Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Helion1988

Dátum: 2011.03.24. 22:55:37
Sajnos én is a 2%-ba tartozom és reklamálok! .
Azt előre leszögezném hogy nem a bubisoktól sajnálom a bubit hanem azt hogy, én nem tudom használni.
A nerf és a bubi bevezetése előtt láthatatlanul vadásztam és mellette portyáztam az ismételhető küldetések miatt/térkifordítva EH-val. Ez a nerf után annyiban módosult hogy nem láthatatlanul vadásztam, így kvázi mondhatjuk elvettek tőlem egy taktikát. Semmi para még így is nyerő a taktikám. De sajnos a taktikámat megint változtatnom kell majd közeledve a 60-hoz mivel a térkifordítást elfelejthettem, így mivel a V3-on játszok sok 0LE-s portyám lesz. Így már kicsit elgondolkodtató hogy 60+-oson 1 űbertápolási esély van a V3-on mégpedig a bubi.
Nem fogok 4k vereséget elszenvedni hogy tudjam használni a bubit és hogy lecsökkentsem a játékélményemet.

Igazából problémát a bubi szinte csak a V3-on jelent(legalábbis nekem) mivel nehezebb kompenzálni portyával 60 fölött (Vf szinte 0Le-s portyák) mint az 1-es és 2-es világon.
Igen ez egy békés világ ami annyiban merül ki hogy szinte semmit nem lehet rabolni a játékosoktól, ami a bubival még jobban ki lett élezve (mivel szedik a vereséget mint a béres cseppet).
Szerintem egyből megszűnne a rinyálás (hát én legalábbis egyből befognám) ha 60 fölött is lehetne büntetlenül térkifordítani. Bár sajnos tudom hogy ez nem lesz bevezetve.
Dátum: 2011.03.24. 19:13:11
Idézet: Craslorg - 2011.03.24. 13:27:38
Mikor az AF képességek bekerültek, már akkor felmerült ilyen tárgy (a térkifordítók megjelenése miatt) és már akkor kategorikusan ki lett jelentve, hogy ilyen nem lesz. Azaz
- vagy tárkifordítózol és kihasználod a VF-es vadászat és EH-s portya előnyeit, cserében nincs AF képesség hozzájuk
- vagy nem térkifordítózol és bármelyiket AF képességeivel együtt használhatod.


Gyönyörű. És akkor Miklós csodálkozik hogy miért megy a rinyálás az EH-sok event alatti vadászata kényszerítése miatt.

Miklós:
"Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt."

60 fölötti EH kari nem fog vadászni csak ha állatot szeretne, mert senki nem olyan hülye hogy szereti a tp-t.
V3-on alig van célpont(56-os szint) ha van is akkor vagy simán levédi az LE-t vagy megvédi a gy/v arány KH sincs tehát az egyetlen értelmes portyázási mód ha EH-ra váltok. 60 fölött ezt se tehetem majd meg mert Af képességeket is szeretnék.
Ergo ha a játék minden részével szeretnék játszani úgy, hogy erős karakterem legyen akkor ezt 60 fölött nem tudom megtenni. Még jó hogy a "szélsőséges" játék stílusok nincsenek támogatva...
Dátum: 2011.03.24. 12:19:58
Gondolkodtam 1-2 megoldáson és érdekelne a véleményetek róla:
Előre leszögezném hogy V3-as karakterrel VF+portyázva(ismételhető küldikkel) írom ezeket.

A játék elején nem volt se VF se EH szépen lassan bekerülgettek, lehetett váltani a 2 között ki kedve és módja szerint. Majd bekerültek az AF képességegek, fel is dobta a játékot mivel egyfajta választás elé állította a játékosokat. Ezzel szinte ellehetetlenítve a 2 közötti váltást. (60-ig lehet vele szórakozgatni de utána jöhet a skatulyázás). Ezzel szinte bekényszerítve az játékosokat arra hogy csak az egyik erőforrásukat használják. Tudom lehet VF-el portyázni, de a V3-on ez azt jelenti az én szintemen hogy 0LE re szedem be a TP-t(ha nem váltok EH-ra), csak az ismételhetőek miatt portyázom.(most még tudok váltogatni,de közel 4500LGY összeszedegetni nem egyszerű de még a megoldható kategória.
Ezt a váltogatás lehetőségét 60-on elveszítem mivel szeretnék AF képességeket használni, így a térkifordító ital is értelmét veszti.

