Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2010.05.12. 15:34:37
Két kérdés:

A mostani V4 győztes karaktereit a V5-re is át lehet kérni?
Ez mit jelent: kivégzés (nem ad plusz LE-t, de szinttől függő szorzót kap: 1+szint/40)?
Dátum: 2010.05.12. 11:11:21
Igen, ~100 TÖ-vel vezetne a saját szintjén, de lenne ~600 SZÖ hátránya. A bajnoki viadalon kb ugyanolyan esélytelen lenne a kategóriájában, mint a karakterek 99%-a. (Ha megnézem, hogy két szinttel alatta találni olyan karaktert akinek 300-zal nagyobb a TÖ-je és 700-zal az SZÖ-je, akkor bizony ez a karakter nem lesz túl acélos, akkor se ha megnyeri a TÖ versenyt.)
Dátum: 2010.05.12. 09:58:41
Viszont egy szar karaktert minek akarnék átvinni a többi világra? Azt összehozom ott is seperc alatt.

Egyértelmű, hogy egy fizetős versenyen (mert a kategóriák legtöbbjét, ha nem az összeset a prémiumos játékosok fogják nyerni) használható nyereményt szeretnének az emberek. Ha top karaktert vihetnek át egy másik világba, az pont ilyen nyeremény. Ha egy fost, akkor az csak parasztvakítás a JV részéről.
Dátum: 2010.05.11. 10:46:14
Ne lovagoljunk már ezen, az azonos IP címnek semmi jelentőssége. A Felhasználási feltételekben olvasható multizás szerint mindkettő az.
Dátum: 2010.05.10. 17:17:58
Csak egy kérdés: Solina, Te hány játékost helyettesítesz tartósan az Azúr Légióban? (Tudom, hogy szabályos, a mostani szabályok szerint, de ha szerinted is tényleg az, akkor igazán felvállalhatnád. Csak hogy mindenki tisztában legyen vele hetekre-hónapokra mennyi prémiumos karaktert lehet vinni.)
Dátum: 2010.05.10. 17:01:59
Lehet tudni, hogy Dark Templar-t miért zárolták a V4-en?
Idézet: Jeriko - 2010.05.10. 09:08:55

Ráadásul a mai napig teljesen legális, ha a haverom csak azért játszik, hogy tápolja az én karakteremet - legyen szó körbeépítésről, epikus ölésről (kincs az enyém), LE átadásról (felkenődik rám rendszeresen) stb. Érdemes körülnézni v4-en, ami lévén versenyszerver, tömegével vonzza ezt a jelenséget.


Pont ez a lényeg. Ezek már most is tiltott dolgok, csak nem bünteti őket a JV!

Idézet a felhasználási feltételek 5. pontjából:

A szabályok megsértése

Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.


Az a baj, hogy a JV a saját maga által lefektetett szabályokat nem tartatja be a játékosokkal. (Én sehol sem találtam olyat, hogy ezek a fent említett dolgok, csak akkor nevezhetők csalásnak, ha egy felhasználó irányítja az összes karaktert. Ez csak egy téves következtetés, ami mögé sokan bújnak.)
Dátum: 2010.05.10. 08:37:55
A kereskedelem bónuszt, mint ahogy általában minden szakértelem bónuszt, mutatja a játék a szakértelmeknél.
Idézet: Miklós - 2010.05.09. 19:36:25
A szabályok pontosan le vannak fektetve:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=felhasznalasi_feltetelek

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas

Ha valakit zárolunk, akkor ő maga kap egy rövid indoklást, amikor be akar lépni. Ezt a magyarázatot akár lehetne publikussá is tenni, de nem lennétek sokkal okosabbak tőle, ugyanis a tiltások oka 90%-ban multizás, ez a leggyakoribb vétség. Ezt ennél jobban nem fogjuk kifejteni, mi tudjuk hogy ő multizott, ő is tudja, ezt tovább ragozni, a fórum fejtegetni értelmetlen, ha fellebezni akar az illető, úgyis lelevelezi velünk. A maradék tiltások oka lehet netikett megsértése (trágár üzenet, profil stb) ilyenkor pár napra tiltunk első alkalommal; illetve lehet scriptelés vagy ritkán programhiba kihasználása.


