Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hype

Dátum: 2010.05.12. 19:31:41
Idézet: Jeriko - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.


Azért nem teljesen egyértelmű.

ad 1, Ha engedélyezett több karaktert egyszerre vinni(itt tartós helyettesítésnek hívjuk), akkor milyen alapon zárolta a JM egy éve Dzsó nevű karakteremet?

ad 2, Mondjuk ha két év múlva az összes Légiós(vagy bármelyik másik szövetség) játékosai kivétel kettő megunja a játékot, elvileg vihet 2 ember 35 prémiumos karaktert amíg egyiknek sem kiugróan magas az építése vagy ütik egymást LE-ért?

ad 3, Ha csak eseti helyettesítésről beszélünk, nem jut egy szövetség jogtalan előnyhöz azáltal, hogy az összes tagja mindig 'aktív' és epikusnál vagy komolyabb háborúnál(leveretés) belépkednek egymáshoz a tagok?

A kérdések nem feltétlenül a Légióhoz szólnak(itt van most erről szó), sok szövetség alkalmazza a helyettesítést. Senki sem ismeri el nyíltan mert a szabályok homályosan fogalmaznak de mindenki tud róla. Mindenki szerint jól van ez így?
Dátum: 2010.05.12. 19:31:26
Idézet: Jeriko - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.


Azért nem teljesen egyértelmű.

ad 1, Ha engedélyezett több karaktert egyszerre vinni(itt tartós helyettesítésnek hívjuk), akkor milyen alapon zárolta a JM egy éve Dzsó nevű karakteremet?

ad 2, Mondjuk ha két év múlva az összes Légiós(vagy bármelyik másik szövetség) játékosai kivétel kettő megunja a játékot, elvileg vihet 2 ember 35 prémiumos karaktert amíg egyiknek sem kiugróan magas az építése vagy ütik egymást LE-ért?

ad 3, Ha csak eseti helyettesítésről beszélünk, nem jut egy szövetség jogtalan előnyhöz azáltal, hogy az összes tagja mindig 'aktív' és epikusnál vagy komolyabb háborúnál(leveretés) belépkednek egymáshoz a tagok?

A kérdések nem feltétlenül a Légióhoz szólnak(itt van most erről szó), sok szövetség alkalmazza a helyettesítést. Senki sem ismeri el nyíltan mert a szabályok homályosan fogalmaznak de mindenki tud róla. Mindenki szerint jól van ez így?

(itt lehet folytatni: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0)
Dátum: 2010.05.07. 19:48:43
Kétszer egymás után is egyest dobtál egy tízoldalú kockával. Ez ugyan pech de nem szabad rajta ennyire elkeseredni. Ha ez vigasztal, ma én is max. egyest vagy kettest dobtam.
Dátum: 2010.05.07. 14:41:33
Mindenki ugyanoda menne.
Dátum: 2010.05.07. 00:50:02
Ricardo, én pont azt írom, hogy rohadtul nincs ez így rendben.

Őszintén szólva csalódtam is Ywgarrdban e miatt (bocs Yw ) vagy Byzonban valamelyik nap amikor leírta, hogy scriptet használ. Nekik ez még belefér, nekem nem. Elítélni őket viszont nincs jogom, körbeépített szöviből indultam és az epik cuccaimat sem a saját erőmből szereztem. Én tehát kussolok.

(Ez a mostani eset egyébként kb. olyan mint amikor egy haver szövetségnek építesz másik világon. Itt nem szövetséget építesz "okosba" hanem a másik karakterét.)
Dátum: 2010.05.06. 22:36:10
A játéknak lassan nincs olyan területe ahol ne lenne valamilyen "szürke zóna".

Emlékszem még a nagy Azúr-TGy-Elit háborúra, ahol rögtön az elején írtam a két másik szövetség diplomatájának, hogy a háború tisztasága érdekében a háború alatt NE lépjen be senki másik karakteréhez. Az Elit még a feltételezésen is felháborodott illetve onnantól bizonyítva látta, hogy a TGY eddig is multizott, az Azúr szintén kikérte magának csak ők a másik oldalról, ők márpedig továbbra is belépnek egymáshoz. Anno volt is erről egy topic (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0), ahol a JV álláspontja nagyjából az volt, hogy nyugodtan lehet két (vagy akár több karaktere) is valakinek amíg azok nem segítik egymást bár ők ezt nem javasolják. (sic!)
Én ezzel az állásponttal már akkor sem értettem egyet, felesleges próbálgatni, hogy kinél hol vannak a morális határok, egyértelmű világos szabályok kellenek amelyek mindenkinek egyenlő esélyt adnak. A játékos tudása, a játékra fordított ideje legyen a mérce, ne a kétértelmű szabályok "trükkös" olvasása vagy a játék kiskapuinak kihasználása.

Azóta se szeri se száma a hasonló ügyeknek. Alacsony szintű karik körbeépítése + epik cuccokkal ellátása, építőrabszolgaság más világokon haveri szövetségbe, scriptek, elhagyott karakterek életben tartása manakonstrukció miatt. És itt a legújabb, haverokkal üttetni magad +LE-ért.

