Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.08.31. 11:17:05
A transzcendálist nem értem, ezer más jobb szakit turbózó reliket be lehetett volna dobni. Viszont a másik kettő felbecsülhetetlen érték, iszonyatos előny. Én őszintén megmondom, a végére olyan gyenge leszek, mint a harmat, de csak a relikviák miatt csinálom, nem másért. Hátha visszahozzák a beléjük ölt mérhetetlen tápot.
Bár, ha lemaradok nem kevéssel emiatt, kérdés, hogy fogom használni a gömböt meg az elnyelőt, de sebaj, megoldjuk.
Dátum: 2009.08.31. 11:03:27
Így is sok szövetség a háborúnak élt! Pedig nem volt győzelmi feltétel.
Ennél már Jaana ötlete jobb. Mert mi alapján döntöd el, hogy egy szövetség gyengébb vagy erősebb a másiknál?
Dátum: 2009.08.31. 10:55:10
Ejnye már, a szövitársam száll vitába velem!

Idézet: Nagycapa - 2009.08.31. 09:33:36
Mindenkepp betennem a megnyert haboruk szamat is a dologba, hogy ez a resze ne satnyuljon el. beepitve a vesztes haborukat is.... Nyertes-vesztes haboruk>50...



A háborús feltétel nem jó, abszurd. Emlékszel, amikor a végén kisebb és egyénileg nagyon jól tejelő szöviket támadtunk meg? (Megjegyzem elég alattomos dolog, de háborúban nincsenek szabályok.) No, akkor minden mindegy alapon direkt olyanokat választottam, hogy az alacsonyabb szintűeknek táp legyen, hátha megdobja őket egy kicsit a végére, be is jött. Ilyenből kismilliót lehet indítani, és máris megvan a mittoménhány győzelem.

Amit Jaana mond, az nem hülyeség, álmomban sem jutott volna eszembe, de vegyük figyelembe, hogy egy háborúzó szövetséghez szinte alig kell építeni. Gyaktér+védőfal az egekig, kennel, kunyhó, nekrofun, háború csarnoka. Kb. ennyit igényel, emellett nem megerőltető még egy epikust is felhúzni. Az utolsó 6-7, de lehet hogy több epikusunkat háború közben ütöttük, tehát az sem nagy kunszt.

A 40-50 epikust első felindulásból írtam, no meg egyrészt más feltételekkel összekapcsolva nem olyan egyszerű, másrészt meg ott van, hogy epikus spec. ne legyen. Egy ideje én is 60-ban gondolkodom, de ennél többet nem ajánlok, mert a közepesebb szöviknek kínhalál lenne.


Idézet: Jaana - 2009.08.31. 08:44:27
És még valami: az epikusoknak lehetne egy előjöveteli tápot adni, hogy az első napon amikor előjönnek, +30 minden tulajdonságra, második napon +20, harmadikon +10 és utána normál lehet ütni. Aki nagyon siet, annak nehezebb dolga van



Magyarul az első szövetség, aki beléjuk fut, mindenképpen szívjon? Ehh, hát ez... nem tűnik túl fairnek! Tutira elérné azt a hatást, hogy játék helyett mindenki egész nap a többi szövetséget lesné, hol tartanak a szükséges épületekkel, és még ha fel is épülne az emlékmű, állnánk, és várnánk a másikra, meg mennének az anyázások, hogy "kezdjétek mán el!". Mert én inkább adnék egy-két nap előnyt, minthogy leveressem fölösbe az akkor még valószínűleg nem túl magas szintű bagázst.


A HT-nek pedig úgy szánok kisebb szerepet, hogy hacsak valaki nem ragaszkodik a +10%-hoz, ne érje meg építeni, tehát részleges győzelmi kondíció legyen. Mert ezzel megint csak azt érjük el, hogy áll a játék, ugyanis az egyetlen jó módszer a gyors és tartós megszerzésére az a CSP-tartalékolós, ahogy a Hegylakók csinálták. És ha ezt más nem alkalmazza, akkor NEM lehet semeddig se kontrázni, nemhogy sokáig.


Idézet: Jaana - 2009.08.31. 08:44:27
Én a fenti háromhoz tennék még egy negyediket is, mondjuk 1500 összküldetés száma az adott szövetségben, és úgy határoznám meg a győzelmi feltételt, hogy a 4 kritérium közül 3-at kelljen teljesíteni a győzelemhez.



A küldetéses kritérium bármilyen formában nagyon tetszik, a baj csak az, hogy az építők előbb-utóbb megakadnak velük, illetve nem egy olyan ember van, aki elvből tesz rájuk magasról.
Én azt mondom, összességében nem rossz. Majdcsak összehozzuk, nemsokára beadom én is a kész tervezetet, nyilván abba is bele fognak kötni.


