Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

Szeretem, ha valaki tudja, mit gondol a másik. Ráadásul jobban, mint aki gondolja
II. VH iskolás anyag. Belefér, ha jól van feltéve.
ellazul! beszív-kifúj! lassan lélegzik!
Így van. Semmi köze. Általános műveltségi kérdés-e vagy se. Ez a kérdés.
Nem az.
A felnőtt emberi csontváz körülbelül 206 darab csontból áll. Az alábbiakból melyik igaz?

Az újszülöttnek 270 csontja van.
A emberi csontok száma rasszfüggő: például a magas négereknek 8-10 db-al több csontjuk van.
A csecsemők kutacsai összenőnek. Minél öregebb valaki, annál kevesebb csontja van.
Ma már étkezésikigészítőkkel befolyásolható a csontok száma.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
A little help from my Végzetúrs! :-)

db-bal, inkább darabbal, de akkor inkább 8-10-zel
Dátum: 2009.06.30. 14:00:21
ez nem így működik. a kérdések random jönnek. nekem eddig 44 jó válasz a rekordom, igaz, nekem nincs adatbázisom.
a gonosz dolog az, hogy teljesen gáz kérdéseket kapok, gyakran rossz megjelölt válasszal.

a friss kvízolimpia adatbázist teljes mértékben támogatom, hiszen az új kérdések már adminokon keresztül mennek, és nincs köztük rossz. legalábbis nem kellene, hogy legyen.

reméljük a legjobbakat.

türelem: tornaterem!
az utóbbi két oldal hozzászólóinak egyszerűen csak ezt kell elolvasni:

http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

mindenki megtalálhatja a saját hibáját
hát nálam így sem menne át... de ha gondolod, próbálkozz. Vízipókkal is teli a db.
nem, az azoknak szól, akik szerkesztik a wikit, és tudnak még ilyen kategóriákat. Egyáltalán nem azt, amit belemagyarázol.

Egyébként nekem majd' minden kérdésem elfogadják, valószínűleg azért, mert olvasom a fórumot, és tanácsot kérek, mielőtt felteszem, hogy jó lesz-e. Hidd el, segít!
Ja, és egyszer sem sírtam amiatt, hogy nem fogadták el. Egyszer volt egy helyesírási hibám, mert a Panama-csatornát nagy cs-vel írtam. Megkérdeztem mi a baj vele, megmondták, fejemhez kaptam, javítottam, újra feltettem, átment.
Azért mert nem fogadják el a kérdésed (és ez mindenkire igaz), nem másokat kell okolni. Szét kell nézni a saját házad tájékán is. Hátha többre mész.
Tudom, de már nagyon elegem van abból, hogy minden 2. kérdés visszajön, mert már szerepelt, aztán végre kitalálok vmi normálisat, akkor az túl spec, meg lexikális... vagy a pl a szinoníma szót helyesírási hibával írom, mert röviden írtam, ami kb. 10ből 5x röviden van írva még a szótárban is, és 5x hosszúval...

A végzetúr wikiből idézve: "Mostanra - 2009. május végére - sikerült olyan mennyiségű kérdésmennyiséget előállítani, ami az alap kérdéskört jóformán teljesen lefedi. Szinte reménytelen jó kérdést feltenni..."

akkor meg minek küszködjek??? Csak felagyalom magam, és elkeseredek, hogy tényleg csak uncsi és primitív kérdések szerepelhetnek, mert egyesek lusták kettőt kattintani és utána nézni valaminek. Szánalom.

Fejezzük csak be azt a wiki idézetet!

Mostanra - 2009. május végére - sikerült olyan mennyiségű kérdésmennyiséget előállítani, ami az alap kérdéskört jóformán teljesen lefedi. Szinte reménytelen jó kérdést feltenni a következő kategóriákban:
- Évszámok
- Városok elhelyezkedése
- Sportesemények
- Végzetúr
- Harry Potter
- Csillagok háborúja
- Gyűrűk Ura
- Képregények
- Egyéb (bővítendő)

Asszem így már belátjuk az öngól tényét. A politikai pártoktól meg ne lessük már el a kiragadott részlet fegyverét!
Kösz
Az értékelők "lektorálása" is megtörtént. Aki a fent említett kérdést elfogadta, már bizonyosan nem tud értékelni. Jelenleg csak adminisztrátorok értékelnek.
Hello!
Ezen kérdésemet, helyesírási hiba miatt utasították el.
Érdeklődnék, hogy hol talált benne a tisztelt értékelő hibát?