Szabályos? Igen.
Etikus? Nem.

A fentiek nem feltétlenül a játékvezetés hibái de több esetben jól jött volna egy egyértelműbb szabályozás. Akik kihasználják ezeket a lehetőségeket(pl. én is), azok általában magyarázkodásra szorulnak ha kérdőre vonják őket etikátlan előnyszerzésük miatt. Bizonygatni, hogy már pedig ez szabályos, "a JV-t okoljátok ne engem" nem túl okos magatartás.

Ez az a helyzet, amikor kussolni kell és illik!
Dátum: 2010.03.02. 11:26:50
Bocsánat de nekem ez nagyon nem tetszik!

Lesz lehetőség skinváltásra?
Dátum: 2010.01.07. 01:46:28
.......
Dátum: 2009.12.11. 12:30:11
Idézet: PottomPanna - 2009.12.11. 12:16:53
Zarknodoztál?

Ott a pont! Thx
Idézet: cirip - 2009.12.11. 12:17:02
a kedvedért

Sajna nem. Pedig az jobban tetszett volna.
Dátum: 2009.12.11. 12:10:37
Jéééé. Tegnap 19. szintre léptem és nekiálltam újra a fertőzésnek. (már úgy hiányzott! ) Tudja valaki, hogy miért csökkent egyből 4%-ot?
Dátum: 2009.08.16. 21:34:22
törölve....
Dátum: 2009.08.16. 21:06:07


Bazi unalmas volt végigolvasni ezt a rengeteg síros hsz-t! Igaza van Winnie-nek (ritka pillanat), aki törölni akar töröljön, köszönjük a részvételét, viszlát!

Miklós elárulta, hogy többlépcsős lesz az esemény, várható volt, hogy a második fázis ugyanez lesz nagyobb töltéssel! Ki lehetett számolni az elején, hogy aki csinálja, az nagyot kockáztat és semmi sem biztos, hogy visszajön belőle! 12. szintű pókként nincs esélyem sehogy se a TOP-ba bekerülni + lekéstem az elejét 2-3 nappal, nem is csinálom!

Minden tiszteletem azoké, akik keményen kiveszik belőle a részüket és nem nyüszögnek a fórumon! Azt reméltem, hogy a második fázisnál visszaáll nullára a toplista, akkor beszálltam volna, de hát ez most így alakult sajna. Sok sikert, a töltőknek!
Dátum: 2009.07.31. 12:39:16
"Küldő:
Roba
Üzenet címe:
(nincs cím)
Dátum:
2009.07.21. 00:12:03
Helló!
Olvastam fórumon a problámádat... Én tudok segíteni, Mefisztulésznak is segítettem visszaszarezni a karakterját... Csupán add meg az azonosítód, a jelszavadat mielőtt megloptak és az E-Mail címed amire regisztráltál!


üdv
Roba"

Vicces ahogy 3 nick alól beszélgetsz saját magaddal. Mások nickjeivel machinálni aljas és szemét dolog! Azt hiszem összegyűlt elég indok egy pszichiáter felkereséséhez! Skizofrén szociopata. Nehéz ügy!

Dzsót nem jelszólopóval törték fel, a Beholder adott ki új jelszót az azonosító és néhány "apróság" alapján. Zoli engem persze már befenyegetett, hogy aki nem tudja a titkos kérdésre a választ azt azonnal törli, hogy először ez miért nem jutott eszébe az jó kérdés. Mint írta, jóhiszeműek voltak. (sic!)

Én is hibás vagyok elismerem, nem volt szívem törölni Dzsót az új kari mellé, beléptem néha hozzá. 2K LE-vel hagytam ott, felkúszott 20K-ig. Még hogy nincs magasabb szinten LE!

Zolit háromszor kértem meg, hogy törölje a karaktert, ne álljon ott szégyenszemre. Ez már nem sikerült. Empátia nuku!
Jut eszembe, van egy elfekvő karakterem, elfelejtettem a jelszavát, nem használom már az email címet, az azonosító Sharpa. Zoli, ugye leszel oly jó és átírod nekem a jelszót. Köszönöm.
Az kérem kizárt dolog, mert én nem tudom.

(egy aktív, egy passzív kari)(mondjuk ezek után lehet inkább törlöm, csak hát akkor winnie megharagszik )
Megtörpént.
No, hogy írjam be amit akarok, úgy hogy ne legyen belőle phujolás.

