Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2008.12.16. 19:34:33
Khm, öhm páran már utálnak, páran ezután fognak. Szóval: A portyázók csak ne sírjanak. 21. szinten elég gyenge egyébként a portyázás "hozománya". Azért 4-et eleresztettem én is 7kor, szumma 4.500 lóerő.
Dátum: 2008.12.16. 18:27:44
Azért annyira nem izgulnék, akitől eddig lehetett hozni, attól most is lehet majd, akitől eddig sem, attól most sem. Néhány olyan ember jár kicsit rosszabbul, akiknek magas szinten volt 1-2 szerencsés portyájuk. A 8-14 szint közötti portyázoknak max újra össze kell szedni. Persze egy rekord szerzés az nem fog egyből visszajönni.

Másrészt lesz szíves mindenki észben tartani, hogy biztosan nem sima szerverleállás volt.
Dátum: 2008.12.16. 17:43:01
Nem vagyok benne biztos, valaki erősítsen meg legyenszíves. Este elkezdtem idomítani a befogott lényemet, de most 0-n áll.
Dátum: 2008.12.16. 17:31:20
Sameed Majd holnap ütsz jobbat. Én is ütöttem ma 2k-t 21. szinten nem túl sűrű, evvan
Dátum: 2008.12.16. 15:02:23
Izé, az éjféltől idáig kapott CSP-ket megkapjuk ugye?
Dátum: 2008.12.16. 15:00:19
Nálunk 16-ból 5-en maradtak.
Dátum: 2008.12.16. 14:59:52
Azért 21-ik szinten 2k-t összeportyázni se egyszerű művelet éppen. Nyilván az igazán cifra, ha én mondjuk visszaállok éjfélre akitől meg elszedtem az nem, vagy fordítva.
Dátum: 2008.12.16. 12:22:31
Pihenj egy hetet, 0 LE-vel (csp-d addig gyűlik, ráérsz elkölteni), valószínűleg rossz a vesztett csata / vesztett le hányados, azért próbálnak rád. Másrészről magasabb szintről 15%-on még tuti nem tudnak ütni. Ha 1 hétig 0 LE-t visznek tőled nem fognak piszkálni egy darabig.

Kivéve ha tp-t akarnak, de arra vannak jobb célpontok is szerintem.
Dátum: 2008.12.16. 11:59:36
Hmm, fogunk egymással harcolni? Akkor tedd a kritikusra és egyikünk sem üt olyat, de én már 30-on szívok
Dátum: 2008.12.15. 22:20:27
Mondjuk a kritikus ütés az szinte lényegtelen. 0 duplája is 0, ha meg eltaláltad már régen rossz.
Akkor legfeljebb sok tp-t gyűjtök Vagy - shame on me - 26-án békétlenkedek, mindenki utálni fog, de lesz +20k lóerőm
Én várom És gyúrok is rá vaze
Dátum: 2008.12.14. 20:07:24
Kaptam az olimpián egy kérdést "Iugurta" királyról, akit - shame on me - nem ismertem, így segítséggel szerettem volna megoldani, úgy sem sikerült.

Viszont szeretném kérni a kérdésben a név javítását:
Iugurta valójában Iugurtha.

Köszi
Attól nem lesz rosszabb senkinek, ha van ilyen lehetőség. Akkor nem fogadja el.
Sziasztok,

Valaki már említette, csak azt szeretném visszahozni a társalgásba, a kapituláció mellett lehetne egy olyan opció, hogy "döntetlen felajánlása", amit ha elfogad az ellenfél, akkor egyszerűen csak félbemarad a háború.
Dátum: 2008.12.12. 15:53:44
16-17. Sanyi a Jani

Nem fog bántani
Idézet: Miklós - 2008.12.08. 09:00:00

Caveman:
"1. Hadüzenet maximum 5 átlagszinttel különböző szövetségnek"
Ez egy értelmes korlátozás lehet, de ezt az értéket elég jól lehet mesterségesen befolyásolni: ha megéri háborúzni, beveszük 3 1. szintűt, hogy kisebbeket üthessünk


a.) Korrigált átlagot kell használni. 3-4 legmagasabb szintűvel nem számolni, 3-4 legalacsonyabb szintűvel nem számolni. Ebben az esetben ilyen variálással maximum 1 szintet lehet mozgatni, egyébként túl nagy energiabefektetést igényel. Igaz, hogy +-1 szintel az átlag is arrébb lesz, de annyi meg belefér.

b.) Csak a teljes jogú tagokat számoljuk. (ergo a 3. elsőszintű, megpusztul mire pl az EH kútjába betölti a 140k-t, de ha a tagok átlagépítését nézzük, a 60-70k is rengeteg neki).

