Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Moon

Oldal: 123
Dátum: 2009.11.28. 16:56:10
Ugyanilyenbe futottam bele.
Csak a nyárra kérdezett rá, ami szerinte a zöld ász...kicsit néztem bután.
Dátum: 2009.09.23. 09:38:41
Meddig van Magyarországon tankötelezettség?

A kérdés feltevője szerint 18. életév betöltéséig.

Vagy a kérdést kellett volna feltenni úgy, hogy maximum meddig, vagy ha az általános szabályt nézzük akkor a 16 a helyes választ.

A közoktatási törvény 129. § szerint
"(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti."
"(3) Annak a tanulónak a tanulói jogviszonyát, akinek a tankötelezettsége az (1) bekezdésben meghatározott időpontig tart, az általános iskola kérelem hiányában is megszüntetheti a tanítási év végén, ha a tanuló betöltötte a tizenhatodik életévét, és nem végezte el az általános iskola hatodik évfolyamát, amennyiben az iskolában nem folyik felnőttoktatás, illetve a tanuló nem kívánja ott folytatni a tanulmányait."

És van az új szabályozás, amiben 18. év a vége.
6. § (3) bekezdése vonatkozik.
"A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti."

Tehát jelenleg a kérdésre 2 válasz is helyes.

Remélem meggyőző az érvelésem. :d
Dátum: 2009.06.22. 09:18:44
ki az MSZP elnöke?

orbán viktor
vörös erik
gyurcsány ferenc
váradi ádám

A helyes válasz Gyurcsány Ferenc!!!!!
Töröljétek légyszíves!
Dátum: 2009.05.15. 11:40:09
Slayers a kis boszorkány melyik főgonoszt győzi le először?
Dark star
Fibrizzo
Shabranigdo *
Zanafar

Na ha ez nem speciális akkor semmi....
Dátum: 2009.04.28. 10:57:50
Lassan tényleg csinalni kellene valamit ezzel az olimpiával, ha tényleg azt akarják miklósék, hogy értelme legyen...a 3. hibás kérdés után már csak kattintgattam, nem is néztem mi a jó válasz, csak legyek túl rajta, kapjam meg azt a pár száz LE-t azt kész....
Aki meg megnyeri annak gratulálok a szerencséjéjez, mert nem dobott neki a gép egy olyan kérdést se aminél a rossz válasz van helyesnek megjelölve...
Na megyek is a Kvíz topicba, beírom a kedvencemet...
Mikor jár legközelebb földközelben a Halley-üstökös?

2014
2038
2076
2061

Ez szerintetek érdektelen lexikális tudás? Az meg hogy ki nyerte a 2007-es forma 1 vb-t, nem?
Dátum: 2009.03.05. 16:39:28
Na megint a szívem szakadt meg.

Hogy hívják a rókalányt akit Vuk és Karak kiszabadítanak a simabőrű fogságából?

A kérdező szerint a helyes válasz Íny.

Íny a kedves édesanyukája Vuknak nem a nője. A párját Cselének hívják. Légyszíves valahogy javítsátok vagy töröljétek ki a kérdést.

Köszi.
Dátum: 2009.02.20. 11:18:29
Hogyan osztja szét két ember a nem tudom már mit, ha testvériesen osztozkodnak?

A kérdésfeltevő szerint a fele - fele a jó válasz, miközben az az igazságosan. A testvériesen, az a kor szerinti osztozkodás, ami ott is van válaszként, csak nem helyes válasznak megjelölve.
Dátum: 2009.02.15. 12:27:42
Basszus, megint elment a kedvem ettől az egésztől!
Rossz kérdés miért kerül be a kvíz olimpiába? így aztán tényleg semmi köze a tudáshoz az egésznek...
A kedves kérdező szerint a Horthy korszak 1920-al kezdődött...
Az hogy 1919. novemberében Horthy már bevonul Budapestre, és átveszi a tényleges irányítást az lofasz bimbam kisharang....
Persze ha odaírja, hogy a közkeletű néphiedelem szerint akkor jó, mert akkor a kormányzóságát kell nézni ami 1920-tól volt...
De történelmileg a 1919 a korszak kezdete...
Dátum: 2009.01.26. 16:45:13
Az őskőbe kerülő manna és gyógyitalokan naponta hányszor használhatjuk?

1x
3x
óránként
nincs korlát.

A helyes válasz a kérdező szerint az 1x.
De tudtommal 1x vásárolhatok ilyet, de ha egy hétig veszek minden nap, akkor 7 lesz, amit korlátlanul felhasználhatok, nem?
Bocsi ha tévednék.
Dátum: 2008.12.28. 20:25:07
De ez igy akkor is ****.
6 percem ment el arra, hogy az elő 7 kétdében lévő 3 foci vb és uefa kupa, meg 2 forma 1 kérdést kiguglizzam, általános műveltség meg a ******t.
Utánna meg tele volt, a melyik könyvet nem x.y. fantasy író írta. Ami kviznél nem zavar 5 perc alatt kikeresem ha nem tudom, mert én szegény csak kb fél tucat munkásságát ismerem... de itt nagyon gáz. Utánna már csak kattintgattam, legyen már vége az egésznek, mert csak idegesített.