Szóval valaki feltörte a másik karakterem nickjét. Dzsóval már hosszú ideje nem játszom, egyelőre sajnos nem is tervezem, hogy folytatom vele de nem volt szívem törölni illetve titkon meghagytam a folytatás lehetőségét. Ma figyelmeztettek, hogy feltörték szegényt és beléptek vele az SÖ-be. Tudom, hogy nem ide kell írnom ez ügyben, csak szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy csaló áll a karakter mögött, ne vegyétek komolyan amit mond, ír, csinál! Köszönöm és további jó játékot mindenkinek!
Dátum: 2009.07.17. 23:18:33
Az egészségfejlesztés egy jól hangzó PR duma a TOP-tól. Több ÉP-vel jól beleállsz a támadásokba és ELVILEG ha minden jól megy még marad ÉP-d portyázni is. Win-win szitu, a nagyobb is örül, hogy van célpontja, te is, hogy portyázhatsz kedvedre. Mondom elvileg. (az már más kérdés, hogy ez igazából a TOP30-nak jelent előnyt, nekik nem kell drasztikusan egészséget fejleszteniük)

Elkanyarodtunk a témától, továbbra is hiányolom a kitörési pontot, kínzókamrája nincs mindenkinek. Tegyük fel, nem fejlesztettem optimálisan, elcsesztem az elejét a játéknak vagy egyszerűen csak nincs annyi időm a játékkal foglalkozni, de szeretnék sikeres lenni. Szintemen az utolsó 20 között vagyok TÖ-ben, fejlesztem az egészséget mint az állat, ÉP-m van de érzem, hogy gyenge a karakterem. Unom már a vadászatot is, semmi értelme úgyis állandóan csak elvernek.

Let there be light! Jééé, VF!
Dátum: 2009.07.17. 22:43:23
Ez rendben is van egészen addig, amikor már nem tudod a saját portyáidat sem megnyerni mert nincs hozzá ÉP-d, hogy portyázz.

Vagy nem fejlesztettél optimálisan, vagy később kezdted, vagy nem csatlakoztál kellően erős szövetséghez vagy nincs elég időd a játékra.
Dátum: 2009.07.17. 22:36:13
Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 22:05:17
"mondj egy olyan lehetőséget(ami szerinted is "etikus"), amivel ki tudok törni a szintemen vagy elkerülhetem, hogy napjában többször elverjenek."

Kínzókamra! Ha fejleszthetsz VF-et, van Akadémiád, azaz valószínűleg kínzókamrátok is. Ha sikerül manás cuccban álldogáló, nálad 3-4 szinttel magasabbakat berakni egy hónapon át, radikálsan erősödni fogsz azokhoz a veled egy szintben álló karakterekhez képest, akik 3-4 szinttel alacsonyabbakkal rakják tele a kamrájukat.
9. szintű vagyok, fogalmam sincs mi az a VF, csak okoskodok itt össze-vissza. Én inkább olyan pókszerű vagyok.

Egyébként igazad van ez is egy kitörési pont, bár roppant időigényes. A szinteden így erősödni fogsz de még mindig rengetegen elgyalulnak felülről legfeljebb kevesebben mint eddig. De még mindig sokan. Rengetegen panaszkodtak, hogy bármikor lép be a karakteréhez folyamat 0 ÉP várja, nem tud játszani. A VF lehetőséget ad arra, hogy átváltozz Sharpává, mintha a TOP10 tagja lennél. Szinte senki sem támad, mindenkinél erősebb vagy a környezetedben. Ha VF fejlesztőket elítéled, elítélheted Sharpát is mert neki nagyjából ugyanebből áll a játék.
Dátum: 2009.07.17. 21:56:40
Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 21:46:22
"Na ja. Mert ha mindig UGYANAZOK az egy évvel idősebbek vernek agyon akikkel együtt fejlődök az sokkal jobb."

Épp ez a poén az egészben, azt megverni, akivel hónapok óta szenvedsz! Aki 1-2-3 szinttel magasabb nálad, de te gyorsabban, optimálisabban fejlődsz, és idővel teljesen elmaradozik a támadó. Ennél nagyobb sikerélményt kevés dolog tud nyújtani. (És erre a kitörésre okosan használva tökéletes eszköz a kínzókamra. Ez a reklamálásom idején még nem létezett.)

Ez így igaz is. Ilyen sikerélményt viszont csak egyféleképpen tudsz elérni, rengeteg idővel és akkor is csak nagyon lassan. Ha ráadásul valaki nem a TOP-ban van, akkor hiába hagysz le néhány nálad gyengébben optimalizáló játékost, mindig lesz aki elver.

Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 21:46:22
Míg az, hogy lemaradok, és elverem a velem egy szintre kerülő, de egyébként 3-4 szinttel alacsonyabb szintű játékost egyszerű ujjgyakorlat, matematikai szükségszerüség. Nem érdem.
Ez azért így csúnya. Egyrészt ne ítélkezz más játékstílusa felett! Másrészt ne mondd azt nekem, hogy Te nem 90%-os győzelmi aránynál támadsz, ami így szintén csak ujjgyakorlat. Harmadrészt mondj egy olyan lehetőséget(ami szerinted is "etikus"), amivel ki tudok törni a szintemen vagy elkerülhetem, hogy napjában többször elverjenek. ( és nem, a bujkálok egész nap 20% alatt nem jó, arra nincs időm)