Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ragnos

Oldal: 1234
Dátum: 2015.07.26. 13:19:31
Mi volt az a "U2", miről kapta a nevét az együttes?

felderítő repülőgép *
számítógép
szélsőséges terroristacsoport
gyógyszer

Ez így nem pontos, a felderítő repülőgép jelzése U-2, míg az együttes az U2 vagyis egy tengeralattjáró nevét vette fel. Tehát a válasz nincs benne a választékban így rossz a meghatározás.
Dátum: 2014.09.29. 21:02:40
Vettem egy Szövetségi medált ami ugye minden tulajdonságra ad +1-et. A szerencsén kívül másra nem adott, sem az alapra, sem a másodlagos pontjaimra. Ez csak nekem hiba vagy általános?
Dátum: 2013.04.07. 15:19:30
Melyik növény nem nyáron virágzik?
Illatos ibolya*
Kakukkfű*
Erdei iszalag
Margaréta

Sem az ibolya, sem a kakukkfű nem nyáron virágzik. Ezt javítani kéne.
Illatos ibolya: Ez a kedves, fűszeres illatú tavaszi virág márciustól áprilisig virágzik.
Kakukkfű:Április végétől virágzik, május végéig, június elejéig.
Dátum: 2012.12.06. 16:37:16
Mi a bajonett szó jelentése?
Francia tánc
Francia péksütemény
Puskára tűzhető tőr*
Cérnával mozgatott báb

Ez így nem helyes, mert nem az a kérdés hogy mi a bajonett, hanem hogy mi a jelentése.
A jelentése pedig:
Benyomás után egyik irányban elforgatva zár a francia Bayonne városról nyerte a nevét, ahol a XVII. sz. -ban először készítették.
Csak az az érdekes, hogy Craslorg is azt írta hogy változtassak rajta kicsit. Illetve feltettem egy kérdést "Kemény Henrikkel kapcsolatban" és érdekes módon van már belőle legalább nyolc ugyanolyan kérdés.

Egyébként az adatbázisban nem volt találat, de olyan volt többször is hogy hol található, a szent korona.
Nos átfogalmaztam a válaszokat, és ezt kaptam:

Ki lopta el a Magyar Szent Koronát 1440 -ben Visegrádon?

Kottaner Jánosné
A Visegrádi érsek
Háry János
Walter Zigfrid

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Na ez a gusztustalanság, az első kísérletre azt kaptam, hogy "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." most meg már szerepel?
Ki lopta el a Magyar Szent Koronát 1440 -ben Visegrádon?

Erzsébet királyné
Kottaner Jánosné (szül. Wolfram Ilona)*
A Visegrádi érsek
Nem lopták el

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Szeretném megtudni, hogy mi nem egyértelmű a válaszban. Egy valaki lopta el, nem többen, és miért rossz.
Érdekes, 3 napig böngésztem a kvíz adatbázist, ezek után feltettem a kérdést.

Melyik film témája nem katasztrófa?

Holnapután
Armageddon
The Avengers*
Twister

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Ez a kérdés nem szerepel az adatbázisban semmilyen formában, és hogy egy kicsit lehúzzam őket: Feltettem kb. 1 hónapja egy kérdést, ami szintén nem ment át, mondván hogy csak egy bizonyos réteg tudhatja. Érdekes módon ma beleszaladtam ebbe a kérdésbe, igaz kicsit átformálták a kérdést, de a válasz lehetőségek ugyanazok voltak.

Most már biztos vagyok benne, hogy pofára megy a kvíz is. Haver vagy minden hülyeséget berakunk, nem vagy haver mindegy mit írsz elvágjuk.
“Kék Sárkány”, latin nevén a Glaucus atlanticus, a Világ egyik legritkább és legszebb puhatestű állata. Mekkorára nő meg?

kb.3-5 cm.
25-50 cm.
elérheti az 1 métert
mikroszkópikus nagyságú

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Most akkor kérdezem én," bár nincs lexikális tudásom de nagyon sok dolgot tudok és ismerek," hogy lehet az hogy a kérdések nagy részét még a google sem tudja pontosan, mégis szerepelnek a kvízben.
Adatbázisban nem találtam

Melyik párosítás hamis?

