Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Popeye72

Oldal: 1234
Dátum: 2013.09.03. 21:28:26
Én is ezt akartam jelenteni. Ma már 2x kaptam. Egész pontosan nem a sűrűsége, hanem a fajsúlya a legnagyobb +4 fokon, ez azt jelenti, hogy itt a legkisebb a térfogata. A legnagyobb térfogat fagyás közben van, tehát 0 és -1 fok között.
Dátum: 2013.09.02. 09:20:37
McMad!
A térképes elgondolásod alapvetően nem rossz, csakhogy ezt a Beho-nál Túlélők Földjének hívják és már fut pár éve levelezős formában. Én is várom már böngészősbe. A VU-t átállítani egy ilyen rendszerre azt jelentené, hogy az egészet újra kellene programozni, de ez már egy teljesen másik játék lenne.
Dátum: 2013.08.31. 00:22:37
Amit írsz, az is azt támasztja alá, amit írtam. Nagyon sokan hagyták abba a játékot, és közülük nagyrészt azért, mert megunták az egyoldalú fejlesztéseket (többükkel beszéltem, és legtöbbször ez volt az ok). Én örülök a legkevésbé annak, hogy fölöttem alig vannak aktív játékosok (minél kevesebben vannak annál kisebb a kihívás). Mivel végig olvastad (grat a türelmedhez), így pontosan láthatod, hogy nem azért akarom abbahagyni, mert olyan sokan farmolnának, hanem azért mert, akik még aktívak, és azok is maradnak, azok mivel (nagyrészt) EH-sak, ezért hosszabb távon semmi esélyem arra, hogy azonos esélyekkel tudjam fejleszteni a karakteremet. Mivel ez a játék nyílt végű, tehát „korlátlan” ideig játszható, így az, hogy azért vagyok a szintemen az élen, mert aki tényleg komolyan játszott az abba hagyta (és mert napi 4-8 órát rászánok), ez nem jelent semmi motivációt. Összességében a VU-t nagyon kedvelem, egy nagyon jó és kellemes játék. Teljesen egyedi játékélményt biztosít. Csakhogy az átgondolatlan, idióta, hibás koncepciójú, egyoldalú fejlesztésekkel, ezt a játékélményt szinte teljesen tönkre tették, és mivel hosszú távon nem játszhatom a „saját” játékomat, ezért nem sok értelme maradt. Azért nem törlök, mert ha netán úgy döntenek, hogy a játékfejlesztési hibákat rendbe hozzák, akkor valószínűleg szívesen folytatom. De jelenleg nem így érzem.
Dátum: 2013.08.31. 00:09:38
Mivel ennek a játéknak az egyik legnagyobb szépsége a sok színűség, ezért ez lenne a legnagyobb ostobaság. A VF és az EH egymás kiegyensúlyozására lett a játékba berakva. Két homlokegyenest ellentétes játékstílusról van szó. A gond, csak az, hogy az egyiket a másik kárára túltápolták. Ez által a játékban (ismét) felborult az egyensúly. A VF-et nem megszüntetni kell, hanem az egyensúlyt kell helyre állítani. Ez pont olyan, mint a természetben a ragadozók és a növényevők aránya. Ha valahol levadásszák az növényevőket, ott kipusztulnak a ragadozók is. Ha a ragadozókat pusztítják ki, akkor túlszaporodnak a növényevők, túllegelik, kipusztítják a növényeket, és előbb-utóbb Ők is kipusztulnak. Sajnos az embereknek a természetben nem az kellene, hogy a feladatuk legyen, hogy kiirtsák valamelyik oldalt hanem, hogy az egyensúly fenn tartsák. Itt is ez a helyzet. A játék fejlesztőinek is ez kellene, hogy legyen a feladata.
Dátum: 2013.08.30. 22:08:09
Nos... A karakterem elérte a 113. szintet. Mivel jelenleg a hibás, egyoldalú, EH párti (VF-et maximálisan büntető) fejlesztéseknek köszönhetően, aki 110-120. szint között nem vált EH-ra az kb. 150-160. szintre behozhatatlan hátrányba kerül a végig EH-s karakterekkel szemben, köszönhetően az elmúlt időszak AF-es fejlesztéseinek is (nézzétek meg a TOP100-as karaktereket, alig fogtok VF-est találni). Ezért, és mivel semmi kedvem EH-s stratégiára váltani, ezért legkésőbb 115.-120. szint között abbahagyom a játékot. Nem Én leszek az első, és (ha így folytatódik, akkor) nem is az utolsó, aki ezért hagyja abba (egyébként a magas szintűek célpont hiánya is részben ennek köszönhető!!!). A karakteremet nem törlöm, hátha a fejlesztők leveszik a szemellenzőjüket, és végre elkezdik az egyensúly helyreállítását, a VF gyors ütemű, és visszamenőleges hatályú fejlesztését. Sajnos, ahhoz, hogy az egyensúly helyre álljon már édeskevés az, hogy néhány a VF-eseket (véletlenül) nem nagyon sziv@tó fejlesztést eszközöljenek. Az első és legfontosabb, hogy azokat a „tanácsadókat”, akiknek köszönhetően a játék ennyire egyoldalú, és a VF-esek számára játszhatatlan, élvezhetetlen lett, nagyon gyorsan elfelejtsék. Ahhoz, hogy a játék egyensúlya helyre álljon legalább az alábbi fejlesztési hibákat ki kell javítani, közben a jelenleg (és a régebben) VF-esként játszó karaktereket (idő és szint arányosan) kárpótolni kell a fejlesztési elmaradások és hibák miatt. Itt egy lista és néhány javaslat (a teljesség igénye nélkül):

