Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.08.29. 16:34:51
Egy kis off:
Nyilván olvassa az illető, hogy addig figyelem az 5000 pontozásos, 2 hsz-es karikat, akik akkor jönnek fel, amikor ír, amíg el nem kapom a multiját (mivel ilyen csak egy lesz), és már röppen is a levél, meg valami más is.


No arról az 1%-ról: ahelyett, hogy kiütöttek volna a térkapuból egy lélekfókuszt, kaptak egyet ingyen. Nagy cucc. Ebben winnie-vel (ajjaj) kell egyet értenem.


A kút meg egyszerűen nem jó! Főleg, ha nem kap nagyobb osztót, mert gusztustalanul gyorsan töltődött. Hiába volt nekünk a top25-ben 7 építőnk, ha nálatok voltak olyanok, mint Nellus. Olyan 4-5 legjobb építőnket kiadta, és akkor ne beszéljünk a közepes és kisebb szövikről. Láthatóan NEM építőversenyt szeretnénk, mivel pedig epikus ígyis-úgyis lesz, a szövetség saját érdeke, hogy az epikölés alá építsenek minél gyorsabban és minél többet.


*: Az "ingyen" erős túlzás volt, hetekig küzdöttek érte.
Dátum: 2009.08.29. 16:26:54
Szóval erre nincs megoldás, értem, köszönöm.
Megoldom máshogy.
Dátum: 2009.08.29. 16:10:51
Ha tudok valakit, aki multizik, és egy másik (gondolom, csak ezért létrejött e-mail címmel regelt) karakterrel MINDENKIT lepontoz, a saját HSZ-eit pedig fel, akkor mi a teendő, kinek jelezzem?
Az a baj, hogy a felhaszn. felt. megsértésébe nem írhatom be, mert csak az eredeti fórumozót tudom, a pontozót nem, IP-cím vizsgálat kellene.
Szerencsétlen első néhány hsz-üket írók azonnal 3-asról indulnak, biztos nagy kedvük lesz fórumozni, míg emez baromságokra meg offokra nyomatja magának a 10-est.

A f.szságnak is van egyfajta határa....
Dátum: 2009.08.29. 14:16:21
A portyára specelt karaktereknek - akár még pókokról lévén is szó - rendkívül gyors bevétel-növekedést jelenthet, több okból is.
Egyrészt, ami a legfontosabb, nem működik a projekció, ami akár még nagyobb szinteken is kényelmetlenségeket okoz, sőt, ott igazán. Másrészt ilyenkor megindul az LE-termelés, hiszen a harcosok szeretnének megerősödni ellenfeleikhez képest, az építők pedig az ő kezük alá dolgozni, így a kamra is szép summákat hoz. A lélekkútba nyert táp már csak (mondjuk szinte röhejes) bónusz.

Az megint más kérdés, hogy ilyenkor mindenki 100%-os, így a TP is dől. Ezzel valóban nem ártana kezdeni valamit.
A gyógyitalok használata pedig egyéni döntés/stratégia és egészség kérdése.
Dátum: 2009.08.29. 12:34:10
De ha nagyon gyorsan nyomod egymás után (véletlen) a két kattot, akkor tökmind1, hogy nem jelöltél be semmit, ezt csinálja. Ráadásul fogalmam sincs, hogy ilyenkor legalább az első kattintásra vonatkozó kérdésre jól válaszoltam-e.
Dátum: 2009.08.29. 10:24:14
Végülis ha onnan nézzük, ahonnan ő akarja, akkor valóban veretlen maradt topszövik ellen! Minket bezzeg nem mert megtámadni...
Egyébként nem csak a Pulp Fiction volt veretlen, hanem sokan mások, többek között mi is. A Helgast-tal 3x is táncoltunk, na azok jó menetek voltak, főleg, miután Norlan is csatlakozott!

Igen, az a bug egyébként ritka idegesítő, és Hauer jól mondja, lehet a kétszer kattintástól (ami nekem touchpaddal nem nehéz), meg magától is beadja néha. Hál'Istennek küldetés közben nem jött be, de egy fixálást megérne.
Az infosáv pedig valóban a legjobb ötletek egyike volt, megkönnyítette a játékot rendesen.
Dátum: 2009.08.29. 01:00:19
Hauer: gondolj egy picit jobban bele! Ha tartalékolódott a CSP, az azt jelentette, hogy később, nagyobb szinteken több TP járt egy vadászatért! Így aztán amikor Devilboy szépen elherdálta az elején szerzett előnyt, ő valóban ott állt, és nézte, mikor kap már egy pontot, míg a többiek hozhatták rajta a szinteket dögivel. Főleg, mivel az elején szerzett szintelőnnyel szépen elfogytak mellőle az áldozatok, így a portyája is behalt egy idő után (az ebből kapott TP is tovatűnt), gondolom, többek között ezért is lassított be.


