Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.09.04. 17:57:13
Egyetértek!
Az nektek miért rossz, ha a V1/V2 eddig lapító, esetleg hajrázó optijai előbb megtudják, mi a jutalom?
Az égvilágon semmi hátrányotok nem származna belőle, mert külön világok. Vagy mások sikerét tényleg ennyire sajnálni kell?


*: Mielőtt bárki belekötne, tisztában vagyok vele, hogy ez nem lenne teljesen fair dolog. Én azonban nem sajnálnám tőlük, senki nem mondta, hogy nem lehet hajrázni, és ettől nekem megmarad az érdemem, és nem lesz több manóm!
Dátum: 2009.09.04. 10:40:38
A 4K azért volt annyi, mert az átokpiramis megdobta. Ezt a delikvens is érzékeli, ennyivel többet veszít. Ezt még duplázta a kreatív, de tőle nem vonódik le.
Mellesleg óvatosan a használatával, mert ha az illető nem csonthülye (farm), és látja, hogy nem a küldetés miatt csinálod, akkor nyilván vigyázni fog a tápra, hacsak nem vagy nagyon gyors!

*: Elütés.
Dátum: 2009.09.03. 16:40:38
Szeretném jelezni egy szerintem igen egyszerű és nagyszerű fejlesztés hiányát, már többször is akartam, mindig kiment a fejemből.
Konkrétan elképesztően örülnék neki, ha a tálcára levitt ablak címsorában ott pörögne egy visszaszámláló, attól függően, hogy milyen menüben vagyok. Ha vadászat, akkor az éppen aktuális 5 (vagy kinek hány) perc, ha portya, akkor az egy (vagy kinek mennyi) óra, ha szakiknál, akkor a turbó, illetve térkapu és epikus, pihenés no meg az állatok - utóbbinál éppen amelyik számláló a leghamarabb lejár - ami még hirtelen eszembe jut. Ugyanez gyors világon szintén hasznos lenne.


Gondolom, nem vagyok egyedül vele, ha azt mondom, fél órás vadászat alatt nem végig a képernyőn lévő számlálót bámulom...
Dátum: 2009.09.03. 11:20:59
Mármint nullázódás alatt azt érted, hogy egy vagy több aktiválás megszűnik?
Tudtommal nincs ilyen automatikusan, aki aktiválta, csak az tudja leszedni a sajátját. Én is mindig ugattam emiatt a szövimmel, hogy nézzék meg, nem hagyták-e benn, mert mindig volt egy-két kósza indítási kísérlet. Az valóban nem mókás, ha véletlen sül el...
Nem találtam jobb helyet neki:

Sok-sok idő elteltével újra rákattintottam a "kvíz" menüpontra. (Mellesleg csak kérdés feltevésről akartam lemondani, kellett a plusz táp.) Már szinte nem is emlékeztem a V1-en feltett kérdéseimre, erre mi vár ott:


Kikölti-e a kotlóstyúk a liba- vagy kacsatojást?

Igen, mindkettőt
Csak a libatojást
Csak a kacsatojást
Nem költi ki egyiket sem

A kérdésre eddig 35 jó és 12 rossz válasz érkezett.


Sajnos úgy tűnik, a gép nem sűrűn adagolja be, későbbi kérdéseim közül is van, amire 5x ennyi válasz érkezett, de kellemes csalódást okozott a dolog. Vagy a városiak ilyen jók a keresésben?


*: Az összes többi feltett kérdésem 50% körül mozog, pedig ez a - szerintem - legnehezebb.
Dátum: 2009.09.03. 10:36:29
Okos dolog volt ez a szavazás, és ez a sejtetős hsz is. Jó, minden ilyennél egyre biztosabbak vagyunk benne, hogy vajszívű, és enged a népnek, de ebben a játékban ez így is van rendjén. Ha már úgy indult az egész (amiben eléggé párját ritkítja a VU), hogy a játékosoknak is legyen nagyobb beleszólásuk, akkor ezzel az elvvel ez nagyon is egybevág.
Dátum: 2009.09.03. 10:22:51
Ezek szerint mégsem elemi érdekem, mert mint mondtam, nemmel szavaztam, és - bár a számok még nem túl hatalmasak - láthatóan nem vagyok egyedül.

