Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2016.02.20. 20:46:00
Idézet: Buildermann - 2016.02.20. 20:14:51
Valaki pls megmondja, hogy milyen modon es mertekben lehet a specializalt tulajdonsag fejlesztesi koltsegenek csokkenteset 80% fole vinni? Koszi elore is.

Sehogy. 80 a max.
Dátum: 2016.02.20. 20:00:42
Ehh. Látszik, hogy nemhiába megy a kampány évek óta egy vizuálisan is mászkálós eventért. Szerintem is nagyon betalált, pláne a 800 LE/TP miatt (plusz a jutalmak), de én is sokkal szívesebben mászkálnék vadászat helyett a térképen még egy jócskán butítottabb verzió mellett is.
Dátum: 2016.02.20. 13:33:09
Idézet: LanMaffia - 2016.02.20. 01:48:33
Na most akkor megéri végigjárni az összes mezőt valami random jutalmakért, vagy sem?

Szintenként 3 rejtett kincs van, 4 csapda (ami max energiát vesz el, tehát csak a csp költséget növeli. Ha szintenként még mondjuk 25 lépés mire az összes rejtettet megtalálod, az 375 csp összesen. A rejtett kincs meg ugye nem mindegy hogy asztrális kincs, vagy templomi pálca. Szóval nem hiszem hogy erre létezik egyértelmű válasz. Viszont sejtem, hogy te körbe fogsz menni
Dátum: 2016.02.19. 20:47:20
Azoknak akiknek számít a csp, nem mindegy mennyiből szedik össze 1-1 szint összes jutalmát, íme egy kis segítség az optimális útvonalbejárás ügyében. A "B" a bejárat a pályára, de ha máshova tesz be, tereld magad az "X"-ekkel vezetett útvonalra, és jó lesz. Ez 27 lépés, és ennyiből az összes mezőre rálátsz legalább egyszer.



Világos, hogy szinte soha nem lehet tartani magunkat ehhez, mert ha valahova "elvisznek" a jutalmak, akkor már lesz amelyik lépést megspóroljuk az "X"-es mezők közül.

Például:
Az F9-től jössz F8-F7-F6-on tovább, majd meglátsz az G5-ön egy kincset. F5-ről lelépsz egyet hogy összeszedd (ha van gyűjtenivaló G5-ről lefelé a H4-H6 mezőkön, összeszeded, majd visszamész F5-re). Ekkor már az ábrán jelölt G4-re nem kell lenézni, mert a G5-ről ráláttál a H4-re, a H3-at pedig a G2-ről fogod látni.

Nekem ezt a logikát követve 43csp egy pálya átlagosan, a random tehet rá persze párat, ha pl. sarokban sokszor van cucc.
Dátum: 2016.02.19. 20:23:36
Úgy látom aranyszelence alacsonyabb szinten esik, smaragdszelence meg magasabb szinten.
Dátum: 2016.02.19. 10:05:46
Hátra van: 4 nap, 13 óra, 54 perc
A jutalmak átvehetők 2016. Február 23.-ig.
Dátum: 2016.02.19. 09:24:49
Hát ilyen hülyeségekre nem tudok reagálni. Mondjuk könnyű dolgod van a vádaskodással, mert a korrupció hiányát nem lehet bebizonyítani.
Dátum: 2016.02.19. 08:58:08
Idézet: Fsanyi82 - 2016.02.19. 08:49:43
Mondjuk a te velemenyeden kívül azért kíváncsi lennék máséra is, mondjuk amolyan átlagos játékosokéra akik nincsenek napi szinten kapcsolatban a jv vel és nem ismerik előre az új események menetrendjét a tol z ig...

Az infók nem a JV-től vannak, hanem 3 játékostól, akik elküldték a teljes eseménynaplójukat a többi meg csak számolgatás kérdése. Bár elfogadom, hogy az én véleményem nem annyira releváns neked, de akkor majd jelezd legközelebb légyszíves, hogy hány játékos reakcióját várjam meg előbb, mielőtt odapofátlankodok a sajátommal.
Dátum: 2016.02.19. 08:40:21
Idézet: Offsboy - 2016.02.18. 16:07:50

Jutalmak
A verem 15 pályából áll, minden pályán a következőket lehet találni:
-3 db kvíz
-3 db kufár
-9 db kincs
-6-7 db szörny ellenfél
-3 db eltorzult saját magad
Ez 24-25 tevékenység, 1-1 pályát átlagosan ~45 lépésből lehet úgy bejárni, hogy mindegyiket megtalálod. Ezen felül minden pályán van 3 rejtett kincs és 4 rejtett csapda, amik megtalálása esetleges, ha az optimális 45 lépést szeretnénk rákölteni, nem a teljes 87et.
Teljesen más jutalmak vannak alacsony és magas szinteken, elnézést akinek ez az elemzés emiatt nem lesz hasznos, én a 150-200. szint környéki karakterre nézem a megérősséget.
Kapott jutalmak ebben a szintrétegben (zárójelben 2 karakter talált mennyiségei, akit megnéztem):
- asztrális kincs (21-25),
- 5 pp ital (31-33),
- csatlóskristály (33-42),
- templomkristály (23-35),
- karácsonyi süti (27-33),
- ork sör (30-39),
- kútgerjesztő (38-38),
- szörnytalizmán (45-45),
- vörös dukátital (15-18),
- kiégett őskő (37-31),
- isteni ital (22-22),
- myto csomag (51-30),
- kisebb térkapu stimulátor (15-18),
- smaragdszelence* (6-28),
- energia (1860-1640)
- csaták LE és TP jutalma, szintenként 30-36 SZB-nyi LE és TP (attól függően, hogy a szinten van-e démon, vagy nincs), 30-36 vadászatnyi (átlag 33) szürke myto, asztrális kincs.
Alacsonyabb szinten egyes jutalmak helyett a következők esnek: hűségszilánk, támadás itala, fehér kristályital, karácsonyi süti, templomkristály, védelem itala, energiakoncentrátum, kisebb pp ital, LGY csomag. Szórásuk a fentiekkel azonos.
Kufárnál vásárolt cuccokat nem számoltam bele, az opcionális, és nem is egy az egyben jutalom, mert fizetsz érte.


Szóval a fenti jutalmak 186 vadászatnyi TP-ért elérhetőek mindenki számára. Tehát nem elég, hogy 675 csp-nyi LE, kincs, myto, befogott állat, smaragdszelence....stb...meg az egész lista megszerezhető; mindezért csak 186 vadászatnyi TP-t kell begyűjteni. Ez nagyon mellé lett lőve, nem irigylem azokat, akiknek ilyen optimalizátorok vannak a nyakukon.

Ha Birka nem hagyta volna abba egy éve, azt sejteném, hogy az ő keze van a dologban.
Dátum: 2016.02.19. 08:30:08
Idézet: Fsanyi82 - 2016.02.19. 08:24:12
Azt kihagytam hogy a jelenlegi szabályok mellett végtelen szintet is be lehet tenni

Még nagyobb súlya lenne annak, hogy optimálisan járd be a pályákat, minden egyes fölös lépés egy felsőbb szintű pályán, 1-1 hasznos lépés elől pazarolja a csp-t a mélyebben lévő pályákon.

Nem mellesleg végeztem egy számolást LE/TP-re, hát nem semmi mennyire megérős az event (nem is akarjátok szerintem tudni...), nem csoda, hogy a félévente szintet lépő optimalizátorok elkezdtek megjelenni a toplistákon. Talán ez igazolja legjobban az összefoglalómban lévő exploitok létezését.
Dátum: 2016.02.19. 08:26:02
Szerintem felesleges reformokkal van tele a javaslatod. Most lemaradtál az első helyről, mert peched volt, ez sajnos benne van; nyilván szarul esik, érthető is, ezért gondolom a sok újítási javaslat a toplista/teljesíthetőség terén.

Amit viszont kiemelnék, és a hosszú elemzésemből kifelejtettem - most pótolnám, a buktató részhez kellene odaképzelni -, a kufáros dolog. Ne lehessen őskő elköltése nélkül TOP10, vagy akármennyi helyen lenni, ez teljesen rendben van. De hogy valaki csak azért vegyen relikviakupont pl. - de akármit is mondhattam volna -, mert különben nem adja meg érte a pontot, ez nem túl király. Talán ezen a téren várható enyhülés a következő eventre, lévén a háborús csomagot betetették, ami pótolhatja a kufáros feladatok lazításából származó őskő kiesést.
Dátum: 2016.02.18. 16:39:59
Idézet: LanMaffia - 2016.02.18. 16:28:53
Igen, pont ezt szeretném látni

Ja, ez a lényeg, hogy közben ahogy bejárod, változik. Elindulsz a 2. soron jobbra, mennél a falig ugyebár (előtte 1 oszloppal fordulnál lefelé) de ha már le kell lépned kell 1-2x a sor közben lefelé, mert ott van valami amit felszedsz, akkor már a sor végi lefordulón nem 3-at kell lejönnöd, hanem 4-et, mert így fogsz azonos lépésszámmal több mezőt felderíteni. Szóval elég nehéz ezt most így elmondani, közben kell kilogikázni, és nem csoda ha sokaknak nem áll rá az agya. ÉS 1 fölös lépés hussss, -1 csp
Dátum: 2016.02.18. 16:26:50
Hogy mennyi mezőt kell bejárnod ahhoz (ami közben a kitérőkkel változik), hogy biztos minden mezőre ráláss legalább egyszer.
Dátum: 2016.02.18. 16:07:50
Először is köszönet akik elküldték a teljes eseménynaplójukat, így elkészülhetett az alábbi statisztika.

Jutalmak
A verem 15 pályából áll, minden pályán a következőket lehet találni:
-3 db kvíz
-3 db kufár
-9 db kincs
-6-7 db szörny ellenfél
-3 db eltorzult saját magad
Ez 24-25 tevékenység, 1-1 pályát átlagosan ~45 lépésből lehet úgy bejárni, hogy mindegyiket megtalálod. Ezen felül minden pályán van 3 rejtett kincs és 4 rejtett csapda, amik megtalálása esetleges, ha az optimális 45 lépést szeretnénk rákölteni, nem a teljes 87et.
Teljesen más jutalmak vannak alacsony és magas szinteken, elnézést akinek ez az elemzés emiatt nem lesz hasznos, én a 150-200. szint környéki karakterre nézem a megérősséget.
Kapott jutalmak ebben a szintrétegben (zárójelben 2 karakter talált mennyiségei, akit megnéztem):
- asztrális kincs (21-25),
- 5 pp ital (31-33),
- csatlóskristály (33-42),
- templomkristály (23-35),
- karácsonyi süti (27-33),
- ork sör (30-39),
- kútgerjesztő (38-38),
- szörnytalizmán (45-45),
- vörös dukátital (15-18),
- kiégett őskő (37-31),
- isteni ital (22-22),
- myto csomag (51-30),
- kisebb térkapu stimulátor (15-18),
- smaragdszelence* (6-28),
- energia (1860-1640)
- csaták LE és TP jutalma, szintenként 30-36 SZB-nyi LE és TP (attól függően, hogy a szinten van-e démon, vagy nincs), 30-36 vadászatnyi (átlag 33) szürke myto, asztrális kincs.
Alacsonyabb szinten egyes jutalmak helyett a következők esnek: hűségszilánk, támadás itala, fehér kristályital, karácsonyi süti, templomkristály, védelem itala, energiakoncentrátum, kisebb pp ital, LGY csomag. Szórásuk a fentiekkel azonos.
Kufárnál vásárolt cuccokat nem számoltam bele, az opcionális, és nem is egy az egyben jutalom, mert fizetsz érte.