- Esszenciáknál az EH esszencia helyett a VF-eseknek VF esszenciát adjon + az eddig meg nem kapott VF esszenciák miatt a karakternek a következő 10 szintre elosztva a kárpótlás mértékét megnőjön a szinthez szükséges TP. Ennek mértéke attól kell, hogy függjön, hogy a karakter eddig mennyi esszenciát gyűjtött, hogy mekkora az esszencia mester AF képessége, mennyi ideig volt VF-es és ebből mennyi ideig tudott esszenciát gyűjteni. Itt van még egy durva igazságtalanság, ez pedig az, hogy a Visszafogott fejlődés helyett a Valóságformázás esszenciát adja a program. Ezzel az EH-sok dupla tápot kapnak, mivel nem elég, hogy portyázáskor több LE-t kapnak, de több PP-t is kapnak, míg a VF-eseknél ez lényegében használhatatlan, mivel a PP szinte mindig túl sok. Ezt úgy lehet helyre állítani, hogy a VF-eseknek a Valóságformázás helyett Elementáris fúzió esszenciát kell adni, méghozzá úgy, hogy az esszencia növelje a kapott CSP mennyiségét (a max. fölé is). Természetesen itt is kárpótolni kell a VF-eseket, kb. a fentebb írtak szerint. Az esszenciáknál az is elég igazságtalan, hogy míg az EH gyakori esszencia, addig a Spektrális manipuláció különleges, tehát alig lehet hozzá jutni. Itt is kárpótlás szükséges (pl. vadászat italokkal), méghozzá a gyakori és a különleges közötti beszerezhetőséget is figyelembe véve, a fentiek szerint (visszamenőlegesen), és ekkora mértékben növelni kell a hatékonyságát, hogy a későbbiekben ezzel ne okozzon több kárt a VF-eseknek. Ha ezeket figyelembe vesszük, csak itt az esszenciáknál legalább háromszor sziv@tjátok igazságtalanul a VF-eseket.