Pont Te írtad, hogy nyilván megtudja azonnal a többi világ is, ergo nem értem, miért csak a V3 sorsáról szavaznánk, mindössze hozzátok van kötve az időpont. Mivel előrébb vagytok, szarabbul járnának, akik még hajrázni szeretnének, ez való igaz.
Dátum: 2009.09.03. 10:07:48
No azért lássuk be, hogy minket ez legalább annyira vagy jobban érint! Nektek lenne egy gyors hajrá, mi meg a második fázisban lennénk akkor még...
Dátum: 2009.09.03. 10:05:33
Amennyire az általad idézett sorok biztatóak, szerintem sokak számára ez ugyanolyan elrettentő:

Idézet: Miklós - 2009.09.03. 09:42:49
1.) Valószinüleg lesznek emberek, akik azonnal vitázni kezdenek majd, megpróbálják a jutalmat megváltoztatni úgy, ahogy ők szeretnék, és amikor ez nem történik meg, bosszúsak lesznek (viszont tény, hogy ugyanez megtörténhet akkor is, ha csak a végén derül ki - lesz, aki morog emiatt).
2.) HA bizonyos tápoptimalizátor elemek úgy itélik meg, hogy a jutalom kedvező számukra, a végén nyomhatnak egy hajrát, learatva a babérokat attól függetlenül, hogy az első 2 fázisban nem vettek részt.



Példának okáért az a 'HA' egy optimalizátornak nem elég.
Dátum: 2009.09.03. 10:01:07
*: Tárgytalan, orvosolva.
Dátum: 2009.09.03. 09:55:30
Ezzel az egésznek a varázsát tennéd tönkre - szerintem. A bővebb véleményemet már több helyen elmondtam, most szimplán repült egy zsíros "nem".
Dátum: 2009.09.02. 21:55:07
Bár egy iciri-picirit témát tévesztett, no meg V3-n pont nincs karakterem, azért ezt nem hagyhattam szó nélkül. Őszintén szólva, nem igazán értem, miért esik a két véglet így egymásnak!
Abban a kivételezett helyzetben vagyok (szörnyű dolog fog kiszaladni a kezemből), hogy magasról tehetek a karakterfejlesztésre, kicsit hosszú sztori, a lényeg talán az, hogy unalmas a V4-hez képest, viszont vszínűleg nemsokára felpörög. Még el kell érnem valamit, utána fogok hordát váltani, ha összejön, V1 egyik legelismertebb - nem legnagyobb! - szövije vár rám. Mivel ez egy próbakari, félig-meddig elcsesztem, de vagyok olyan alacsony szinten, hogy a mesterek segítségével majd korrigáljuk.

No, ezt csak azért kellett látszólag feleslegesen leírnom, hogy egyértelmű legyen: egy ideje csak a manózásnak élek. 2 szinttel ezelőttig folyamatosan top10 voltam, most nagyon NEM. Egyáltalán nem érdekel, mindössze szeretném a maradék két relikviát is kiütni, csak ez éltet. Hogy mi lesz a kompenzáció? Őszintén szólva, tök8. Inkább mókás legyen, de lehet táp is.
Vonatkoztassunk most el tőlem.

Hogy miért sírnak sokan minél nagyobb jutalomért? Hát azért, mert ez egy teljesen természetes emberi dolog. Őket talán valamivel jobban megértem - de korántsem mondanám, hogy bárki mellett állást foglalok -, megmondom miért:
Igencsak vakon belevágtak valamibe, és ezért a maximumot várják el jutalmul. Aki viszont nem vagy alig manózik, az ugyan miért sajnálja tőlük? Elkúrták a karakterüket, ezzel jönnek, há' mé' nem látták előre, bla-bla, tudom, nem is ez lényeg, hanem akár szerepjátékosi szemszögből (én azért vagyok annyira földhözragadt, hogy ne ez legyen a fő nézőpont), akár valóságosan miért ne érdemelnék meg? A póker-példánál maradva, ha valaki kiszállt, és a kör végén elkezdi osztani a játékost, aki sz.r lapokra 'all in'-t mondott, nyert, de fintorgott még egy sort, hogy a vállalt kockázatért ugyan lehetett volna több is a nyeremény... Azt milyen jogon bírálja az, aki nem játszott az adott körben? Persze, egy idő után kellemetlen a fölös rinya, de még egyszer mondom, szerintem ez tök emberi.

Aki nem vagy keveset manózik, az használja ki az ebből adódó előnyét, és tűrje az oppozit hsz-ait. Aki meg gyilkolja őket ezerrel, nyugodt szívvel lobbizon a megérdemelt jutalomért, csak tényleg ne másokat tegyen felelőssé azért, mert pl.: ehhez a bajnokihoz köze nem lesz.
Dátum: 2009.09.02. 21:00:59
Mivel nem tudok olyan reális, megfelelő érvekre alapozott indokot elképzelni, ami a varisebzés csökkentésével szemben a fizikai sebzés növelését helyezi előtérbe, így csak arra tudok gondolni, hogy az egésznek valóban CSAK és kizárólag a lassítás a lényege.

Oké, jelezték páran, hogy elég illúzióromboló, hogy ugyanazok az epikusok ismétlődnek, nem erről van szó. Ja, hogy közben a portya (ami maradt belőle) még jobban meghal, mert senkinek nem lesz egy darab ÉP-je sem? De nem kell olyan tempóban varázslatokat kitalálni az új szörnyeknek!

