Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2010.01.18. 21:08:59
HKK-s relikviák elérhetőek lesznek V4-en? Tekintve, hogy nincs AH, nem érezném fairnek.. Meg amúgy sem.
Dátum: 2010.01.16. 00:20:51
Köszi a februárt! A feltételekre most nem reagálnék (soha ne írjatok besörözve).
Azért örülök, hogy 100-ból 2 újdonságra vevők vagytok, Miklós.
Dátum: 2010.01.13. 03:56:58
Le mertem volna fogadni, hogy ezt a részt kiigazítod.
Így igaz, sokáig 40+20 spekivel mentem, viszont a csapda+sajt magas volt korán, az EF, ultraspec és a transzplant nagyon gyorsan maxos lett, bár utóbbi kettő nem kifejezetten tartozik ide. Direkt írtam úgy, hogy "lehető leghamarabb". Ebben nem (sem) értünk egyet, én értem, Ti mire gondoltok, de tartom magam ahhoz, hogy a felezett költség játékélmény-növelőbb lenne.
Dátum: 2010.01.12. 18:03:05
- térkapu 2x tárolási lehetőség (nem győzöm eléggé hangsúlyozni, már többször írtam)
- kéthetente bajnoki
- ha a helyettesítést tényleg ellenőrizni akarjuk – szerintem erre semmilyen adminnak nem lenne ideje/ereje -, akkor napi egy epikus (az is sok)
- ha a háború bekerül a győzelmi feltételek közé – kútba nyert LE alapján, amire még az előző szerver előtt azt mondtátok, tárolható - akkor az első pár hétben semmiképpen ne számítson az ilyen jellegű teljesítmény (építők agyonveréséről szólna a dolog)
- sűrűbb katakomba használat
- vegyétek már ki azt a mókás felejtés korlátot
- nagyon fontos: a hétvégi ügyeletet így vagy úgy, de meg kell oldani, mert 2-3 napi (~ 1 hét) szívás nem királyság, és sokadszorra megjegyzem, Nektek is rengeteg utólagos munkát megspórol, jobban jöttök ki belőle
- ugyanez igaz a kvízelfogadásra, szövielfogadásra, ne legyen már két ember kérelmének elfogadása között akár 3 nap különbség! Bár én a kvízes küldit egy az egyben kivágnám, ahogy van, ezt sem először említem


A szakik költségéről: jelen ár mellett nem éri meg pl. állatos szakikra költeni, a léadókat meg dupla ár mellett is mindenki lehető leghamarabb igyekezne maxolni, tehát szerintem is a felezett költség lenne a kézenfekvőbb. Ebben egyetértek Miklóssal, inkább szakiháború legyen, mint TÖ, mert sokkal nagyobb taktikai teret biztosít, lásd későn beérő karakterek és a folyamatos igény arra, hogy ne egyenkarakterrel kelljen játszani.
Sok szakit én a szakilista előkelő helyéről, Zafír Csillaggal hiányoltam. A felezés lehet akár kétharmadolás is.
Veszélye: a hobbijátékos, aki betéved, és nem ismeri fel, hogy szakizni KELL, és gyorsan, az rövid időn belül lehúzhatja a karakterét. Mindazonáltal megjegyzem, valószínűleg mindenki észrevette már, hogy nem nekik/róluk szól a gyors világ.
Az alap EH hiba lenne, így is sokkal több lé fordul(t) meg ezeken a világokon, és az építő karik szanaszéjjel lennének tépve. Egészen pontosan eddig is így volt, csak ebből nem látott tápot egy „harcos” sem. Úgy gondolom, óriási baklövés lenne.


Ja, és Miklós, vizsgaidőszakban versenyszerver? Öngyilkosság. Sajna ez szrul jött ki, de elég világosan látszott, hogy legkorábban februárban indulhat az újabb móka. Én is csak csatlakozni tudok: NE kapkodjátok el, mint már nem egy dolgot, mert erre is igaz, hogy utólag Ti szívtok vele jobban. Elvégre nekünk „csak egy játék”, Nektek meg megélhetési forrás.


