Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eardog

Dátum: 2009.11.30. 14:43:43
Idézet: Moderator - 2009.11.30. 14:27:10
Idézet: Eardog - 2009.11.30. 14:22:25
de jobb is ez, mert az ilyen szemét fosztásokkal sok játoks kedvét lehet elvenni, mert lehet elhívtak valakit a munkahelyén, el kellett mennie, épp szül a felesége, vagy akár más tragikus ok miatt kellett ott hagynia a karakterét.


Ez mind egyeni szocproblem... vagy portya kozben szoktal irogatni az aldozatnak, h gepnel vagy, uthetlek?
Es ha nem valaszol, akkor nem utod meg, mert lehet el kellett mennie valahova, es ezert sok LE maradt a karakternel?


Igenis tessék megkérdezni, hogy szabad-e ütni
Dátum: 2009.11.30. 14:30:20
Én csak annyit erősítenék meg, hogy a VU-s csapatot V2-es nevük szerint Baalberit és Malazár is erősítette, grat az egész csapatnak, szép volt
Dátum: 2009.11.30. 14:24:05
Az meg a másik oldal, hogy engem aztán gömbözhetnek percenként, ha gép elött vagyok, akkor vagy úgy veretem le magam, hogy más nem tudjon elkapni közbe, vagy elköltök az LE-t 15% alatt, és ennyi is volt a megoldás...
Dátum: 2009.11.30. 14:22:25
Akkor leírnám az én véleményem a portyagömbbel kapcsolatban. Sztem is túl erős dolog, a percenkénti gömbözés, ha valaki egész nap vadászik, bőven meg lehet ezt tudni tőle az óránkénti gömbbel is...az, hogy valaki úgy szerez egy halom Le-t, hogy valaki éppen kiér 15% fölé, az számomra elég gusztustalan. V2-n régen sokat portyáztam, és egyszer sem figyelgettem ki senkit, és mégis összejött 4M LE akkor...mostanában 1-2 hetente összejön egy ilyen 10-20K-s portyám, mert valaki épp vadászott és 15% fölé ért, de persze nincs kémgömböm, egyszerűen szerencsével sikerült ezt elhoznom. Továbbra is adott az az opció, hogy valakit legömbözök, és látom hogy kevés az ÉP-je, és kiszámolom mikor ér 15% fölé, és akkor jövök, tehát ehhez nem kell kémgömb..az hogy nem tudom megállapítani a TP csíkból hogy most épp vadászik-e, az már más tészta, de jobb is ez, mert az ilyen szemét fosztásokkal sok játoks kedvét lehet elvenni, mert lehet elhívtak valakit a munkahelyén, el kellett mennie, épp szül a felesége, vagy akár más tragikus ok miatt kellett ott hagynia a karakterét. Tehát én biztos nem figyelgetnék egy karaktert sem....
Dátum: 2009.11.26. 16:37:55
hali!

Holnap mikor írják ki Miklósék a dukát mennyiséget? Mert akkor addig kéne vennem CSP-ért, meg a térkapus dögöket is el kéne lőni, hogy minél több dukáttal tudjak indulni
Dátum: 2009.11.19. 19:20:23
Idézet: JégSárkány - 2009.11.19. 18:36:45
Sziasztok . Megszűnt a 4 es szerver ? ilyen hamar miért ? Most aki ott játszott annak a karaktere teljesen megszűnt és kezdheti az egészet elölről másik szerveren ? akkor felesleges volt a sok őskő vásárlása is Újra kell regisztrálni ? nem maradhat meg a karakter ? Viszont a regisztrációnál megint mutatja hogy lehet a 4 esre is regisztrálni akkor most van vagy nincs ?


4-es szerver az egy véges szerver és gyorsított....tehát véget ér viszonylag gyorsan! Nem reggeltem oda, de lehet hogy épp véget ért...az őskővekkel nem tudom mi lesz, lehet elvesztek, nem tudom, majd valaki olyan megmondja, aki játszik v4-en is....jah, és majd újra fog indulni a szerver, de nem tudom mikor....bocsi, hogy sokat nem tudtam segíteni, gondoltam azért írok, nehogy azt hidd, itt leszarja a fejed mindenki
Dátum: 2009.11.19. 18:53:10
Meg ugye ha valaki elcseszte a kariját, ott a lehetőség, kezdje elölről egy új karival....az nem ütközik szabályba, megsztem tök jó újrakezdeni, én minden világon reggeltem, mert sztem a legjobb része a játéknak az első 20 szint:) Nem tudom miért, de az naggyon jó:)
Dátum: 2009.11.19. 18:39:22
VF BEHO szemszögből....

előny: Nem kell olyan gyorsan fejleszteni az új tárgyakat, epikeket, stb....
hátrány: lassan haladsz, ergo kevesebb őskővet veszel...