Az egész a kényelemről szól. Félreértés ne essék: nem a játékosokéról...
Dátum: 2009.09.02. 12:54:23
A multira nem lehet és nem is kell figyelni, ha egy játékvezetés szemszögéből nyitjuk csipáinkat a nagyvilágra. Az egyetlen módszer, ha valaki jelent egy multi felhasználót, de ebből is lehetnek félreértések.
OFF:
Történt ugyanis egy ismerősömmel, hogy kitették a szűrét egy játékból, 2050-ig zárolva. Írt levelet, kiderült, hogy mi a baj. Visszaírt, hogy az egyetlen ilyen jellegű tevékenység az lehetett, amikor átjött a haver, aki szintén játszott, és rá-ránézett a saját karakterére (ezek szerint szegénykém azon kevesek közé tartozott, aki fix IP-vel mászkált).
A játékvezetés nem engedett. Elkezdtek gondolkozni, honnan indulhatott az egész, egy másik haver végigkérdezte azokat, akiket korábban a letiltott játékos legyőzött, hát az egyikük nem éppen kedvesen visszaírt, hogy na végre elérte ezt, jól kitolt velük, stb. Mivel volt egy sanda gyanúja a három barátnak, mi lehet itt, ez utóbbi, aki a levelet kapta, írt a JV-knek, hogy ugyan nézzenek már rá a srácra, hát nem kiderült, hogy multizik? (És még így is balfék volt, pocsék volt a fő karaktere vagy faluja vagy mi.)
Az eredetileg zárolt két karaktert visszaállították...
OFF vége.

Volt már róla szó korábban, hogy itt sem figyelik, és nem is akarják. Van ugyan fórumtopic, ahova ezeket lehet jelezni, de szerintem a kutyát nem érdekli. Arról is beszéltünk már, hogy amíg legalább az egyik karakter - de sokszor több is van, hidd el Faust - fizeti a kavicsokat, nem lesz semmi baja az egészből, és ez eléggé érthető, ha az én játékom lenne, nyilván ugyanígy gondolkoznék, mert nekem nem kényelmetlenség, a játékosoknak elhanyagolható, és még a lóvé is dől.


Azért nem jó a fertőzés, mert mint mondtam, két útja van. Részemről ezerszer jobban jártam volna, ha eljutunk odáig, ha hagyom 100%-ra, és utána a saját hordámat is szétrabolhattam volna, ráadásul az ellenfeleimtől elcsórván így az áldozatokat. Ha egy szövetségben összeverődik egy nagyon jó társaság, ahol senki nem hajlandó küzdeni ellene, még a győzelem érdekében sem, akkor hogy rakod be nyerési feltételnek? Jelenleg kb. 70. szintig van jól kidolgozva a játék, a fertőzés ugyebár 68. szintre, ha sosem vagy mindig küzdesz ellene, teljes lesz/eltűnik. Nem tudom jobban elmagyarázni! Felőlem aztán lehet feltétel, de kb. 20 embert érintene, semmiben nem változtatna semmin, ha jól sejtem.

Az időlimit nem rossz. De nem jobb, mint a feltételek. Anno, amikor ment az agyalás a V4-ről, hogy milyen kondíciókkal fusson, szóba sem jött ez az ötlet, megmondom miért:
nem adsz célt az embereknek! Márpedig, mint azt már többször hangsúlyoztuk, nagyban függ a leendő létszám attól, hogy miben is kell versenyezni. Így csak egy negyedik szerver lenne, 3x sebességgel, de nulla versengéssel. Nyilván próbálna mindenki a legjobb lenni, de mi alapján döntöd el, hogy melyik szövetség volt a jobb? Ez szerintem elég szubjektív, az epikus időlimites szerver esetén már nem feltétlen mérvadó vagy nem a legnagyobb.


Enoli: nem mogorván, hanem fásultan mondom, hogy unom már újramagyarázni a szavaimat. Olvasd el háromszor egymás után, odafigyeléssel a feltételeket, őszintén szólva nem tudom, hogy lehet őket félreérteni.
Dátum: 2009.09.01. 22:20:45
Idézet: Faust0ne - 2009.09.01. 21:22:51
... természetesen Vodkáslecsó...amúgy te vagy a példaképem...


