Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Drevan

Oldal: 1234
Teljesen egyetértek, főleg abban a pontban, hogy 1 kézbe kellene a hatalmat koncentrálni. Minél több felé osztják ugyanis a hatalmat, annál inkább elveszik a felelősség. Ez ellen pedig valóban a királyság lenne a legoptimálisabb védekezés.

A változást tényleg nem kell messzebbre tenni pár évnél. Elfogadhatatlan és tarthatatlan, hogy "megyünk magyart ölni" c. képekkel reklámozza magát a cigánykisebbség néhol, és mégis ingyen élnek a magyarok pénzén. Ilyen szempontokat és körülményeket figyelembe véve 20 év múlva aligha lesz már cigányproblémánk...
_____________________________________________

Miklós kezdő hozzászólása azért is fogott meg amúgy annyira, mert jómagam is használtam már a "beteg szervezet vs. paraziták" hasonlatot az ország helyzetének modellezésére. (Fits perfectly.)
Dátum: 2009.09.29. 18:44:26
Pálinka mértékegységek:
0,1 l - Demo
0,25 l - Trial version
0,5 l - Personal edition
0,7 l - Professional edition
1,0 l - Network edition
1,75 l - Enterprise edition
3 l - Small business edition
5 l - Corporate edition

Repackok:
Házi pálinka - Home edition
Sörhöz feles - Service pack
Reggeli feles - Recovery tool
Sör - Patch
Coca-cola, Fanta, 7-up… - Skin
Sörös Gy. - Trojan viruses

A pálinka hatásai:
Összevissza dumálás - cat /dev/random
Hányás - Buffer overflow.
Törpe nagy ollóval - Out of memory.
Kóma - Segmentation fault.
Másnapi elemzés - Backtrace.

Hatások az emberi kapcsolatokra:
Csajod, ha piásan esel neki - Access denied.
Azt se tudod, hogy ki vagy - Dependency check failed.
Ájulás - Connection lost.
Haver nem reagál - No answer.
A ropira akarsz rágyújtani - Type mismatch.
Végtelen mondókába kezdesz - Infinite loop.
A sarokban álló fikuszra vizelsz - Protocol error.
Kidobnak a kocsmából - Connection reset by peer.
Nem találsz el a villamosig - Network transport failure.
Rossz helyre mész haza - Bad gateway.
És nem tudod kellően megmagyarázni - Wrong number of arguments given.
Elfelejtik kihozni az italodat - Request timeout.
Nem tudod, merre kell hazamenni - No route to host.
Haver aki nem iszik - Syslogger
Haverral megfelezett sör - Peer-to-peer protocol
Számla - Tracklog
Árlista - Lookup table
Gyomor - Stack
WCre menni - Buffer ürítés
Mégegy kör - Reload
Fog közé ragadt kaja - Lost packet
Szunya hazafelé - Suspend mode
Szunya a padon a reggeli buszig - Hibernálás
Energiaital - Overclocking
A pincér, aki elviszi az üres poharakat/üvegeket - Garbage collector.
Dátum: 2009.09.15. 07:34:56
- Apa, az ott egy halászhajó?
- Nem kisfiam, az egy yacht.
- És hogy kell írni, jével vagy ipszilonnal? És hával vagy céhával?
- ...jobban megnézve mégiscsak halászhajó.
__________________________________________

- Mi a hasonlóság egy síléc és egy íróasztal között?
- Egyikben sincs mazsola.
__________________________________________

Három egér beszélget egy bárban az éjszaka közepén. Az első egér legurít egy Jack Danielst,
odavágja a poharat a pulthoz, majd a második egérhez fordul:
-Amikor találok egy egérfogót, akkor a hátamra fekszem, a lábaimmal kiveszem a sajtot, majd
a lecsapódó kart elkapom a fogaimmal, így elvégzek 20felülést - amolyan étvágygerjesztő
gyanánt - , aztán meglépek a sajttal!
A második egér rendel két Bloddy Maryt, felhajtja mindkettőt, a két poharat odacsapja a
pulthoz majd így szól:
-Na igen. Én, amikor patkánymérget látok, akkor igyekszem minél többet összeszedni, hogy
hazavigyem. Otthon bedarálom, majd minden reggel egy jó adagot adok a kávémhoz, hogy
megadja az alaphangot a nap további részéhez.
Ezen is jót bólogatnak,, majd a harmadik egérhez fordulnak. Az felsóhajt, majd nyugodt
hangon megszólal:
-Nekem nincs kedvem itt veletek hülyéskedni. Haza kell mennem megdugni a macskát
__________________________________________