Ui.: Szedtünk még össze szépen ötleteket, de többségük nagyjából hasonló formában (f)elvetésre került, és eléggé prediktív az is, milyen lenne a fogadtatásuk.

*: Én ide is javasolnám az őrtorony korlátozását, mint V5-re, sok az a 35 fő. Sejtésem szerint ezen javaslat nem fog megvalósulni, mert már írtam mással együtt ez ügyben párszor hónapokkal ezelőtt, nem jött válasz.

*: Ajánlás lét hagyjuk ki a buliból (őskő okés, emez nagyon nem).
Dátum: 2009.12.30. 22:07:15
Ha ez nagyjából ilyen formában bevezetésre kerül, akkor a V5-é a testem. És szerintem sokan vannak még így vele. Grat az ötletek összegyűjtéséhez mindenkinek!

Én az őrtornyot szint/+2 tag felállásban gondoltam el, az 25 fő, Miklós, ennél több semmiképp sem kell - csak egy példaként ott van V1 szövitoplistája, de amúgy is lehetetlen ennyi embernél többet ésszerű egységbe tömöríteni. Ajánlás LE kizárva, de talán a legfontosabb az idomítás és a sebgyógy többszörös indíthatósága.
Portya TP-t nem bántanám - tényleg vadászat2 szaga van -, és talán meglepő, de a konstit sem, de a hatékonyságát nem ártana csökkenteni (felhasznált mana kapjon akár négyzetesen, akár szint vagy akármi szerint növekvő osztót). Horda gyűlölet és kvízfeltevős küldi tökfelesleg, 2-3 hetente bajnoki?
Miért, melyik részét mivel cáfolnád meg? És miben merül ki a komplexusom? (A prókátorságról nem is beszélve.)
Dátum: 2009.12.19. 20:14:51
Elsiklottál az első mondat felett, Byzon! Az pontosan az, amit linkeltél...
Ejnye! Már megint ez a nóta? Utólag nem fogják elvenni tőle a medált - az sem volt semmi undorító, ahogy először megpróbálták elvetetni tőle -, de elárulok még két dolgot.
Egyrészt, ha az elejétől tudta volna, hogy a kvíz kategóriában nem indulhat, megnyert volna egy másikat. Másrészt nagyban annak köszönheti a győzelmét, hogy nem volt csapdakészítése. Amikor ez nagyjából félúton kiderült, akkor adtam fel az addig 3% alatti hibaaránnyal rendelkező kvízválaszaim dédelgetését, mert amúgy magasan a legeslegtöbb munkával járó kategória. Admin ide vagy oda, finoman többet tett érte, mint Te a sajátodért, úgyhogy nyugodtan le lehet szállni a témáról.

(A 12% ellen úgysem tud senki semmit tenni, miért szúrja a szemetek a +1%? Vagy csak a túl sok féle plecsni az oka?)
Dátum: 2009.12.18. 23:26:14
Ő biztos úgy van vele, hogy láthatja a nagy fejét a páncélon!

Látod, ez egy buta hozzáállás, ezért is nem találkoztatok még a mi ötletbörzénkkel. Ugyanis stílustól függetlenül azok még lehetnek jók, persze, én megértem, ha előbbit is nézik, azt viszont nem, ha nagyobb hangsúlyt kap az, hogy kinek a fejéből pattantak ki, mint maga a hideg fejjel való elemzés.
Egyébként akkor azt kell mondjam, nincs min aggódni, én szedegettem össze a dolgokat, egy pár ismerős csak halálra kritizálta! Na jó, nevezzük gyengeségekre való rávilágításnak.
Dátum: 2009.12.18. 23:07:25
Idézet: Byzon - 2009.12.18. 22:51:03
De tartok tőle, tipikus esete vagy annak a játékosnak, aki beszabadul ide, a negyedét nem érti annak mi is van itt


Ööö... én meg attól, hogy ez mellément. Mindig az a bagoly!

