Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.10.04. 16:47:42
Idézet: Offsboy - 2009.09.29. 19:00:30
Én még nem vagyok 70. szintű, ezért annyit csak érzékelek, hogy 45. szint körül meglesz a 100


Hát erre erősen kíváncsi lennék, hogy hogyan érzékelted megoldhatónak.

I. Legendás küldetések vannak a 8., 11., 14., 20., 25., 35., 40., 49. és 60. szinthez kötve. Van 2 darab, ami 45. szint felett van, ezért azok beragadnak.

II. 34. szintig el kellene jutnod a "lépj 4 szintet" küldetéshez (67. küldetés!!), mert van utána még 2 darab "szerezz x kiégett őskövet szintlépéskor" és a "lépj 5 szintet" küldetés is, és akkor jutsz el a 45. szintig {34+4+1+1+5=45}. Viszont.
A 4 szintlépős küldetés és az 5 szintlépős között van majdnem 30 küldetés. Hogy azokat 3 szint alatt nem csinálod meg az hótziher. (Az "Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet" maga kb. 1 szintlépést igényel.)
Iszonyú sok mák kellene ahhoz is, hogy 34. szintig 67 küldetést le tudjon nyomni az ember. (Persze lehet, ha csak küldetésre koncentrál az ember, nem vadászik, hogy ne lépjen szintet, de akkor meg iszonyúan belassul, és csomó CSP megy pocsékba. Pók karakterre mondjuk ez passzol, de egy pók is nagyon lassan éri el a 45. szintet.)

III. A 60. szinthez tartó legenda-küldetés utániakat csak a 40. szint után tudod csinálni, mert beragad a 40., 49. és 60. szintes küldetés. A 40. szint-es legenda-küldetést megcsinálva viszont még mindig ott van "lépj 5 szintet" is, azaz tulajdonképpen csak 45. szinttől tudod őket felvenni, és a legmákosabb esetben is van még 5 küldetés hátra.

Magyarul a 45-ös szint alatt lehetetlen elérni a 100 küldetést. Egyetlen halvány kibúvót látok csak, ha mondjuk császári tekerccsel rögtön tudod teljesíteni az 5 szintlépős küldetést. De az is szinte elérhetetlen, mivel 40-es szinten még nincs az embernek 400-500 dukátja....
Dátum: 2009.10.04. 09:19:30
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 07:42:47
Ha pl. van egy küldetés, ami 1 db tulajdonságpróbából áll, akkor addig próbálom, amig nem sikerül. Ha van egy küldi, ami egy csatából és egy próbából áll, amit nem tudok megcsinálni, akkor harcolok amig a csövön kifér, és fejlesztem az állatom a végtelenségig (plusz tuti leveretés). Tehát az újrapróbálásnál mindenképp kell egy költség. A "bizonyos időközönként lehet" nem túl jó ötlet, mert játékidőt növel, és akkor nem tudok egymás után több különböző kalandot se megcsinálni. Ezért inkább valami erőforrásba kéne kerülnie, legkézenfekvőbb a cselekvéspont lenne (esetleg kristálypont). Az első próbálkozás mindenképp ingyenes lenne, csak az újrapróbálkozásért kéne fizetni.


A Kristálypontos topicban írtam le pár ötletemet a kalandokhoz, és ennek kiküszöbölésére is írtam egy ötletet. (326. hozzászólás)
A csaták esetén alapkövetelmény lehetne, hogy az ÉP bizonyos százalék felett legyen (40-50% mondjuk, de akár több is). Így nem lehetne "végtelenségig" harcolni, állatot agyonfejleszteni, karaktert leveretni.
Ezzel a megoldással nem lenne szükséges CSP-t lehúzni a karakterekről, és akinek nagyon nem akar összejönni, az egy idő után abbahagyja, mert folyton várni kell az ÉP-re. Inkább kicsit fejleszt magán, és később tesz próbát a kalanddal.
Vagy használ gyógyitalt, és máris teljesül az erőforrásigény.
Dátum: 2009.10.03. 19:29:55
Ömm, én kicsit furán érezném magam, hogy egy időben mindenféle állatot hajtok fel LE-ért, ugyanakkor épp mondjuk a fent említett kocsmában kekeckedem a kőtrollal.
Szó se róla, játékidő-csökkentésnek jó lenne, csak elég furán venné ki magát. Szerintem.

