Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2009.09.04. 16:31:10
Tökéletesen jól látjátok a dolgot. Miklós is leírta valamelyik hsz-ben, hogy a 3. fázisban ugyan úgy eshet az első két fázis tárgya is. Csak éppen azt nem írta le vagy azt nem tudjuk, hogy relikvia esése esetén újra kezdődik-e a számlás vagy folytatódik. Mert ez erősen nem mindegy.
Dátum: 2009.09.03. 08:41:59
Látom nagyon nem látjátok a fától az erdőt! A hsz-nek nagyon nem a MMORPG vs VU összehasonlítás és a sarkított példa volt a lényege, hanem a megszerezhető relikviák költsége. Kiragadtok a hsz-ből egy teljesen lényegtelen részt és mindenki azon kezd el lovagolni.
Winnie ne haragudj de ez nagyon Miklósos volt. Ő dettó ugyan ezt csinálja amikor válaszolgat a játékosoknak. Olyan dolgokra válaszol ami lényegtelen vagy már mindenki tudja a válasz és a lényeges dolgokat rendre átugorja.
Dátum: 2009.09.02. 21:36:12
Én ugyanezen a véleményen vagyok. Az fizikai sebzés növelése mindenkire hat. Így a játékosoknak csak egy lehetőségük marad növelni az egészséget. Így nem szenvednek csorbát azok akik eddig az iq-ra erősítettek, most viszont mindenki kénytelen lesz az egészsget fejleszteni, ha nem akar 1-2 csata után kifeküdni.
Dátum: 2009.09.02. 21:20:10
Szerintem, nem a lassítás volt a lényeg csak éppen amikor Miklósék rájöttek az amúgy már fél éve ugatott egyensúly eltolódásra és kitalálták a sebzések növelését szokás szerint jó Behos módon egy-két apróságra nem figyeltek oda. Ilyen pl. az Ép. és hogy nem 50. szint az ahol a probléma jelentkezik, hanem 30-35. De ezek már tényleg ezerszer le lettek írva és ezerszer át lettek beszélve, csak éppen mindenki tojt rá nagy ívben. Most meg már nem lehet úgy helyrehozni, hogy az ne okozzon hátrányt több játékosnak. Bármelyik megoldást is választják, legyen az fizikai sp növelés vagy varázslat sp. csökkentés. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. A kérdés csak az melyiket szívják meg kevesebben. De valamit kezdeni kell a varázslatokkal az is biztos.
Dátum: 2009.09.02. 18:22:43
Köszönöm, tehát ott atrtunk, hogy nem tarunk sehol. Az én meglátásom szerint két alternativa lehetséges az egyensúly helyreállítására:
- vagy a ahogy Miklósék szeretnék, emelni a fizikai sebzést.
ennek a hátúlütője, hogy az Ép-k nem fogják bírni és mindeki ájultan fog heverni már 1-2 csata után. Viszont nem kéne csökkenteni a varázslatók erejét
- ne emeljük a fizikai sebzést, hanem a jelenlegihez csökentsük a varázslatok erejét.
Ez megoldaná a ez epikus sírók problémáját és az Ép-k sem fogynának el olyan gyorsan. Ami a kontrája, hogy a varázslatra secelők. illetve a smaragdok nem őrölnének a varázslatuk csőkkenésének.
A változtatás szügségszerű, de sajnos valakiknek mindenképpen fájdalmas lesz. Az a meglátásom, hogy ezzel Miklósék kb. fél évet késtek.
Dátum: 2009.09.02. 17:55:57
Moderatornak igaza van a VU-nak kb. anyi köze van egy MMORPG-hez mint egy tevének az Északi sarkhoz. Legjobb indulattal is max PvP. De szerintem teljesen felesleges bekategorizálni.

De ha figyelmesen elolvastad a hsz-eket amiket írtam akkor kitűnhetet, hogy én egy szóval sem említettem a végén lévő "jutalmazást". Én arról írtam, hogy a 3 relikvia manós költsége kb. azonos a AH-ba kapható relikviák költségével. Aki veszi a fáratságot és utánna számól az rájöhetne hogy a Beho semmit nem ad ingyen föleg nem relikviát. Ez csak szemfényvesztés.
Dátum: 2009.09.02. 12:40:08
Szerintem ezen nincs értelme vitatkozni. Egyszerüen utánna kell számolni, hogy hány nap telt el a zarknodozás kezdetétől és hány csp-t és Le-t válthattál volna be amit az eventre fordítottál. Hidd el megleő eredmény jönne ki. A végén lévő kompenzációról szó sem volt csak a 3 fázis 3 relikviájáról és azok megszerzéséről.
Dátum: 2009.09.01. 19:39:07
Tök mindegy ki kezdte többel. a lényegen nem változtat és a V2 áll a leggyatrábban. A top 10 sem változott már napok óta. Szerintem még a napi 1-et sem teszi be a világ 90%. Sajnos ott tartunk, hogy a V1 és a V3 bőven befejezi a töltögetést mire mi a felére elérünk. Az lenne a legjobb ha valahogy ösztönöznék a játékosokat a töltögetésre, de ha mondjuk egy Ricardo féle büntetéses ötlettel állnak elő akkor az még jobban visszaveti az érdeklődést.