Belefektetett energia/csp
„Mennyibe kerül” az event, illetve hogy a fenti jutalmak sorát mind megkapd? A 45 lépés pályánként, a 15 pályára 675 csp-be kerül. Ez a szám csökken az ork sörök által adott csp-vel (35), a talált plusz energiával (1750/20=87,5), maradt a költség 552 csp. Ennyiből 44,2 db állatot fognál el, ha vadásznál, ehelyett van a 45 szörnytalizmán, ez tuti.

Szürke myto, kincs: vadászva 507 csp-re nem jönne állatelfogás, ez 558 szürke myto, és 507 csp-nyi asztrális kincs. A csaták végén összesen 495 vadászatnyi szürke myto és asztrális kincs jön össze (33x15 pálya), plusz a 20 kincs az ajándékokból, és 40 myto csomagból a morzsák kb. hasonló itt is az arány, nincs számottevő myto, kincs kiesés.

Kaland ugye nincs, talán az egyetlen összetevő, ahol nem is törekedtek a kiesett dolog kompenzálására.

LE, dukát ügyben vizsgálatot nem érdemes végezni, mert annyi karácsonyi süti, térkapu stimulátor, pp ital esik, ami bőven pluszos mérleget hoz, ha a csaták végi jutalmat kiegészítjük ezekkel.

Smaragdszelence tiszta haszon, erős táp, ami nagyon feltűnt, hogy egyik tesztalany összesen 6-ot, másik 28-cat talált, ez nagyon durva különbség, 4 megaesszencia a randomra bízva! Wow.


Exploit lehetőségek, kiskapuk, buktatók
- A legszembeszökőbb, amit páran igen hamar ki is szúrtak: ingyen, TP nélküli eseménypont váltás. Azt hittem, hogy az egész eseménypont rendszer azért lett kitalálva, hogy a vadászat TP nélkül ne lehessen boostolni az SZB és kufár csaták LE-jét. Na mindegy.
- Az event azokat jutalmazza, akiknek a CSP nem érték, a TP pedig teher. CSP-t áldozol üzemanyagként egy olyan eventben, ahol PP alapú jutalmat kapsz, PP alapú TP-re, mellé kapsz egy kazal eseménypontot (ami szintén a PP felhasználást segíti), és a fent felsorolt jutalomlistát is bezsebeled egy darab plusz TP nélkül. Úgy néz ki a dolog, hogy a CSP elköltésével 4x húzol PP alapú, vagy TP mentes hasznot:
1. eseménypont ingyen;
2. PP-s LE/TP, ami KICSIT jobb mint a vadászaté;
3. ingyen, TP nélküli pályakörbejárás, jutalmak bezsebelése; ezt ki is fejtem kicsit jobban, hogy biztos mindenkinek világos legyen. Pista vagyok. Pók. Vagy nem pók, de rosszul vagyok a TP-től, de ha nagyon muszáj el-elviselek egy kicsit, de attól még ugyanabban a bajnoki kategóriában indulhassak most még, így 15-jére utoljára. Jó, kicsit túloztam. Szóval, Pistánk beváltja az CSP-it eseménypontokra, körbejárja a pályát, és összeszed mindent ami nem csata. 3 kufár, 3 kvíz, 9 kincs, máris 15 pontja van a szükséges 20ból, hogy mehessen a főszörnyhöz. Lenyom még annyi csatát amennyi kell, és megy a következő pályára. És még az sem érdekli, hogy -60 energiás csapdára lép, amúgy is; mit neki CSP?
4. Hehejj! TP mentes állatelfogás, beraktározható formában! Ezt kapjátok ki, Pista nagyon boldog.
A fenti exploitokról összefoglalva: egy akkora csorba élte túl az esemény fejlesztését, amin nagyon meglepődnék ha nem köszörülnének ki a következő eseményre.
Buktató az exploit mellett: a ~45 lépéses fenti bejárással megszerzel mindent. Ezen felül minden CSP, minden lépés pazarlás. Sajnos akik nem tudják mi az hogy optimális útvonal, vagy tudják, de nem tudják kiszámolni, azok buktában lesznek azokhoz képest, pályánként 10-20 csp-vel (és akkor még nem beszéltünk a bejárjuk az egész pályát dologról, mert jóhiszeműen feltételezik egyesek, hogy a több lépés több jutalmat ad). Akár 30-40 (x15 = 600-800) csp-vel is kintebb lehetnek egyesek, miközben semmilyen számot tevő jutalommal nem lesznek gazdagabbak. Egy ekkora hibalehetőséget soknak tartok.
A toplistáról is szólnék 2 szót. A jutalmak nagyon erősek. Ami tök jó, ha előre lehet tudni. A BU-n a 6. hely egy apró térkapu stimulátorra (APRÓ!) és sorsjegyre elég. És elvileg az a fő versenyevent.
Összegezve:
Az event kurva jó lett! Meg lehet csinálni nyerőre, és nagyon buktára is. A nyerőhöz képest mindenképpen. Meg lehet csinálni kiskapuk küszöbén lavírozva, ennek meg örüljön aki TP számolgatós környezetben TP számolgatós karaktert visz, és ha így marad, akkor örüljön, hogy lesz végre egy event, ami szembe megy minden más játékvezetői fejlesztéssel. Ha energiára váltással jönne minden a csp-ért, ami egyébként (LE, TP, kincs, myto, kaland, kiégett), ez az egész kiskapu bezárulna, és kivédené azt is, hogy a kevésbé optimális játékosok üres mezőkön lépkedésükkel bukják a csp-iket.