- Az AF rendszer teljesen az EH-sok tápolására lett kialakítva, ezért itt kell a legtöbb változtatást elvégezni. Itt a legnagyobb probléma az, hogy az EH-soknál csak a vadászattal kapcsolatos dolgokat kellett volna erősíteni, míg a portyázással kapcsolatosat nem. A VF-eseknél pedig pont fordítva, de e helyett csak az EH-soknál lett tápolva mind a kettő. Hogy ez ne legyen elég a VF-eseket pluszban büntettétek azzal, hogy nem csak a kevesebb TP miatt kapják a kevesebb AF-et, de ezt még külön le is csökkentettétek, ezzel alapból duplán büntetve a VF-et. A kompenzáció nagyon szép, és nagyon jó lenne ennek a helyreállítására, ha a kezdetektől a kapott AF-et 100%-ban lehetne kompenzálni vele, de így biztosítja a majdnem dupla büntetést folyamatosan, korlátlan ideig. Ha nem lennének az egyoldalú EH-t tápoló AF képességek, akkor már ez önmagában biztosítaná, hogy az EH hosszútávon sokkal erősebb legyen, de így az egymásra épülő extra tápokkal a VF-eseknek semmi esélye. Épen ezért a Kompenzációt fel kell emelni annyira, hogy az extra büntetést teljesen ellensúlyozza, és a karaktert kárpótolni kell visszamenőleg a meg nem kapott AF-ekkel (természetesen figyelembe kell venni, hogy mennyi ideig volt, vagy mennyi ideje VF-es), a hiányzó AF-ek miatt ki nem fejlesztett LGY, sisakszilánk és egyéb erőforrás-növelők miatt szintén szint függően visszamenőlegesen mindegyikkel kárpótolni szükséges. Ezekhez a hibákhoz tartozik még, hogy az elmúlt időszakban bekerült AF képességek nagy része meghatározott mennyiségű AF költéstől (amivel nem is lenne gond, ha a VF-esek korrektül kapnák az AF-et), és ami ennél is részrehajlóbb, van amelyiknél végtelenített mennyiség ráköltésével gyakorlatilag folyamatosan növekvő extra tápot biztosít az EH-soknak, a játék egésze alatt. Tudom, hogy meg kellet oldani a folyamatosan halmozódó AF problémáját (bár a kristálypontok halmozódása lett volna már megoldva, az epikus kalandok ugyanis erre nem alkalmasak), de ezt lehetett volna úgy is, hogy ne eredményezzen egymásra épülő, folyamatosan növekvő tápot részrehajlóan az EH-soknak. Itt a megoldás az lenne, hogy a VF-esek megkapják ugyanolyan mértékben a tápokat, mint az EH-sok, csak épen az EH helyett a spektrálisra (vagy a vadászatra %-osan) és a vadászat helyett a portyázásra, az arányokat maximálisan betartva. Természetesen az eddigi elmaradásokért kárpótolni kell. Figyelembe véve, hogy a játékba melyik EH-s táp mikor került be. Amelyik EH-s táp nem az EH-t vagy a vadászatot tápolja, azt egy az egyben elérhetővé kell tenni a VF-eseknek is, és természetesen ezekért is kárpótolni kell a VF-eseket.

Mivel gondolom a program nagyságrendekkel több dolgot logol, mint ami publikus, ezért ezeket meg lehet oldani. Ahhoz, hogy a szervert ne terhelje hirtelen túl ezt érdemes lenne mondjuk úgy megoldani, hogy akkor kapja meg a karakter ezeket a kártérítéseket, amikor eléri az 1000 felhasznált AF-et. Ha már meghaladta, akkor a következő felhasznált AF pontnál. Így a különböző extra számítások nem egyszerre jelentkeznek Ezt lehet úgy módosítani, hogy a program a holt időket (alacsony terheltség) kihasználva végezze el a számításokat. A gond az, hogy mivel nem lehet ránézésre megállapítani, hogy a karakter volt-e VF-es (és, hogy mikor és mennyit), ezért erre le kell futtatni egy gyűjtést a logon, ezt külön gépen is meg lehet csinálni.
A 115. szintig még kb. 2 befizetésem lesz. Ezután, amint az őskövem elfogy, a játékot abbahagyom. Az eddigi játékot köszönöm. További sok sikert mindenkinek, és további jó játékot az EH-soknak, mivel VF-esek nem sokan maradnak.

Üdv

Popeye
Aglar ManThoron
V1
Dátum: 2013.07.11. 15:42:30
Nem tudom jelezték-e már:

Mennyi egy négyszög külső szögeinek összege az euklidészi geometriában?
180 fok
540 fok
360 fok ==> ez van helyesként megjelölve.
240 fok

A gond az, hogy a 360 fok a BELSŐ és nem a külső szögek összege. A külső egyébként 1080 fok, tudomásom szerint.
Dátum: 2013.06.02. 13:10:19
Ha egy gépjármű gumiabroncsán "M" betű jelzés található akkor annak a járműnek mekkora a meg engedett legnagyobb sebessége?
200 km/h
160 km/h
130 km/h
110 km/h

Ezt most kaptam, de szerintem, ez igen csak spec. érdeklődésű kérdés.
Dátum: 2013.05.31. 06:34:13
Melyik híd volt az első kőhíd ami összekötötte Pestet és Budát?
Lánchíd <---- ez a helyes
Árpád híd
Margit-híd
Erzsébet híd