Talán az egyéni szorzok növelésével lehetne gyorsítani a feltöltés sebességén vagy a feltöltéshez szükséges LE-t kellene csökkenteni. Sajnos beigazolódott amit már az elejétől károgtam Mikóséknak csak nagy ívben szartak rá, hogy az event a második fázissal és az unalomig tartó töltögetéssel érdektelenségbe fog fulladni. Egyik világon sem megy még feleannyira sem mint az első fázis. Egyszerűen nincs motiváció.

Ne mondjátok azt, hogy a relikviák elég motivációt kellene hogy adjanak. Számoljon mindenki utána, hogy mennyi csp-t és Le-t használt el addig amíg megkapta a 2. fázis relikviáját. Ha átszámolod akkor rájöhetsz, hogy azért a nyersanyagért amit elhasználtál már AH-ban is megvehetted volna vagy jobbat is kapnál. Arról nem is beszélve, hogy a tárgy kipottyanása után a töltés le is áll a játékos részéről. Eró ugyan ott vagyunk ahol elkezdtük az érdektelenségnél.
Dátum: 2009.09.01. 18:10:41
Nincs hiba a pontozásban átlagot számol:

Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
766 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

Re: Végzetúr friss hírek
116. hozzászólás - Ma, 13:41:34
Elkészült a fórumra egy régóta ígért fejlesztés. Ha valaki egy új postot ír, akkor annak az induló pontszáma nem 5 lesz, hanem a szerző eddigi postjaira adott pontok átlaga.
Dátum: 2009.09.01. 18:05:35
Két helyen sántít a mondandód. 1. a probléma nem csak a V2 fogja érinteni, hanem a V1 is ha a V3 végez előbb. 2. a V2 többel kezdte a második fázist mit a V3. ugyanis a V3 többletkezdése korrigálva lett.

Tehát nonszensz vagy nem, a probléma valós és az is lesz amint végez valamelyik világ.
Dátum: 2009.09.01. 17:07:07
Az eredmény hirdetést figyelembe véve nem mindegy melyik világ mikor végez. Ha akkor lesz kihirdetve amikor az első végez óhatatlan, hogy a másik kettő leáll, ha akkor amikor az utolsó akkor az első kettő háborog, hogy mikor kapja meg a jutalmát. Ördögi kör és erre Miklóséknak gyorsan kéne találni megoldást.
Abba is bele kell gondolni, ha az első világ végez és eredményhirdetés lesz ami mondjuk nem fog tetszeni a népeknek akkor a másik két világ belassul vagy leáll. Viszont azok akik itt töltögetnek örökre vagy jó hosszú időre búcsút mondhatnak a jutalmuknak.
Dátum: 2009.09.01. 16:50:45
Valahogy így látom én is a dolgot.

PottomPanna: tudom, hogy nem jó megoldás, de ha nincs jobb ötlet akkor is kell valamit kezdeni a dologgal, mert ahogy winnie is írta be fog ragadni a világokon a Zarknodozás és akkor a végtelenségig fog tartani.
Dátum: 2009.09.01. 16:15:27
Szerinted is ott mutatkozik a probléma? Szerintem nem! Ez epikus sírás helyett inkább ezzel kellet volna foglalkozni és kifejteni neki, hogy már 30-35. szint körül előjön ez a gond. Ha már ez a topik ezért lett általa létrehozva.
Dátum: 2009.09.01. 16:02:29
Olvastam, de mivel Mortimer hsz-től Epikus baromságba csapott át a topik így nem volt türelmem és kedvem végigolvasni a 17 oldalt. Így nem tudom hogy az 50. szint lett e módosítva, ha igen merre ha nem miért nem. De gondolom ezekkel a problémákkal senki nem fordult kérdéssel Mikósék felé. Mert csak egy olyan problémával foglakozott mindenki amit a szövetségek maguknak köszönhetnek.

A szövetségek, mivel eddig gyengék voltak az epikusok elölre tudtak rohanni a kincsek és a relikviák reményében. Ez most megszűnik. A szövetségek kénytelenek lesznek várni amíg elég erősek lesznek a tagok ahhoz hogy érdemben feltudják venni ismét a harcot.

