Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gelu

Dátum: 2009.12.28. 22:09:34
Kvíz olimpiás kérdések:

Basshunter avagy Jonas Altberg hol született?
Svédorszag
Magyarország
Franciaország
Németorszag

Speciális és helyesírás Svédország, Németország!

Kicsoda Uri Geller?
Bűvész
Parafadugó
Parafenomén*
Szemfényvesztő

Parafadugón kívül szinte mindegyik elnevezés jó lehet! Parafenoménnek mondják de szerintem csak szemfényvesztő!

Ki alapította az első óvodát Angyalkert néven?
Brüll Adél
Erzsébet királyné
Brunszvik Teréz
Blaha Lujza

Nos hol az első óvodát, mert több városban is van!

Mi NEM igaz március idusára?
Ezen a napon volt a 1848as forradalom
Ezen a napon halt meg II. Rákoczi Ferenc 1735-ben
Jelentése Március közepe(március 15.)
Ekkor ölték meg Julius Caesart

Helyesírás!

Erwin Rommelnek hány felesége volt?
3
4
1*
2

Miért érdekes ez???

Mi a kontinuumszűkítés maximális szintje?
70
84
50
60

Végzeturas!
Dátum: 2009.12.28. 21:47:51
A Vissza a jövőbe című filmben a főszereplő Marty McFly milyen hangszeren játszik?
Hegedű
Dob
Szaxofon
Gitár

Speciális

Melyik egy magyar DJ neve?
Depeche Mode
Ludmilla
Prosectura
Ákos

Speciális bár kitalálható!

Hányszor volt egymás után Wimbledonban Stefan Edberg - Boris Becker férfi egyéni döntő?
Háromszor.
Egyszer sem volt ilyen.
Hétszer.
Tizenkétszer.

Speciális

Hol van eltemetve (pontosan) Gárdonyi Géza?
a Kerepesi temetőben
eltünt a holteste, ezért sehol
az egri várban
Szegeden tömegsírban

Ha már pontosan kérdezed az egri vár Bebek-bástyájában temették el!

Mennyi a magassági követelmény a katonáknál?
160cm*
170cm
150cm
180cm

Érdekes de sehol nem találok mostanában ilyen kikötést, ráadásul sose voltam katona szóval kissé spec! Csak a díszszázadra találtam, akkor meg rossz a válasz mert oda 176-188 cm-ig van a méret! Helyesírás is rossz a cm elé kéne szóköz szerintem.
Dátum: 2009.12.27. 22:12:49
A Battlestar Galactica című sci-fi sorozatban kik a cylonok?
emberszerű robotok
elnyomott állatok
űrlények
lázadó emberek

Speciális!

Mi Törökország fő városa?
Isztambul
Trabzon
Ankara
Antalya

Érdekes nekem visszadobták a fővárosos kérdésem, hogy tiltott szó van benne! Aztán azt írtátok tilos fővárost kérdezni! Akkor ez mi????

Mi volt Lilu kedvenc étele az 5. elem című filmben?
Konzervbab
Túrós béles
A csirke hús*
Káposztás tészta

Speciális a javából!
Dátum: 2009.12.26. 16:57:44
Attól függ! Ha a adat mennyiség akkor 1024 /2-es számrendszer miatt!/ ha hardver és tárolókapacitás akkor 1000! Az informatikai számítás szerint az 1024 a váltószám!
Dátum: 2009.12.26. 16:53:48
Milyen származású Didier Drogba?
Német
Elefántcsontparti
Nincs ilyen játékos
Holland

Ha nincs miért kérdezed?

Mikor koncertezett a QUEEN együttes a Népstadionban?
1986
1978
1981
1993

Spec.
Dátum: 2009.12.24. 19:56:11
Egy filmsorozatban hogy hívják a sorozatgyilkosok gyilkosát?
Dr. Jekyll
Hasfelmetsző Jack
Dexter*
Mr. Hyde

Speciális!
Dátum: 2009.12.23. 22:19:11
Mi Ady Endre első hires versciklusának a címe?
versek
Új versek*
líra
XIX.század költői

Az Új versek tudtommal a 3. verseskötete + helyesírás híres!
Dátum: 2009.12.23. 12:07:16
Mivel szaporodnak a halak?
Petével.
Ikrával.
Nem is szaporodnak.
Lárvával.

Nem szaporodnak ez hülyeség, meg tagadás is!

Minek a hatására jön létre a sarkkörökön a Sarki fény?
A légköri tisztaság miatt.
A légkörben lévő vízpárán megtörik a fény.
A Föld mágneses mezője okozza.*
A sarkköri alacsony hőmérséklet miatt.