Ha gonosz akarok lenni, a BEHO melyiket választaná? na ugye....

(Ez tényleg csak mellesleg jegyeztem meg, sok jó és hasznos fejlesztés van, és én szívesen fizetem az őskövet, amíg látom értelmét, de amit írtam az is igaz)
Dátum: 2009.11.19. 16:27:57
Amúgy nekem semmi bajom a TOP karikkal, se a VF-esekkel, a PÓK-okkal se, meg azzal se aki megszerzni az INSPIRÁTOR-t....csak próbálok reagálni a hsz-ekre, minden féle oldalt figyelembe véve....mindegy játékstílus egyedi, bárki válaszhatja bármelyik utat...az meg ha most lesz egy szerveren 2-3 INSPIRÁTOROS játékos, aki 2-3 év múlva beéri a TOP karikat, és leveri őket, na bumm....eddig is volt mindig egy legerősebb, ezután is fog lenni, az hogy most ez egy előreszaladt VF-es lesz, sztem tök mindegy...
Dátum: 2009.11.19. 16:05:58
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 15:54:04
Idézet: Kaboka - 2009.11.19. 15:40:57


Miert kellene egy ujabb funkciot megbolygatni kivenni ami legalabb kicsit is valtozatosabb karakterfejlesztest ad? Terjunk meginkabb az egysegesulo egyenkarakterek utjara, ezaz! Amugy sincs tul nagy lehetoseg szakosodasra elkulonulo karakterfejlesztesre es erre meg ra is tesznek a kuldetesek is ahol mindenkinek ki kell fejlesztenie olyan szakikat is amiket esetleg nem is akart vagy nem olyan mertekben.



Nah igen én ebben látom a VU halálát hosszútávon de még rövidebb távon is. Minden egy irányba halad. Miért nem lehet külön küldetéseket berakni csak a smaragdoknak, csak a gyémántoknak stb... Miért mindenkinek ugyanazokat a cuccokat "kell"/"érdemes" megvenni. Már több helyen leírtam, hogy ez a legnagyobb gondja a VU-nak, hogy minden egységes, nem színes eléggé. Nagyon kis mértékben különböznek a hordák egymástól és magas szinten ez nem is érzékelhető. 50-60-as szintig mindenkinek az iq-tau-t éri meg ultramagasra fejleszteni, hogy aztán 60 fölött inkább az erő-támadásra kerüljön a hangsúly. Miért nincsenek hordaspecifikus épületek, szakértelmek, tárgyak?
Miért kell mindennek egységesnek lennie, mindenkire nézve, és miért van az, hogy ha ettől valaki el akarna térni, azt egyből korlátzni kell? Túl jók voltak a pókok, korlátozzuk be a kreatívot, az állatokat, a kivégzést stb... Túl hatékony volt a skarabeusz, persze azt is korlátozzuk be...
Ilyen alapon korlátozzunk be mindent, a sajtolást a spektrálist, sőt jöjjön egy olyan event, hogy minden tulajdonság és szakértelem resetel egyet 0-zódik a fertőzés is 50%-os lesz ismét szinttől függetlenül...
Most komolyan...


Egyet értek Tyberius-szal, sokkal jobb lenne, ha kicsit elkülönülnének a karik, a hordabónuszok jobban érvényesülnének...egy akármilyen jáétkban(legalábbis sztem), egy harcos nem tud varázsolni, vagy csak gyengébb varázslatokat tud elsajátítani, egy mágus meg el se bírja az alabárdot....ez itt is lehetne, pl egy smari erős legyen variban, de mondjuk ne lehessen 6 harci köre, csak 3-4 max, a rubin ne tudjon megvenni minden varit, vagy csak 10 szinttel gyengébb varit, viszont fegyóba jókat tudjon haszánlni, akár több szinttel nagyobbat is....akár már ilyen variálás is lehetne, hogy egy rubin fegyót tud elöbb levenni plusz 1-2 szinszttel elöbb, a smari varázslatot, a zafír pajzsot vagy páncélt, a gyémánt meg nem tudom:) Ő akár mindent csak 1 szinttel elöbb, meg olcsóbban...persze ezek már nagy fejlesztések gonodolom, sok idő lenne, és a meglévő világokra nehéz lenne alkalmazni...viszont ha egy ilyen világ indulna, tuti reggelnék rá....
Dátum: 2009.11.19. 15:41:36
Idézet: Ösvényjáró - 2009.11.19. 15:37:33
" En azt hittem, hogy a pok egyatalan nem vadaszik, ezert pok. "