Így viszont szerencse alapján dől el kinyeri az olimpiát. Tehát kedves Tihor Miklós és lelkesen dolgozó kollegáid. Kérlek egy Random szám generátorral osszátok a medálokat, az pont ennyire igazságos. Mert ez igy kb olyan mint a lotto, csak még annyi beleszólásom sincs.
Dátum: 2008.12.26. 23:17:35
Na ma csupa remek kérdésbe futok bele.

Mennyi része van a Harry Potternek?

4
8
2
6 ***

A kérdés feltevője szerint 6, én sajnos a nyolcat jelöltem meg, helyes válasz nem lévén, hiszen A Harry Potter Joanne Kathleen Rowling brit írónő hétkötetes meseregénysorozata.

Kérlek javítsátok, vagy törlés.
Dátum: 2008.12.26. 23:16:02
Mi a "manyhal" beceneve?

Menyét
Menyus ***
Nincs ilyen hal
Mura

Van horgászvizsgám, de csak menyhalat ismerek, manyhalat nem. Erősen helyesírás hiba gyanus. És túl speciális is.
Dátum: 2008.12.26. 23:12:19
Adventban a 3-dik gyertya mit jelképez?(saját magadra nézve)?

semmit
húsvétot
halálom eljövetelének óráját ***
Jézus születését

Segítsetek légyszíves, hol lehet ezt így megtalálni? Én eléggé katolikus vagyok, tudtommal a 3. gyertya a szeretetet jelképezi, semmi köze a halálom eljöveteléhez. Esetleg Keresztelő Szent Jánost mint személyt jelképezhezheti még, ha más koncepcióban nézzük.
Az Advent összes vasárnapja valamilyen pozitív boldog dolgot jelent a hívők számára.
Ha bárki tudja hogy honnan vette ezt a választ a kérdés feltevője, pls ossza meg velünk, ha nem akkor pedig töröljétek.
Dátum: 2008.12.26. 13:44:24
Idézet: Otoaak - 2008.12.26. 13:27:15
Amerika első színesbőrű elnökének mi a teljes neve?
Barack Binladen Obama
Barack Franklin Obama
Barack Hussein Obama
Barack Obama (ez a teljes neve)


Mármint a kérdező szerint, vagy szerinted? Sajnos nekem nem egyértelmű.
Viszont emberünk teljes neve Barack Hussein Obama II. Volt is ezzel komoly szívózás a kampány alatt.
Dátum: 2008.12.26. 10:32:10
Idézet: Raisu - 2008.12.26. 10:22:41
Mennyi x négyzet osztva kettővel első deriváltja?
2
x*
1
2x

A deriválás nem tartozik az általános műveltséghez. -_-"


Ezt már én is kifejtettem, de sajnos még bent van.
Dátum: 2008.12.26. 10:26:18
Milyen Nobel-díjat nem kaphat senki?

matematikai *
biológiai
fizikai
közgazdasági

Tudtommal 6 féle Nobel díj van, ezek a Nobel-békedíj, a Kémiai Nobel-díj, az Irodalmi Nobel-díj, a Fizikai Nobel-díj, a Fiziológiai és orvostudományi Nobel-díj, és a Közgazdasági Alfred Nobel-emlékdíj.
Biológiai-t se kaphatna senki, mert olyan nem létezik, matematikaiból legalább van alternatív, de ugye az se Nobel díj igazából, szóval 2 jó válasz is van, kérlek javítsátok!
Dátum: 2008.12.25. 15:00:59
Az Ált. Isk-ben tanított dalokra meg sajnos nem szabad hagyatkozni.
Mindenki szerint itt a fórumon az Odüsszeia a kötelező olvasmány. Nekem az Iliász volt. Ha középsuliban lehet ilyen, akkor Ált. Isk, 3-4. környékén mennyire szabadon választhat egy énektanár, hogy mit tanít? Szerencsére vagy sajnos nagyon.
Dátum: 2008.12.25. 14:58:53
Dell, basszus, nem lekezelőnek szántam. Hanem jelzőként alkalmaztam. Tudsz rá jobb szót, hogy egy szóval kifejezd a a nem nagyvárosban, a magyar kultúra régi szokásai szerint élő emberek csoportját? Akkor oszd meg velem, mert én sajnos nem.

A 2. hozzászólásomban közöltem, hogy nem az a baj, hogy nem tudtam, hanem hogy ha nem tudom, akkor se sikerül megtalálnom, mert azt se tudom mit keressek.
Ha oda lett volna írva, hogy mit takar az ipa régi magyak kifejezés vagy valami akkor ok. De így bármilyen nyelven kereshettem volna, mivel nem ismertem ne tudtam merre induljak.
Dátum: 2008.12.25. 14:54:06
Értelek, illik ismerni a munkásságát. De esetünkben te most egy vers egy részével jössz elő. Ami az jelenti, hogy szerinted a munkásság az az összes vers szó szerinti ismerete. És a ha nem ismerem az nem neked ciki, tehát ha nagy költőink összes versét nem tudom fejből szó szerint akkor tanulatlan bunkó vagyok, és érezzem cikinek. Ezen basztam fel az agyam, mert ha valóvan igy gondolkodsz, akkor basszus, szerinted a 10 millió magyar szakos bölcsész országa kellene legyünk. Gyász.
Oldal: 123