A sarki fény (az északi féltekén gyakran: északi fény (aurora borealis), délen: aurora australis) a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék (elsősorban protonok és elektronok) által keltett időleges fényjelenség. A részecskék ütköznek a légkör atomjaival, ionizálják és gerjesztik az atomokat, a gerjesztett atomok pedig fénykisugárzással térnek vissza alapállapotukba. A kibocsátott fény az atomra vagy molekulára jellemző színű.
A mágneses erő csak eltéríti a töltött részecskéket nem az okozza a fényt!

Meddig "turbózza" fel szervezetünket egy darab szőlőcukor?
Egy napra.
5 percre. Ha lejárt, és eszünk megint, megint 5 percig fog hatni.
Fél órára, utána két óra múlva lesz csak megint kimagasló hatása.*
3 órára, ha többet eszünk, a hatás összeadódik.

Szerinem kissé spec. egyébként is mekkora darab szőlőcukor?
Dátum: 2009.12.22. 23:11:08
A Gyűrűk Urában mit neveztek Morannon-nak?
Az Öreg Erdő bejáratát
Osgiliath hídját
Mordor fekete kapuját
A palantírok egyikét

Speciális!

Melyik együttes írta a Maximáis túlhajtás című film zenéjét (1986)?
U2
Rolling stones
Pet Shop Boys
AC/DC

Nem túl ismert a film se, de honnan kéne tudni ki írta a zenéjét? majdnem lejárt az idő mire megtaláltam egy fórumon!
Lehet, bár én azt is speciálisnak minősítem! Le az idióta show műsorokkal ez lenne a mai kor műveltsége szánalmas!!!
Szia!

Én is a szövegdobozos megoldást javasolnám indoklásra!

Ami a nyomtatós kérdést illeti vannak még ma is mátrix nyomtatókat még ma is árulják és használják főként irodákban és még orvosi rendelőkben is látni néhol, ráadásulelég borsos áruk is van csak keress rá google-n és meglátod! Ami a tanításukat illeti nos én pl. infó szakos tanárként is végeztem ezért tudom, hogy tanítani kellene /bár biztos sok kolléga nem tanít ilyesmit de a tankönyvekben benne van/! De egye fene legyen speciális! Miért ne tehetnék fel helyette másik kérdést? Ha neked nincs is ötleted azért másnak lehet!
Meg ott van a kvíz-es küldetés is /nekem elsőre ment/, sokaknak hiányzik a kérdés lehetőség amit elvesznek tőlük!
Ha a kérdést gagyi kérdésként dobnák vissza /mert sok ilyen is van/ akkor oké legyen büntetés, de azért mert speciál te nem tudod a választ még nem kell megfosztani valakit a kérdésfeltevés lehetőségtől, lehet hogy a következő már szuper kérdés lesz!
Dátum: 2009.12.21. 10:21:06
Mennyi az ÁFA legmagasabb kulcsa jelenleg (2008) ?
18%
15%
5%
20%

Már 2009-van mindjárt 2010 tehát nem jelenleg! Az adókulcsok termékenként mások, mely termék legmagasabb adókulcsára gondolsz?!

Melyik NEM Grimm mese?
A brémai muzsikusok
Hamupipőke
Pokemon
Piroska és a farkas

A Piroska és a farkas klasszikus népmese, amit a Grimm testvérek tettek világszerte népszerűvé. Tehát ez népmese eredetileg!
Hamupipőke: A történet egyik legismertebb változata Charles Perault francia meseírótól származik, amelyet Cendrillon ou La petite pantoufle de verre címmel 1697-ben vetett papírra. Persze van Grimm verziója ennek is, de alapból nem Grimm mese!

Ki nyerte meg a 4. Megasztárt?
Tóth Lüszi
Király Viktor
Fekete Dávid
Szecsődy Károly

Az elsőt, másodikat és a 1000.-et se fogom tudni mert nem tartom átlag műveltségnek és nem szoktam nézni!

Mi volt i.sz. 1000-ben Magyarország koronázási városa?
Székesfehérvár*
Esztergom
Buda
Pápa

Esztergom: Szent István koronázási városa (1000. év karácsonyán) ezt találtam! Akkor most két helyes válasz van?

Mi történik a 300 című filmben a hős spártaiakkal?
mind meghalnak de sikerül elpusztítani Xerxész seregének nagy részét
győztesen hazatérnek élve
mind meghalnak az elején a csatában
behódolnak Xerxésznek

Miért kell filmhez kötni, egyébként nem tudod a történelmi hátteret?
A kérdés jobban tetszene így: Mi lett a thermopülai csatában résztvevő 300 spártai hőssel? így legalább nem filmműveltség hanem tanított történelmi műveltség!
Dátum: 2009.12.20. 23:30:20
Melyik hazai pop album nyerte 2004-ben a Magyar Zenei Díjat?
Emil.Rulez - Hisztis
Ákos - Andante
Zsédenyi Adrienn - Zséda
Nox - Bűvölet

Mindenki emlékszik ilyenekre?