Max küldetés teljesítése miatt, úgyhogy jól tudod Kócos. Miklósunk megint bakot lőtt.


Én ezt úgy el tudom képzelni, hogy egy PÓK már magasabb szinten kevesebb farmmal rendelnezik, így már előre kimaxolt visszafogottal vadászgat, de közben még ahhoz a pár farmhoz jár, aki még ad extra LE-t....
Dátum: 2009.11.19. 15:39:54
Amúgy sztem onnan indult ki a vita, hogy INSPIRÁTORRAL egy VF-es kari utolérheti a nála sokkal gyengébb TOPKARIKAT! Más ok nincs, mert ugye a VF és TOP szétválik, elvilekben egymást soha nem is látják....és ebből is a TOP-ok szívnak, mert ők maradnak magukra, mert ők a kisebbség, a visszafogott meg dúskál a portyákban...igazából a legjobb lett volna, ha nincs Vf, és viszont VF-es kari felveszi a versenyt a PÓK kairval egy idő után...ha nem lenne VF-es akkor maradnának a PÓK-ok az egyeduralkodók az alsóbb szinteken...kivéve, ha az lenne amit írtam, hogy több TP-t kapna, ha több LE-t hoz....
Dátum: 2009.11.19. 15:25:02
köszönöm!
Dátum: 2009.11.19. 15:20:18
Volt még egy ötlet, hogy kompenzálás, ha valaki vadászatnál kap kevesebb TP-t, akkor portyánál kapjon többet...ez hülyeség, ezzel el lesz érve, hogy egy VF-es ember nem fog portyázni, mert hülye lenne sok TP-t "kérni", nem azért tolta fel a VF-et...

Ellenben lehetne egy olyat csinálni, hogy a szerzett LE-vel arányos legyen a TP mind vadászatnál, mint portyánál!!! Mit szóltok? Persze lenne felső korlát, valami szinttől fűggő, de akkor egy PÓK is, ha sok LE-t hoz, akkor több TP-t kap, ha keveset akkor keveset...és vadászatnál is, ha egy óriás dög jön, akkor több TP járjon, ha kivesebb LE-t adó szörny jön, akkor kevesebb TP jöjjön....ez csak egy ötlet, ez főleg anti PÓK-os fejlesztés lenne
Dátum: 2009.11.19. 15:15:38
jah, és támogatom a Vf és SZI nélküli világot, de ez nem segít a már meglévőkön:(..már ha kell rajta változtatni....
Dátum: 2009.11.19. 15:14:23
Ha belegondolunk, akkor (bár akaratlanuk, és jószándékból) Miklósék rontották el a játékot a VF-el, meg talán a szingulárissal....pontosítok, nem rontották el, csak így kicsit több rétegre szakad a mezőny, ennyi....nem tudom hogy lehetne megoldani, a már meglévő világokon a hibát, de olvastam olyat, hogy a TOP karikat kéne kárpótolni, mert ugye a VF-esek több LE-t szereznek....sztem ha megszűntetik a VF-et, pont hogy a visszamaradó játékosokat kell majd kárpótolni, mert ők esnek el sok LE-től, amiért kifejlesztették a szakit.....mondhatnám azt is hogy a TOP karisokat meg büntetni kéne, mert elhúztak a mezőnytől...persze ez vicc volt, de szerencsére sokféleképpen lehet haladni a jáétkban, és pont ez a jó...esetleg abba belemennék, hogy a visszafogott ne 50% legyen, hanem kevesebb, de hosszútávon akkor is lemaradunk, meg erősebbek leszünk a VF mentesekkel szemben....
Dátum: 2009.11.19. 14:47:06
No, csak Miklós hsz-iet olvastam el, de most leírnám, hogy én hogyan is látom.