Faust: relax! Nem okoskodik, valóban LEHET szövetség nélkül játszani a játékot, csak itt egyáltalán nem ÉRDEMES! Érted a különbséget? Mindenkinek az egyéni döntése, ebben igazad van, a kérdés csak az, inkább vállal-e egy csomó nyűgöt, amit a társai jelentenek neki, és lesz térkapuja meg csaphat epikust és így tovább, vagy fordítva. Az, hogy ki hova kerül, na arról már tényleg nem mi tehetünk, mindenkinek nyitva áll az út a szövicseréhez (én is cseréltem egyszer klánt).
Dátum: 2009.08.29. 00:30:43
Ez a nyálcsorgatós dolog csak azért eshetett meg, mert az elején volt az a _kis_ malőr a CSP-kkel... Nem hiszem, hogy köv. körben két ember versenyezne a legnagyobb szintért. No meg induláskor szinte mindenki csak félkomolyan állt neki a világnak, a legjobb V1-V2-sök saját elmondásuk szerint is először csak "benéztek", aztán ottragadtak.
Dátum: 2009.08.29. 00:12:23
És ez így jött ki jól. Az uborkaszezonnak vége, képzeld el, hány és hány embernek okozott volna gondot, ha belenyúl az iskolakezdésbe, meg az igazi melóidény kezdeti hajrájába!

A másik: Ha valaki teljesen csapatjáték-ellenes, akkor bizony a gyorsított világot nem neki találták ki.
Dátum: 2009.08.29. 00:01:54
Ez inkább a 4. világ topicba nem mehetne? Most én mondhatom, hogy szétoff, eddig hárman alkottunk véleményt, megfigyelésekre, ötletekre lenné(n)k kíváncsi(ak)!
Dátum: 2009.08.28. 23:09:03
Megfigyeléseim a következők:

- a prémesek elképesztő szintelőnyre tehetnek szert a +25% CSP-vel, főleg, ha nem hagyják megrohadni
- a lélekkút növekedése túl gyors, no nem mintha azzal lehetne nyerni, de ez így tényleg nagyon építő-háború volt (elég csak belegondolni, hány szövetség van V1-en 1M felett, ehhez képest a Hegylakóknak már egy ideje megvolt, mi pedig a BD-vel kb. 500K-val növeltük szűk két hét alatt)
- a kronokompenzáció és a kontinuumszűkítés elszabadultak, végig nem értettem, mit mennyire redukál, Kronolánccal együtt pedig végképp elvesztettem a fonalat, nem beszélve róla, hogy már a 2 óra negyven perc is elég jó, de a szűkítés ezt túlzott mértékben redukálja
- a térkapu pontok nagyon gyorsan összegyűlnek (egy nap nem jutsz gép elé, 10-es kapuval is elúszott másfél napi pont)
- a háborúk élvezhetetlenek, mert amennyiben már pár építő kinn marad, akkor őket amúgy gyenge karakterek verik végig, ami miatt a támadásokat hátán vivő kevés ember 3-4x munkát kap

Ez utóbbi a háborúk gyors világon szinte lényegtelen(?) mivolta miatt kevésbé érdekes, de igen demoralizáló egy élményre vágyó szövetségnek.

Javaslatok:

- prémtagságért (ha már 6 őskő 3 napot ad, nem 7/3-ot, mert így hatványozottan előny) legfeljebb +15% CSP
- nagyobb osztóval növekedjen a lélekkút 175K-tól
- a kronokompenzáció megvizsgálása (ez lehet, hogy csak engem zavart, a számláló tuti sokszor nem volt jó)
- a kontinuumszűkítés hatásmechanizmusának csökkentése
- a térkapu szintenként adjon 2 pontnyi tárolást
- háborúra már volt egy ötletem, de arra senki nem reagált, és átgondolva nem is volt olyan fenenagy valami, talán sűrűbb kata-használat megtenné

Ha már akár egy is megvalósul ezek közül, boldog leszek a tanyán. Így hirtelen ezek jutottak eszembe.

Győzelmi feltételekhez:
- lélekkút, győzelmek és épületek száma még véletlenül se legyen
- kisebb szerep a HT-nak
- 40 vagy 50 epikus, azzal a feltétellel, hogy nem lesz epikus spec. (mondjuk csak 10-es szintig mehetne az akadémia, az irányított vadászat szerintem úgyis felejtős)
- és amit mindenki mond, egymástól független kondíciók, ha egyik szövi elér egyet, nem kell a többit IS, merőben izgalmasabb lenne, mindenki másra hajtana


Uhika vége.
Dátum: 2009.08.28. 20:24:51
Ja, grat az (éppencsak) második helyetekhez!
Epikusban meg győzelmek számában viszont jobbak voltunk.
Dátum: 2009.08.28. 19:21:43
Damage:

Teljesen igazad van, túl sok kifogást keresek, ilyen a természetem, de a gratulációval már napokkal megelőztelek. Miközben Te még mókáztál nem keveset, én már réges-rég megírtam Cápának a gratulációm, illetve mindenki másnak, aki megérdemelte. A karakterlapomon is két napja az szerepel, ami most van.
Az, hogy a szövetségi győzelmetekkel szemben van egy fenntartásom, miszerint jókora előnyt jelentett nektek a játékbeli tapasztalat, továbbra is megtartom, de ezt nem azonosítanám azzal, hogy nem ismerem el a győzelmeteket. Igenis van nálunk/nálam jobb!


