Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2009.12.23. 08:54:26
Azért ma érdemes lehet a tyrantot és az azúrt portyázni folyamatosan, valamelyikük (de lehet mind a kettő) megpróbálja majd karácsonyra elvenni a HT-t. Nincs is szebb egy 40k körüli kamránál 24-ére. (A ma rabolható LE-ről nem is beszélve.)
Dátum: 2009.12.22. 20:17:19
Idézet: Ösvényjáró - 2009.12.22. 20:04:53
Sajnos az epikus cuccoknál pont egy játékot színesítő elemet vonnának meg tőlünk. Én személy szerint az epikus cuccokhoz nem a táp jellege miatt ragaszkodnék, ha csak jóval értéktelenebb dolgok esnének ki annak is nagyon tudnék örülni.


Miklós leírta, hogy az epikus cuccok nem borítják fel a karakterek közti egyensúlyt, csupán a prémium tagság nyújtotta előnyöket lehet vele negálni. (Nem kell megvenni az enyészmestert, ha a nyaklánom úgy is ad +10 támadást és védekezést, stb.)

Emiatt mondom én még mindig azt, hogy jó lenne, ha bekerülne egy alternatív, ősköves megoldás is. A korlátozást fel lehetne úgy oldani, hogy minden + szint a karakter szintjéhez mondjuk 1 őskőbe kerülne. (Egy 29. szintű játékosnak a kincspontokon kívül 1 őskőbe kerülne egy 60. szintű tárgy használata, egy 10. szintűnek meg 20 őskőbe.)
Az eleve hülyeség, ha csak akkor ad, ha nincs LE a portyában. Innentől akkor az lesz a divat, hogy mindenkinél 5-600 LE lesz, hogy az ellenfél ha legyőzi 20-at vigyen ne mondjuk 2000-ret kapjon. A másik hogy innentől akkor megérni 8 szintet lefelé portyázni, hiszen onnan rabolni semmit nem rabolhatsz, tehát rengeteget kaphatsz egy ilyen szakértelemmel.

Csak úgy van értelme, hogyha minden esetben ad, ha kifejleszted.
Az a baj, hogy ez nem jó alternatíva. Ha a háború csarnokához lesz hasonló (az van írva a kvízben) akkor az elszenvedett sebzéstől fog függeni a kapott fix LE. Ha létrejön ilyen, akkor mindenképpen kell egy olyan opció, hogy a KH ellen nem érvényesül. Különben csak arra lesz jó a szakértelem, hogy a top-ból páran napi még 10k LE-t kapjanak ingyen.
Dátum: 2009.12.22. 09:43:21
Miért ne lehetne náluk karácsonykor? Szerintem simán megldható, de akkor majd meglátjuk. A háborúba nem látok bele, ha Te mondod akkor biztos úgy van.
Dátum: 2009.12.22. 09:32:18
Az előnyt már elvették a többiektől, most csp-t gyűjtenek. Aztán karácsonykor, mikor tutira senki nem üti őket fejenként bedobnak még 200-300 csp-t a HT-ba és aztán jópár hónapig élvezik a munka gyümölcsét.
Dátum: 2009.12.21. 20:42:25
Idézet: masterv - 2009.12.21. 20:31:54
Miért is? A játék eddig arról szólt, hogy az Ellenség legyőzése utáni fejetlenségben a végzeturak próbáltak úrrá lenni a káoszon, ami a hirtelen békével jött és leküzdeni az ellenség utolsó átkát, a fertőzést. Namármost, ha ez megvan, akkor miért ne kezdhetnének az esetlegesen meggyógyult végzeturak szociális aktivitást a hordák között? Mert pár csihi-puhi betyár úgy érzi sérül vele a játéka?


Ha ez valóban így van, akkor miért megy még mindig a portya, a fertőzés leküzdése után? Sőt, egyre többet rabolhatnak egymástól a végzeturak. Illetve nem mindenki győzte le a fertőzést.
Dátum: 2009.12.21. 17:51:58
Régebben volt róla szó, hogy talán lesz klánok közötti zárt fórum. Erre van esély? Tervbe van ez még véve?
napi 15 pp-vel meg 50 csp-vel számolva a pp csak a 7. napon folyik ki, a csp meg még később. Azért ne essünk már túlzásba. 1 nyaralás semmilyen kárt nem okoz a karakternek, főleg hogy még a helyettesítés is legális.
Dátum: 2009.12.21. 17:40:09
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 17:21:17

Még egyszer: akárhányszor írod le, hogy nem erőfeszítés, nem lesz igaz. Ha nem lenne erőfeszítés, akkor minden manakonstruktos szövetségnek kizárólag maxos épületei lennének.