A láthatatlan nerf előtt, én is láthatatlanul vadásztam de a bubi bevezetésével ezt az opciót is elvesztettem tudom én is beállhatnék a sorba és beszedhetnék 4000 vereséget hogy használhassam a bubit, de portyázni is szeretnék ergo ez a lehetőség kilőve.(Illetve nem akarom tönkretenni a játékomat azzal hogy csak vadászok és nem portyázok-tudom ott a kihívás lehetősége azt is csináltam).

Jön az új event és ezzel kapcsolatban írta Miklós hogy ha valaki valamelyik alapforrását nem használja az a saját döntés. Ez most az event időszakára meg is lesz "oldva" de ha vége lesz az eventnek akkor visszakerül minden az eredeti körforgásba.

Nah és akkor eljuttok végre a javaslatomhoz is:
Ez nem más lenne mint egy relikvia ami azt tenné lehetővé hogy EH/VF váltáskor ne nullázódjanak az adott Af képességek csak aminek VF a feltétele az ne működjön amíg Eh-n van a karakter és fordítva.
Miért is lenne ez jó?
Akik eddig csak Eh-ztak azoknak azért mert az állatokat betudnák fogni normális LE/Tp arány mellet(ugye ezt most már a láthatatlanság se engedi meg), és ha esetleg egy event közben vadászni is kell akkor nem lenne egyből sírás rívás, hogy miért kell vadászni, és a térkapuból is kevesebb TP-t kapnának.

VF-eseknek mint (pl én) újra lehetne normális vagy legalábbis nem 0 le-ért (V3) portyázni 60-on/felett.

Bubisoknak azért lenne jó mert így a többi játékos kevésbé cseszegetné őket a jelenlegi előnyük miatt mivel ezzel valamennyire kompenzálni lehetne a +LE-t amit kapnak.(Nem 0.LE-s portyák+ismételhető illetve Eh-s oldalról VF használtata.)

Esetleg még lehetne egy olyan relik is ami lecsökkenti a térkifordító árát(vagy 1 itallal oda-vissza lehetne forgatni) hogy az alacsony szintű játékosok is tudják használni (4500 LGY alacsonyabb szinten nem egyszerű összeszedni főleg hogy más LGY-s reliket is szeretnének megvenni).

Vagy akár ezt a 2 reliket kilehetne váltani épülettel is, úgy hogy a nyert háborúkért pontot kapnak a győztesek és abból lehetne építeni ezeket az épületeket. Újra lenne értelme a háborúzásnak.(ez ügyben másik topicban már voltak egész jó kidolgozott ötletek) de ez már csak hab lenne a tortán.

Jöhetnek a lepontozások/kritikák...
Dátum: 2011.03.23. 22:07:12
100 kő alatt gondolom nem kiégett őskövet értesz?
Illetve talán akkor is ezt írja ki ha nincs épp aktív küldetésed vagy ha már 1x vettél tekercset.
Dátum: 2011.03.23. 20:51:16
Na de az alapos tanulást nem csak azért húzzák ki hogy több AF pontot kapjanak hanem hogy több tp kelljen szintlépéshez, míg a Kompenzáció csak azt módosítja hogy több Af pontot lehessen kapni.(És ha kimaxolva se éri el a nem vf-esek AF pontját)
Dátum: 2011.03.22. 18:07:26
Azt már nézted hogy a xenó eseményeknél tudsz esetleg újra jutalmat választani?
Dátum: 2011.03.22. 11:59:48
Hát én speciel ezt általános iskolában történelem órán tanultam.
Bár az igaz hogy az én történelem tanárnőm elégé szerette az ilyen érdekességeket, és elég sok ránk ragadt.
Dátum: 2011.03.21. 21:55:48
Hát én kedvenc csapatom fórumáról loptam, de azóta már kiraktam fácséra is.