*: Bár az elég gáz, hogy még Vodkaslecso ellen sem tudtatok háborút nyerni...
Dátum: 2009.08.28. 17:36:16
Az óvodáról annyit, hogy egyrészt én nem egy elavult hozzászólásban rejtegetem, hogy mit gondolok, másrészt én aztán nagyon kértem, hogy pontozzanak le! Ha megnézed, _valaki_ eleve végigszórta egyessel az összes hozzászólást, ritka nagy IQ-ra vall, én csak 10-est szoktam adni arra, ami nagyon tetszik, ebben kimerül a pontozásom. Nem mellesleg olyannyira nem érdekel, hogy ki kinek hány pontot ad, hogy hihetetlen. A szöveg tartalmi mondandója az, ami érdekel, nem az, hogy mások mit gondoltak, ez a pontozás egy felesleges viszályszító baromság.
Egyszerűen kár volt felhoznod, hogy nálatok mi az alap, mert ezek szerint ez a fajta pökhendiség nem tetszik a népnek. Nyilván én meg túlreagáltam, és ezért bocsánat, de akkor így éreztem, pont.
Dátum: 2009.08.28. 15:47:10
Bazzeg, jó hogy szólsz, éppen a Tőled kapott levelet néztem, és automatice írtam a nevet, srry. Ha nem írod most ezt, észre nem veszem, hogy elírtam. A felhőcske a másik delikvensre attól még igaz. Mea culpa.
Asszem sok ez így epikkel meg építőversennyel együtt, mára inkább lelövöm magam, és kíváncsian várom az eredményhirdetést.

Ja, amúgy kösz a rávilágítást.
Dátum: 2009.08.28. 15:19:23
.
Dátum: 2009.08.28. 14:57:44
Világos, közben végeztem a csevegővel, ahol ezt megírtad. Ez még inkább arra utal, hogy ismerősök hívnak, mert idegenek nem fogják kifizetni a hordaváltásodat - vagy ha igen, na arra én is azt mondom, hogy uétramegakockaság -, idegenek kedvéért pedig Te sem fogsz fizetni, csak ha már látod, hogy ott biztos győzelem vár, azt meg nem véleményezném.
Dátum: 2009.08.28. 14:54:15
Igen, szinten aluli volt, amit műveltünk, de ezt:
"megjegyzem: nálunk az 1 milla alapfeltétel ...későn kezdtél el vakolni"
nem hagyhattam annyiban!

Egyébként ne értsd félre a dolgokat, mert én melletted állok, jómagam is a karakter saját erejéhez viszonyítok, a szint szerintem sokadlagos szempont. DE!
Ha a két legkeményebb harcos alatt mondjuk Vivi-t és Ronon Dex-et érted, hát elárulom, hogy én is megállhattam volna, hogy csak portyázzak egész V4 alatt... De akkor a szövetségnek semmilyen hasznára nem lettem volna, így aztán haladnom kellett a szintekkel is. Amíg nem került sor végleges tisztogatásra, és nem jöttek meg a nagy szintű, igazi epikverőink, szerinted mi könnyen boldogultunk a lényekkel? Nálunk sem két ember ütötte, elhiheted, én konkrétan 17-es szinten kezdtem az 51-es szintű ellen, és azóta egyet hagytam ki.

Éppen ezért nem igaz - nem csak saját magamra gondolva - hogy csak a Hegylakóknál volt meg a szövetségi célért alárendelő magatartás. Van köztünk olyan is, aki a rabolt LE lista első oldalán lehetne simán, de inkább beállt vakolni.


Ja, és én nem pontozlak le, ne aggódj, mivel csak és kizárólag felfelé pontozok, ami nem tetszik, az marad 5-ösön. Láttam, hogy valaki notorikusan végigment, szép egyeseket osztogatva, csak gratulálni tudok, igazán minősíti az elkövetőt, mint ahogy az is, hogy nem vállalja a dolgot.
Dátum: 2009.08.28. 14:12:30
És szerinted a tesztszerveren hány százalékot tettek ki a veteránok?
Dátum: 2009.08.28. 14:04:10


Ha mondjuk Dyna Blaster-ben elverek valakit, az is azt fogja mondani, hogy ez csak azért van, mert én 15 éve játszom a játékkal, ő meg 1. Ez teljesen természetes emberi dolog.

Ha mindezt egy gyorsított Dynában tenném, ami nekem is új, de a tapasztalataim alapján nyilván könnyebben boldogulok vele, még inkább ezt mondaná.