Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

1. Nem tudok róla, hogy hazánkban bármelyik valóságshow is futna a megjelöltek közül.
2. Nem tudtam, hogy a valóságshow-k az általános műveltség részét képeznék.
3. Mivel csak korlátozott mennyiségű indoklástípus szerepelhet, néha elég nehéz jó indoklást adni. Azt sem árt tudni, hogy az elutasítás indokaként mindig csak az első indokot látod, ettől lehet, hogy másik három indoklás is szerepel az elutasításnál.

Azt kellene már elfogadni és megtanulni, hogy a normális kérdés nem az általad is "ratyi"-nak nevezett témakörből kerül ki, se nem a Google-ban órákig turkált adatok közül. Másik gyakori probléma, hogy a játékosok nehezen képzelik el, milyen rettenetes mennyiségű kérdés szerepel már most az adatbázisban. Ennek az a folyománya, hogy az átlagos kérdések már mind kifutottak. Jó kérdést egyre nehezebb feltenni. Ahhoz, hogy egy kérdés átmenjen úgy kell az általános műveltségből meríteni, hogy közben szellemes is legyen. Nem mondom, hogy ez könnyű, de nem lehetetlen. Javaslom áttekintésre a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,89.0 topikot.
Ugyanakkor, ha nem megy jól a kvízkérdés írás, még mindig ott a "lemondok a kérdés feltevés jogáról" opció.
Ha mégis ragaszkodsz a kérdés feltevéshez, előtte esetleg vitasd ezt meg gyakorlott kérdésfeltevőkkel itt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0

Az anyázósdi meg senkin nem fog segíteni. A kultúrált viselkedés sokkal több megértésre talál, mint az agresszív. Gyakorló apaként tudom, hogy ezt a bölcsességet csak bizonyos kor után látja be az ember.
Az elmúlt 2-3 hónapban lemondtam a kérdésfeltevés jogáról,mert zsinórban az útólsó 5-6 kérdésem rossz,hibás értékelést kapott.Mintha rám szállt volna valaki,aki "juszt se fogadja el" őket.Miközben a bugyutábbnál-bugyutább kérdések tömkelege "átment"

Akkor leírom neked is, ahogy már ezerszer leírták sokan. Először minden játékos értékelhetett, így bekerültek buta kérdések is. Ahhoz, hogy a rendszer kiszűrje a debil értékelőket, először értékelniük kell. Gondolom, ez logikus.
Ezért találták ki a Kvíz 3. topikot
A holnaputáni Tádzsikisztáni forradalomban meg fogják változtatni a fizetőeszköz nevét, és ez pont addig lesz érvényben, amíg nem csatlakoznak az eurozónához.
Egyébként pedig kíváncsi lennék rá, hogy te tudtad-e a választ magadtól, mielőtt feltetted a kérdést, és nem néztél utána a neten?

A kvíz nem arról szól, hogy ki tud gyorsabbanm Google-ben keresni. De erről már szól egy pár topik. Javaslom kezdd el a böngészésüket.
Dátum: 2009.05.25. 09:53:45
Ami ráadásul meg is változhat.
Most kaptam egy ilyet:
Meik csapatba jáccik Kabát Péter?
Dátum: 2009.05.23. 22:51:10
Mit ünneplünk Pünkösdkor?

Az egyház születését volt a helyesnek megjelölt válasz, de az nem jó válasz. Kéretik törölni!
Dátum: 2009.05.23. 11:55:30
nem létezik külön írandó, másrészt kizáró ok.
látol te még ettő' különbet is ecsém!
Dátum: 2009.05.22. 21:16:35
Az időjárást tudja befolyásolni egyébként is (azért Ciklon). Hacsak a villámokat tudná, valszín Kisülésnek hívnák
Amúgy óriási spec. Del.
Dátum: 2009.05.22. 15:21:06
A horda hordába tartozik? Ez jó!
Dátum: 2009.05.22. 14:50:30
Történik. Hatsepsut nagyrészt pucolja őket.
Kava-t azért dobtam vissza, mert bizonyos területeken így hívják a kávét, tényleg, mert szláv nyelveken azt jelenti.
http://hu.wiktionary.org/wiki/kava
És néhány magyar területen ez beragadt. Peched volt.


Ehelyett a válasz lehetőség helyett írj másikat, és jó lesz.
Mármint a "Kávé, régiesen" válaszlehetőségre gondolok.
Dátum: 2009.05.22. 13:14:41
és mi van, ha egy másik Pierre de Siorac elkövetett egyet? szegény válaszadók meg pont azt ismerik?
Azért nem tekinteném általános műv.-nek
Dátum: 2009.05.22. 13:03:35
Bambi szarvas volt, akárki meglássa! A rajzfilmben és a könyvben is. Jobb ha tudjátok. Egyébként ezt a kérdést már én is feladtam, de kiesett a 25%-os rostán. Igaz, abban volt őz válaszlehetőség is. hihi

Bambi apuval:
http://port.hu/picture/instance_1/79400_1.jpg

Walt Disney bácsi szarvasokat tanulmányoz (deer=szarvas):
http://mag.awn.com/index.php? ltype=search&category2=&sval=Finding+the+Right+CG+Water+and&article_no=1778&page =3
KOARC!