.Szőke nő elmegy az állatkereskedésbe, kéri az eladót:
-Nekem valami igazán jó harcikutya kéne!
-Akkor ezt tudom ajánlani.
-De hiszen ez két kilós zsebcirkáló!
-Az, de figyeljen: harcikutya, a ketreced!
Abban a pillanatban a kiskutya nekiesik a ketrecnek, darabokra tépi. A nőnek nagyon megtetszik, meg is veszi. Megy haza a kocsijával, hazaér.
-Harcikutya, garázskapu!
A kutya széttépi a kaput. Jön haza a férj, néz a kiskutyára:
-Mi ez?
-Harcikutya.
-Ez? Na ne viccelj! Ez nem lehet az. A pitbull. Na az ölésre termett. Ez harcikutya? Harcikutya a tököm...
Dátum: 2009.09.14. 18:01:55
Mert az a 2 hét csillagidő szerint van... Komolyra fordítva: szeritnem azért nem nyitották meg újra, mert Zarknod és a mostani "egyedi epikus" fejlesztése több időt vett el a vártnál. Ha tévedek lehet javítani.
Dátum: 2009.09.12. 16:33:22
Ha nem is konkrétan ez az újítás, de az ilyen, ehhez hasonló ötletek, (amik alapjában borítanák fel ezt a majdnem 1 éves játékot) f@sza kis karaktertörlésekhez fognak vezetni. Miklós, ha van egy kis eszed, akkor ezt felejtsétek el. Feltételezem hogy igenis van, bármennyire is igyekszel megcáfolni.

Hozzáteszem, én mindhármat megvettem, ennek ellenére is rossz ötletnek tartom. Köszönöm.
Dátum: 2009.09.08. 20:51:40
Az egyik legjobb vicc maga a Windows, úgyhogy linkelek nektek egy ilyet:

http://techline.hu/szubjektiv/20071005_vicces_windows_hibauzenet.aspx

A képek miatt nem tudtam bemásolni ide, úgyhogy a 7. helyezett tanácsát megfogadva linkestül bevágtam, olvassátok.
Dátum: 2009.09.07. 06:41:05
Meg lehetne oldani, hogy láthassam a szövitársaim karakterlapján, hogy ki adott neki kezet/hány kéz van rajta/ki mekkora értékekkel segíti? Ha több emberből kell kiválasztanom, hogy kinek adjam a plusszokat, akkor hasznos lenne tudni ezeket. A fórumban ez meg kevésbé nyomonkövethető, mintha tényszerűen látnám is a két szép szememmel.

Mod: helyesírás
Dátum: 2009.09.04. 07:20:29
Ez a meglátás baromira tetszik winnie, imádom a szarkazmust... Engem is felidegesített a felejtés upgrade, de a hsz-eden még mindig mosolygok...
Dátum: 2009.09.03. 19:06:51
Valaki világosítson már fel legyenszíves, hogy miért kapok egy alap 15900 LE-s idomítási költségű állatért 30+30as sajtolás mellett (amit előtte nem használtam) 12000 LE-t. Az állat 21 szintet lépett... És légyszi ne fogjátok a végelgyengülésre, okés? Ennyire a random sem lehet random...
Dátum: 2009.09.02. 20:45:39
Ezeket néha legszívesebben én is kirabolnám. Csak valahogy erkölcsieg nem jutok le arra szintre szerencsére... Az, hogy hülyék az az ő saruk. Az, hogy én miattuk szívok... na ez már nem az én hibám. Pont ezért bosszantó.
Dátum: 2009.09.02. 20:31:41
Mélyen tisztelt fejlesztőcsapat, ötletgazdák,