Miklós már csak az a kérdés, hogy ha valaki nem tartja be a szabályokat akkor azt megbüntetitek? Vagy ez prémium tagságtól függ? Vagy mitől?
Dátum: 2010.05.09. 14:15:31
Nem a mostani durva tárgyak számát kell drasztikusan növelni. Egy-két táp még bekerülhet, de nem az a lényeg.

Egyfelől 5-10 szintenként kategóriákat kellene csinálni, hogy a 80. szintű karakter aki már 1,5 éve gyűjti a dukátokat NE versenyezzen a 26. szintű karakterrel aki 1 hónapja gyűjtheti őket.

Ha ez megvalósulna, akkor minden kategóriába be lehetne tenni olyan felszerelési tárgyakat, amik az ottani átlagos kereskedelemmel nem elérhetőek, tehát pár szintre előnyt tudnak nyújtani.

Illetve be lehetne rakni 100, 200 és 300 csp-s tételeket, hogy ha nagy bukóval is, de páran visszaválthassák a dukátjaikat csp-re.
Rövidtáv: Nyerni egy-két bajnokit.

Hosszútáv: Leszokni végre erről a játékról és teljesen abbahagyni.
Dátum: 2010.05.09. 11:46:24
Nem a dukátok számát kell növelni, hanem a tételekét. Dukát már így is van a karaktereknél bőven, csak nem tudnak vele mit kezdeni.

Másfelől minél magasabb szinten van az ember, annál nehezebb egy huzamban több portyát is megnyerni, mert annál kevesebb a tuti célpont. Emiatt sem jó a portyás ötlet, másfelől pedig biztosan van a középmezőnyben olyan, aki az elmúlt 1000-2000 portyájából egyet sem vesztett el. Hiba lenne az amúgy is bitang erős pókokat így, szinte ingyen tovább erősíteni.
Dátum: 2010.05.08. 13:15:46
Én erre nem is gondoltam.

De ha van/volt ilyen leüttetős sript, akkor olyan miért nincs/nem volt ami elkölti az LE-t 14%-on mondjuk? (Én nem értek a sriptekhez, tehát lehet hülyeség a kérdés.)
Dátum: 2010.05.08. 09:31:09
Én elolvastam azokat a hozzászólásaidat is, amiket most ide írtál, hogy 10-eseket kapj a lepontozóktól. Gondolkodtam is rajta, hogy felpontozlak, de csak nem sikerült rávennem magamat, ment az egyes mindenhová.

Viszont hiba lenne eltörölni a pontozást, sok mindenre jó azért. (Ettől függetlenül, ha nagyon akarjátok gondolom el tudjátok érni.)
Dátum: 2010.05.07. 12:51:21
Maga az event tényleg klassz volt, máskor csak arra kell figyelni, hogy homogénebb legyen a különböző szintű karakterek eloszlása, és akkor még izgalmasabb lesz.
Dátum: 2010.05.07. 12:19:47
Látom felfedezted a jutyúbot. Ügyes vagy.
Dátum: 2010.05.07. 00:33:05
De, most már befejeztem, csak annyira kértétek délután az érveket, hogy leírtam őket.

Sajnos nem nőtt 500k Le-vel az LEDiff-em, 8 óra alatt általában a kreatív korlátig jutok el. És Hentes Őrmester se tp tömés céljából készült, ott mások a játékszabályok.

(Hiába próbálkozol, nekem mindvégig tiszta marad a lelkiismeretem.)
Dátum: 2010.05.07. 00:22:05
Byzon, Craslorg, Hype: Szerintetek komolyan rendben van ez így? Szerintetek megérdemlik így a győzelmet és még tapsoljunk is hozzá, hogy milyen leleményesek voltak?