Idézet: Byzon - 2009.12.18. 22:51:03
1. Az az alapvető, ha egy gagyi karakter hirtelen megerősödik, eddig húzta a LE termelő szakikat, most jön a TÖ. Semmi köze az őskőhöz.


Ez mire válasz, illetve hogy jön ide?

Idézet: Byzon - 2009.12.18. 22:51:03
2. Egy nyílt fórumon tartsuk már tiszteletben egymást. Próbáljunk meg visszaemlékezni, mire tanított a kedves édesanyánk.


Nincs anyja. Őt az erő szülte.

Idézet: Byzon - 2009.12.18. 22:51:03
3. Ludovek... Nem te vagy a főzseni, se a világ közepe, se az etalon. Kevés voltál, ennyi az egész. Tanulj belőle, ne köpködj.


Nem ő a főzseni, Qly lekörözte. Attól tartok, ha ő kevés volt, én lehúzhatom magam a vécén...

Byzon, nem jól emlékszem, hogy Te nem vagy éppen Nyúl-párti? Avagy már Téged is megharapott egy vérnyúl, amikor a nyúlon túl jártál?


Ami nem off: nemsokára beírjuk a mi ötleteinket is. Csak azt akartuk, hogy stílusos legyen, és a Jézuska hozza meg.
Dátum: 2009.12.16. 21:34:06
Ingoványos talajhoz érkeztünk most a harcrendszer tekintetében, én amondó vagyok, várni kellene/kellett volna egy keveset, hogy hova lyukadunk ki a végén, mielőtt páran Miklósnak estetek. Kapott szépen a fejére, kíváncsi vagyok, mit lép válaszul.
Azt mondom, a bug javítása felelőtlen volt, azok páran, akik témánál maradtak, jól mutatták be, milyen abszurd az állatok sebzése. Szerintem ezen módosítás előtt már majdnem megvolt valamiféle egyensúly, de bízom benne, hogy a vezetőség gőzerővel dolgozik azon, hogy újra így legyen.

Amit páran mondanak, hogy alkalmazkodni kell:
Igen, felettébb egyszerűbb, és jobban is sikerül, mintha az ember egész nap csak a fórumot követi, kibe köthet bele. Mindent nem kell lenyelni, mindenért nem kell láncos kutya módjára viselkedni.


Na, jó közhelyesre sikeredett.
Dátum: 2009.11.16. 18:45:13
Végezetül annyit, hogy sajnálom, hogy mire kijönne, kik is az igazi jó karakterfejlesztők - engem pl. csak Laze tudott érdemben elpicsázni - már vége is a dolognak, ez azért felettébb sajnálatos. Most kezdhetné(n)k igazán élvezkedni, a kalandok is gyerekjáték számba mennek KP nélkül is, múltkor is ugyanez volt...

Na ötleteljetek köv. V4-re! (Nem mintha engem érintene.)

*: Duplapost oka: nem akartam a gratulációval egybeírni.
Dátum: 2009.11.16. 18:43:57
Ywgarrd - Tértorzító Őspocok
Meszy - Singulus Lupus
Nellus - Bálványkígyó
Aderrick - Bogyómászó Poloska
pityu - Becstelen Banyapók
Darksol - Árgus Lappantyú
Memo - Tomboló Ökör
Meggy - Meggy
Arwen Amuniel - Büdös Borz
Shadowland - Whitebear
Rodriguez - Rodriguez
Bitsea - Mssm
Piciklon - Törpicur
MegDarálLaK - Megdarállak
Büdös zokni - Chilis káposzta
Ricardo - Rókamanguszta
Victor Meran - Am Bras Cet
nuiatri - DelíRiuM
cirip - Macska
Maximuss - Havasi Wookie
Mernalie - Turbodiéta
Wendingo - Charlie a családból
Dimorak - Dymo
Álomvirág - Álomvirág
CaveMan - Malvin
Freez - Freez
Lady - Tollas Rettenet
Damage - Közönséges Vadászgörény
? - Zombinyuszi
? - Lidérc
? - Legolas
? - Tryxike
? - Zoknis bikuci
? - Dark Zormund
? - Firehand

