Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dzsordzso

Oldal: 12345
Nincs olyan kérdés ami mindenkinek tetszik, szerintem a nehéz kérdés a jó kérdés nem az amit mindenki tud, minek panaszkodjak rá? Csak az a problémám, hogy körülbelül értelmetlen ez a topic, mert úgy látom észérvekkel se lehet beismertetni valakivel, hogy hibázott. Ez bőven abban a kategóriában van, amit naprakésznek és fontosnak lehet nevezni, nem azért mert én írtam, hanem mert kicsi utánajárással bárki rádöbbenhet, hogy ú b..meg nem tudtam erről, pedig az orrom előtt van, de jó tanultam valami újat.
Ja és ezt ki ne hagyjuk....

Idézet: Khuin - 2012.10.21. 19:52:25
Végső soron ezért, vagy ezért is van a Végzetúr kvíz – hogy tanuljunk belőle.
Most komolyan példákat kell felhoznom olyan kérdésekre amelyek sokkal szélsőségesebb dolgokra kérdeznek rá? Vicc az egész. Nem csak szakember használja! A tanárt is mondják pedagógusnak ezen nincs értelme vitázni! Most komolyan a wikibe belenéztél? Nálunk ennek a kultúrája nagyon elmaradott, de igenis egy létező aktuális és nagy jövő előtt álló ágazat! A felnőttképzés ennek a tudománynak egy része, egy kis szelet. A közművelődéssel is az Andragógia foglalkozik. Fogalmakra is rákérdezünk, ennek a nevére miért nem? Egyébként egy google keresés könnyedén ráirányít mindenkit a válaszra, 5 percen belül van rá lehetőség.
Dátum: 2012.10.31. 08:36:00
Mikorra várható egy új gyors világ indítás?
Már megbocsáss de nem egyetemi szintű Ez az angol neve, külföldön nem fogják ismerni azt a szót hogy felnőttképzés. Ez a hivatalos neve mint tudomány! A Kardiológia is külföldi fogalom magyarosítva, mindenki tudja mit jelent, ezzel a fogalommal pont annyiszor lehet találkozni mint az Andragógiával. Ezt nem kitalálták, ez van. A kérdés a következő volt: Mivel foglalkozik az Andragógia tudomány? A helyes válasz pedig felnőttképzés, továbbképzés, training, coaching. Olyan ez mint a Pszichológia, az nem túl spec? Ha kicsit utánajársz látnád, hogy ez egy közéletben igenis megjelenő fogalom ami mellett mindenki elmegy. Igen nehéz kérdés, de nem speciális és nem is lexikális. Példákat hagy ne soroljak fel amik ennél jóval speciálisabbak és futnak az oldalon.....

Egy kis kiegészítés: Ókori, Pedagógiával egy időben keletkezett:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Andragógia
Sziasztok, bátorkodtam megkérdezni, hogy mivel foglalkozik az Andragógia mint tudomány, az értékelő gondolom nem tudta, ezért született egy rossz kérdés értékelés, speciális érdeklődési kör indoklással. Ennek semmi köze nincs a speciális érdeklődéshez. A felnőttképzéssel mint fogalommal bárki találkozhat 18 éves kora után. Az OKJ-k nagy része is az! Az Andragógia az eredeti neve, amit lehet, de leginkább illik ismerni! Kicsit nyugatabbra bagatell lenne egy ilyen kérdés! Kérem felülbírálni x.y.-t vagy valamilyen értelmes magyarázatot adni, hogy egy közéletben napi szinten megjelenő és használt fogalom, miért speciális! Sok egyetemen van ilyen képzés!
Dátum: 2010.01.24. 13:15:58
Nem olvastam el csak Miklós hozzászólását és abból kiindulva az lenne a véleményem hogy mindenképp ki kellene próbálni ezt az új rendszert is de mondjuk csak egy teszt szerveren. A V5-ön például (ha majd lesz) sokan kezdenek egyszerre, nem lesz annyira szétszórt a mezőny és ki lehetne próbálni ezt a háborúzást. Viszont ha nem fog ott működni akkor maradjon meg a régi és cseréljétek vissza.