Más. A VF-problémára egy lehetséges megoldás, hogy ha mondjuk védekezés tulajdonságra akarjuk belőni az átlagot, akkor kihagyjuk az átlagszámolásból az x legmagasabb védekezésű karaktert, és az x legalacsonyabb védekezésűt. Így az átlagot nem viszik el a VF-esek, és előnyük is lesz az így számolt átlag miatt.
Dátum: 2009.10.02. 20:50:43
Felmerült bennem, hogy a próbák eredményességét befolyásolhatná a szerencse is.
Ez végülis mindenkinek rendelkezésre áll, tetszőlegesen növelhető építkezéssel, és a karakter számára is hasznos az így felépült épületek bónuszai miatt.
Lehetne akár egy adott szint (mondjuk 50-es szerencse), és a felett kezdene el beleszámítani a próbákba.
Ha például egy karakter épp azt a tulajdonságát/szakértelmét nem nagyon fejlesztette eddig, amit a próba megkövetel, de sok a szerencséje, akkor reális esélye van a sikerre.
Dátum: 2009.10.02. 00:04:35
Idézet: Leveli béka - 2009.09.30. 15:49:23

de jó lenne ha valaki felébredne


Háááát, szerintem is.
Dátum: 2009.09.26. 13:56:34
Mivel nem V1-en vagy így csak találgatni tudok.
I. A legvalószínűbb, hogy nincsenek egyenletesen elosztva a tulajdonságai, jóval kevesebbet tett egészségre, mágiára, és inkább a támadást, IQ-t, védekezést fejlesztette, így azok tekintetében jóval magasabbak az értékei a tiedénél.
Kérdés továbbá, hogy szerencse dolgában hogyan álltok, mert az is befolyásolja a tulajdonságösszeget.
Ezeket Kémgömbbel megvizsgálhatod.
II. A másik kérdés lehet még, hogy milyen szakértelmeket fejlesztettetek. Ha magasra felvitte a kritikus ütést, kivégzést, szívósságot, akkor előnyben van veled szemben.
Ezeket viszont nem lehet megtudni, csak közvetve. Nézd meg a csataleírást, van-e olyan a végén, hogy a "csata már teljesen kifárasztott, csak arra maradt erőd, stb.stb.". Ilyenkor neki több harci köre van a szívósság miatt. Nézd meg a csatában, hogy sokat üt-e kritkikusat rád, mert akkor a kritikus ütés szakértelme is jóval nagyobb a tiednél. Ha sokszor "ájultan esel össze" a csata végén, akkor a kivégzése is magas.
III. Harmadik vizsgálandó dolog, hogy a szövetségi épületek mennyi plusszt adnak neki és neked. Kémgömbbel ez is megnézhető.
Dátum: 2009.09.15. 18:29:41
Függ attól, hogy a 40-es zafír barátodnak mennyi volt a TÖ-je, és hogy neked mennyi volt a TÖ-d.
A beleölt LE-t oszották el ugyanis úgy, hogy egyesével növelték vele a tulajdonságokat. Ha neked magasabbak voltak a tulajdonságaid, akkor azokat több LE-be került növelni, és így számszerűleg te kevsebb TÖ-növekedést kaptál.
Dátum: 2009.09.10. 21:18:04
Annyit írtak, hogy nem lesz bukta, de táp sem lesz.
Ennyit elég tudni ahhoz, hogy az ember nyugodt szívvel belevágjon. Nem jó mindent előre tudni, mert akkor semmi izgalom nincs az egészben. Kiszámolod a dolgokat, és beszállsz a mókuskerékbe hetekre, hogy az ütemtervet tartsad.
Szerintem unalmas lenne. Ezért lesz idővel unalmas a vadászat, és a portyázás is.
Dátum: 2009.09.10. 07:53:27
Hm. És vajon specializáltnak vette a tulajdonságokat, amikor növelte, vagy nem? Esetleg az aktuális specializáltat figyelmbe vette?
Dátum: 2009.09.10. 07:32:28
Engem az foglalkoztat, hogy mennyiben számít a leölt manók száma, és mennyiben a betöltött LE. Biztos nem csak a manók számítanak.
Dátum: 2009.09.09. 07:50:26
És ehhez jön még az is, hogy ha mindenki sok dukátot kap, akkor a licitek is arányosan fognak nőni, és 600-700 körüli dukátért fognak elmenni a legjobb cuccok, mivel nem lesz kedve senkinek sem még x hónapot várni amíg újra előkerül aukción. Egyszóval a dukátos megoldás kb. semmit nem jelent, mert ha sok embernek van sok dukátja, az ugyanaz licit szempontjából mintha sok embernek van kevés dukátja.
A realtív dukátmennyiség számít, így pedig az nemigen változna meg.
Egyébként pedig bár az 1200 csp tényleg 600 dukát, de egyben 600 nap is. Azaz el van osztva a LE-kiesés, nem 1,5 hónapba belesűrítve....
Dátum: 2009.09.07. 01:25:42
Annyit akart mondani, hogy lehet, hogy korlátozva van (balanced) a térkapus tárgyak kiesése (drop), és az ebből adódó (pozitív) hatás (effekt) a karakterekre nézve.
Azaz felvetette annak lehetőségét, hogy a leölt manók száma esetleg (csökkentő) hatással van arra, hogy a térkapus tárgyak milyen sűrűn esnek.
Csak hát haladunk MZ/X kora felé, az újmagyar (értsd ultratömör) kifejezésmód irányába.
Dátum: 2009.09.05. 10:52:55
Hm. Kíváncsi leszek mennyire lesz lerövidítve a 3. fázis.
Remélem V1-en nem mennek 1 millió LE alá. Az úgy egy hétig talán kitartana.
Az tényleg nem jó, hogy a V2 ennyire le van maradva, hiszen ha a harmadik fázisokat úgy lövik be Miklósék, hogy kb. ugyanakkor érjen véget, nekik nagyon le fog rövidülni ez az idő.
Én az látnám logikusnak, hogy a V2 2. fázisának töltendő mennyisége legyen megvágva, ergo lerövidül a második fázis. Aki hajtott a relikviákra eddig, az már kiüthette 2 hét alatt. A 3. fázis így hosszabb lehet V2-n is és lesz ideje annak a pár embernek kiütni a 3. relikviát.
Dátum: 2009.08.29. 17:01:05
Hát eléggé le vagy maradva.

