Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.18. 12:24:14
random, nem ramdom
Dátum: 2009.08.18. 12:23:31
(Elavult.)
Dátum: 2009.08.18. 10:53:09
Az első fázis a V1-en gyakorlatilag még nem fejeződött be, csak hozzáadódott a második fázis LE mennyisége.
287k még hátra van az első fázis 2 milliójából, holott holnapután lesz 2 hete, hogy elkezdődött.
Dátum: 2009.08.18. 10:25:46
Hadd idézzem egy korábbi hozzászólásomat.

Idézet: Ezüstszél - 2009.08.13. 16:53:04
Lol! Találtam egy nagyon érdekes hsz-et chehs-től a 'Haladóknak/Kristályszövetség, a legtöbb mi adható' fórumban. (24. hsz, 2. oldal.)
A kristályhordával kapcsolatban dob be ötleteket, viszont az egész hatásában rendkívül hasonlít Zarknod ébredésére (természesen a manóölés jutalom/költség oldalát kivéve).
- Támadható lények minden szintű (na jó minimum 3-as szintű) karakter számára. (Más kérdés, hogy ezt alacsonyabb szinten mennyire sikerült belőni.)
- Erős szívatás amíg a játékosok össze nem gyűjtenek egy bizonyos mennyiséget valamiből. (Itt manapilon aktiválás.)
- Minden résztvevőre hat, húsbavágó, és fájdalmas. (Kút lassabban töltődik, mana lassabban regenerálódik.)
- Van külön számláló, és dicsőségtábla (Itt a pilonaktiválásokról/LEtöltésről).
- Elvileg jutalom is lesz, ami nem táp.

Chehs hsz-ének értékelése 9.75-ön áll. És úgy tűnik 2 hónap alatt meg is valósult amit elképzelt.
Dátum: 2009.08.17. 21:29:02
Lehet visszafelé számol.
10-es szinten ad mondjuk 5-öt, aztán egyre csökken, és magas szinten már 0-t ad, mert ott már van varázslatelnyeléses cucc bőven.
Dátum: 2009.08.17. 18:54:04
Közben eszembe jutott, de köszi.

Edit: Grat, Sameed.
Dátum: 2009.08.17. 18:52:06
Melyik a karaktere?
Dátum: 2009.08.17. 18:25:11
Végülis tök mindegy, hogy a V2 most kapja meg a plusszot, és hozzáadódik neki a hátralevőhöz, vagy csak akkor kapja meg, ha az első fázis véget ér.
Dátum: 2009.08.17. 17:15:31
(Unalmas volt.)
Dátum: 2009.08.17. 16:50:26
V1-en korrigálták a +5 millát kb. +2 millára. (Nem figyeltem mostanság az értékeket, így pontosan nem tudom.)
Dátum: 2009.08.17. 14:27:06
Nono!
Az, hogy nem tápot kértek a játékosok, még nem jelenti azt, hogy extra szívatást kértek.
Dátum: 2009.08.17. 11:42:19
V1-en megy tovább.
Apropó, kíváncsiságból bementem manózni 2-szer, és mindkétszer kaptam italt. Ha droprate tényleg megnőtt és ez nem csak a random műve, akkor az egy kicsit javítja a kedvemet.
Dátum: 2009.08.17. 11:31:27
Hopsz, jogos, elnéztem egy tizedesvesszőt.
147k a helyes.
Editálom a hsz-eimet, és meghajlok Ariel és Timcsike előtt.
Dátum: 2009.08.17. 11:15:39
Azt egy percig sem vitattam, hogy nem hatékony annyira mint a másik. Viszont tény, hogy az eddigi töltés 1/3-át a manóölők adták bele, azaz nagyon sokat segít.
Arieltől többször elhangzott, hogy nem kellene az a lista. De kell, mert van több pók karakter V1-en, aki ott virít ezen a listán, míg a LE-töltősön nem. Nekik a csp haszontalan, ezért jobban járnak ha "elégetik" használatlanul, mintha még el is vadásznák. (Most ne menjünk bele abba, hogy mint póknak mennyire éri ez meg nekik összességében.)

Még pár dolog eszembe jutott. Nem csak a manóölő toplista buzdít manóölésre.
1. Ott a relikvia, ami nekem is 59-edszerre esett ki. Azután álltam át én is nagy töltésre, miután ez meglett.
2. Miklós is manóölésre buzdított, mondván, hogy fejleszti az állatot.
3. Manóöléskor valamennyi LE-t visszakapsz.