Az egyoldalú verést én írtam és Mortimer magyarázata tökéletesen fekszik rá. Annyit fűznék hozzá, hogy amit leírtam a háborús topikban az él rá (Gyógyír update2), de macerás megvalósítani és nem is biztos, hogy sokaknak van egyáltalán kedve hozzá. Én biztos meg fogom probálni végrehajtani, 1x vagy 2x, de harmadjára viszont biztos nem...
Dátum: 2008.12.06. 17:16:10
Jajjmár, aztán mikor 12-es leszel akkor mi a szitu? Akkor is csak az a 14es támad, aki veled kezdte? Nyilván nem, sőt ha jól játszol, olyan 14-es még nem is lesz. Ha csak 1-2es szint lenne, még helytálló is lenne a kijelentés.
Dátum: 2008.12.06. 16:32:26
Idézet: chehs - 2008.12.06. 15:49:38
Tudtommal minden karakter 140-es tulajdonság összeggel indul, és azonos feltételekkel vehet részt ebben a játékban. Akkor?


Te is a cseh2-t nézed Azonos feltételek? Hol? Ha valaki 1 héttel később kezdi, neki milyen azonos feltételei vannak? Ja hogy 1 héttel később is 140-el kezd? Nincs azonos feltétel még így sem.

Félreértések elkerülése végett, nincs bajom a rendszerrel, a hibás kijelentésekkel van bajom.
Rövid leszek, mert igazából nincs kedvem sokat papolni róla, amúgy is a végét járja a játékkedvem:

Szövetségi háború helyett Szövetségi "küzdelem"

Értendő ez alatt:

1. Hadüzenet maximum 5 átlagszinttel különböző szövetségnek
2. Háborúban portya korlát +-1 szint.
3. Nyereség/veszteség kiegyenlítése (Pl 20% gyengébb kútja, de ő is annyit hoz az erősebbtől), háborúban töltött napok számától / csaták számától ez az érték módosulhat. (Ne érje meg nagyon, ha direkt szivatják az erősebbet)
4. Háború utáni béke a helytállás mértékében növekedjen. Aki 3 napig húzza harccal, annak 7+3 nap béke (Nyilván lényeges ez esetben megoldani, a nem csinál semmit azért lesz három napos a háború ne érje meg. Több veszteség, nincs bónusz akármi, tudom, hogy nem egyszerű leprogramozni).

Mit old meg:
1. Nagyok által a kicsik farmolása, nem biztos hogy megéri, ha valaki ellenáll, jó stratégiát használ sikeres lehet (picit ellökjük a gyógyir féle irányba).
2. A közel azonos szintűek között a csaták szinesebbek, nem lesz 100%-ból esélytelen, ha tud foglalkozni a játékkal.
3. A top szövetségek továbbra is nyerni fogják a háborúik nagy részét (20 db 21-es karakternek illik megverni-e egy darab 21-est.) Más kérdés, hogy nehezebb lesz -> nem biztos, hogy megéri -> csökken a farmolás
4. Megéri hasonló erősségű ellen harcolni, mert ő valószínűleg a nyereség esélye miatt nem nagyon fog trükközni, mivel egyébként nem akar lemaradni, ergo harc lehet, olyan igazi.
5. A nyereség módosításával (belevonva a kapitulációt) megszűnne a hadüzenetre töltődik a kút probléma.

Összefoglalva:

Megszivatjuk kicsit a nagyokat (nem nagyon), ezért ők írtó mód sírni fognak (nem kicsit), viszont így a játék picit érdekesebb marad azoknak, akik később kezdték, lemaradtak valami miatt stb. A top-ok továbbra is topok maradnak, hamarabb szakadnak el a többiektől és lesznek kötelezve úgymond az egymás elleni háborúra és bekövetkezik a reális veszély 1.

Reális veszély1: a nagyok továbbra is tamagocsiznak és nem háborúznak.
Reális veszély2: "szintvisszamaradott" karakterek. Erre egy megoldást látnék, de ezt horribilis megvalósítani: a +-1 szint helyett, valamilyen úton módon a karakterek erősségét összehasonlítani.
Reális veszély3: a játékosok full time tamagocsit csinálnak belőle.

Kritikák előtt: Ez nem háborúzás ami most folyik, úgy hívják: egyoldalú verés.