Hamarosan mindenkinek maxos szövetségi épületei lesznek, ha nem kerül be új építeni való.
Az állatsebzés szerintem egy nagyszerű ötlet. Nem nyers tápot kell adnia a fertőzésnek hanem valami pluszt. Azt kell észrevenni, hogy nem az a lényeg hogy mennyire vagy erős, hanem, hogy mennyi portyát tudsz megnyerni. Az hogy kikapsz egy olyan portyában, ahol nem veszíthetsz lét nem számít semmit. Ha tudják rólad az emberek, hogy annyit sebzel állatba amennyi lé van náluk, akkor szinte sosem fognak lefosztani, ami szerintem van akkora előny, mint a +5% spm. (Egyszerűen azért mert így mindig tarthatsz magadnál LE-t, és így többet fogsz rabolni. Annyi LE-t így össze tudsz rabolni, ami kompenzálja szintenként a +5% LE-t.)
Dátum: 2009.12.21. 16:11:23
Prisma Te vagy az egyetlen, aki a szerencse ellen van. (Gondolom neked nem is túl magas ez a tulajdonság) Ha mindenki szerint jó, csak szerinted rossz, akkor nem lehet, hogy most nem mi tévedünk?
Dátum: 2009.12.21. 14:44:11
A szerencse azt mutatja, hogy mennyi erőforrást fektettél a klánbónuszokba.
Én elég sokat használtam a kivégzést, meg azért rabolgattam is néha portya közben, így szerintem tudom miről beszélek. A kivégzés és a kreatív korlátozására azért volt szükség, mert különben már megjelentek volna a játékban a 3-400k LE-s rablások és egy-egy jobb napon magas szinten akár 1 millió lét is össze lehetett volna portyázni. Én is húztam a számat, mert karakter erősödés szempontjából drasztikus visszaesés, de erre tényleg szükség volt.

Beginnert is le fogják előbb-utóbb szorítani az első helyről (V1), mint ahogy a többi top1-et is leszorították.

Félreértés ne essék én is pókkal játszanék ha újrakezdeném a játékot, mert ez a legjobb stratégia, főleg az elején. Ugyanakkor még mindig hibásnak tartom a játékot olyan szempontból, hogy az jár jól a játékban aki erőforrást pazarol. Szerintem ezeknek a játékosoknak gyengülniük kellene, nem hogy erősödniük.

Éppen ezért jó felvetés (amit már többen több helyen leírtak), hogy egy új világban a pp csp-ből termelődjön.
Dátum: 2009.12.21. 12:10:18
Prisma ne kötekedj már. Ha építesz nő a szerencse és növekednek a klánépületek. Ergó a szerencse és a klánbónuszok összefüggenek, jó, ha ezt vesszük mértéknek.
Nem ezt mondom. Azt mondom, hogy az lenne a játékban a legerősebb aki minden csp-jét optimálisan költi el és ráadásul még portyázni is hatékonyan tud. Szerintem az lenne az optimális. (Ekkor a VF is a helyére kerülne és nem a turbó optimalizálást segítené, hanem a felzárkózást)
Az erőforrás az, hogy mennyi csp-t és pp-t kaptál a játékban való indulás óta. Az hogy Te elpazarlod a csp-idet az ne a másik játékos hibája legyen, ne őt érje emiatt kár.
Ha azt figyelnénk, hogy ki mennyi erőforrást használt fel az nagyon jó lenne, de akkor a bajnokik is legyenek ilyenek. Nephila például Jerikóval lenne egy csoportban, és Prisma Te is jó 8-10 szinttel magasabb karakterekkel harcolhatnál a bajnoki éremért.
Dátum: 2009.12.21. 10:28:31
Az nem olyan nagy baj, ha gyengítjük a manakonstrukciót és erőltetjük a léből építést.
Dátum: 2009.12.21. 09:33:21
A lényeg, hogy Miklós szerint az epikus tárgyak nem borítják az egyensúlyt, csupán veszélyeztetik a prémium játékosok előnyőeit. Emiatt lehetne berakni, hogy őskő felhasználásával alacsonyabb szinten is hozzá lehessen jutni egy-egy tárgyhoz. Ezzel úgy is csak a fizetős játékosok tudnak élni, tehát probléma megoldva.

(Én a klánbónuszok korlátozását jogosnak érzem, csak kellene oda valami építés könnyítő, hogy ne klánfüggővé váljon ugyanannak a bónusznak az ára.)