Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
201. hozzászólás - 2016.02.18. 10:44:51 (Válasz Don Firenze #195 hozzászólására.)
A legutolsó HH event helyett már be szerették volna tenni ezt Miklósék. Többek közt én is határozottan kértem hogy ne tegyék, mert nem bízom benne, hogy a trófeákat ugyanúgy be tudjuk majd szerezni. Akkor ugyan elhalasztották mostanra az újdonságot, de egyben ígéretet tettek, hogy ugyanazokat a jutalmakat ugyanúgy mindenki meg tudja majd szerezni. Ez egyáltalán nem valósult meg, ezt nehezményezem. Ha tudtam volna lehet, hogy jobban hajtok. Meg tudtam volna csinálni gyorsan, ha nem is az első helyre, de 10-en belül biztosan. A toplistások kapjanak pluszt, ez engem nem igazán érdekel. Annak ellenére sem, hogy pl. a BU sokkal komolyabb áldozatokkal jár mégsincs komoly plusz táp a győztesnek. Nem is kell, nem hiányolom. Itt, most azonban a horda trófeák mennyiségét tekintve még a Marcsa által javasolt mennyiség is elmaradna a régi event lehetőségeihez képest.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.82
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
202. hozzászólás - 2016.02.18. 11:34:56
Kiderült már, hogy mindenki ugyanazon a térképen ugyanolyan körülmények közt indul vagy mindenkinek minden random vannak elszórva?

Az ötlet, megvalósítás nem rossz, vérfrissítésnek oké, és már kellett valami nagyon, mondhatjuk, hogy tetszik, el lehet pöntyögni vele. VU-ban ez így elmegy, mármint a kinézet (valaki írta az elején, hogy 1987-ben is gagyi lett volna) nem is vártunk witcher 3 szintű grafikus élményt
Ami szar az a lekommunikálás és a toplistás jutalmazás. Legyen az elsőknek valami különleges, plusz, teljesen rendben van.
De az nincs rendben, hogy azt mondják előre: "nem verseny lesz, 3 hetetek van rá és megszerezhettek mindent", aztán az első pár és a játékosok 90%-ának jutalma közt akkora a különbség, mint a Marianna-árok.
Akarva-akaratlanul ez szín tiszta átverésre sikeredett. Azt hiszem olyan szintű toplistás jutalmazás lett volna korrekt, mint a BU-nál. Vagy ha ekkora jutalombeli különbség a cél, akkor ezt előre tudatni, hogy nem babra megy a játék. Persze kinek mit ér az változó, tudom. Nem tört meg az eset, fel sem veszem, ha így marad és nem aggódom a veszteségen, csak az általam vélt igazságosság nevében szólalok fel.