Milyen hatása van a vakító fénynek?
- 10 védekezés, -10 iq, -10 elnyelés
- 5 erő, - 5 támadás, -5 védekezés
- 18 támadás
- 30 Taumaturgia

végzeturas, és 9. szint alatt nem biztos hogy tudják!

Melyik a legszőrösebb lábú?
Gimli
Aragorn
Csavardi Samu
Gandalf

Na ez a baromság /már bocsi/, hogy ment át a rostán??? Ha nem tudsz értelmesen kérdezni a Gyűrűk urából inkább ne tedd, tiszteltetem aki átengedte!
Szia!

Én se mondtam, hogy egyszerű jó kérdést találni! Csak azt, hogy nagyon szubjektív az értékelés!
Pl. egy példa, hogy értsd mire is gondolok! Idézek a Kvíz 4-ből!
"Valaki reklamálja:
Ki volt Szauron "mestere"?
Eru
Ulmo
Morgoth
Iluvatar
Olvastam és láttam a Gyűrűk urát, de ez egy kicsit sok, nem mellesleg fogalmam sincs, hogy melyik a jó válasz...

Jött rá egy válasz:
Szauron mestere Morgoth volt. Ez a Tolkien Szilmarilok művében van leírva, ami a Gyűrűk Urát megelőző korszakokról ír. A Szilmarílok szerintem elég jelentős mű ahhoz, hogy a kérdést el lehessen fogadni."

Nos a Szirmalikok se nem kötelező olvasmány, se nem általános műveltség van aki utálja az ilyen regényeket! A gyűrűk ura trilógiát és a Babót én is ismerem szeretem, de pl a Szirmarilokat csak egyszer olvastam és nem jegyeztem meg én se Szauron mesterének a nevét kissé unalmasnak találtam a többihez képest!

A példán bemutatva a szubjektív értékelés dolgot:

Ha az értékelő az volt aki úgy gondolja, hogy a Szirmarilok jelentős mű akkor átengedi a kérdést!
De ha a reklamáló lett volna az értékelő akkor ő visszadobta volna /valamennyire jogosan/, hogy erre csak speciális réteg tudhatja a választ mégpedig az a réteg aki olvasta a könyvet!

Remélem érted mire akarok kilyukadni ha a te matematikaelméleti vagy űrkutatási kérdésed olyan vizsgálta aki kicsit konyított hozzá /vagy legalább utánanéz és jónak találja/ akkor átengedi de ha olyan nézte volna akinek köze sincs hozzá /nem is érdekli vagy nem is néz utána/ lehet visszakaptad volna, hogy csak speciális érdeklődési kör tudhatja! Ami megint csak jogos lenne hiszen nem mindenki foglalkozik csillagászattal se matematikával pl akinek kőműves vagy fodrász a szakmája!
Az újabb kori dolgok mint pl az informatika, még szubjektívebbek van aki érti van aki csak használja a gépet /tapasztalat /! Aki ide regisztrál annak legalább egy kis fogalmának azért kellene lennie pl az informatikáról hiszen számítógépes játékban vagyunk!!! Azért is értem meg nehezen, hogy alap dolgok belőle miért speciálisak!
Pl az én visszadobott "speciális" kérdésem ez volt:
Melyik nem egy nyomtató fajta?
lézernyomtató
mátrixnyomtató
bekezdésnyomtató*
tintasugaras nyomtató

Akinek van gépe legtöbbször van hozzá nyomtatója is vagy legalábbis látott már nyomtatót szóval ez elég alap kérdés, de ha teszem azt nem ismeri a mátrix-ot beteszi google-ba és már ki is dobja! Ráadásul elvileg mostanság általános iskolai tananyag a hardver témakörben!

De mindegy, a legjobban az zavar, hogy a filmek és sorozatok szinte biztos átmennek a rostán akár milyen rosszak vagy gagyik! Szinte biztos, hogy ha feltennél egy kérdést pl. "Hol játszódik a Joey című népszerű vígjáték?" ez gond nélkül átmenne mert sorozat és "mindenki nézi"!
Hát ez nem így van, én pl ki nem állhatom a szappanoperákat és sorozatokat szóval ezek nálam mind speciális kérdések! Ezeknek mégcsak nem is szívesen nézek utána a googlen se mert szerintem értéktelen hülyeségek, nem ugy mint pl "Mikor volt a bécsi béke? vagy Melyik nem Gogol műve" ez utóbbiak legalább tényleg műveltségi kérdések /mégha talán nem is annyira alapműveltség bár szerintem inkább ezek azok/, de legalább nem TV-műveltség!

