Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hype

Dátum: 2012.04.05. 23:36:55
Ha szeretnétek feldobni a játék elejét, esetleg töröljétek a több ezer inaktív karaktert. Egy új játékosnak semmi nem lehet jobban kiábrándítóbb mint amikor senki sem válaszol a leveleire, egyik szövetségbe sem veszik fel mert minden 100. karakter mögött van aktív játékos. Magas szinten még érthető, hogy meghagyjátok az inaktív karikat, de kb. 30. szint alatt semmi értelme.
Dátum: 2012.04.03. 17:19:14
Engem egyáltalán nem zavar ha évekig nem jön ki semmi igazán tápos és az se zavar, hogy ez a része a játéknak csak a szerencsére épül. Eddig egy 1 krit ütés volt a max amit pörgettem és nem zavar, hogy már többen is pörgettek Tudás könyvét. Gratula hozzá!

A pech pontok helyett meg be lehetne tenni, hogy egy Tudás könyve 200 őskő. Kb. ugyanaz a fejlesztés.
Dátum: 2012.04.01. 02:42:56
Idézet: Severinus - 2012.04.01. 01:05:03
Sziasztok!
Viszokhoz hasonlóan én is nyertem a lottón, viszont nem vettem át azonnal.
Hogyan tudom átvenni, később?
Köszönöm én is a jutalmat!

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=reszletek
Dátum: 2012.03.29. 23:52:01
A tanulást csak akkor tudod feljebb vinni ha felépíted az Akadémia nevű épületet. http://vegzetur.wikidot.com/epueletek

Látom v5-ön vagy egyedül egy szövetségben. Érdemes lenne esetleg keresned egy olyan szövetséget ahol többen vagytok és közösen tudjátok építeni az épületeket, így nagyon lassan fogsz haladni.
Dátum: 2012.03.27. 22:18:00
Ha esetleg meg kell várni valakit a küldetésekkel, akkor ezzel lehet játszani a végén.

Az egyéni teljesítménymutató viszont tényleg fain lenne!
Dátum: 2012.03.27. 16:31:30
Idézet: Hype - 2010.05.06. 22:36:10
A játéknak lassan nincs olyan területe ahol ne lenne valamilyen "szürke zóna".

Emlékszem még a nagy Azúr-TGy-Elit háborúra, ahol rögtön az elején írtam a két másik szövetség diplomatájának, hogy a háború tisztasága érdekében a háború alatt NE lépjen be senki másik karakteréhez. Az Elit még a feltételezésen is felháborodott illetve onnantól bizonyítva látta, hogy a TGY eddig is multizott, az Azúr szintén kikérte magának csak ők a másik oldalról, ők márpedig továbbra is belépnek egymáshoz. Anno volt is erről egy topic (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0), ahol a JV álláspontja nagyjából az volt, hogy nyugodtan lehet két (vagy akár több karaktere) is valakinek amíg azok nem segítik egymást bár ők ezt nem javasolják. (sic!)
Én ezzel az állásponttal már akkor sem értettem egyet, felesleges próbálgatni, hogy kinél hol vannak a morális határok, egyértelmű világos szabályok kellenek amelyek mindenkinek egyenlő esélyt adnak. A játékos tudása, a játékra fordított ideje legyen a mérce, ne a kétértelmű szabályok "trükkös" olvasása vagy a játék kiskapuinak kihasználása.

Azóta se szeri se száma a hasonló ügyeknek. Alacsony szintű karik körbeépítése + epik cuccokkal ellátása, építőrabszolgaság más világokon haveri szövetségbe, scriptek, elhagyott karakterek életben tartása manakonstrukció miatt. És itt a legújabb, haverokkal üttetni magad +LE-ért.

Szabályos? Igen.
Etikus? Nem.