Mivel ezek közül egyik sem "kőhíd" ezért gyanítom, hogy a kérdést feltevő azt akarta írni, hogy "állandó híd" ugyanis a Lánchíd az első állandó híd volt Pest és Buda között. Kérem javítani.
Dátum: 2013.04.27. 22:51:59
Kocos: Amikor ki lett számolva, hogy a Landis CSP költés jobban megéri, mint a vadászat, akkor figyelembe lett véve, az esszencia veszteség is? Ezt azért kérdem, mert az előző Landi alatt Én kb. 200-250 db esszenciát vesztettem, mivel minden sajtoláskor gradulátumozok (és rengeteg tartalék CSP-vel indultam). Ráadásul maxos esszencia mester mellett ez már elég komoly veszteség. Ha még azt is figyelembe veszem, hogy nem Én döntöm el, hogy mire mennyit pakolok, akkor már lehet, hogy érdemes újra számolni. Lehet, hogy rövid távon több TÖ növekedést kapok, de hosszu távon már nem biztos!
Dátum: 2013.02.25. 07:22:05
Melyik nem "disznóság"?
karaj
felsál
dagadó
orja

Itt a felsált fogadja el, annak ellenére, hogy a felsál lehet marha és disznó egyaránt. Ugyanis a felsál a comb felső részét jelöli. Lehet marha felsál (ez az ismertebb) és lehet malac felsál. Ez utóbbi kevésbbé ismert, de létező elnevezés.
Dátum: 2013.02.01. 16:05:52
Mi a ringispir?
körhinta
rizibizi
tolózár
ribizli

Helyesen: ringispil
Dátum: 2012.12.22. 01:13:47
Elgondolkodtató, amit írtál. Az EH-t kicsit félre ismertem (az idő tényezőt tekintve). Lehet, hogy érdemes átgondolnom pár dolgot ezzel kapcsolatban.

Idézet: Craslorg - 2012.12.21. 22:39:19
Egy kiemelkedő VF-es bizonyos szint felett a térkapuval olyan LE/TP-t ér el, hogy csak nyekken. Emellett fixen 220 LE/TP a minimuma a portyára, ha a küldiket pörgeti

Emlékeim szerint 180 LE/TP fölött ad +TP-t a küldinél tehát nem a minimum, hanem a maximum.
Dátum: 2012.12.21. 22:29:39
Idézet: Viszok009 - 2012.12.14. 20:18:56
Azaz, nem találhatok plazmát? Vagy ha találok azonnal megsemmisül?

Ezt, hogy kell értelmezni?


Valószínüleg a már megszerzettek semmisülnek meg, mivel eladni nem lehet, és lemondasz a szubplazmázásról.
Dátum: 2012.12.21. 22:25:19
Craslorg:
Én nem azért lettem VF-es, mert kevesebb TP jön, hanem azért mert egy teljesen más játékstílust jelent mint az EH. Az EH-snak, mivel főként a portyából van a bevétele, ezért a célpontok aktivitását figyelve naponta akár 5-6 alkalommal is be kell lépnie, persze csak, ha a szintje szerinti topon szeretne maradni, és e mellett időnként (elsősorban kényszerből: event, VT stb.) vadászik. Míg a VF-es naponta 1x (esetleg 2x) lép be a játékba, és 1-3 óra alatt elkölti a CSP-t, TP-t, közben esetleg portyázik párat (ha optimalizál, akkor csak kihívásozik). Mivel ÉN nem tudok naponta 5-6 alkalommal belépni, ezért VF-ezek. Az egyensúly akkor borult fel, amikor Miklósék azt feltételezték, hogy aki vadászik és portyázik is, az csak EH-s lehet, pedig (a játék stílus miatt) lehet VF-es is. Onnantól kezdve, hogy az EH-soknak el kezdték tápolni a vadászatot (és az EH-t is), a VF-eseknek viszont nem tápolták a portyázást (és a VF-et sem), minden ami az EH-sokat tápolta borította az egyensúlyt (AF, esszencia, agyar, szubplazma stb., stb.). A gond az hogy, aki azért VF-ezik, mert nincs lehetősége naponta 5-6 alkalommal belépni (munka, család, egyéb), azok nagyrésze abba hagyja a játékot, amikor már a játék élményét komolyan befolyásolja az EH egyoldalú túltápoltsága. Ez V1-en valahol 110-130. szint környékén van.
Dátum: 2012.12.08. 09:06:26
Régóta nem küldök be hibás kvízeket, mivel még mostanában is találkozok (néha) közülük ki nem javítottal, de amikor egy kvízre 2 db lehetséges helyes válasz van, akkor az elég rendesen ki veri nálam a biztosítékot, mivel nem scriptezek.