Most kicsit kiakadtam, bevallom. Emberek, volt egy jó ötletem! (Nem viccelek...) Ami mégjobban tetszett benne, hogy rövidtávon pokoli egyszerűen megvalósítható (lett volna, ha nem b*sszátok el) Egy nap alatt összehozhattam volna azokat a feltételeket, amik mellett ez a játék egész játszható lett volna az IRL elfoglaltságok mellett, többet nem akartam erre szánni. A terv tökéletes(nek tűnt). Na vázolom, öveket becsatolni:

Mivel a jelenlegi 750 CSPmet az életben nem vadászom le, mert vadászni enyhén szólva rossz, elhatároztam, hogy valahogy ráhajtok a 111 elementálisra, de valami olcsó módot kerestem. A szövetségemben számolgatták páran, magam is kiszámoltam, hogy a 100 speki olcsóbb, és a 111 elementálist a turbóval kéne kipótolni. Ez nekem 620e LE. 4 db 20as szintű állat kisajtolása ismételhető külinek, 160e lefejtett szakikból, és még ha megfeszítem a vadászatot, akkor a maradék ~344e Le is előkerült volna 1 nap alatt. Így a vadászcsizmának köszönhetően 1 vadászat 1.5 perc. MENNYORSZÁG!

De mi az akna a sz@rban? Hát hogy hetente 1 felejtést lehet használni... Köhömm... MIFÉLE ELB@SZOTT FEJLESZTÉS EZ? (Ha hiszitek, ha nem, ez már a visszafogott verzió...) Mintha azt olvastam volna anno, hogy lesz ilyesmi, merthogy az ellopott karikat lefejtették vele, és beépítették. Jót röhögtem, és el is felejtettem ezt, de látom túl nagyra tartottam a Beho ítélőképességét. Talán nem a karakterlopásokat kellene megakadályozni?! Inkább hagyjátok, hagy lopják, csak lassan dögöljön meg a kari, hátha a tolvaj vesz még őskövet? Nem a szaki a szar, hanem a biztonság, (emellett még a problélamegoldási kompetencia, ami a játékvezetésre jellemző is ebbe a kategóriába sorolható)

Példa: Minden nap betörnek a boltodba, mert a sz@r zár miatt az ajtó zárhatatlan és elviszik az összes barackod. Mivel a barack drágább, mint a szilva, így minden barackot eldugsz, tehát a rabló csak a szilvát viszi el. Nem a zárat kéne megcsinálni?

Ez most elég szarul érintett bevallom, lehet hogy csak én csinálok belőle nagy ügyet, de szvsz ez egy felesleges lépés volt. Csak azokat szivattátok meg, akik TÉNYLEG jót akartak a felejtéssel. (gyengék kedvéért: magukra költeni a befolyt LE-t) És igen, itt elsősorban magamra gondolok, úgyis mindenki erre asszociál, ha ezt olvassa. Bár ehhez hasonló kib@szás számtalan volt már a játék történelmében. Nem is lenne ez ekkora baj, ha nem indulnának sorra az új világok... Mind1.

Gondolom a felejtés már nem lesz soha a régi, de ezt le kellett írnom valahova, megérthetitek. (A fórum meg ponthogy mindenki lelki szemtese)

Na lehet 1re pontozni, nem izgat, sajnos ez a játékra is egyre jellemzőbb...
Dátum: 2009.08.28. 09:16:32
Szerinted mikor érnek a portyakarakterek 69-ik szintre? Fél év vagy több? Azon a szinten szvsz már nem lesznek "trú portyások", mint most, a középmezőnyben akár... Ha valaki kibírja, hogy csak portyával felbicceg oda, (ahol a szintjén vele együtt jó, ha 10 ember van, mert mindenki töröl), akkor kap pár új üthető célpontot. Szerintem annyi szívásért, és übermonoton klikkelésért egy elég korrekt jutalom, hogy kap 20-30 új nevet a portyalistájába... Iszonyatos táp, mi?
Dátum: 2009.08.28. 09:00:55
"Fertőzött társaidtól győzelem esetén annyival több LE-t szerzel, ahány százalékos a fertőzöttségük."