Szeretem itt is a Kvízt mert azért van sok-sok értelmes kérdés is ami tényleg hasznos és építő, amivel nem igazán értek egyet az a büntetés! Ha speciális értékelést kapsz megvonják a jogod, hogy újat írj, de miért mi benne a logika? Lehet, hogy, csak az értékelőnek volt speciális lsd. fentebb leírtak! Ilyenkor szerintem vissza kellene adni a jogot had próbálkozzon ha akar új kérdéssel, ha még nem ment el a kedve az első kudarc után! Miért adjátok vissza? Mert ő legalább próbálkozik és tesz valamit a játékért!

Bocs a hosszú monológért! Remélem értitek a problémám! Nagyon jó, hogy van a Kvíz de kicsit visszább kellene venni a büntetést és jó lenne ha valahol meg lenne indokolva azáltal aki értékel!
Esetleg ott lehetne az értékelő neve a visszautasítás után akkor lehetne neki levelet írni!
Fórumot is javasolnám de azt szinte egyik értékelő se használja /tisztelet a kivételnek/ szóval ott hiába is reklamál akárki!
Dátum: 2009.12.20. 21:08:39
Melyik az a ragadozó hal amelyiknek nincs foga?
Pisztráng
Nincs ilyen ragadozó hal
Harcsa
Ragadozó őn

Nem vagyok halszakértő + ha nincs miért kérded?

X-men nevű filmben mi volt a beceneve a pengekezű, regenerálódó főhősnek?
Mystic
Raptor
Farkas*
Xavier

Nem hiszem hogy mindenki látta!

Melyik nem a repülős ABC "betűje"?
Rio
Bravo
Charlie
Zulu

Ezt mégis honnan kellene tudnom sose voltam navigátor vagy pilóta utas is csak egyszer egy mezőgazdasági permetezőn!
Dátum: 2009.12.19. 20:46:18
A következők közül kinek nincs fémkeze?
Vaskezű Alex
Setét Patkány
Dirk Montgomery
Darth Vader

Vadert még csak ismerem de kik a többiek????
Lehet jó kérdést feltenni igaz csak nagyon szubjektív kinek mi a jó kérdés!
Egyetértek az előttem szólóval szappanoperákra, filmekre vonatkozó dolgokat elfogadnak de ha valamit tényleg tudni kéne pl informatikából ami most tananyag akkor az már speciális mivel csak pár 10 éve van és nem mindenki tanulta régen!
Felteszel valami földrajz csillagászati kérdést az megint spec... stb. Ez lenne a magyar átlag műveltség? Iskolai tantárgyak amiket tanítanak azok speciálisak de a hülye sorozatok és nem komplett filmek bármikor jöhetnek úgy látszik a már TV-Műveltség van Magyarországon és nem átlag műveltség!
Nekem eddig 24 jó és 3 rossz kvízem van, de akkor sem tetszik az elbírálás!
Hát a választ a tudtad-e hogy listából vettem innen http://ww2.bibl.u-szeged.hu/ejszaka_2009/?page=tudtade!
Abból alkottam meg a kérdést! Jó lenne ha a bíráló magyarázná meg mit nem értett rajta!
Ja és ha ilyen hibával dobják vissza jó lenne ha lehetne javítani és nem vennék el az új kérdés lehetőséget!!! Mert nem hibás csak van aki nem tud értelmezni dolgokat!
Dátum: 2009.12.19. 11:23:08
Mely városok között közlekedik az Orient-expressz?
Párizs és Konstantinápoly*
Varsó és Róma
Moszkva és Madrid
Berlin és Athén

Az Orient expressz (teljes néven Velence–Simplon–Orient expressz rövidítve: VSOE) Nyugat-Európát Kelet-Európával összekötő vasútvonalakon közlekedő luxusvonat volt a 19–20. században. Ma is közlekedik Strasbourg és Bécs között.
Hol a helyes válasz?


Ezt már reklamáltam egyszer!
Mikor született Petőfi Sándor?
1822. október 31.
1822. december 31.
1822. február 31.
1822. január 31.

Petőfi Sándor az 1822. december 31-éről 1823. január 1-jére virradó éjszakán született Kiskőrösön!
Hányszor kerüli meg a fény a földet 1 mp alatt?

14
7
10
5


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Mi nem értelmezhető ebben?