+ Constantin - Kis Vuk
+ chehs - La Viva Tiburón


Még egyszer gratulálok nektek!
Bocs, ha valakit kihagytam vagy valaki nem stimmel, éppen elég volt az enyéimre figyelni.
Azért ide írom, mert úgyis átjönne ide a téma a V4 topicból, és azért most (utólag illene), mert már szépen felgyülemlettek a teendőim.


Egyéni győzteseknek szintén elismerésem!


Köszi a Black Diamond-osoknak és a Lordoknak, és persze mindenki másnak, hogy két hónapra segítettek elvonni a figyelmem/időm a tanulástól!
Nálunk is próbálkozott. Hadd ne mondjam...
Dátum: 2009.11.16. 16:40:41
Krea ugyanúgy növeli a szerzett lóerőt. Tárgy találásánál sokkal fontosabb a magas (szint*2+szint) szerencse, mint a csaták száma.

*: A képlet csak saját tapasztalataim alapján született, de nagyjából korrektnek tartom. A szinteden 60 körüli szerencsével annyi szar potyogna, hogy azt sem tudnád, hova pakold! Persze, kisebb is megteszi, csak a kimagaslóan magas tulajdonság egyértelműen vonzza a tárgyakat.
Még valami: olyannyira portyának számít, hogy ha mínuszban mész be, figyelembe veszi - néha bugból nem - viszont ha térkapuzol, és aztán portyázol kettőt, akkor nem számítja annak.
Dátum: 2009.11.16. 14:16:21
Pókszerver?

Na ne vicceljünk... Amennyire én tudom, az előző és mostani V4 pókjai is halálra unták magukat, egy idő után szerintem alvás közben rendeztem mínusz LE szerint a toplistát, 5 katt, +50K.
Dátum: 2009.11.15. 00:12:40
Mit takar a PHP mozaikszó?

Egy programozási nyelvet
Egy betegséget
A házi szilvapálinka angol rövidítése (Plum Homemade Palinka)
A DNS első szekvenciáját



Loooool! És mondja bárki, hogy a programozók nem isznak...
Dátum: 2009.11.14. 19:52:14
>sóhaj<
Már megint kezdődik...
Nem válik mindenki számára elérhetővé. Csak aki vesz olyan paklit, és még kódot is talál. Plusz Te, ha veszel, választhatsz más relikviát, ergo az előnyöd megmarad. Több reliked lesz.

A lusták, nemtörődömök közül pedig koránt sem volt itt mindenki, hogy kapjon vagy aki csinálta tisztességgel, a sok manó ellenére sem biztos, hogy kapott.
Várom a szokásos legkisebb pontszámot, mint megdönthetetlen válaszrendszert!

*: Te aztán tényleg gyorsan mozgósítod le/felpontozásra az embereidet!
Dátum: 2009.11.14. 17:49:27
477. Átoktörés
csapdakészítés
meggyőzőkészség
szerencse
VP
csata
LE
csata
VÉGE


Felpakoltam wikire is, a sorszám nem biztos, hogy stimmel. Kreatív és mókás, de cseppet szeleburdi és kapkodó, itt-ott helyesírás, tőlem nyolcast kapott.
Dátum: 2009.11.14. 13:11:10
Hát 49. szint felejtős, 30x kábítani sem egyszerű, meg egyik sem, ami arra felétek van.
Amúgy írhatsz Baraty-nak is, igen, de hétvége lévén szerintem ígyis-úgyis kaksizni fognak az arcodba, akárhova is írsz.
Ne legyen igazam!