Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Redy

Dátum: 2010.10.08. 11:26:51
Pontosan hány méter hosszú volt a Titanic?
280m
318m
290m
269m*

Lexikális, speciális.

Mi tartozik az asztali leltárba?
Sószóró, paprikaszóró
Sószóró, paprikaszóró, virágváza
Sószóró, paprikaszóró, fogvájó
sószóró, paprikaszóró, fogvájó, hamutartó, virágváza*

Pl. nemdohányzó helyeken is?
Dátum: 2010.10.04. 18:31:50
Hány méter magas a Zalaszántói sztupa?
28
30*
25
32

Speciálisan lexikális.
Dátum: 2010.09.29. 16:38:50
Hány méter hosszú a Kremlt bekerítő fal hossza?
2235 méter*
1992 méter
1743 méter
2134 méter

Speciális és lexikális.
Dátum: 2010.09.24. 10:51:38
Mi lehet a borkorcsolya?
Borászati segédeszköz*
Borban beáztatott korcsolya
Ittas ember megnevezése
Borkóstolás

Egyik sem. Valami harapnivaló, amit borozgatás közben rágcsálunk, hogy jobban csússzon az ital.
Dátum: 2010.09.24. 10:48:59
Melyik benzinkúton lehetett 2008-ban Ferrari kisautót venni, ha 25 liter felett tankoltál?
OMV
AGIP
MOL
SHELL

Elavult, érdektelen, speciális és reklám.
Iskolapélda...
Azt hiszem te az a kategória vagy, aki nem akarta megérteni. Szerintem egy szöveg nyelvezetének értékelése nem egybites változókon múlik. A stílus, a hangulatok kifejezése apró, gyakran ironikusan használt "szabálytalanságokkal" történhet. Persze van akiből mindez dührohamot vált ki...
Az eper magjára (vagy bármilyen más szervére) vonatkozó kérdés amúgy miért zaklatta fel a lelkedet?
Lehet hogy kedvet kaptam néhány botanikai kérdéshez én is, ugyanis ez a szakmám. Te speciel tudtad a banán magját?
Picok kérdése szerintem teljesen jó, egyértelmű és érdekes volt. Természetesen bele lehet kötni, de teljesen felesleges. Aki akarta megértette volna, tudott volna választani, és még egy nyelvészt sem irritált volna.
Pont ilyenbe belekötni, amikor nyelvileg és tartalmilag is igénytelen kérdések tucatjai bukkannak fel még ma is, teljesen felesleges, ahogy ezt a gyakorlatot megvédeni is felesleges.
Én pontoztalak le, mert bosszantott "a messzemenően jogosan" félmondatod kioktató jellege. Ha tényleg emiatt utasította el, akkor a messzemenően jogosan helyett a némiképp túl szigorúan minősítést érezném helytállónak, és a nyelvi kreativitásnak az ilyen módon való büntetését én semmiképpen nem támogatnám.
A lepontozást közben visszavontam, mivel valóban segítő szándékkal írtad.
Dátum: 2010.09.11. 23:13:45
A másodlagos támadással és varázslással kapcsolatban szeretném javasolni, hogy legyen lehetséges kikapcsolni ezeket időlegesen. Szerintem teljesen életszerű, hogy adott helyzetben eldöntöm, hogy akarok-e állatot sebezni, vagy nem.
Azért lenne jó, mert a célpontok számának csökkenése, és az új portyázós ismételhető küldetések miatt igen gyakori, hogy ugyanazokat a jóval gyengébb karaktereket vagyok kénytelen támadni. és nem szeretném állandóan szétverni szegényeknek az állatait. Viszont bizonyos esetekben jól jönne az állatsebzés...
Dátum: 2010.09.11. 22:46:17
Hány kilós cica van az egyik bankos reklámban?
21kg
5kg
13kg* asszem...
18kg

Törlendő. Nem tudom, hogy kerülhetett be...
Dátum: 2010.09.03. 18:32:59
Illem: Szórakozó helyen, ki lép be először az ajtón?
egyszerre lépnek be
egyik sem megy be
a férfi*
a nő

Pontosítanék:
Régen valóban így volt. A modern felfogás szerint a hölgyet nem szabad olyan helyre vinni, ahol ilyenfajta védelemre szorul. Tehát ma már előre kell engedni a hölgyeket az esetek 90%-ában, a maradék 10%, amikor olyan lepukkant a hely, hogy a férfinak kell előremenni.
Dátum: 2010.08.16. 14:18:51
Mi kell egy léggömbe?
Szén-monoxid
Szén-dioxid
Hélium*
Hidrogén

Hidrogén is jó, sőt könnyebb, csak robbanásveszélyes.

Milyen kőzetből épül fel a Gellért-hegy?
gránit
bazalt
mészkő*
andezit

Dolomit.
Dátum: 2010.08.15. 14:19:22
Melyikben van több vitamin?
disznóhús
marhahús
zsír
ponty*

Nem tudom pontosan, de ez egyáltalán nem biztos.
Dátum: 2010.07.27. 19:52:56
Melyik japán harcművészet?
Kung-fu
Jiu-jitsu
Kravmaga
Karate*

Meg a Jiu-Jitsu is japán.
Dátum: 2010.07.22. 16:19:42
Melyik nem tartozik a halak csoportjába?
ámbráscet
ebihal*
sügér
tat

Ez nagyon fájt.

Az ebihal valóban kétélű lárva, az ámbráscet emlős, a tat pedig a hajók hátsó része. A sügér valóban hal.

Melyik AC/DC albumból adták el a legtöbbet?
High Voltage
Back In Black
Black Ice
Powerage

Ezt tényleg tudnom kellene???
Dátum: 2010.07.22. 15:56:31
Az alábbi színészek közül, ki a legalacsonyabb?
Nicolas Cage
Bruce Willis
Steven Segal
Chuck Norris*

Értem én, hogy ez vicces, de ez az információ az "érdektelen, speciális" kategória mintapéldája.
Dátum: 2010.07.16. 19:17:46
Milyen szín keletkezik, ha összekeverjük a pirosat, a kéket, és a narancssárgát?
szürkészöld
barna*
bordó
sötétlila

Szerintem kéket, pirosat és sárgát kell összekeverni.

Egy másik kérdező azt hiszi, hogy Cook kapitány hajóját Bountynak nevezték, a valódi helyes válasz, Endavour nem szerepel a lehetőségek között.
Dátum: 2010.07.14. 20:16:20
Volna egy kérdésem a HT bónusszal kapcsolatban:

A +10% az alap LÉ 10%-át jelenti, vagy a többi bónusszal (spektrális manipuláció, irányított vadászat, kvíz) összeszorzódik?
Dátum: 2010.07.13. 22:23:32
Melyik nem tartozik a magyar hungarikumok közé?
Citrom
Dobostorta
Túró Rudi
Szaloncukor

Van nem magyar hungarikum is?
Dátum: 2010.07.09. 10:38:33
Mit jelent a didaktika szó?
Tollbamondás
Módszertan*
Atkák
Akták

A módszertan a metodika, vagy metodológia. A didaktika tanítást jelent és egyókori görög eredetű pedagógiai módszer.