Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yaksee

Dátum: 2010.06.12. 14:37:42
mi volt 1848 és 49 között??
forradalom
álom
kaja
szabadságharc


Hiányolom az 1 esztendő válaszlehetőséget... Azzal egy kicsit teljesebbé tehető a kérdés. Ráadás: mondat nagy kezdőbetűvel írandó.

Hogy mondjuk latinul a farkast?
Amarantus retrpflexus
Cervus nippon
Canus lupus
Vulpes vulpes


Én Canis Lupusnak "tanultam".

Jó dolog ez az előre kvízelés, nekem tetszik...
Dátum: 2010.06.12. 09:14:09
Hogy hívják a Trója filmen szereplő Achilleust?
Chris Brown
Brad Pitt
Joe Jonas
Tom Cruise


Hadd gondolkozzak.... Szerintem Achilleus. Ez miért nincs felsorolva? Ja, hogy az őt alakító színészre kérdez... Ó, én butus... Egyébként jó lenne, ha a Trója című filmre vonatkozó kérdéseket kigyomlálnák, mert szerintem biztos van vagy 20 kérdés, ami a főszereplőkre vonatkozik, mindegyik legalább 4-5 különböző formában. Ld. Birka egyik felvetését a Termimátorral kapcsolatban....

Az alábbi tragikus sorsú történelmi személyek közül melyikőjük halála, halálának körülményei más mint a többié?
Ferenc Ferdinánd
Abraham Lincoln
II. Lajos
Julius Ceasar


A kérdés nagyon jó, de egy kis szőrszálhasogatás:

Melyik II. Lajos? A Wiki szerint van 2 király+1 császár, meg kb. 30 gróf/báró/herceg....
Kit lőttek le? Van két "nyertes", marad 2 jó válasz...
Kit öltek meg késsel/karddal? ' "nyertes", marad 3 jó válasz...
Ki halt meg autóban/színházban... Soroljam tovább a különböző körülményeket? Ez a tipikus kakukktojás probléma. És tudom, hogy mi a jó válasz, mert bízok benne, hogy a kérdező erre szeretne utalni, de mint már többször kifejtettem, NEM VAGYOK GONDOLATOLVASÓ!
Dátum: 2010.06.11. 17:36:55
Hány Oscar-díjat kapott eddig Jack Nicholson?
5
3
nem kapott
1


Meddig?

Kire mondják, hogy herdál?
Aki mident elfelejt.
Aki mindent elfelejt.
Aki pazarol.
Aki címereket rajzol.


Szerintem az első és a második válasz ugyanaz akart lenni.


Mikor bukott el a nyugatrómai birodalom?
546
476
395
-345


Használjuk inkább az i.e.345-öt.

Miért nem szabad levágni a macska bajszát?
Mert kikaparja a szemedet.
Mert elveszti az étvágyát.
Mert elveszti az egyensúlyérzékét.
Mert nem tud többet nyávogni.


Nem vagyok macska tudós, de úgy tudom, hogy a bajsza a tájékozódását segíti, hisz közlre ezt használja mint érzékszerv. Vagyis nem egyensúlyozásra kell neki, hanem hogy a közel lévő dolgokat érzékelje (bizos rövidlátó).

Hogy hívják Kincsem utódját?
Betyár
Kincsem
Le Tot de Semilly
Overdose


Sejtem, hogy mire gondol a kérdező, de Kincsemnek sok utódja van, jelenleg 1 lovat tartanak eredményei alapján az utódjának.

Kicsoda Patrik?
spongyabob haverja
szomszéd
ismeretlen
valami csöves


Ez valami nagyon igénytelen...
Dátum: 2010.06.06. 10:05:18
Hogyan nevezik a pásztorok munkáját segítő legényt?
bojtár*
juhász
kanász
gulyás


Bojtár

a gyerkőce, siheder v. legény, ki öregebb nyájőr felügyelete alatt barmokat őriz vagy legeltet. Van csikós-, gulyás-, juhász-, kanász-bojtár.

Forrás: Pallas Nagylexikon

Kit játszott a Rómeó és Júlia című musicalben Dolhai Attila?
Mercutio
Rómeó*
Tybalt
Benvolio


NC.

mod: bocsánat nem válaszolni akartam... Ninja, kérlek bocsáss meg
Dátum: 2010.05.31. 17:32:21
Tr projekció? Ha esetleg Ee és Nagyonmagyar támad, akkor a projekciód levédi a LE-det, ha nyersz, akkor meg kapsz érte LE-t. Ez elég?
Dátum: 2010.05.26. 21:01:09
Csak kérdem: miért nem lehet karakter "idő" és helyes válaszokhoz kötni? Aki elég régóta játszik (teszem azt 1 év, de lehet több is) és megvan egy bizonyos mennyiségű helyes kvízválasza, annak lehetne könnyítés. Ezzel a pihent karakterek ki lennének lőve, de ha megint nekiállnak játszani, akkor lesz lehetőség megszerezni... Persze ahhoz jól kell teljesíteni!

Mod: kimaradt: a helyes válasz önmagában nem elég, hiszen akkor mindenki nekiküldené a scriptet, aztán kész a jó válasz. Viszont valósznűleg a "régi motorosok" unják a kvízelést, tehát azokat kéne kiszolgálni, akik régóta játszanak...
Dátum: 2010.05.26. 18:12:05
Bakker, tényleg benéztem. (De az elgondolás jó volt... )
Dátum: 2010.05.26. 17:54:13
Én tudom, én tudom, tudom!!! Mondhatom?