Edit: Bő 10 nappal ezelőtt volt az első poszt Rozsliszkről.
Dátum: 2009.08.28. 19:40:17
Az továbbra is fennáll, hogy csak azok a szakértelmek növelhetők így, amik még nem lettek kimaxolva?
Ha igen, akkor ebben várható változás?
Dátum: 2009.08.27. 21:51:45
Nem mindenki kezdte szeptemberben a játékot...
Dátum: 2009.08.27. 19:48:36
Ez nagyon nem jó ötlet!
Nekem is hátra van még a felejts el 2 db 10-es szakértelmet küldi, de mi rákot csináljak 1 hétig? Malmozzak? Így még a szerencse faktor sincs meg, mint mondjuk a 20 kisebb állatnál, hogy hátha egyszer sűrűbben jönnek.

Mondjuk a napi 1-et még elfogadhatónak találnám, de értelme annak sincs, ahogy Darksol is írta.

Edit: Így is van rajta büntetés, mert nem a teljes LE-t kapja vissza a karakter, amit a felejtett szakértelemre költött.
Dátum: 2009.08.27. 19:01:28
Idézet: Kocos - 2009.08.27. 16:46:14

Siman ki lehetne szedni, mert ha egy targy olyan eros, hogy megerje eladni a kvizmedalt erte, az valoszinuleg mar tul eros. Eddig szerintem nem is volt ilyen targy.


Hát, annak aki tudja, hogy nagyon jó kvízben simán megéri eladni néhányat kvízolimpiázás előtt, hiszen nemsokára pótlódik neki.
Sőt, ha portyakarakter az illető, akkor a kvízmedál amúgy sem hasznos neki...
Innentől sajnos 10-20 ember kivételével más nem szerez kvízmedált. Esetleg súlyos dukátokért, de annyira sűrűn nincs AH-ban, hogy ez többek számára is elérhetővé tegye a megszerzését. A maximum 12-ről már nem is beszélve.
Dátum: 2009.08.27. 15:16:44
author=Nari77 date=1251288271-5% LE: Kvízmedállal pedig bármi kompenzálható! Főleg, hogy aukciós házban gyakori tárgy a kvízmedál, és egy idő után majdnem minden AKTÍV játékosnak lesz! Főleg, hogy csak 12 a max.


Nem tudom ki hogy van vele, de én nem adnék ki többszáz dukátot egy 10 dukátot érő kvízmedálért. (Bár most is megy egy 100 dukátot adó egyszeri hatású tétel bőven 200 dukát feletti licittel. Néha nem értem az embereket.)
Nagy gondom az is, hogy kvízmedált el lehet adni dukátért, mert korábban volt esélyem rá, hogy előbb utóbb az überkvízesek betelnek kvízmedállal, és nekem is fog csurranni egy-kettő. Mióta viszont el lehet adni dukátért, számomra gyakorlatilag lehetetlen hozzájutni kvízmedálhoz az olimpián, mivel nem tudok lenyomni 50 kérdést 10 perc alatt.
Amúgy a vadászatnál található cuccok jó ötlet, csak ne legyen korlátozáshoz kötve, mert akkor bekerül a táp/nemtáp kategóriák egyikébe. Legyen valami kis színesítő dolog, aminek szánva is lett. Mondjuk ad egy titulust a neved elé, ha 50 összegyűlik belőle, vagy ad +10 szerencsét. Olyasmi, ami tényleg színesít.
Legyen ritka, hogy sokára jöjjön össze a színesítő dolog. És ne lehessen portyával elrabolni, ha már megszenvedtem érte. A portyakarik, ha akarnak ilyet, akkor tessék nekik vadászni.
Dátum: 2009.08.26. 20:26:10
Hozzánk nyugodtan jöhetsz.