De ha Miklós a manójait meg a megnövelt sebzését védi, plusz az egyéni epikus ellen szóló érveken töri a fejét, akkor mi hiába tépjük a szánkat. Valami isteni sugallat nem ártana, hogy egyáltalán jó irányba indultunk-e el....... Elvégre 2 hónap alatt sikerült létrehozni egy lebutított (de működőképes) verziót, akkor nem tudom, mit várunk két hét alatt?
Dátum: 2009.08.31. 00:13:09
Amint lesz kamrám, 0:02-kor megyek plusz egy tagot meghívni a buliba...
Nem lehet, hogy fokozatosan át akarják írni éjfélre a jóváírást, és azért volt a múltkori 3 órára állítós téma is? Vagy ha még nem kaptad meg az ajánlást, akkor ötletem sincs.


*: Ne adj'Isten összefügghet a fertőzöttségeddel, de akkor is nonszensz. Gyémánt volt az illető?
Dátum: 2009.08.30. 13:08:10
A szövetségi küldetés már egy ideje ígérve vagyon, mármint a többi világokra is, egyébként ezt az ötletet rendkívül adom!
A bajnoki sajna nem jó a random miatt (elvertem Tiger-t, aki akkor igencsak táposabb volt nálam, csak mert fizetős volt a páncélom meg a pajzsom, de a 100-zal kevesebb TÖ-jű, kb. ugyanolyan cuccú Dimond Devil levert, mint vak a poharat), a kvízmedálokat pedig - például rápillantva a mostani V1-es eredményekre, de sajna amúgy is tény - csak a több hónapja játszó, minden kérdést fejből vágó játékosok abszolválhatják.

A hozzászólásod első fele teljesen korrekt és jogos.

Most, hogy erről beszélünk, eszembe jutott, nem lenne-e jó ötlet 2 hetente bajnokit rendezni V4-en, ebben a világok úgyis függetlenek.
Dátum: 2009.08.30. 12:20:11
Tényleg? Akkor bocsánat, nem akartam hülyeséget mondani! Én úgy tapasztaltam, ha valamiből mondjuk 3 van, egyet felveszek, kettőt el tudok adni, de a harmadikat már nem. De ezek szerint valamit érdekesen csináltam...
Dátum: 2009.08.30. 12:15:33
Körülbelül. Csak azért nem írtam, hogy vegyék ki az egészet, mert ha erre a kis időre bekerült, biztos vagyok benne, hogy a hosszabb időre tervezett következő menetből (tényleg, akkor most újV4 vagy V5? - rövidebb leírni...) sem veszik ki.
Dátum: 2009.08.30. 12:03:57
Eszembe jutott még valami (remélhetőleg nem az utolsó, mert sajna nem írtam fel a hibákat):
Aukciós ház! Annyi felesleges kacat repkedett, hogy el nem tudtam képzelni, ki az, aki egy versenyszerveren pl.: CSP-t hajlandó áldozni ilyenekért. A következő tételeket - most indoklás nélkül, ha valaki nem ért egyet, szóljon - egy az egyben kivenném:

- Gyilkos szkarabeusz
- Aukciós bérlet
- Puha párna
- Szent idol
- Aranytojó tyúk
- Rejtőköpeny
- Ősi gyógyital
- Bajnoki öv
- Trollszarv
- Lélekkút katalizátor
- Isteni ihlet
- Zu'lit lombikja


Csak az első 40-ig mentem el, és egy-két esetben vajszívű voltam (pl.: őskőtermő zsák, sámán iszák, mivel az elején van, visszahozhatja a beleölt energiát). Mivel kivettétek a Hűség Zálogát meg a Beho-cuccokat, így 21-et összesen kidobnánk a 40-ből, és máris megérné egyáltalán befáradni az AH-ba.
Tudomásom szerint ezt könnyen át is lehet írni.
Az 5 nap meg lehetne kettő vagy legfeljebb három.
Dátum: 2009.08.30. 11:49:18
Idézet: Kocos - 2009.08.30. 11:41:36
4/ A kockazatmentes szo jelentese nehezen ertelmezheto ebben a kontextusban, hiszen az epikusok nem arrol hiresek, hogy kis kedvenceink fule tovet vakargatnak "Jol van, Buksi!" felkialtasok kozepette, hanem inkabb arrol, hogy sebeznek belejuk, mint diszno.



Jesszus, ez a megfogalmazás! Itt biza' pár percre megálltam a kuncogásnál valamivel erősebb nevetést hallatván.