Apropó teszt szerver. Volt e már róla szó hogy egy szervert indítatok csak a radikálisabb változások kipróbálására?
Dátum: 2010.01.21. 01:20:37
Azoknak a rossz akik az előző V4-ről erre a mostanira vitték az őskövet és az újítások előtt még előregisztráltak. Na mindegy a prémium tagságra az elmegy de fegyverekre én se pazarolok.
Dátum: 2010.01.15. 23:11:15
Meg lett szavazva és fő a többség akarata. Amúgy nem is baj hogy nem lesz ugyanolyan mint az előző V4nél.
Dátum: 2010.01.15. 20:51:09
Legyen-e a karaktereknek 50-es energiahasznositása startkor?
A válasz 80% igen volt, tehát ez is meglesz.
A 3 gyorsitásról alapban nem volt szavazás, ez mindenképpen igy lesz.

Előre is bocsánat amiért kezdő vagyok és felteszek pár olyan kérdést amire tudnom kellene a választ. Türelmeteket kérem velem szeben.

Lenne két kérdésem. A V4 miatt változik e ennek a szakértelemnek a hatásfoka tehát 3 szor erősebb lesz e?
Mivel a kiszámítási képlet ilyen: (szak.szint*ellenf.szint*0,2)LE gyakorlatilag a garantált LE egy portyából az ellenf.szint*10LE. Nem kevés ez a V4-hez?

A második kérdésem hogy fogják e külön díjazni a legtöbb megnyert háborút vagy a legtöbb felépített épületet valami szerényebb díjjal?
Dátum: 2009.12.25. 23:24:55
Idézet: winnie - 2009.12.25. 21:29:18
csak egyet? akkor azt megtartanám szuvenírnek:)


Figyelj azért egy ilyet kapni karácsonykor mindössze két támadás után az elég zavaró.

Küldő:Mizse
Üzenet címe:(nincs cím)
Dátum:Ma, 13:13:53
A kurva anyádat támad azt a retkes gecit te fos hányszor akarsz még meg támadni sokkal gyengébb vagyok te buzi faszszopó csöves geci

Csak azért jelentem mert ezek után finoman megkérdeztem mi a baja és ő csak tovább szitkózódott sőt megfenyegetett hogy a másik nagyobb karakterével megver Multizás gyanús is szóval megérdemli.
Dátum: 2009.12.25. 14:01:23
Kaptam egy nagyon mocskos szájú levelet és be szeretném jelenteni az illetőt aki írta nekem. Milyen módon és hol tudom ezt megtenni?
Attól hogy keveset írok még olvashatok sokat. Gondoltam ez a topic pedig azért van mert változtatni akarnak a portyarendszeren. Ezek után egy ötletet felhozok és kapom az okoskodást. Ha rögtön az "észérveket" írod akkor mondtam volna szépen hogy jó igazad van. Ugyanakkor fel lehet tenni a kérdést hogy minek van egyáltalán ez a topic? Engem meg le kell pontozni mert hogy merek én beleszólni 27 hozzászólásom mellett a "nagyok dolgába". no comment
Ha nagyot zsákmányolnál valakitől több TP-t kapnál. Ergó nem lenne az hogy valaki megáll egy szinten és a 2-3 szinttel alacsonyabbakat támadja, 0TP-t kap de Lélekenergia jön neki rendesen. A pók lét értelmét vesztené. Amúgy meg kérdeztem mint ötlet milyen nem pedig javasoltam. Köszi az értelmes válaszod és a lepontozást is
Nem olvastam sok hozzászólást, lehet hogy már írta valaki, de mi lenne ha a TP-t a szerzett LE-vel arányosan kapnánk? Szerintem elveszne a kiugrási lehetőség szinten belül.
Dátum: 2009.12.15. 17:03:18
Nekem még más javaslataim is lennének. A 3x-os szorzót jobban ki kellene terjeszteni. Például a háborús zsákményokat meg kellene növelni. A TOP 4 szövetségben voltam és mi elég sokat háborúztunk de nem nyertünk sok LE-t vele, sőt hátrányba kerültünk (igaz nem csak e-miatt) ugyanis egy jobb építő karakter 1nap alatt könnyedén feltölti az elvesztett LE-t. Ha egy háborús győzelem vagy vereség nem apróság lenne akkor megérné háborúzni. Persze ez a 3x-os szorzó "hiba" nem csak a háborúkra igaz. Össze lehetne szedni de majd a tapasztaltabbak megmondják. Még annyi hogy pár szakértelem ami jó a sima világokban, a gyorsban semmit sem ér.