"Vadat és halat, s mi jó falat Szem-szájnak ...," Melyik szó hiányzik az idézetből?

ízletes
ízlene
ingyenes
ingere


Sajna csak tippelni tudok, de elképzelhető, hogy az ingyenes miatt kaptál, mert az nagyon kilóg. Jobb híján helyesírást kaptál, hogy feltehesd újra. Más tippem nincs.
Ugyan ebben mit nem lehet érteni?
Ki nyerte a 2009-es megasztárt?

Fekete Dávid
Király Viktor
Tóth Lüszi
Nguyen Thanh Hien

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Sajna 2009-ben nem volt Megasztár. És nem is lesz. Az a baj.
Sziasztok !

Nem fogadták el egy kérdésemet, mert érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Nem akarok fellebbezni ellene mert egyrészt én nem vagyok támogatója a játéknak csak egy egyszerű játékos másrészt pedig nincs akkora tudásom, hogy bárkit megbíráljak egy döntéséért. főleg ha neki van ilyen szakos végzettsége.
Csak az volna a kérdésem: ki dönti el meddig érdekes és mettől érdektelen az a lexikális tudás ami szükséges egy-egy kérdés megválaszolásához ?

A kérdésem az volt, hogy melyik márciusi ifjú szolgált a császári hadseregben 1839 szeptemberétől 1841 februárjáig ?
Petőfi Sándor, Irinyi József, Jókai Mór, Vasvári Pál.

Szerintetek ez jó kérdés ?


A kvízadminok döntik el. Egyébként ez már tényleg lexikális. Mondjuk Petőfi életrajza valóban iskolai tananyag, de azért nem hinném, hogy ez olyan fontos momentuma lenne az életének. Ilyen alapon kérdezhetnénk azt is, hogy 1824-ben Kiskunfélegyházára melyikük költözött, vagy, hogy melyiküket vitte apja evangélikus népiskolába 1828. május 10-én.
Amit mindenképp Google-ben kell megnézni, mert annyira nem fontos adat, hogy fejből illik tudni, az mindig lexikálist kap. Nem mondom, vannak érdekes lexikális kérdések is, de szerintem ez abszolút nem az. Gondolom, az értékelő is hasonlóképp gondolkodott.
és jelezted őket Kvíz 3-ban?
Részben felesleges talán. De akkor be is zárhatnánk ezt a topicot
Próbálom védeni a mundér becsületét. De akkor nem védem tovább. Úgysem lehet igazam, már az elején megmondtam. És igaz a mondás: ne vitatkozz hülyével, mert a végén még összekevernek vele!
Első két sor is elég, és idézőjel bezárva
Szerintem az elég szánalmas hozzáállás, hogy elvárod hogy ingyen kapj valamit, aztán még szidod is, hogy jajmá mé ilyen "szar" ez. Nem gondolod, hogy ez olyan, mintha fát lopnál, aztán elmennél az erdészt megverni, mert még túl nedves a fa!?
Rengeteg ember rengeteg munkája fekszik ebben a játékban, és azon rinyálni, hogy a nem fizetősek hátrányba kerülnek, kissé elkényeztetett kisgyerek kategória.
Inkább köszönnéd meg, hogy egyáltalán játszhatsz. De ha már idáig nem is tudsz eljutni, akkor legalább azok munkáját ne akadályozd, akik ingyen(!) - mert nem fizetsz érte semmit - dolgoznak érted is. A kvízadminok is ilyenek. És bár nem feltétlenül van 100%-ban igazuk, szerintem még mindig jobb, hogy szűrnek, mintha nem is lennének.
Olyan ez, hogy ha két jó kérdés árán nem kerül be 1000 rossz, akkor én azt megszavazom.
Kicsit gondolkodjunk már!
1. Nem nézlek le, sőt!
2. Háát nem nagyon sikerül, úgy látom.
3. Tudtam, hogy jóval felettem állsz, és azt is tudod, mit olvasok el és mit nem.
Már régen velem vitatkozol.