Az optimalizálást nektek hagyom, az utolsó két bekezdéssel teljes mértékben egyetértek.
Dátum: 2009.08.30. 11:39:20
Erre én is kíváncsi lennék, folyamatos okítás helyett megtudhatnánk?
Dátum: 2009.08.30. 10:29:48
De mivel amit viselsz, semmiképpen nem tudod eladni, így nyugodtan próbáld ki, hogy rákattintasz az eladásra, és a kavicsos gyűrű meg fog maradni. Nekem is volt több hasonló, elég parás, de rá lehet jönni.
Dátum: 2009.08.30. 10:13:26
Igen, emiatt nekem is siránkoztak páran, hogy nem tudnak egy olyan kérdést írni, amit elfogadnak, mert már annyira telítődött a paletta vagy csak szimplán gyökerek az értékelők. A felvetés jogos, ez a küldetés mostanra talán értelmetlenné vált, de amikor ott tartasz, még bőven nem tudnád 300 helyes válasszal kiváltani.

Valik: a fertőzés leküzdéséhez (még ha be is teszik az 'x' szinttől 2%-os csökkentést) meglehetősen nagy szint kell, odáig nem feltétlen kellene eltartania a világnak. Másik: nem tudom, játszottál-e V4-en, de a játékosok kb. 97%-a nem küzdött a fertőzés ellen, amúgy meg ebben két út közül lehet választani, épp a napokban derül(t) ki, miként jár az, aki 100% fertőzött lesz.

Kissolyom: nem volt igaz, hogy aki később kezd, köze sincs az első helyhez, csak saját példával tudok Neked szolgálni: 8 vagy 9 nap késéssel kezdtem, küldetésben kb. 10., győzelmek számában asszem 6., rabolt LE-ben pedig biztosan 2. lettem, ott egy időben vezettem is.
A szövetség szempontjából valóban előnyös, minél inkább szinthuszár valaki.
Dátum: 2009.08.29. 22:52:11
Nem a veszteségtől féltem, mint mondtam, a táp mennyiségével nem volt bajom, de hajtanom kellett az első helyért. Érdekes volt, mert Cápa, Norlan, Lucyfer, Tiger, Csampi és én is teeeeeljesen más stílusban nyomattuk. Norlan volt az, aki közülünk a legtöbbet bukta, de kaszált is pár tízezreket velünk ellentétben.
Maxos kreatívval meg éppen elégnek éreztem, ha 8-10K leakadt, mert azt még duplázta a szaki.

Egyébként a PP-n és a szinteken dőlt el minden. Én pl. folyamatosan váltogattam a 15 és a 30 PP-t, próbálgattam így, próbálgattam úgy. De mivel epikus miatt nem hagyhattam rámrohadni a CSP-t, szépen lassan elmaradtak az áldozatok, mindig fél napra léptek szintet, mintsem jó lett volna. Cápának pl. nem volt ilyen kényszere, mert Ti haladtatok amúgy is az epikkel, no meg betárolt üszkös mennyiségű lefelé üthető PP-t, nekem/nekünk ehhez nem volt türelmünk, ez nagyon okos dolog volt. Norlan meg sokkal inkább élvezetből játszott, mintsemhogy ilyenek miatt agasztotta volna magát.
Ja, és a 3 gyémánt vs. 3 smaragd külön jó volt, a +33% miatt még jobban élveztem a versengést.
Dátum: 2009.08.29. 22:38:36
Pontosan azt szeretnénk elérni, hogy az 541. is (még jobban?) meg legyen elégedve a következő gyors világgal.
Lehet ezt a végtelenségig csavarni, ezek csak ötletek, hogy mi valósul meg belőlük, az már igazán nem rajtunk múlik.
Dátum: 2009.08.29. 22:29:34
Ha meglett volna ez a -50K-s korlát, akkor Vivi vagy Ronon Dex két héttel a vége előtt otthagyott volna minket... Az meg, hogy Te 100K-val jártál portyázni, az elég bevállalós és egyedi, én pl. a biztos kevesebbre mentem, a legnagyobb benézésem is 2K alatt volt, a legtöbbet össz. Rajtad buktam!

Ugyanakkor én is úgy éreztem már egy idő elteltével, hogy nem tudok mit kezdeni a rengeteg lóerővel.
Az utsó pár nap ezért gyúrtam szintre, de úgyszólván mókás volt látni, hogy a megmaradt portyaáldozatok (lényegében csak a Hegylakók voltak 100%-osak) is hozzám vágtak 10K-kat.