Külön királyság, hogy Baraty betegsége miatt biztos csúsztak a dolgok, mégis időben elindult az event, és ahhoz képest nem is egy bughalmazt kaptunk.

A lényeg, hogy kurva jó lett! Mennék már ezerrel, de ez a váltási korlát agyamra megy…

Kieg: magam sem tudom miért írom néha kicsivel, aztán naggyal a csp-t, PP-t, ez van. Ha elszámoltam valamit, vagy baromságot írtam, nyugodtan szidjatok.
Dátum: 2016.02.18. 12:46:59
Vagy egy 1-5ig pontozás, a pontosabb eredményért. Egy textbox mezőben szövegesen is kifejthető javaslatokkal.
Dátum: 2016.02.18. 12:17:44
Na ez a normális objektív hozzáállás.
"Sajnos" ezért rinya medál nem járna.
Dátum: 2016.02.18. 12:15:04
Idézet: Pug Crydeéből - 2016.02.18. 11:47:19
Tekintve, hogy a térkép statikus, nem pedig dinamikusan változó....
Ehelyett keress másik érvet, mert nem így van. Random pálya készül minden alkalommal.
Dátum: 2016.02.18. 07:50:18
Szerintem ne érezd úgy, hogy észre kell venni egy 3 hozzászólásos tag okoskodását, aki hozzászólásonként 1-1 olyan játékosnak szólt be, akiknek összesen 20+ évnyi VU tapasztalata van.
Dátum: 2016.02.18. 07:10:55
Valaki 457 pontos átküldené privátban az végzetverem/események fül tartalmát? Összeszedném, hogy miből mennyi van 1-1 szinten. Tervezek csinálni egy részletes elemzést az eseményről, jól jönne ez hozzá.
Dátum: 2016.02.17. 16:39:17
A te karakteredhez 2 templomi pálca tápjai már annyira keveset adnak, hogy semmivel nen leszel gyengébb ha kihagyod. Akit 3000es IQval nem találsz el, azt 3002-essel sem fogsz. 250 templomkrostályból meg kapnak az állataid mennyit? 50 elnyelést? 200k-s sebzések mellett ez mennyi fog számítani? Én mindig azt mondom az a legjobb táp őskőért, amit nekem nem kell megvennem (mert ha utánaszámolsz, kijön, hogy csak látszólag leszel tőle észrevehetően erősebb), mert akkor mások fizetik az én játékom is. Szóval remélem mindenkinek bedob minden szinten templomi pálcát!