Bele lehet vonni a fertőzést is a játékba, olyan módon hogy vagy az is 3szor gyorsabban lenne csökkenthető, vagy drágább lenne, de meg lehetne venni akár egy szinten belül akár 10%ot is. Mivel nem rossz a teljes fertőzöttség se az is LEbe kerülne csak mondjuk kevesebbe. Esetleg egy kicsit meg lehetne változtatni, hogy miket adjon a fertőzés elterjedése vagy megszünése.

A relikviákat is bele lehetne vonni a V4be ami megint egy kis izgalmat adna. vagy le kellene vinni a határát pár szinttel, vagy a karakterek indulhatnak magasabb szintről ahogy páran már írták (szerintem nem jó ha kézhez kepunk valami készet, de a kezdeti fixen osztható Tul.-kat és szaki pontokat én is támogatom) vagy az is egy lehetőség hogy a győzelemhez kell valamilyen módon a relikvia, de ez biztosan meghosszabbítaná a V4 idejét ami most pont jó szerintem.
Dátum: 2009.12.15. 16:19:34
Ahha. Szép karácsonyi ajándék lenne
Dátum: 2009.12.15. 16:14:06
Idézet: Faust0ne - 2009.12.15. 13:40:30
...dehogy üti ki őket...pont hogy nálatok volt a szerver legkeményebb pókja ...a verseny üti ki őket igazán...ha hatékonyak akarnak lenni akkor nem pókoskodnak...ám remek ötlet...nagyonis ..


Szerintem Blue (gondolom rá gondolsz) pók volt de nem csak portyákból élt. Nem volt az a klasszikus értelembe vett pók, pláne azért mert a szövetség se volt ilyen értelemben neki való. Pl V1-en a Defenders of.... szövetségnek van 1200-as méretű lélekkútja de a felépített épületek közt van elég magas gyakorlótér és védőfal is. Egyik tag se épít, csak háborúznak. Az a szövetség egy póknak a lehető legjobb hely mert beépít 1200-at és kap 30-30 bónusz támadást és védekezést. Alacsony szinten egyből legyőzhetetlen lesz. Szerintem ez egy V4-hez hasonló világban elképzelhetetlen, vagy ha mégis akkor nem ilyen nagy mértékben.
Dátum: 2009.12.15. 13:34:37
Szerintem aki most ismerte meg a játékot netán most kezdené az sokkal nagyobb kedvvel játszana egy teljesen új szerveren. Ez azt jelenti lehet akár ugyanolyan mint a V1 vagy a V2. Aki ott kicsit megismerte neki a játékot, esetleg elrontott már pár karaktert az örülne egy lehetőségnek újrakezdeni az elejétől. Persze a régi nagy játékosok nem indulnának ezen a szerveren mert semmi újat nem nyújtana nekik. el kell dönteni hogy a már játszóknak kedvezzen az új szerver, vagy a még nem játszó, kezdő vagy tapasztalatlan játékosoknak. Lehetne egy arany középút is, hogy pici változtatásokkal, új dolgokkal bővülne az új szerver de a lényege ugyanaz maradna. Tehát LE-t vadászattal és portyával is lehet szerezni mint eddig, TP-t kapsz mint eddig, csak mondjuk kicsit többet vagy kevesebbet.

U.I.: Egy végtelen V4-hez mit szólnátok? Talán nem 3szoros csak 2szeres szorzóval. Szerintem a V4 rendszere eleve kiüti a pókoskodókat mert a Vadászatokért több LE jár viszont a portyákért nem.
Dátum: 2009.12.09. 13:27:40
Véleményem szerint sokat segíthet a Facebook is. Nekem a fele ismerősöm külföldi. Biztos vannak még páran akik hasznak ilyen vagy ehhez hasonló közösségi oldalakat. Esetleg lehet valami végzeturas alkalmazást is csinálni. Egy "mini játékot" úgyis rengeteg van belőle.
Oldal: 12345