Ajjaj...
Dátum: 2009.09.01. 22:19:50
Türelmem és (még egy hétig) időm van, azt véletlenül sem mondanám, hogy értek hozzá.
5 millás kút hűha... Hát, ha figyelembe vesszük az irtózatos, szavakkal le nem írható építői teljesítményeteket, akkor sem hiszem, hogy 5M összejöhetne annyi idő alatt, ami a JV-knek megfelel. Nagyon fontos, hogy megfelelő szempontból nézzük a dolgokat: mi csak javaslatokat teszünk, Miklósék döntik el, mi kerül be!
Még egyszer: az epikus csatákkal nem lehet visszaélni, nem beszélve róla, hogy eddig - halál komolyan - Te vagy az első, akitől azt hallottam, hogy az epikus unalmas. Ha szavazást tartanánk róla, egyértelműen a legjobb elemként szerepelne a játékban.
Gondolom, feltűnt, hogy a fertőzésre senki nem reagált. Egyszer írtam rá egy szösszenetet itt, tessék visszakeresni, az nagyjából mindent megmagyaráz. Egyszerűen abszurd lenne feltételnek...

A 3 út, amit írtam, nagyjából azonos nehézségi szintre van hozva. Szó sincs róla, hogy olyan tévhitekbe ringatnám magam, hogy ennek kell lennie a végső feltételeknek, de továbbra sem kaptunk semmiféle reakciót, merre kellene egyáltalán elindulni.

Több emberrel levelezem, jelenleg is. Tisztában vagyok vele, hogy többet szeretne ezúttal a nép, nem rajtam múlik, én megtettem a javaslatom!


*: Amúgy 5M-s kúttal illene legalább 100 epikust lecsapni, és ha egy-két ember nem is lenne benne, a többi attól még tuti zavartalanul folytatná.
Dátum: 2009.09.01. 20:42:38
Arra törekedtem, hogy a szövetségemnek minél nagyobb hasznára legyek (ne csak vezetői szempontból), ezt a rabolt LE növelésével a legegyszerűbb elérni. Ezért kénytelenek voltunk beletörődni, hogy nem 20, hanem mondjuk átlag 25 percenként ütök, de én csak a vége felé kerültem be a top3 sebzést okozóak közé, így ez nem volt akkora érvágás. Különben meg nincs az az ember, aki mindig pontosan tudná tartani a 20 percet - ha mégis, kalap le, és még meg is eszem.

Valamit félreérthettél: rengeteget fórumoztam szöviszinten (főleg, amíg ment a vadászat), túlságosan is sokat, az is mindig zabálta az időt. Így még a kettőnél több órás epikek is elröpülni látszottak.
Ahhoz meg nem kell a fórumot nézni, mikor ütöttem utoljára, az epikus csata menüjében ott a visszaszámláló!
Dátum: 2009.09.01. 20:14:56
Egyetlen egyszer kaptam róla e-mailt... És én is jártam már úgy, ahogy Laze mondja. Volt, hogy megmaradt, volt hogy törlődött.
Dátum: 2009.09.01. 19:52:25
Mint a vakablak, oly' világos!

No de komolyan. Bocsánat, ha kioktatósra sikeredett, utólag vettem észre, hogy tul.képpen Neked válaszolok, de nem személyeskedésnek szántam. Ha hosszabban írok - márpedig szoktam -, akkor hajlamos vagyok elfelejtkezni róla, mit is akartam eredetileg. A módosításos megjegyzést pedig nem vettem magamra, mivel ilyet nem csinálok, lap aljára írom, mit változtattam.
A józan paraszti ész sem azért volt, mert nem feltételeznék Rólad ennyit (ehhez egy HSZ is elég, megállapítani), csak magát a kezdeti kételkedést nem értettem. Figyelmesen olvastam, ezért is jegyeztem meg, hogy ez EGY útja a 20 perc hasznos kitöltésének, amit én írtam.
Talán ennyi elég, de még sok is egymás fogalmazási módszereinek elemzéséből!


Többen felvetették már (sajna csak privátban merték a gonoszok), hasonlót, hogy jó lenne mondjuk min. x (5-6) feltétel, és abból y (3-4) számút teljesíteni. Az ötlet személy szerint tetszik, csak mivel nincs konkretizálva, nem igazán tudok elképzelni ilyesmit, fenntartom, hogy nem érdemes agyonbonyolítani, sajnos sokadik, de egyáltalán nem elhanyagolható indokként már csak azért sem, mert a JV valószínűleg a nagyjából legegyszerűbb megoldást választaná, jogosan(?), mert így is eléggé el vannak havazva, nekik már augusztusban megjött a tél, úgy látszik.
Megjegyzem, a "győzelemhez három egymástól különböző út vezetne" az általam javasolt feltételek szerint is. Avagy nem elég különbözőek?


*: Módosításodra is válaszoltam, remélem.
Dátum: 2009.09.01. 18:37:29
Nem bug, újítás. Ha jobban megnézed, mindenki egy bizonyos értékről indul, az első gondolatom nekem is a hiba volt... Asszem hírekben megtalálod a pontos leírást.