Mindenki maga döntheti el, hogy mit tart fontosnak. Szerintem.

Edit:helyesírás

Edit2: Javítás a 1574-es hozzászólásban.
Dátum: 2009.08.17. 10:34:17
V1-en készítettem egy kis összegzést a manóölő toplista első 10 helyezettjének adataiból.
Az eredmény:
2876 manót öltek le, és összesen 522,1k LE-t töltöttek, azaz több mint negyedét az első fázis 2 milliójának!

A manóölés is viszi előre az eseményt, még ha nem is akkora mértékben mint a nagy töltések köszönhetően annak, hgoy van egy minimum.
Jelenleg kb 400k van hátra V1-en a 2 millióból, ezért durván becsülve a manóölés fele olyan hatékony, mint a nagy betöltések. (Bár mivel nem csak 10 ember van manóölésen, ezért az arány valószínűleg jobb.)
A számok azt mutatják, hogy a manóölés is jelentősen hozzájárul az esemény sikeréhez.

Edit: Elhibázott dolog azt állítani, hogy a manóölés nem ér semmit sem.

Edit2: Javítás a 1574-es hosszászólásban.
Dátum: 2009.08.17. 10:11:37
Na, ez például egy klassz ötlet.
Nem kellett volna új dolgot programozni, és még egy helyes kis történetet is lehetett volna rittyenteni, pl. hogy felolvadt a jéghegy, és előkerült egy csomó újabb manó, akik eddig meg voltak fagyva, irtsátok ki mindet.
Dátum: 2009.08.17. 10:04:21
Hát, ha úgy nézzük, hogy mivel jobb a karakternek, ezért az hatékonyabb lesz a Zarknodkeltésben is (pl könnyebben öli a manókat), akkor valóban jogos.
Csak ezt Ariel nem így fejtette ki.
Dátum: 2009.08.17. 09:46:15
Helyesbítenék egy hangyányit.
Az is ugyanúgy üres szintekkel nyom feljebb, ha az összes csp-met vadászatra költöm, majd azt egy manóöléssel behajítom a pilonba.
Igaz, hogy nem akkora mértékben, mint ha apránként tenném, de szintén csak TP-t kapok, a LE meg mind elmegy.

Zarknodkeltés szempontjából mindegy, hogy 10 manót ölsz meg és töltesz 2000-et tízszer, vagy 1 manót ölsz meg, és töltesz 20000-et. Mindkettő ugyannyival viszi előbbre az eseményt.
Karakter szempontjából nem mindegy, hogy melyiket választod.
Dátum: 2009.08.17. 09:15:41
Birka, azzal, hogy az én hozzászólásomra válaszolva fejtetted ki a véleményedet nekem is címezted azt. Továbbá egy kalap alá vettél azokkal, akik eddig is a karakterrombolást panaszolták, én pedig sosem tettem ilyet.
Semmi nem volt igaz rám nézve abban a hozzászólásodban, és ezt eléggé nehezményeztem. Ha általánosan akarsz mondani valamit, akkor ne az én hsz-mre válaszolj, hanem írj egy önállót, és aztán akinek nem inge nem veszi magára.

Nem csodákat várok szerver oldalon, hanem egy kevés fantáziát a kreativitás oldalon.

Nyilván senki sem kötelezett rá, hogy beletoljak apait-anyait, de lelkesen vágtam bele a dologba, kíváncsian vártam mi sül ki belőle, nyugtattam az embereket itt a fórumon, stb. Viszont ha tudom, hogy a 6 hetes idő gyakorlatilag az első fázissal fog eltelni (hiszen a többi fázis is ugyanaz), akkor nem kezdek ekkora elánnal. 60 méteres síkfutásnál az ember belead apait-anyait. Ha maratont fut, akkor viszont beosztja az erejét. (Kíváncsi vagyok Darah ezt a hasonlatot is átveszi-e.)
Most az fogom tenni, hogy várok pár napot, majd játszom tovább a játékot, fejlesztem a karakteremet, és közben manózok is néha-néha.
Gyanítom, hogy mások is ezt fogják tenni, mert az eddigi iramot képtelenség fenntartani még 1 hónapon át. És az eredmény az lesz, hogy minden belassul.

Edit: Nem volt indulat a hsz-emben, ha esetleg rám értetted.
Edit2: Megszólítottál.
Dátum: 2009.08.17. 08:14:18
Csak halkan tenném hozzá, hogy ha nincsenek emberek, akik komolyan ráfekszenek a manapilonozásra, akkor még a felénél sem tartanánk.