Egy szövetségen belül nem az össznépi epikus verésnek kellene lennie szövetség építő/fejlesztő programnak. Ha jó a társaság amiben vagy akkor ott nem az epikuson múlik hogy jól érzik-e a tagok magukat vagy sem.

A magasabb szinteken lévőknek egy kicsit várni kell amíg az alacsonyabb szintű tagok is felfejlődnek ahhoz hogy érdembe harcba tudjanak szállni. Az epikusnak pont az lenne a lényege, hogy kb. azonos szinten tartsa a tagokat a legkisebb ugyanúgy tudja ütni mint a legnagyobb. Ha a magas szintűek naponta verik az Epiket akkor az szétzilálja a szövetséget, mert a kicsiknek elmegy a kedve tőle. Ezt kell megérteni. Ezért jó ez a fejlesztés mert kényszerűen gátat állít a magas szintűek elé, hogy bevárják az epikussal az alacsonyabb szintűeket is, hogy együttes erővel szálljanak szembe vele és ne csak az a 3-5 magas szintű üsse őket állandóan. Ezt kell felfogni. Nem pedig rinyálni kell, hogy jaj erősebb lett nem tudom megütni, és akkor mi van erősíts és majd akkor megint meg tudod ütni.
Dátum: 2009.09.01. 15:39:55
A V2 a 2 fázis elindulása óta alig 70k lett beletöltve. Ha ez ilyen ütemben halad kb. 2-3 hónap mire nullázódik. Szép remények.

Miklós, nem lehetne megoldást találni arra, hogy a 3 világ kb. azonos ütemben haladjon 1-1 fázissal és hogy kb. egyszerre legyen vége. Mert jelen esetben nagyon nagy eltolódások vannak a világok között.

Valamilyen módon számolni, azt, hogy a világok naponta mennyt töltenek. A legtöbbet töltő világ feltöltésével arányosan csökkenteni a másik két világon a feltöltéshez szűkséges Le mennyiségét.
Vagy ha ez nem megoldható és nincs jobb ötlet akkor ha az egyik világ végez egy fázissal akkor a másik 2. is váltson át a következőre.
Dátum: 2009.09.01. 15:19:45
Köszönöm szépen a hasznos választ. Sokat megtudtam belőle. A feltett kérdésekre is tudnál válaszolni? Az külön megköszönném. Nem kell esszét írni csak röviden és tömören.

Ugyanis ahhoz hogy vitába lehessen szállni Mikósékkal nem ártana tudni miről is szeretnénk vitatkozni.
Dátum: 2009.09.01. 15:04:19
Sajnos a topik már rég nem arról szól amiről kellene. Ezért felteszek pár kérdést mert nincs kedvem 17 oldalon keresztül olvasgatni az epikusokkal való bajlódásotokat.

- a harcrendszer módosítása hányadik szinttől kerül be a játékba és milyen változókkal?
- az új épület miért 60. szinttől módosítja a varázslatokat, ha már ezerszer el lett mondva, hogy a varázslat vs. fizikai sebzés között az eltolódás már 35. szinten érezhetően kifejti hatását?
- tett-e valaki észérvekkel vagy alternatívákkal alátámasztott javaslatot Miklóséknak az épület árának csökkentésére és a 60. szint lejeb vitelére?

Ui. Aki nem bír el az epikussal az erősítsen vagy ne harcoljon ellene.
Dátum: 2009.08.30. 16:59:42
Korábban azt írtad (lehet, hogy Baraty), hogy végeredmény csak akkor lesz, ha minden világ befejezte a 3. fázist és egyszerre lesz jutalmazás. Pont azért, nehogy valamelyik világ leálljon a töltéssel.

De ha ez az utolsó variáció lesz, hogy a világonként különböző időben lesz a vége és a jutalmazás. Az esetleges töltés leállásra van már ötletetek, hogy hogyan fogjátok megoldani vagy majd akkor kezditek el vakargatni a fejeteket, hogy mi legyen?
Dátum: 2009.08.28. 20:01:56
Olvasgattam a hsz-eket, de egy valamit nem értek miért ragadt le mindenki az epikusoknál? Mintha azt olvastam volna Miklós egyik írásában, hogy az Epikusok összes sebzésen nem nagyon fog változni, ugyanis csökken a varázslat és nő a fizikai sebzés.
Ahogy olvastam mindenki azon van kiakadva, hogy az epikusok így brutálisakat fognak sebezni. Ez igaz viszont a varázslata csökken. Ja és még valami azt azért ne felejtsétek el, hogy a módosítás a játékosokra is hatással van vagyis a fizikai sebzések megnőnek.
Az epikus verés meg csak a varázslatokra erősítöknek lehet probléma. Mert az Ő varázslataik erőssége is csökken.
Dátum: 2009.08.19. 12:30:22
Igazad van részben, de a fantáziátlanságról írtam már egy két sort ebben a topikban.