A fentiek nem feltétlenül a játékvezetés hibái de több esetben jól jött volna egy egyértelműbb szabályozás. Akik kihasználják ezeket a lehetőségeket(pl. én is), azok általában magyarázkodásra szorulnak ha kérdőre vonják őket etikátlan előnyszerzésük miatt. Bizonygatni, hogy már pedig ez szabályos, "a JV-t okoljátok ne engem" nem túl okos magatartás.

Ez az a helyzet, amikor kussolni kell és illik!
Dátum: 2012.03.27. 15:48:20
Idézet: Nabil - 2012.03.27. 15:37:39

2. Elég furán tetted fel a kérdést, de feltételezem, hogy arra vagy kíváncsi magam rakosgatom-e az engem oltalmazó kezet.
A válaszom: Nem.
Ezek szerint Asmodeus Mortimernek és Bugattynak lett új gazdája, akik továbbra is szívesen rajtad tartják egyik oltalmazó kezüket. Sőt még építeni is nagyon szeretnek. Dicséretes az ilyen fokú önzetlenség!
Dátum: 2012.03.27. 15:16:53
Kiemelted a két legfontosabb részt abból amit írtam. Touché!
Dátum: 2012.03.27. 15:04:44
Én kifejezetten kedveltelek Nabi amikor egy szövetségben voltunk, nem is tudtam elsőre hova tenni a dolgot veled kapcsolatban. Azért pár kérdés:

1, Ha felvállalod, hogy ráuntál a VF-re és bevállaltad a karaktered gyengülését, akkor miért folyamodsz mégis a többség által elítélt módszerhez? Meg tudod magyarázni, hogy a nagy átlag miért tartja ezt elítélendőnek, akik használják miért nem?

2, Aktív szövetségi tagoktól kapod a kezet vagy elfekvő karakterektől akiknek véletlenül nálad maradt a jelszava? (erre egy igen-nem válasz elég lesz)
Dátum: 2012.03.26. 22:37:40
Tényleg érdekesen magyarázod. Próbálod beadni nekünk, hogy a kéz egy teljesen haszontalan dolog és nem számít semmit. Ennek ellenére használod. Fura...

mod.: Elárulod, hogy kitől kapod az állandó kezet? Valamelyik kedves aktív szövi társadtól? Vagy esetleg multizol? Ha ennyire bátran felvállalod, akkor ezt is illene kimondani. Légy kemény!
Dátum: 2012.03.26. 21:51:30
Mint ahogy Offsboy is említette, a segítségnyújtással van egy olyan taktika is, hogy ketten a szövetségből vesznek jóság köpenyét és folyamatosan adják egymásnak a kezet. A játékvezetők szerintem nem gondoltak erre, de ez végül is nem olyan vészes, sok dukátot adtak érte és van hátránya is a dolognak. Őszintén szólva én ezt is kivenném és kárpótolnám a tulajdonosokat. Érvnek jó a 'nem így lett tervezve'.

Mégis inkább azokkal a karakterekkel van a gond, akik többszörös bajnokok és mégis segélyhez folyamodnak, inaktív karakterektől. A játékvezetés lepasszolja a problémát, 'ők nem tudják megállapítani, hogy multiznak vagy többen játszanak egy gépről'. Erre még rájön, hogy a helyettesítés szabályai sincsenek egyértelműen lefektetve, ha őszinték vagyunk egymáshoz igazából bármit meg lehet tenni. Láttam már 6 karaktert egy szöviben egy ember által irányítva. A tisztelt játékvezetés magasról tojik rá, kérdés, hogy az így befolyt extra pénz megéri-e és nem válik-e egy idő után kontraproduktívvá.

A fórumon is jól látszik, hogy szinte mindenkit irritál ez a fajta turbózás, kivétel a delikvenseket. Az csak hab a tortán, hogy komoly és általában a kategóriájukban kiemelkedőt alkotó(és (eddig) általam is nagyra tartott) játékosokról van szó, Nabilius, Marcsa, Maci(régen Sameed).