irigység - sárga
szerelem - vörös
nyugalom - kék
féltékenység - barna

Lehet hogy egyszerű és kiesik, de már nem tudok mit írni, mert vagy lexikális tudást igényel, vagy szerepelt már, vagy nem értelmezhető jelentéseket kapok.
Dátum: 2012.09.17. 16:09:31
Melyik szuperhős változik át egy nagy, zöld izomkolosszussá, ha feldühítik?
Batman
Hulk*
Vasember
Pókember

Kicsit javítani kéne a válaszon, Hulk maga a zöld izomkolosszus, tehát ő már nem változik át. Bruce Banner változik át, viszont Ő nem szuperhős, csak egy kutató.
Szeretem az ilyen eljárásokat. Kizártak 3 napra, mert szóvá tettem egy illetőnek a hovatartozását, miután kiderült hogy 5 karakterrel játszik. Természetesen amikor jelentettem az esetet, senki nem reagált rá, mondván hogy prémiumos és nincs bizonyítékom hogy multizik.

TALÁN JOBBAN ODA KÉNE FIGYELNI, ÉS NEM ENGEDNI AZ ILYEN JÁTÉKOSOKAT JÁTSZANI. IGEN KIABÁLOK, MERT ELŐSZÖR MEG KÉNE GYŐZŐDNI A MÁSIK OLDALRÓL IS. KÖSZÖNÖM A VEZETŐSÉGNEK, HOGY "AKI FIZET MINDENT MEGTEHET " LEHETŐSÉGET.
Dátum: 2012.09.12. 17:45:21
Melyik színész nem játszotta el Drakula grófot filmen?
Tom Cruise *
Christopher Lee
Lugosi Béla
Gary Oldman

A kérdés nem egyértelmű, ugyanis az "Interjú a vámpírral" c. filmben bizony drakula gróf volt Tom Cruise, (Lestat de Lioncourt) egy gonosz vámpírt játszott.
Dátum: 2012.08.27. 18:04:16
Jogos, tény hogy sok az idióta kérdés, és ahogy látom eltiporják a kérdések nagyját. Én éppen ezért nem teszek már fel kérdéseket.

Egyébként szerintem jó a kérdés, most 20 éves a király, és 17éve koronázták meg, vagyis 3 évesen.
Dátum: 2012.07.28. 17:07:34
Előadásain kivel "beszélgetett" sokszor Hofi Géza humorista, akitől vicces beszólásokat is idézett?
A testvérével.
A feleségével.
A fiával.
Az anyjával.*

Ez így téves. Az anyósával szokott viccelődni, akit mamának hívott.
Dátum: 2012.06.12. 14:40:48
Igaz, bár ott van a 2012es év. Akár jó is lehet a kérdés, mert 2013ban is tudni lehet hogy "tavaly" volt 20 éves.
Dátum: 2012.06.08. 10:09:55
5ös szinten elég izmosnak kellene lennie, hogy 24es tanulása legyen. Ugyanis ott tud csak építést növelni, illetve ott tudja megtanulni.
Dátum: 2012.06.08. 09:49:43
Egyetértek veled
Dátum: 2012.06.03. 17:14:25
Idézet: Quellon - 2012.06.03. 13:54:13
Miért teljesíthetetlen, mennyi TP-t kapsz egy CSP elvadászásáért?


EH használatával kapok 76 TP-t. 112es szinten állok, ha erről a szintről lépek a következőre akkor kell hozzá 43609 TP. Nem hiszem hogy bárki ezen a szinten össze tudja szedni 24 óra alatt.

Számoljunk
100 X 2 CsP nekem 6 óra vadászat = 15200 TP
100 PP hozzávetőlegesen = 5600 TP
10 Kaland ha jól megy = 400 TP
1-2 Entitás ha sikerül = 200 TP
Tehát a végeredmény 21-22000 TP Hol vagyok akkor még a 47907 TP-től.
Dátum: 2012.06.03. 11:25:21
Idézet: Quellon - 2012.06.03. 06:42:38
Biztos 1 nap alatt kell összegyűjtened? Nekem volt már olyan amikor 1 nap alatt kellett, de az teljesíthető volt és most pedig olyanom van, hogy több, mint 1 szintnyi TP-t kér, de azt meg folyamatosan számolja és nem 1 nap van rá.



A másik TP gyűjtés 112000 az megvan, a 47970 a napi, amit lehetetlenség megcsinálni.
Oldal: 1234