Pál.... Mi lesz a jutalmam? Gugli nélkül volt, becsszó!
Dátum: 2010.05.26. 13:05:36
Elnézést, de a VF-esek megint szívni fognak. Mikor lesz egy rendes VF-es akárcsak 80-as szint közelében? Én most 46 vagyok, közel 11k helyes válasszal .Engem is untat a buta kvíz, de szerencsére van olyan is, amit érdekesnek találtam, elolvastam a gugli mit írt róla, talán tanultam is belőle. De a 60. szint is olyan távolinak tűnik számomra... Az még optimista becsléssel is legalább 1/2 év...
Dátum: 2010.05.24. 11:12:36
Arról nem is beszélve, hogy a védekezés tulajdonságod csak az eltalálás esélyt csökkenti, a bekapott sebzést nem. Tehát ha "átüt" a védelmeden (több a támadása+kockadobás, mint a Te védelmed+kockadobás), akkor az elnyelés ami számít (állatok, illetve néhány tárgy ad ilyet).
Dátum: 2010.05.24. 10:44:05
Melyik az év leghosszabb napja?
szent Iván napja
szent György napja
Szilveszter napja
szent Ferenc napja

Tudtommal mindegyik nap egyforma hosszú (közel 24 óra). A kérdező szerintem a "Az év melyik napján leghosszabb a nappal?/Az év melyik napján legrövidebb az éjszaka?" kérdést szerette volna feltenni. Remélem...
Őskövet venni, vagy nem venni? Ez itt a kérdés...

Dátum: 2010.05.16. 15:15:30
Ha egy varázslatnak van "mellékhatása" (például -20 védekezés ) és a varázslat kritikus lesz, akkor a mellékhatás is duplázódik?
Dátum: 2010.05.16. 09:28:01
A portyalista elégé hibás. Sokszor előfordul, hogy mutatja a kihívás gombot, majd amikor rákattintok, akkor "Nem támadhatod a karaktert, mert már támadtad az elmúlt...." portyaablak jön fel. Nem is lenne ezzel gond, ha nem mutatná, hogy őt kihívhatom. Akkor ne mutassa, hogy kihívható a karakter és nincs az idegesítő érzés...

Más: ha valakit kihívsz, akkor utána rögtön tudod támadni is. Fordítva ez miért nem igaz? Vagy ha igaz, akkor miért?
Dátum: 2010.05.11. 22:03:32
Nem mondjátok????!!! Nem muszáj a legkisebb alkategóriáig "beskatulyázni"? Én azt hittem, hogy ahol van alkategória, azok közé be KELL sorolni, még ha nem is illik teljesen bele... Egy csomót passzoltam emiatt... Illetve nem passzoltam, de azt hittem, hogy az nem lesz "jutalmazva", ami csak főkategóriába van sorolva. Na mindegy...
Dátum: 2010.05.11. 14:54:36
Köszönöm, az állatoknak nincs felszerelése, a sebzést varázslattól kapták, után a nem talált el a térkapus szörnyike... Viszont direkt azért kezdtem őket egyszerre, hogy egyszerre lépjenek szinteket, de ha szét fog csúszni, akkor .... Na mindegy.

IJ pólót kitől lehet kérni? (bár túlzás, de nekem most ez rosszul esik, hiszen mire normálisan lehetne őket használni, addigra lehet, hogy lesz köztük 1 szint különbség is...)
Dátum: 2010.05.11. 13:43:28
Beidomítottam 4 új állatot. Egyszerre hívtam őket harcba, egyszerre mentek gyakorolni, a TP-jük mégis különböző. Nem nagyon, a legkisebb és a legnagyobb különbsége 5 TP. De miért nem egyforma? Arról nem is beszélek, hogy amikor térkapuban harcoltam velük, a 4-ből 2 kapott sebzést, a másik 2 megúszta egy karcolás nélkül... Valaki meg tudja mondani miért van ez?
Egy másik játékban: volt egy topik a szabálysértések jelentésére, bárki írhatott bele. Másik topik a JV-é volt, ő indokolta, hogy elég-e a szabálysértés a banhoz, vagy nem, hivatkozva a másik topik jelentéseire (idézettel). És persze röpködtek a heti banok.

Jó ötletnek tartom.
Nekem Greenwich-ről a 0. hosszúsági kör jut eszembe London mellett, illetve Londonban, de lehet, hogy az nem az, igazából nem emlékszem már... De Sydney melletti....?

mod: harmadszorra átolvasva rájöttem, hogy egyről beszélünk, de megjegyzem az hogy Te mire gondolsz, meg hogy én mire gondolok nagyon keveset ér... Nekem volt valami ilyesmi még régebben: melyik kontinensen van Sydney? Majdnem minden kontinensen van Sydney nevű település, kisebbek-nagyobbak, de most találjam ki, hogy a kérdező melyikre gondolt? Hogy vicces akart lenni, vagy csak túl könnyű kérdést tett fel? Pechemre Amerikát jelöltem meg, de persze hogy Ausztrália volt a jó megoldás, ami triviális, de ami nekem/Neked triviális biztos, hogy másnak is az? Egyértelmű válaszokat kell megadni, amire nem lehet azt mondani, hogy esetleg van más válasz is rá. Szerintem...
Dátum: 2010.05.06. 19:46:21
Nos, április 26 óta 66 helyes besorolásom van (unatkoztam, összeadtam) Persze csak mostanában kezdett beindulni, de volt olyan, hogy 11 is bejött. Szerintem a 250 elég hamar (végtelen idejű játékról beszélünk!) meglesz.

Én is ellenezném a besorolásért járó kvízmedált, adjon inkább vmi mást, de a kvízmedál maradjon meg az olimpiára... Már ha lesz megint...