Szerk.: Fácsén ott tartunk hogy csak az lehet ninja aki viseli a jelet is:
http://www.youtube.com/watch?v=40DykbPa4Lc
Dátum: 2011.03.21. 21:33:45
Írjátok le a VU-s Ninja neveteket: A=ka , B=zu , C=mi , D=te , E=ku , F=lu , G=ji , H=r , I=ki , J=zu , K=me , L=ta , M=rin , N=to , O=mo , P=no , Q=ke , R=shi , S=ari , T=chi , U=do , V=ru , W=me , X=na , Y=fu , Z=zi

Pl.: Helion: Rkutakimoto
Nincs mit.

Sajnos a bugyuta kérdések nagy % a játék kezdetén került be amikor még a játékosok értékelték a kérdéseket és nem a kvíz adminok. Egyes pletykák szerint több mint 100k kérdés van az adatbázisban. Ha ilyen bugyuta/hibás/lexikális/spec kérdéssel találkozol akkor azt másold be a kvíz 5 topicba és ha minden jól megy akkor a kvíz adminok javítják/törlik.
De találtak még pár holdat a Jupiternek:

A Jupiternek 63 holdja ismert. A négy legnagyobbat (Io, Europé, Kalliszto, Ganümédész (hold)) Galilei-holdaknak nevezik, felfedezőjük Galileo Galilei után, aki 1610-ben észlelte őket. A következő négy évszázadban további kilenc kisebb holdat fedeztek fel a csillagászok földi távcsöveikkel. 1979-ben a Voyager–1 űrszonda három újabbat talált, ezzel az ismert holdak száma 16-ra emelkedett. Később a fejlettebb technológiáknak köszönhetően további holdakat fedeztek fel a csillagászok; ezek kicsi, átlagosan 3 km átmérőjű aszteroidák, amelyeket befogott a Jupiter gravitációs tere. A jelenlegi 63 hold több, mint amennyi bármely más bolygónak van, de valószínűleg még sok kisebb, ismeretlen hold is kering a Jupiter körül.
Dátum: 2011.03.21. 12:06:47
Az a baj hogy Baraty-t még fociban se lehetne megszívatni valami hasonló történne itt is:

http://www.youtube.com/watch?v=aZOud7EsqDE&feature=player_embedded
Dátum: 2011.03.20. 23:00:58
Írd meg mindenféleképpen a bug@vegzetur.hu -ra. Írd bele azt is hogy kb mikor történt az esett így ha benne van a logokban akkor könnyeben vissza tudják nézni.

Illetve nekem még lenne egy kérdésem? Az nem lehet hogy valakit kínzóba vittél akinek volt Szkarabeusza és most vonódót le az LE? Ez csak egy hirtelen jött ötlet, bár az igaz hogy 59 körül nem nagyon van Szkarabeuszos.
Dátum: 2011.03.20. 22:32:27
Ez kész
Dátum: 2011.03.20. 17:37:23
Banyek jó hogy szóltál.
Valahogy nem rögzül nálam ez a vasárnapi időpont.
Dátum: 2011.03.20. 17:18:28
Hát akkor annak a valakinek jól az orrára kell koppintani!
Most még friss ez a kérdés, de például egy év múlva kevesen fognak arra emlékezni, hogy kik vezették. Onnantól már csak tényleg lexikális tudás. Pl feltehetném azt a kérdést hogy 20 évvel ezelőtt kivezette tudnád a választ? (De az is lehet hogy elég a tavalyi évre visszagondolni).
Dátum: 2011.03.19. 19:13:20
Holnap újra próbálhatod, és max 1-2 próbát amit teljesítettél azt nem kell újra teljesítened.
Én jókat mosolyogtam a levelein, kár hogy feladta.
Dátum: 2011.03.18. 21:04:42
Nem lehet hogy ez pont Kiméra07 volt?
Lásd:http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,36.3980