Kinek a lánya volt Marie Antoinette?
I. Ferenc
Mária Terézia
XVI. Lajos
IV. Fülöp

A hiba egyszerű:
Édesapja I. (Lotaringiai) Ferenc német–római császár (1708–1765), édesanyja Mária Terézia császárné, osztrák uralkodó főhercegnő, magyar és cseh királynő (1717–1780) volt.
Dátum: 2012.11.08. 22:35:27
Quellon:
Ott a pont. Ezt benéztem.

Commandante:
Nem Én pontoztalak le.
Egyébként a spenót a magas vas tartalma miatt serkenti a gondolkodást. Nem ettem meg a napi adagomat.

Craslorg:
Megtörtént.
Dátum: 2012.11.08. 21:33:47
Bocs, ez hibás gondolatmenet volt. Csak a megszokás...
Dátum: 2012.10.07. 22:41:14
Idézet: Lora - 2012.10.03. 16:12:14
Mindenki véleményét figyelembe kell venni ezért van a tisztázó szavazás, mivel aki az első szavazáson a első lehetőséget választotta nem tudott állást foglalni a sebződés legyen és ne legyen kérdéskörében, holott lehet szeretett volna és mérlegelnie kellett melyik kérdéskör a fontosabb számára. Ezért van az új szavazás.
+ elég szoros is volt és ahogy látom mostanra megfordult az arány

Privát véleményem természetesen van, azt itt nem árulom el, nem akarom befolyásolni a játékosokat és a szavazást, akit érdekel kérdezze meg üzenetben.


Már megbocsáss, de ha olyan adatokat állítotok egymással szembe, amik nem egymás ellentétei, tehát nem kizárásos alapon kell őket megkérdezni (hanem kijelöléssel), akkor nem vettétek figyelembe mindenki véleményét, csak kiírtatok egy mindenképen fals eredményt hozó szavazást azért, hogy el lehessen mondani, hogy itt már megszavaztattátok. Ennél mindenképen egyszerübb, és tisztességesebb, ha egyszereűen bejelentitek, hogy ez van így és így programoztuk le, és így jártatok.
Dátum: 2012.10.07. 22:30:35
Koc: Az abszolut részletkérdés, hogy szint*10, 100, vagy 1000, mivel VF-esként egyedül a plusz AF-nek tudnék maradéktalanul örülni. Az összes többit, csak azért írtam, mert kizárt, hogy Miklósék olyant adjanak, ami egy VF-esnek tényleg hasznos. A reliket is csak azért írtam, mert akkor legalább anyagilag egy kicsit érdekeltté válik a Beho, hogy ne valami újabb teljes mértékben "használható" megoldás szülessen. Ha elfogadható arányban váltaná AF-re, nekem pl. 10-20 kavicsot simán megérne. Bár az is lehet, hogy ez is egy eladhatatlan tárgy lesz, ami tovább növeli az egyéb listát.
Dátum: 2012.10.07. 21:31:47
Kedves Miklós!

Én VF-esként garantáltan nem fogom használni ezt a számomra abszolút használhatatlan (de másoknak biztos fontos) fejlesztést (annak ellenére, hogy rendszeresen portyázom), kikapcsolni sem fogom. Nem érdekel, hogy ki fog fentről ütni, és mennyi ÉP-t visz. Az viszont sokkal inkább érdekelne, hogy hogyan lehet, majd megszabadulni tőle? Hol és hogyan lehet majd eladni? Mivel ez egy elég ritkán beszerezhető tárgy ezért gondolom valami komolyabb ára lesz. Mondjuk kufárnál pár ezer LE (szint*100)? Esetleg aranydukátért? Vagy VF-esként sokkal jobban tudnám értékelni, ha mondjuk egy relikkel AF-fé lehetne konvertálni, mondjuk 1:1-be (ebben az esetben el is felejteném, hogy számunkra egyébként teljesen használhatatlan).
Az LGY-t csak azért nem javaslom, mert aki rendesen játszik, annak bizonyos szint fölött már rengeteg feleslege van (a normális tárgyak hiánya miatt). Mivel az EH-sok el tudják használni, ezért nekik ezt az opciót fel sem kell ajánlani. Főleg jóval kedvezőbb áron nem, a játék egyensúlyra hivatkozva.
Várom mielőbbi válaszod.
Oldal: 1234