Igazából nagyon nehéz jó megoldást találni. A 20 pontos AF képesség egy vicc. Én továbbra is a negatív csataarányhoz kötném, akinek meg Jóság köpenye van az választhasson egy másik hasonló erősségű/árú AH-s relikviát. Vagy kezdjék el végre keményebben nézni a multit, mint ahogy minden más hasonló online játékban is teszik.
Dátum: 2012.03.26. 08:22:30
Hajnali 1 után megjavult. Egy órát volt elcsúszva.
Dátum: 2012.03.26. 00:15:29
A lélekkufár elfelejtette átállítani az óráját! Se az italvásárlás, se a Szerencsekerék nem megy. Az aukciós ház és a manakonsti működött.
Dátum: 2012.03.25. 13:45:52
Idézet: Maci - 2012.03.25. 10:45:21

akik ennyit foglalkoznak a segítő kéz problémájával, nem az érdekli, hogy globálisan jót tegyenek az emberiséggel, inkább az, hogy mindenkit szépen ütögethessenek, nehogy már legyen egy gátló tényező.
Tévedés, én csak az emberiséggel akarok jót tenni! Egyetlen karakter van akit nem tudok bármikor megütni, de rajta nem található extra kéz. Sőt gerincből is csak egy van neki. Mondjuk neki legalább van.
Dátum: 2012.03.25. 13:36:41
Idézet: Maci - 2012.03.25. 09:05:19
3 fontos dolog van a segítő kézzel kapcsolatban:

Ha nagyon jól fejlesztett karid van, attól nem lesz jobb, hogy segítő kéz van rajta. Nem termel több LE-t, max. több ép-je marad. Ez is előny lehet, de semmivel sem dobja meg a karakterbe fektetett LE-t. Hiába írod korábban, hogy ezáltal lesz valaki jobb. Valójában dehogy.

Ha nagyon rosszul fejlesztett karid van, akkor megy így is - úgy is szétesel, mindegy a segítő kéz.
Ha ennyire egy használhatatlan dolog ez a segítőkéz akkor miért használod illetve miért használják ennyien?
Idézet: Maci - 2012.03.25. 09:05:19

Ha nincsen rajtad segítő kéz, de látod hogy máson van, akit tudnál farmolni 10 szinttel feljebbről, és v3-hoz visszakanyarodva esetleg jó csataaránya is van, akkor kirobbantasz egy vitát a segítő kézről, hátha leszedik róla, és máris vígan ütheted.

Ez a véleményem röviden.
Nem tudom észrevetted-e, de ennek a játéknak az a lényege, hogy erősebb karaktert próbálj meg összehozni mint a másik. Ha te ebbe játéktudást, pénzt és időt nyomsz bele és valóban sikerül erősebb karaktert összehoznod mint a többiek, akkor jogod van őket csapkodni amikor csak a kedved úgy tartja. A másiknak joga van ez ellen védekezni, jobb taktikával, több pénzzel, idővel. Nem elfekvő karakterekkel.
Dátum: 2012.03.25. 08:59:40
Köszi, hogy megtiszteltél egy normális válasszal.
Dátum: 2012.03.24. 23:47:31
v1, Nabilius a kíméletlen - 127. szintű végzetúr (LEdiff numero uno)
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+275 Erő, +275 Támadás, +275 Védekezés, +353 IQ, +250 Taumaturgia
Dátum: 2012.03.24. 23:45:44
Hehe, ez nagyon vicces. Elmondod kérlek, hogy te miért tartod korrektnek az állandó segítségnyújtást illetve miért használod? Mi a véleményed a fentebb hozott rokkant kártyás terepjárós hasonlatról?
Dátum: 2012.03.23. 10:42:04
Sok kicsi sokra megy Viszok. Te mint ősoptimalizátor ezt biztos megérted.
Dátum: 2012.03.23. 09:34:45
Sőt, a felejtés szakit is elég csak 5-re felvinni mert turbózható. Én ezt anno csúnyán benéztem.