Ez számomra nem %-ot jelent. Egyszerűen a portya végén egy 100%-os legyőzött esetén hozzácsap 100 Le-t. A leírás legalábbis nem %-ot említ, mégha így is van a valóságban. Megint nem jó a tájékoztatás?
Dátum: 2009.08.19. 15:30:50
Ez igazi megtiszteltetés, Gratulálok winnie! Ilyesmit kiérdemelni a mai zord, kegyetlen szélmalomharcban, amit életnek hívunk hatalmas dicsőség.
Ez a topik csak az első lépés, hogy a játékostársadalom lerójja tiszteletét: már kérvényeztük ugyanis, hogy utcát nevezzenek el rólad Budapest szívében! ^^
Dátum: 2009.08.19. 07:55:19
Azoknak elengedhetetlen, akik csak átmenetileg VF-elnek. Erre tökéletes a felejtés. Az összes többi szakit felesleges elfelejteni. Max a szingulárist még, ez meg a ló másik oldala.
Dátum: 2009.08.18. 23:03:23
Úgy beszélsz, mintha kötelező lenne rákattintani. Tudod, ez egy választható opció, (az egyéb/bajnoki viadal menüjébe se tekintesz bele minden nap szerintem, csak azért, mert ott van, és mert megteheted)... Ha húzod az egeret, nem fut majd alatta a gomb is... Ha nem akarsz rákattintani, akkor nem teszed, feltételezem hogy képes vagy erre. Viszont aki akar, annak esélye sincs, hacsak nem jön fel ide kutakodni... Megoldhato egy kis felugró ablak, ami a spoiler infókra hívja fel a figyelmet, így csak az menne wikire aki akar.

A kérdezz/válaszolunk topik a tanúja, hogy mennyien rászorulnának erre, nem teszemazt az 50 szint felettiek kedvéért lenne ott a link, hanem a kezdőknek. Aki viszont eddig sem kereste a wikit, mert nem akarja, annak mit zavar egy link a sarokban? Semmit, csak egy jó ok, hogy okoskodjon ellene a fórumon. Grat hozzá.

Nem akarsz belegondolni? Túl sok mindennel vagy így...
Dátum: 2009.08.18. 22:16:08
Tudom, hogy volt már róla szó, de nem lehetne az Extrák menüben mondjuk a rettentő fontos Blog alá a Wiki-t is belinkelni? A kérdezz-válaszolunk topikban 90%ban olyan kérdések vannak, amit azért tesznek fel a játékosok, mert még nem találkoztak a wikis adatbázissal. Az első kattintásig ki is lehetne emelni teszemazt sárga színnel, mint mikor egy menüben változás van. Így mindenki rákattolna, és ámulna, hogy hoppááá... Ha nem tévedek ez elég egyszerűen kivitelezhető, csak akarat kérdése. Sok ember játékát könnyítené meg. Új karinál akár a Mentor is felhívhatná rá a figyelmet.

(A posztolási ingert az váltotta ki, hogy megint megkérdezte valaki közel egy év játék után, hogy hol van Drakin... Csak kéne oda az a link...)

Köszönöm/köszönjük előre is.

_______________________________

Módosítás:
Ha a wiki adatai a játékleírásba (is) bekerülnének, az is jó lenne, ha a linkelés nem megvalósítható. A lényeg: az adatok láthatósága mindenkinek, és gyorsan a VÚ felületéről...

(Kösz Mortimer.)
Dátum: 2009.08.18. 11:45:26
Ezt érezheti a Mikulás is Dec. 5-én este...
Dátum: 2009.08.18. 10:56:39
Nekem is lenne egy felvetésem a játékfejlesztéssel kapcsolatban! Mi lenne, ha kicsit behúznátok a féket?
Úgy értem, hogy az újdonságok beiktatása helyett inkább nekiveselkedne pár ember a hibajelentés topik átnyálazásának, és a "párperces" hibákat orvosolnátok. Nagyon demoralizáló, hogy vannak rendszeresen visszatérő hibák, és ennek ellenére az újdonságok továbbra is elsőbbséget élveznek. És most nemcsak arról beszélek, hogy a HT szétszivat minket, (hol van, hol nincs...) vagy a bugos tárgyak esete...

Magára a Végzetúrra is ráférne pár hétig egy 50es visszafogott fejlődés. Néha egy lépés hátra hasznosabb, mint kettő előre...
Dátum: 2009.08.16. 10:47:08
Problémamegoldás: Vagy ne fejlessz, vagy csukott szemmel tedd...
Oldal: 1234