 100 csatával 3000 LE jön.

Nem úgy volt, hogy ha gyorsan kapitulálunk, keveset bukunk?


Ez tévedés. Sosem volt ilyen feltétel. A zsákmányolt lélekenergia csak a két szövetség méretétől és a Lélekkút nagyságától függ."


Ezt én is rosszul tudtam. Gondolom nem egyedüliként...
Dátum: 2008.10.31. 13:51:29
A sportot nem szerencsés belekeverni, ott azért fele akkora szerepe sincs a randomnak. Különösen igaz ez az egyéni sportokra...
Dátum: 2008.10.30. 14:56:56
"...ahogy egy első körös vesztes megverheti a későbbi győztest."

Ezt kifejtenéd hogyan lehetséges egyenes kieséses rendszerben.
Dátum: 2008.10.30. 05:53:55
Az az egyik legfőbb probléma ezzel, hogy az EU-hoz való csatlakozást nem lehet politikától teljesen függetlenül értékelni, véleményezni. A politika figyelmen kívül hagyásával közel lehetetlen konkrét képet alkotni a csalakozástól számítva napjainkig eredményesség tekintetében.
De hogy valamit hozzá is fűzzek, azt azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sajnos a magyar vezetésnek, és ezáltal ez egész népünknek nincs érdekérvényesítő akarata az EU-ban.
Egy egyszerű példát kiragadok, ami sok tekintetben hiányos lesz, és általnánosságban ebben a formában sokszor nem állja meg a helyét. Viszont szemléltetésre megfelel. A külföldi cégek megvédik saját termékeiket és piacukat, sőt utóbbit bővítik is. Felvásárolják jelen esetben a magyar cégeket, majd apránkét szépen sorban bezárják azok üzemeit, ipari egységeit. Az ő országukban előállított termékeket hozzák forgalomba az új piacon is, jelen esetben Magyarországon. Ezzel ők hatványozottan jól járnak, mert ezáltal saját nemzetük gazdasága is erősödik. Ezt simán megtehetik, és meg is teszik. Mint említettem ez egy nagyon egyszerű kiragadott példa, teljes egészében ezt a témát kifejteni rengeteg időbe kerülne.
De ezt a példát valamennyire ki lehet vetíteni a politikára is, mert sajna ugyanez megy. Teret ad és lehetőséget az ország gazdasági hátterének, alapjainak kiárusítására külföldi befektetőknek. És még nagyon finoman fogalmaztam.. Hol van itt a nemzet, az ország, a gazdaságunk érdekének képviselete nemzetközi szinten? Sehol...
Sikerült jól leegyszerüsítenem, lerövidítenem, de a lényeg azért benne van.


* és erről nem az EU tehet...
Dátum: 2008.10.30. 03:16:48
Ennek így kell lennie, különben nem sok értelme lenne.
Ezekben a kérdésekben semmi különös nincse, pláne az elsőben, mégis kiestek...


Melyikre NEM kapnak "bónuszt" a gyémánt horda tagjai az alábbiak közül?

a vadászat során szerzett lélekenergiára
a portyázás során szerzett lélekenergiára
a lélekkufár kínálatának LE-költségére
a tőlük elrabolható lélekenergia-mennyiség csökkenésére


Ezt azért illő volna tudni, ráadásul könnyen megtalálható a játékleírásban, de akár ki is lehet logikázni, hiszem egyik klán sem kap semmilyen bónuszt vadászatra.
Sajnos ez is mutatja, hogy a játékosok többsége mennyire van képben a játék alapjaival.

A másik kérdésem valahogy így szólt:
Hány lélekenrgiára van szükség egy tulajdonság 40-ről 41-re való növeléséhez?

900
1200
1500
1800

Ehhez messze nem kell negyvenes tulajdonsággal rendelkezni, ha valaki helyesen válaszolni akar rá. A nagy szórás miatt nem kell hozzá nagy matek és sok idő sem, hogy rájöjjön bárki is a megoldásra. De ha más nem, már csak azért is - gondoltam én - az 1500-ra böknek az emberek, mert talán az a "legkerekebb".
Tévedtem...
Dátum: 2008.10.30. 01:53:00
Hogy AranyAlma szavaival éljek, amivel maximálisan egyetértek, ha tízszer egymás után futna le a bajnoki viadal ugyanazokkal a nevezési paraméterekkel, akkor minden kategóriában mindig más győztes lenne a random miatt. És ez tény.
Kivétel maximum a legfelső kategória lehetne, de csak azért, mert 14-15. szinten lehet összesen nem lesznek húsznál többen.


*Mortimert kifelejtettem. Ez természetesen az Ő véleménye is.
Dátum: 2008.10.29. 15:53:32
Eddig is hiteles volt. De az, hogy a harcban ugynolyan, még nem jelenti azt, hogy a sebzésfelfogása is ugyanakkora. Biztos, hogy nem egyenlő a kettő. Lehet így kellene, hogy legyen, de tuti, hogy nem így működik.