VF egy jó dolog, gondoljunk arra, hogy ha egy kari esetleg túl gyengének érzi magát, akkor ezt kifejleszti, és mindjárt erősebb lesz, tehát sikerélményhez jut. A hátránya tényleg a lassú haladás, de valamit valamiért....VF-et betiltani egy az egybe szemétség lenne, mert eleve a Top-nak van csak baja vele, ahogy Miklós is írta, szinte mindnekinek érdemes kifejlesztenie aki nem a TOP-ban van...a TOP karisok is egy taktikát követtek, mégpedig hogy ők érjenek el mihamarabb újabb szintet, és így nekik legyen mindig a legerősebb és legújabb cucca...és ezért sztem sokan fejlesztettek a szinguláris ismereten...akkor kérdem én, azt MIÉRT NEM TÖRÖLJÜK azt a szakit? Mert ugye ennek segítségével el lehet húzni eléggé....ez pont olyan fejlesztés, mint a VF csak másik irányba...tehát vagy mindkét szaki megy, vagy egyik se....

Továbbá nem lenne szükség a VF-re se, ha magas szinten már nem 7-8 szinttel támadnának lefelé az emberek...és még csoda, ha egy 60-as szintű kari inkább visszafogja magát, csakhogy ne verjék agyon 8 szinttel feljebbről? sztem nem csoda....ez a 8 szinttel csapkodás lefelé, ez is a TOP miatt kellett, mert szegényeknek nincs sikerélmény....DE EZT AZ UTAT ŐK VÁLASZTOTTÁK!!!! És valsz az általam írt szingulárissal ugrottak el, mert ha a játék kezdésekor ők is csak levadásszák a CSP-iket, akkor most kb nem 10 db szinthuszár lenne, hanem 1000!!!!! És akkor akkor sokkal több ember lenne 1-1 szinten, nem kéne átütni 8 szinteket....

Nem tudom mi a jó megoldás, az biztos hogy egy VF-es kari esélytelen, vagy egy PÓK-ből lett VF-esnek lehet esélye az epik ellen egy idő után, mint ahogy én is ebben a cipőben járok...remélem jól meg lesz oldva ez a probléma, engem is zavar a lassabb haladás, de az is zavar, hogy páran meg elől bóklásznak, és könnyedén verik az epiket...ők epikelnek, és portyázok, valamit valamiért....
Dátum: 2009.11.19. 14:14:46
Amúgy megyek én is BEHO talira, most lesz az első ilyenem...megmondaná valaki, hogy zajlik a licit?? mittomén jelentkezni kell, beordítom a nevem, meg a licitem, és így tesz mindenki más, vagy hogy?
Dátum: 2009.11.19. 14:12:51
Sztem az inspirátor jó tárgy ,semmi baj sincs vele....aki VF-el megy, annak valamilyen szinten kiszúrás, mer visszagyorsítja a játékát, DE...nézzük úgy, hogy valaki azért veszi meg, mert mondjuk ŐSKŐ-vel akar spórolni, és az extra CSP-ből állat sajtolást, turbó átrakást, térkaput gyorsít....továbbá, attól hogy van inspirátora egy karinak, nem biztos hogy ki tudja aknázni az előnyeit...és igen, eléggé hosszútávon tudja behozni az élmezőnyt, sőt, sztem be se hozza, mert ugye ahogy közeledik a toppokhoz, így ő már nem kap annyi extra CSP-t, és mivel visszafogottja van, ezért ő azért a CSP-ért fele annyi TP-t kap....tehát egy bizonyos távolságra megáll a top kariktól, és onnan együtt mennek tovább, úgyh, h a távolság konstans...kivéve, ha lefelejti a visszafogottat a vége felé, amikor elég közel van már a TOP-hoz....de akkor meg elvény az extra erő, amit ugye a 2x annyi Le jelentette 1 szint alatt a visszafogott miatt...
Miklós, nem kell elkeseredni, minden kalandot nem olvas el az ember, nem lehet mindig ráérni mindenre, meg lehet valaki már többször is megkapta ugyanazt a kalandot, sztem 2x nem olvassa el senki...én az esetek 60-70%-ában elolvasom a kalandot, mert érdekel, valamikor sajna nincs rá időm:(