A multizás egyáltalán nem volt figyelve. Nem egy levelet kaptam, amiből kiderült, a tesó/haver/szövitárs/akárki _gondozgatja_ éppen a karaktert. Van egy korlátozás, ami a farmkarakterek szűrésére való, de amennyire én éreztem, az égvilágon semmit nem ér:


"Változás 2009.01.15!!!

Már jó ideje tervezünk egy olyan változást, hogy akinek a szerzett LE-je nagyon nagy mínuszban van, attól kevesebb lélekenergiát lehessen rabolni. Az érv ez ellen az volt, hogy a gyenge játékot ne jutalmazzuk. Itt azonban nem is erről van szó elsősorban: sok esetben a nagy LE mínuszos karakterek valakinek a "rabszolgái". A változás most bekerült, ezzel remélhetőleg sikerül visszaszorítani az ilyen jellegű visszaéléseket.

Miklós hozzászólása 2009.01.15

Amennyiben egy karakter szerzett LE differenciája negatív, tekintjük ennek és az összesen szerzett LE-nek a hányadosát. Ha ez számottevő, akkor csökken a szerzett LE. A számok úgy vannak belőve, hogyha valaki normálisan játszik, attól nem lehet kevesebbet lopni. De ha valaki valami kurta-furcsa okból csak gyüjti az LE-t, és soha semmire nem költi, és emiatt valahogy az ember mindig ezerszám találja nála az LE-t… nos, ezek a "farm" karakterek hamar üzemképtelenné válnak.

A negatív toplistában mínusz 100k-s karakterektől - viszonyítva mondjuk a 300k körüli össz. gyűjtött LE-jükhöz képest - bizony már nem nagyon lehet semmit se vinni. De ha valaki most kezdi a "farm" nevelgetést, mivel arányt tekintünk, nem pedig konstansokat, nos, az sem fog hosszútávon tejelni. Ha valaki összesen 1000 LE-t vadászott össze, és abból ellopnak tőle 400-at, a szabály őt is bebiztosítja. Ugyanakkor, egy 25-ös karakter, 900k össz. gyűjtött LE-vel, és -15k szerzett LE differenciával továbbra is 100%-os célpont."
Dátum: 2009.08.29. 21:57:32
Hóha, azért nekem voltak konstruktív (mondjuk úgy, konkrét) ötleteim is!
Az optimalizálás nem éppen a reszortom, szerintem egy ennyire összetett játékban lehetetlen volna teljes mértékben helyesen kiszámított feltételeket megszabni.

Az epikusokról, amikor még 10 alatt jártunk, de már 2-3-mal megelőztetek minket, már akkor agyaltunk, vajon mennyire fog belassulni a dolog. Erre elég goromba válaszokat kaptunk, mondván, hogy az égvilágon semmi probléma nem lesz velük, és igazatok is lett! Ha még figyelembe vesszük, hogy valószínűleg ügyesebben fogjuk fejleszteni a karaktereket, tudván, hogy kell a minél gyorsabb szövicélok eléréséhez igazítani őket, akkor szerintem 40-50-ig biztosan nem lesz (nagy) gond, elvégre mi is naponta daráltunk epikust, csak a kamrát nem építettük, mert minek, addigra a HT miatt bukó volt. Meg napi kettő nem biztos, hogy ment volna.


Idézet: Ywgarrd - 2009.08.29. 21:15:07
Ráadásul nincs ösztönző erő a LE-ből való építésre, mert nem kondíció a hatalom tornya, ami lazán jelent pár százezer kútnövekedést egy szövetség életében - amennyiben győzelmi feltételként szerepel x napig a megtartása.


Ez egy kicsit nyakatekert lett, egy az egyben nem értem a mondatot. Most akkor kondícióként képzeled el a HT-t vagy nem?


Azzal, hogy sok szövetség taktikája borulna, éppen az a baj, hogy akkor megint olyan szövi kezébe adjuk a győzelmet, amelynek tagjai (elég pár ember) tapasztaltak. Lehet, hogy összejön egy-két szövetség nem éppen hülyegyerekekből, akik ráadásul ügyesen fejlesztik a karakterüket, de nem tudnak hosszútávú klánstratégiát kidolgozni, mert ha játszottak is V4-en, csak azt látták, hogy: "HT+epikus vége van csá"! Ez pedig nem hozna valami izgalmas versenyt.

Egyetértek, hogy ne csak egy feltétel legyen, amit teljesíteni kell, mert pl.: ha valaki közel maxos kamrával 5 epikussal elhúz, a többiek tudják, hogy vége volt, köszönjük. Viszont meg kellene hagyni valahogy a győzelem több útját.