Még egy lehetséges javítási mód: Esetleg teljesített idő alatt érthetné a rendszer a belekezdéstől a végigjárásig eltelt időt a rendszer, nem pedig esemény indulástól eltelt időt. Így akik nem voltak itt nem feltétlen maradnak ki. De a toplistás jutalmazás módját ezzel vagy enélkül is javítandónak tartom függetlenül attól, hogy ki hányadik.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.58
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
203. hozzászólás - 2016.02.18. 11:35:21
Javaslom, hogy a Toplistás jutalmakat, egyet kivéve, mindenki kapja meg, aki végigtolja a 457 pontot.
A Toplista extra jutalma pedig az energiakoncentrátum legyen, mivel az nyers LE, aki több CSP-t költött a gyorsaság miatt, az kapjon ebből többet, ez így lenne fair velük és a többiekkel szemben is.
Pontszám: 8.74
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
204. hozzászólás - 2016.02.18. 11:44:10 (Válasz Kwisatz #203 hozzászólására.)
Én pedig javaslom, hogy akinek effektíven sír a szája - már bocsánat -azért, mert neki nem jött össze, az kapjon egy rinya medált a karakterlapjára. Maradjon így az állás, és rendben egyet értek Lanmafiával ok nem verseny eventnek volt hirdetve. De az lett.
Nézzük meg a másik oldalát ennek.
Aki elsőre mindent beletolt, hogy első legyen az, miért érje hátrány azért, mert valakiknek nem jött össze ?
Mert ezzel az lenne ki hangsúlyozva, hogy ok első vagy, de nem ér semmit sem, mert mások kirítták maguknak ugyanazt amit letettél az asztalra.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.56
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
205. hozzászólás - 2016.02.18. 11:47:19 (Válasz Kvnoemi #201 hozzászólására.)
Ludmilla, azért a BU event sem teljesen korrekt. alacsony karakterrel pl esélytelen volt végigcsinálni a feladatok miatt. Itt, szerintem sokkal jobban érvényesült egy olyan kezdő is, mint pl én... Azt meg ugye tudjuk, hogy sok "nagy" arra várt, hogy a farmok, szövitársak végigmennek és akkor ők a printscreen fotók alapján minimális energiából, gyorsan végigütik...Tekintve, hogy a térkép statikus, nem pedig dinamikusan változó....AZért a V6on van egyébként olyan TOP karakter aki szerintem kb 45 perc alatt végigtolta...
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 10
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
206. hozzászólás - 2016.02.18. 11:58:54 (Válasz Don Firenze #204 hozzászólására.)
Ha nem veszik el az elsőktől amit kaptak, nem éri hátrány őket, akkor sem ha mások is hozzájuthatnak olyan jutalmakhoz amikhez jelen helyzetben nem. Azért nem lenn ez hátrány, mert nem is számolt erre senki. Nem azért mentek végig ilyen gyorsan, mert mekkora jutalom volt kinézőben és az kellett, hanem mert ilyen kedvük volt, kíváncsiak voltak. Nyilván lehet, hogy volt aki arra számolt, hogy biztos nagy jutalom lesz és aránytalan a korábbiakhoz és egymáshoz képest annak ellenére, hogy a jv-k az ellenkezőjét harangozták be, de azt gondolom nem vitatod, hogy abszurd lenne arra építeni, hogy a jv-k úgyis átvernek minket akarva/akaratlanul és hibás tervezések, megvalósítások jönnek létre, melyből úgy profitálhatunk, ha homlokegyenest más csinálunk, mint ami várhatóan célszerű?

Egyébként köszönjük a véleményed, de ha minden egyes új véleményező gondolataira ugyanaz a válaszod, akkor elég egyszer megosztani, nem kell mindre újra, mert attól nem lesz jobban igazad és nem leszel meggyőzőbb sem. És elvileg a többség dönt vagy a játékvezetés és legkevésbé sem 1, azaz egy szem önálló vélemény, mely a fél játékostársadalommal szemben áll.

Szerintem De ki tudja, tévedtem már nem egyszer
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.30
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
207. hozzászólás - 2016.02.18. 12:04:28 (Válasz Don Firenze #204 hozzászólására.)
Idézet: Don Firenze - 2016.02.18. 11:44:10
Én pedig javaslom, hogy akinek effektíven sír a szája - már bocsánat -azért, mert neki nem jött össze, az kapjon egy rinya medált a karakterlapjára.


Na ez nem hülyeség, ilyen medálja már majd mindenkinek lenne
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.47
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
208. hozzászólás - 2016.02.18. 12:04:46 (Válasz Quellon #206 hozzászólására.)
Erre mondják, hogy fundamentum amit nem lehet megkerülni, ezért ismétlem magam, hogy azokhoz is eljusson akik nem értik. Elmondom még egyszer, hogy az a horgász aki nem fogott egész Nap semmit, az éhesen fog lefeküdni aludni, mert Poszeidón nem fogja meglepni egy rája májjal.

Vagy most azt várja a többség, hogy a vu vezetősége megsajnálja azokat a pórul járt játékosokat, akik lemaradtak ?
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.57
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
209. hozzászólás - 2016.02.18. 12:10:38 (Válasz Don Firenze #208 hozzászólására.)
Idézet: Don Firenze - 2016.02.18. 12:04:46
Vagy most azt várja a többség, hogy a vu vezetősége megsajnálja azokat a pórul járt játékosokat, akik lemaradtak ?


Nem. Azt várja a többség, hogy úgy legyen a jutalmazás ahogy megígérték.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
210. hozzászólás - 2016.02.18. 12:15:04 (Válasz Pug Crydeéből #205 hozzászólására.)
Idézet: Pug Crydeéből - 2016.02.18. 11:47:19
Tekintve, hogy a térkép statikus, nem pedig dinamikusan változó....
Ehelyett keress másik érvet, mert nem így van. Random pálya készül minden alkalommal.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
211. hozzászólás - 2016.02.18. 12:15:54 (Válasz Don Firenze #208 hozzászólására.)
Mire mondják pontosan hogy fundamentum? Akik nem értik azokhoz hiába juttatod el, inkább törekedj az érhetőségre, megértésre.
A példád a hallal szerintem abszolút távol áll a jelenlegi helyzettől.