Nem szeretek más bírálót felülbírálni, de szerintem most valahol igazad van. Mondjuk én a kérdést inkább spec.-nek nyomtam volna. Sajnos van emberi tényező, és nincs minden kérdésre pontos szabály. Néha előfordul, hogy olyan kérdés sem megy át a rostán az egyik bírálónál, ami a másiknál átmenne. Szerencsére nem kaptál eltiltást, sem új kérdés megtagadást. Adj fel egy másik kérdést, és próbáld meg elfogadni, hogy jobb, ha néha visszadobunk jónak tűnő kérdést is, mintha hülyeségeket is beengednénk. Részemről is a nagyobb szigor híve vagyok.
Dátum: 2009.05.22. 09:53:04
Csak tudnám, hogy a "nincs ilyen" válasz hogy terjedt el ennyire? Meg miért? Meg különben is! Argh.
Dátum: 2009.05.22. 09:49:43
Muszáj ennyi Forma 1 kérdést bent hagyni? 20 vadászatnál legalább 5 jön fel. Ez nem érdektelen?


Ezek még régről maradtak bent. Garantálhatom, hogy mostmár egy sem jut be, a régieket pedig folyamatosan töröljük.
Mit jelent a "Vicarius Dei"?

Isten helytartója*
Istenek főpapja
Istenek küldöttje
Isten ostora


Azt hiszem, ezt én szórtam ki, több okból is:
1. Nem kell mindenkinek latinul tudnia
2. Nem mindenki járt még gimnáziumba, aki játszik, és ha csak ott hangzik el, akkor már erősen lexikális tudásnak számít.
3. Google sem ad egyértelmű és gyors választ (ami egyébként nem is mérvadó)
4. Igazából többféleképpen is fordítható. És az Istenek főpapja is közel áll a fordításhoz, hiszen a pápát is nevezik ezen a néven. Ha mindenképp el akarnánk fogadni a kérdést ezek ellenére is, jobb lenne, ha jóval távolabbi megoldásokat adnál, pl. Istenek (látom a többesszámot) főpapja helyett Mennyei manna, vagy teljesen eltérőket.
Ezzel együtt azt javaslom, adj fel egy általánosabb kérdést! Nagyon sok téma van még, amit nem feszegettünk. Ha mindenképp vallásosnál akarsz maradni, abban is van még bőven kiaknázatlan lehetőség.
És nem Kotschor, hanem Kocsor Zsolt az Ámokfutók frontembere. Amúgy ez is változhat egyébként. És igen messze van az általános műveltségtől
És másik együttese is van amúgy.
És a legszebb az egészben, hogy még az sem biztos, hogy Kocsor Zsoltnak hívják, íme:
http://korbely.freeblog.hu/archives/2004/03/25/110505/

Legegyszerűbb, ha elfogadjuk rossz, hibás kérdésnek
Dátum: 2009.05.21. 09:41:50
Egy derékszögű háromszög egyik befogója 20 cm, átfogója 25 cm. Mekkora a hiányzó oldal?

15 cm
Ez a háromszög nem lehet derékszögű
12 cm
32 cm

Matek. Del.

Melyik a legnagyobb papírméret?

A2-es
A3-as
A4-es
A1-es


Egyik válasz sem helyes. Egyrészt, mert a szabványos papírméretek közül az A0-ás a legnagyobb (abból származtatják a többit), másrészt, mert a nem szabványosak között sokkal nagyobbak is vannak. Törlés, vagy kérdés javítása legnagyobbról nagyobbra.

A II. vh-ban ISZ-1 néven ismert fegyver mi volt valójában?

nehéz harckocsi
vadászpáncélos
a katyusa hivastalosan
105 mm-es löveg


Háborúmániás spec.

Miért sírunk ha vöröshagymát szeletelünk?

Mert a hagymából párolgó szulfoxidok a szem felszínén kénessavvá alakulnak és irritálják a szemet.
Mert a hagyma leve a szembe kerülve könnyképző hatású.
Mert a párolgó vegyületek belélegezve mérgezőek és ettől könnyezünk.
Mert sajnáljuk a hagymát.

Jó kérdés, sajnálom is az utolsó válaszlehetőség miatt. Pedig vicces. Mondjuk nem biztos, hogy a
párolgó szulfoxidok a szem felszínén kénessavvá alakulnak
rész nélkülözi a spec. besorolást