A háborút többször kizártuk, én is jó ideje mondom, ez okés.
Az építkezésen viszont biztos, hogy finomítani kell, hogy alapvetően ne azon múljon. Őszintén bevallom, nem tudom, a végére felépült-e az aksitok*, de az biztos, hogy nálunk félidőtájban megvolt vagy 10 embernek a manakonstrukció, ha 6+6-ossal is (viszont relatíve sok manával), de én is nyomtam napi egyet, láthatod, nem sokat értünk vele. És továbbra is fenntartom, és fenn is fogom, hogy a kutak elképesztően gyorsan növekedtek, nem lenne szabad ilyen ütemben nekik.


Hidd el, napok, de inkább hetek óta töröm a fejem, ami örömmel hallgatni való van bennem, azt már lekörmöltem.
Összefoglalva, három dolgot szeretnék legjobban: sok epikust, NEM építőháborút, és megadni az esélyt a non-optimalizátor szövetségeknek is.


*: Mármint legalább 9-es szintig.
Dátum: 2009.08.29. 20:00:19
Nem úgy értette... és egyébként meg, ha úgy vesszük, akkor igen. Egy átlag V1-es 35. szintű karakter (hasraütésre a szintátlagotok) bőven fél milla alatt épít, a legjobb is 2.2M ilyen eredménnyel rendelkezik. Ennél azért V4-en sokszorosa volt az átlag, nemhogy nálatok, még máshol is.


*: Többek között ezért nem értem, miért ragaszkodsz a kútmérethez, mint kondícióhoz.
Dátum: 2009.08.29. 19:10:48
Eszembe jutott még valami:

Ezt az egy hetes felejtés-limitet remélem, gyors világra nem gondoltátok komolyan - bár amazokból is kivenném, abba viszont nem szólok bele -, de még az 56 óra is sok lenne. Tudom, máshol már mentek emiatt a viták, no de azért lássuk be:

- a multizókat ezzel nem teljesen lehet visszafogni, esetleg a semminél több
- gyors világon kinek van ideje multizni
- stratégia-gyilkos
- 88. küldetés


Ezer meg ezer dologra jó, kis VF, aztán felejtés, kis szingulár, aztán felejtés, az építők pedig jobban járnak a nyers LE beépítésével, de kérdés, mennyire lehet majd tudni, mikor jön a hajrá, és el lehet felejteni akár a spektrálist is, mert ha ugyanígy egy-két nap alatt eldől(ni látszik) a győztes kiléte, nem lesz hajrá sem. Egy rakat küldihez szükséges tökfelesleges szakit el lehet vele továbbá dobni.
Ha eljutunk a 88. küldetésig (márpedig következő körben az elképzelések alapján el szeretnénk), akkor meg állunk ott, mint az a bizonyos testrész a lakodalomban.
Dátum: 2009.08.29. 17:29:40
Hát most sem úgy tűnt, hogy sok helyre jutott volna a legjobbakból, kérdés az, hány embernek jött meg a kedve a második körhöz. Mert ha mondjuk kétszer ennyien is lennénk 30-40. szint között ugyanennyi idő alatt, valamennyire igazságos szétosztáshoz még az is kevés lenne.
Dátum: 2009.08.29. 17:14:53
Hmmm... ez a 25-ös (inkább 50-es) elgondolás nem rossz, mert jobban inspirálná az egyéni versenyt, de a küldetést kivéve mindegyikbe bele lehet kötni.

Építő: emlékeim szerint az első oldalra az építők közül mindössze 5(!) szövetség tagjai delegáltatták magukat, de a további 75 legjobb helyen is igen nagy aránytalanságok voltak.

Rabló: egyetlen rubin tudta magát beküzdeni a top25-be, a mágusok és a legfényesebb horda egymást rabolták szét.

Szinthuszár: uhh, ez nagyon bajos, ha egy szövetségben szinte csak első héten indultak vannak, láttuk, milyen építő és egyéb előnyöket hoz.

Kvíz: CSP, ergo prém-, szint-, szakértelem-, stbfüggő (is).

A küldetés számomra a leginkább elfogadható, csak az a baj, hogy a random küldik miatt (pl.: befogásos, sajtolós, lopós, kábítós) könnyen megakadhat velük még a legjobb stratégiájú karakter is.


Amúgy meg Clark elmondta a lényeget: egy helyre sűrítené a krémet, megint csinálnánk max. 5 szövetséget, akinek lenne esélye, és ennek az ellenkezőjére törekszünk. Az alapötlet jó, mert így elkerülhető, hogy három ember nyerje meg a szövetségnek a győzelmet.