A többség a vu vezetőségtől nem sajnálatot vár, hanem korrekciót az alapján ami a megegyezés, beharangozás volt. Amiért lecserélték egyik eventet egy másikra, a játékosokkal való konzultáció alapján.
Nem sajnálni kell a többséget, hanem megtartani. Nem mindegy a Behónak, hogy egyedül a Te megtisztelő jelenlétedre számíthat a jövőben vagy a többségére. Ez jórészt múlik a hozzáállásukon és hogy mennyire, milyen módon szolgálja ki a közönségét. Nem kinyalni kell a seggünk, nem azt várja itt senki. Elég, ha az előre megbeszélt, várt dolgok közeli állapotok valósulnak meg az ellentettje helyett.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.30
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
212. hozzászólás - 2016.02.18. 12:17:44 (Válasz Quellon #211 hozzászólására.)
Na ez a normális objektív hozzáállás.
"Sajnos" ezért rinya medál nem járna.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.70
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
213. hozzászólás - 2016.02.18. 12:25:17
A magam részéről amúgy semmilyen kompenzációt meg ilyesmit nem várok el. A rinya medálra nem most hajtok Nem vagyok most eleresztve kaviccsal és egy ilyen eventre be kell tárazni rendesen. Sajnos én olyan vagyok hogy minden sz@rt megveszek ami szembejön
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.47
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
214. hozzászólás - 2016.02.18. 12:29:01
@Quellon

Azt hiszem a megegyezés szerint történtek a dolgok, most hogy ez így jött le egyeseknek arról nem tehetek.Ellopták a show-t a nagy cápák elől.
Ámde, kicsivel arrébb vázoltam azt, hogy ez a Behonak egy elég nagy fejlesztése, és nem láttam egyetlen nagyobb vagy komolyabb játékostól azt, hogy:
Köszönöm
Erre amióta meg van a topic és az event azóta nem tetszik semmi sem.Egyeseknek.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 7.27
kedvencTboyultFérfi
Végzetúr tehetség
133 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
215. hozzászólás - 2016.02.18. 12:32:52 (Válasz Don Firenze #214 hozzászólására.)
én nagy vagyok és komoly
és már írtam h tetszik az új event.ha ez így nem tiszta akkor leírom:köszönöm
v5 Tboyult
v2 Malőr
Pontszám: 8.72
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
216. hozzászólás - 2016.02.18. 12:37:41 (Válasz Don Firenze #214 hozzászólására.)
Most hogy így mondod: tegyünk be egy "Tetszik az event, köszönöm!" gombot az event mellé Tök gyors visszajelzés lenne.

Nekem egyébként tetszik, sőt köszönöm
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.08
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
217. hozzászólás - 2016.02.18. 12:42:15 (Válasz LanMaffia #216 hozzászólására.)
Én támogatom, plusz egy kérdőívet a végére
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 7.97
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
218. hozzászólás - 2016.02.18. 12:46:59 (Válasz LanMaffia #216 hozzászólására.)
Vagy egy 1-5ig pontozás, a pontosabb eredményért. Egy textbox mezőben szövegesen is kifejthető javaslatokkal.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.03
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
219. hozzászólás - 2016.02.18. 12:57:46
Jelentem a szövetségi küldetésbe nem számít bele a VV, hiába írta Baraty.
Pontszám: 6.17
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
220. hozzászólás - 2016.02.18. 13:00:02 (Válasz Offsboy #218 hozzászólására.)
Ez ellen már sok helyen ágáltam, itt is megteszem Az 1-től 5-ig pontozás csak látszólag pontosabb. A legnagyobb probléma az, hogy a skálázás nem egyértelmű. Egy 4 pont neked meg nekem nem ugyanazt jelenti. Tehát nekem a 4 pont az mondjuk jól van elmegy, neked meg hű de király. Az ilyen jellegű visszamérések esetén a beérkező adatokat az elemzők nem tudnak mit kezdeni. Merthogy 3.8, és akkor mi van. Az jó? Épp ezért szokták szövegesíteni, pl.: Nem tetszik, ki se próbálom -> Bárcsak tovább tartana, minden CSP-m beletenném.

A tetszik gomb meg ugye egyértelmű számosságot és értéket ad. XY Kispistának tetszik, mert át tudta gondolni és kattintott egyet.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.85
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője