Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Stubb

Dátum: 2009.01.27. 15:36:12
Idézet: Mortimer - 2009.01.27. 00:11:27
Warcraft kártyajátéknál bizonyos mértékig ki van zárva a szerencse, próbáld ki azt.


Ezzel részben egyetértek. A kezdetektől játszom, de azért tudok olyan húzást produkálni a wowban egy-egy versenyen, hogy sírni tudnék. De tény, hogy mivel nincsenek korlátozva az erőforrások (értsd: bármit letehetsz "földnek"), így egy rossz kézből is tudsz normálisan játszani. Persze ha az ellenfeled pofátlan kezet húzott, akkor úgyis mindegy.
Én is kaptam ilyet. Nem válaszoltam rá, de rögtön eszembe jutott jóapám egy mondata amit egyik nevelő célzatú beszélgetésünkön mondott vagy 20éve: "Te nagyon hülye vagy b.meg...."
Dátum: 2009.01.22. 16:46:38
Hopp ez ütött, mint Tyson. Ahogy mondani szokás.
Dátum: 2009.01.22. 11:11:44
"Melyik a legcsípősebb paprikafajta?

ez is tudható/guglizható, de törölték, mint minden olyan kérdésemet, amire egy kicsit többet kellett gondolkodni, mint a mónika show-n"

Barátom én közel 30vagyok (így szerinted már akár értékelhetek is) és imádom a csípőspaprikát, de anno ezt a kérdést én is rossz kérdésnek jelöltem meg. Ugyanis mi szerint a legcsípősebb???
Szerinted? A nagyi szerint? Vagy a Scoville organoleptikus teszt szerint? Ne adj isten a mostanság elterjedtebb Gillett-módszer szerint? Ha pontosabban fogalmaznál talán nem esne ki.
Ettől függetlenül abban igazad van, hogy erősen esik a kérdések színvonala.
Dátum: 2009.01.22. 10:38:44
Ma eddig 5!!! értékelendő kérdést kaptam nyomtatókkal kapcsolatban. Rettentően boldog vagyok, hogy a jelen gazdasági helyzetben valaki kapott munkát egy nyomtatóüzletben vagy egy bót műszaki osztályán, de ettől még (hiába tudtam mindre a választ, mert monitorarc vagyok) ez rohadt speciális, úgyhogy pápá.
Dátum: 2009.01.21. 15:50:00
Idézet: Titus Pullo - 2009.01.21. 14:43:34
Mi a fallout szó jelentése?

Sajnos nem másoltam ki a válaszokat, de a "Nincs ilyen szó" és "Nincs jelentése" melletti két verzióból nyert a "Radioaktív csapadék."

Azt persze nem tudni, melyik nyelvről van szó. Angol biztosan nem.
Törlés


Márpedig angol. Arról nem is beszélve, hogy leginkább a "happen" szinonimája. Illetve használják "összeomlás" értelemben is. Az, hogy a Fallout játékban milyen értelmet adtak a szónak az már más dolog. Attól még idióta kérdés...
Dátum: 2009.01.21. 15:43:53
"Az AFC-ban hány ember van??
4
2
6
3"

Hogy mi van miben kisfiam??? Ha még egyszer káromkodol, szájon kaplak. Még a kérdést sem értem!
Követelem, hogy a következő fejlesztés az legyen, hogy megnézhetem, hogy az ilyen kérdéseket ki fogadja el jó kérdésnek! Aztán bannolhassam örökre!
Dátum: 2009.01.21. 10:41:23
Nem tudom kinek volt az 5lete, az "támadás óra" a karakterlapra, de üzenem, hogy *taps, taps, taps*. Apróság de sztem nagyon hasznos és nagy segítség. Köszi érte.
Dátum: 2009.01.20. 20:42:01
Stubb álmodott. Egyedül volt egy kocsmában egy hatalmas söröskorsó társaságában. Még hűséges barátja Füstölt Sonka is lepkét kergetett valahol. Stubb évezettel emelte fel a korsót, a hab megcsillant a hatalmas gyertyák fényében. Szürcsölésre formálta ajkát és....

*BAMM, BAMM, BAMM*

-Miazkiazzárvavagyunknemérekrá........ - ült fel hirtelen az ágyában. Feje sajgott, a szájában még érezni vélte a sörhab fenséges ízét. De a szobája ablakán behallatszódó irdatlan dübörgés, kopácsolás, kiabálás hamar eloszlatta az álom utolsó maradványait is.
-Ehh, megint csak egy álom... És már megint ez a kopácsolás.
Felkapta harci pörölyét, új gatyáját és szitkozódva, morogva sétált le a torony lépcsőin. A toronyban egy teremtett lelket sem látott, még Khetty sem kotyvasztotta förtelmes szagú "teáját" sem. A toronyból kilépve aztán megtalálta társait és az előző este érkezett vendégeket is. Néhányan serényen építettek valami szoborfélét, a többiek pedig egy helyen csoportosultak és Kayrac és Gill vitáját hallgatták.
-ÉN MEGMONDTAM! - kiabálta Gill
-Nah, sokra mentünk vele.
-Lehet, de akkor is mondtam!
Hirtelen egy harci pöröly csapódott be a kőfalba Gill mellett. A vita egy pillanat alatt abbamaradt és minden jelenlevő csöndesen bámulta a hatalmas köfalból kiálló pörölyt. Stubb szépen lassan odasétált, majd egy laza csuklómozdulattal kirántotta hű társát a falból.
-No. Most, hogy mind rám figyeltek, szeretném megkérdezni a jeles társaságot, hogy kinek köszönhetem a csodás ébresztőt? - kérdezte, miközben bizalomgerjesztően csapkodta tenyerébe a pöröly súlyos nyelét.
-Éppen sörről álmodtam. Értitek? SÖRRŐL!!!!!!!!! És arra ébredek, most már harmadszor a héten, hogy ti ketten itt üvöltöztök, miközben a többiek meg kalapálnak! ELÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG! Végre kicsit csendesedtek a támadások, erre nem bírtok nyugodtan ülni a se...
-STUBB! Ki ne mond! - Nézett rá szúrósan Khetty.
-Bocsánat... Szóval, mi az a fontos dolog aminek az építése nem ér rá legalább addig, míg kipihenem magam?
-Epikus emlékművet építünk! - mondta büszkén Gill.
-Epikus mit? - kérdezte szemöldökét ráncolva Stubb
-Emlékművet...
-Nohiszen.... És azon kívül, hogy a söröskorsókat elkergeted vele az álmomból, jó ez még valamire?
-Naná! - kiáltott Gill - Idevonzza az ellenség itt maradt hatalmas szörnyeit, azáltal, hogy fluktuációt indít be a manaszövedékes...!
-Idevonzza a... HÉ! Értelmesen beszélj te fiú, mert fejbe verlek a kalapáccsal!
-Lássuk csak... - morfondírozott Gill - hogyan mondjam, hogy te is megértsd... Á, igen megvan. Ez egy SZÖRNYMÁGNES!
-Na látod, hogy tudsz te értelmesen is beszélni - csillant fel Stubb szeme - Ha mindig így beszélnél, nem lennél folyton életveszélyben. Szóval szörnymágnes, mi...?
-És akkor miért nem építitek? - kérdezte némi gondolkodás után Stubb, majd megragadott egy csákányt és elindult a szobor felé. A mögötte ácsorgó tömegen derült kuncogás futott végig. Stubb szép lassan visszafordult, majd mikor a kuncogás alábbhagyott így szólt:
-Ja igen, mielőtt elfelejtem... Aki ki meri ejteni a száján, hogy "hejhó", az kezdhet futni az életéért - szólt duzzogva majd fütyörészve elindult az emlékmű felé.

Mikor Stubb biztos távolba ért a hátramaradt toronylakók és vendégeik kuncogása harsány röhögésbe váltott....
Dátum: 2009.01.15. 20:26:18
"És igen több százezer LE-be kerül felhúzni a spektrálist 70-80ra. Ez jópár hónap után térülhet csak meg. De elméletileg ez egy igen hosszútávú játék. Ezért vetettem fel, ha vagyok olyan hülye, hogy több millió LE-t is elköltenék a spektrálisra, vállalva azt, hogy igencsak elmaradok minden másban a többiektől, akkor miért ne tehetném meg? Hátha 1-2 éven belül visszahozná az árát?"

Az egész nem kerül többe 650K-nál. Ez olyan 30. szintre van meg ha mellette fejlesztesz tulajt is, illetve a nagyon need szakikat. Ez 30as szinten egy kis szerencsével durván 7-800 vadászat. Az meg lófütty. 30nap. Kb 2 hónap alatt behozza a ráfordított lóerőt.
Nagyon nagy előny portyából meggazdagodottnak lenni, de ha tisztességesen játszol és nincs rabszolgád, akkor nem tudom, hogy olyan 35-40 szinten hogyan tudják majd felvenni a lóerő versenyt a szintvisszamaradt portyakarik az estleges 100as sm-el, meg a sajtolásra szakosodott karikkal. De ez csak az én véleményem és pusztán tapasztalat és wiki-s adatok alapján történt, egyszerű matematikai számításokra támaszkodom...

Edit: Hű vazze jó fáradt vagyok. Kicsit átfogalmaztam, hogy rajtam kívül más is értse.
Dátum: 2009.01.14. 13:40:26
Jaham. Kb. a felénél a tárgyakat is vezettem. Aztán meguntam.
Dátum: 2009.01.14. 12:57:36
Ehh köszi. Ezt megtaláltam én is, de sztem sem 1%. Csak az én számításaim szerint 1,5-2,5% között mozog. Na mindegy még számolgatok kicsit, csak reméltem rajtam kívül más is számolt ilyet.

Edit: Na összesítettem 70 csatát. (még jó hogy excelben vezetem őket. ) Az alapján a szórás valahol 1,75%-2,9%. Ez beleszámolva magát a varázslat szórását is olyan 2,3% átlag növekedés pontonként.
Remélem vki megerősít.
Dátum: 2009.01.14. 12:34:10
Üdv!

Mivel a segítség topicban nem kaptam választ és valahol ez is egy stratégia (mármint kitolni egyetlen tult. nagyon) itt is felteszem a kérdést, hátha vannak "pontos" adatok vkinek a birtokában.
Szóval a tau növelése milyen arányban (gy.k.: 1 tau= ?% sebzésnövekedés) van a sebzés növekedéssel. Mert ebből az össze-vissza sebzésből amit én produkálok nekem ugyan nem sikerült kiszámolnom semmit az égadta világon...

Köszi.
Stubb
Dátum: 2009.01.13. 14:18:18
Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy tudna-e esetleg valaki pontosabb infóval szolgálni arról, hogy a tau növelése milyen arányban (gy.k.: 1 tau= ?% sebzésnövekedés) van a sebzés növekedéssel. Mert ebből az össze-vissza sebzésből amit én produkálok nekem ugyan nem sikerült kiszámolnom semmit az égadta világon...
El vagyol lustulva ezt tudjuk. De mit szól ehhez a párod?
A fene essen belétek. Amióta Medve elindította a vitát, mindenki mások rabszolgáit üti, én meg itt állok üres erszénnyel! Abba lehet hagyni. Tessék szépen más célpontokat keresni! Nekem is élnem kell valamiből. Hess!
Dátum: 2009.01.12. 10:44:14
Akinek meg tele van a zsákja azzal, hogy mindig kivégzik, az meg tolja fel az egészséget. Nem sokan rohangálnak 100as kivégzéssel, sőt meg merem kockáztatni (ha már kockázunk ), hogy a "táperek" között is olyan 60 az átlag. Azzal meg nem igazán végez ki, ha a 15%od jó magas. (jó persze mindig becsúszhat néhány)
Dátum: 2009.01.08. 14:39:54
"Mivel lehetne leginkább növelni a levegő oxigén-tartalmát?
Ha az ember nem vágna ki olyan sok fát, hanem inkabb ültetne!
Kevesebb állatot tartani otthon
Kevesebbet lélegezni
Több növényt ültetni a virágoskertekbe"

Ne akard növelni, mert marha szar lenne. Jó az 21%-on. De ettől függetlenül tegyünk egy próbát, kérlek mostantól ne lélegezz!

"Mennyi 2+9-8x2?
18
29
4
10"

Erről inkább kérdezd meg anyukádat.

"Milyen színű a villamos?
sárga
kék
zöld
piros"

Erről is...


"Hány része van a legendás Fullmetal Alchemist c. animesorozatnak?
51
Nem t'om.
50
37"

Imádom ezt a sorozatot, de egy barom vagy az idióta válasz miatt.

"Hány százaléka a 150 a 375 - nek?
200
250 *
150
50"

Ezt szintén tudja anyád, érdeklődj nála. Vagy cseréld fel a számsorrendet.

"Hol volt a legutóbbi Beholder találkozó?
Láng művelődési ház *
Dungeon szerepjáték bolt
Arkadia szerepjáték bolt
Wekerlei boccia club"

Nekem a legutóbbi a '02-es. Azóta volt még?

"Átlagosan hány nap van egy évben?
365
365,4
365,25 *
366"

Vagy inkább mennyi idő alatt kerüli meg a Föld a Napot? Amúgy meg már volt.

Hirtelen ennyi. Ha a megjegyzéseimmel vkit megbántottam volna, akkor az rohadtul nem érdekel. Kéremkapcsojjaki!!!
Dátum: 2009.01.08. 14:01:13
Idézet: Kagemusha - 2009.01.08. 12:49:02
Idézet: csati777 - 2009.01.08. 12:10:33
Kikerestem a szüleim bakelitjai közül az ominózus lemezt, és annak a szövegkönyvében bizony Peti szerepel. Arra már nem bírtam rávenni magam, hogy meghallgassam...

Kár, mert én biza Janira emlékszem... pl. a Youtube-on is Jani hallható. Hallgasd meg inkább, a szövegkönyv tévedhet!


Az bizony Jani. Popdarálóban is volt szilveszterkor.
Dátum: 2009.01.08. 12:30:06
"Melyik a kakkuktojás?
Csónak *
Répa
Zeller
Karalábé"

Szerintem meg a répa, mert a többi lehet zöld is...