Illetve álljanak itt akkor a felhasználási feltételekből idézetek:

3. Játékban lévő hibák

Kérjük a játékosokat, hogy a játékban talált hibákat, úgynevezett bugokat jelentsék a bug@vegzetur.hu e-mail címen. Az ilyen bugok nem használhatók ki akkor sem, ha nem kerülnek azonnal javításra. A bugok által való előnyszerzés büntetést vonhat maga után. A játékosokat hátrányosan érintő hibák esetén nem vállalunk garanciát a karakterek adatainak visszaállítására vagy megváltoztatására, de ez mindig egyedi elbírálás tárgyát képezi, és a bug@vegzetur.hu e-mail címen kell jelezni.


Amit csinálnak nevetzhetjük kiskapunak vagy bugnak, a JV biztosan nem szerette volna ha a játék ezen részét kihasználják. (Gondolom emiatt lett volna Csuhi és Egon akkor is zárolva, ha nem lépkednek be egymáshoz.)

5. A szabályok megsértése

5.1. Multizás

A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás). A multizást számos, beépített algoritmusunk próbálja kiszűrni, amelyeket folyamatosan fejlesztünk. Amennyiben egy algoritmus multizás lehetőségét észleli, az adminisztrátorok a log fájlok alapján megvizsgálják, hogy valóban erről lehet-e szó, és szükség esetén büntetést szabhatnak ki. Ez lehet a karakter eltiltása a játéktól egy bizonyos időszakra, vagy, ismétlődő esetben, akár véglegesen is.

Néhány példa olyan esetekre, amelyre az algoritumusok fel fogják hívni az adminisztrátor figyelmét:


Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
Több karakter mindig pontosan ugyanabban az időpontban cselekszik, támad stb.
Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.


Kell még valamilyen indok?

Az hogy nem ők lépnek be a farm karakterekhez még nem zárja ki hogy multiznának. Ők regisztráltatták ezen karaktereket és ők is használják őket. A több user csak egy kísérlet arra, hogy kijátszhassák a szabályokat.

Nem tudok már pontosan idézni a belső fórumról, de az ilyen mondatok, hogy:

"Ha kell valakinek őskő a prémiumhoz nyugodtan írjon, természetesen veszek neki, ebből nehogy baj legyen."

Illetve:

"Igyál gyógyitalt és most támadj meg, most már nálam is elég LE van."

Nem hinném, hogy ezek a szabályos játék kategóriába sorolandók.
Dátum: 2010.05.06. 10:20:44
A szövetséget azért építettük, hogy legyen közösségi élmény is, semmi köze nincsen a karakterem erősségéhez. (Egyébként ki is léptem a szövetségből.)

A fizetés pedig nem rossz indulat. Ha jól tudom a három volt inkvizíciós, az LeDiff táblázat első három helyezettje (Davoth T'ord Haghdrak, Arawn és Evalor mcGreine) kérte meg az egyik V1-es szövetség tagjait, hogy indítsanak számukra egy olyan klánt, amivel egy háború segítségével maximális LE-t tudnak kinyerni. Úgy tudom, hogy a 3 portyás karakter között volt olyan, aki a farmoknak is vett őskövet, hogy a prémium tagságot tudja garantálni.

Le lehet pontozni, lehet rám akármit mondani, én a tisztességes játékért kardoskodom. Tudom, hogy ez rengeteg csalónak meg kiskapuzónak nagyon fáj, de ez van.
Dátum: 2010.05.06. 10:11:12
Miről beszélsz ember? Teljesen szabályosan játszom minden világon, miközben azt kell néznem, hogy mások szétcsalják az egyukat és Miklós nem tesz semmit, mert pár forintot becsorgatnak a kasszába.