Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.05.25. 13:47:23
De sok vélemény érkezett.

Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy 0-s mászással nyomta végig az eventet. Ez az ő sara.
Ha még nincs 40-es szinten, akkor elnézést kérek.

A random azért random, mert nagyon rosszul is kijöhet belőle az ember. Ha valaki tehet ellene, és nem tesz, az magára vessen.

Sokan olyan valaminek tekintik a randomot, amiből az átlag fog kijönni, aztán koppannak, amikor mégsem.

Edit: Wow. Vkinek fáj az igazság?
Dátum: 2010.05.24. 01:31:24
Engedtessék meg nekem egy szolid félmosoly fél évvel ezen topic indulása után.

Felvetettem a helyes kvízkérdések száma alapján kapható kvízmedálok ötletét, ezt itt megvitattuk, kiveséztük több nézőpontból is. Ez el lett vetve.

Aztán bevezetődött a kvízek besorolása, és kvízmedált lehet kapni a helyes besorolásért. Igaz, ezt egy fokkal bonyolultabb eltalálni, de ez csak mennyiségi különbséget jelent. A skálát simán meg lehetett volna határozni a helyes kvízválaszokra, és nincs csomó plussz programozás, kategóriák létrehozása és a vadászatos-guglizós macera hatványozódása.

Ettől függetlenül örülök az első kvízmedálomnak.
Dátum: 2010.05.23. 22:52:15
Hát, ha kicsit rágyúrsz a mászásra, biztos meg lett volna.

Ebben nem (csak) a random a ludas.
Dátum: 2010.05.20. 18:07:21
Aaaaahhhh, köszi szépen!

Végre jó a napom.
Dátum: 2010.05.10. 21:53:19
Ez zöldség.

Nincs egyéni jutalom, az tény, de egy dicsőségtábla mégis valamiféle jutalmazás, mert dicsőség. Kb. uaz, mintha kapna vki egy plecsnit.
Attól még nem kezd el senki egyéni jutalmat követelni, mert ott virít a neve egy dicsőséglistán.
Inkább elégedett lennék, hogy valami elismerést kapok, mert így a kutya se tudja mennyi térképdarabot izzadtam ki, míg mások lógatták a lábukat.

Legyen csak dicsőségtábla, nem olyan nagy kunszt azt összehozni.
Dátum: 2010.05.07. 23:43:25
Heh, én külön örültem, hogy nem barátság karkotőt kaptam.
Dátum: 2010.05.07. 22:47:41
Én egy dicsőségtáblának örülnék, még ha az ég egyadta világon semmi jutalom nem jár mellé akkor is.

Lehetne az első húsz feltüntetve minden kufárnál, és aki abban nem szerepel, annak külön sorban még megjeleníteni, hogy hányadik lett a csapatában, esetleg kikkel holtversenyben.

Meg a teljes térkép is felkerülhetne, hogy láthassuk, és ne a fórumot kelljen bogarásznunk.
Ha kötöttségek nélkül akarsz játszani a saját elképzeléseid alapján, az súlyos egótúltengésre utal, ezt pedig sürgősen meg kell beszélned egy avatott fejtágítóval.

Adott úriember vállalkozik a nemes feladatra 5.500 LE kúttöltés fejében.
Dátum: 2010.04.25. 19:36:50
Idézet: PottomPanna - 2010.04.25. 18:19:36


Mondtam, felőlem aztán az van díjazva akit csak akarnak, de így az egész elveszti az értelmét, mert akkor nem lesz győztes kufár, max. legtöbb darabkát összeszedő, térképész professzorasszony kufár.

Kapja meg mindenki aki 10nél több darabot összegyűjtött a kufárja legmagasabb díját.0 rizikó és ott a juss.

Verseny, nem nyerhet mindenki. De nem lehet igazságos versenyt tartani 2-től 120. szintűig egy mezőnyben.


Sarkítasz.
Ricardo a saját 10 térképdarabjáért izzad.

Én Agnaesh-nél vagyok V1-en, mégis úgy érzem, hogy nem fair azokkal szemben akik majd megszakadnak az utolsó kufároknál.
Nem akarunk mindenkinek maxos jutalmat, csak a felső pár emberkének. Hogy tényleg legyen valami kunszt is a dologban, mert akkor aktivizálják magukat az emberek, ha van miért....

Ha sokan aktivizálják magukat, akkor is kevés kapna 1-2 szinttel magasabb jutalmat. Nem mindenki. Viszont mindenki hajtana annak reményében, hogy kaphat jobbat is, mint a csapata. Mégsem fog mindenki kapni. De legalább az esély meg lenne rá adva.

Lenne győztes kufár, és abban a csapatban mindenki maxos jutalmat kap. A lusták is, és az aktívak is. A többi kufár csapatából pedig egy-egy szűk réteg kapna jobb jutalmat.

Ha már egyszer versenynek van meghirdetve, akkor legyen is verseny. Ehhez pedig ösztönzés kell(ene).
Dátum: 2010.04.25. 13:07:42
Nézzük kicsit szerepjátékos szemszögből.

Van 4 kufár, aki fel akarja térképeztetni az adott terepet. Bekészít egy halom csecsebecsét, amivel magához akarja csalogatni a galetkiket, hogy neki dolgozzanak, és az az üzlet, hogy ahányadik lesz az adott kufár, olyan szintű jutalmat ad a csapattagoknak.

A kufárnak az a célja, hogy a területről minél pontosabb térképe legyen. Mindegyik szintű jutalom ott van a raktárában, hiszen lehet, hogy első lesz a csapata.
A kufárnak a térkép részletessége számít, így aztán abszolút elfogadható feltételezés, hogy a legtöbb térképet összegyűjtőknek ad egy-két szinttel jobb jutalmat, mint az egész csapatnak, mivel komoly szolgálatot tettek neki.

Nem soknak, csak a felső néhánynak. (Ezt pár oldallal korábban már fejtegettük.)

És végül kis idézet a Zarknod event elején a dolgok állásáról. Ott sem volt tervezve egyéni lista...

Idézet: Miklós - 2009.08.05. 22:21:14

3. Lehetőség van persze versengére is, most nem szövetségeket vagy egyéneket állitunk szembe, hanem a hordák versenyeznek. Tisztában vagyunk vele, hogy a hordák eloszlása nem egyenletes, ezt is figyelembe veszi az esemény során alkalmazott "szorzó".
Dátum: 2010.04.23. 20:07:56
Melyik művész olasz származású?

A 4 válasz között ott volt Monteverdi és Bernini is, mindkettő olasz....
Pechemre Berninit választottam.
Dátum: 2010.04.22. 07:41:11
Jobb lenne induláskor lezárni a jelentkezést.

Esetleg 1-2 héttel korábban meghirdetni az eseményt, hogy mindenki tudhasson róla, és a jelentekzési idő 5 napján akkor biztos fog tudni időt szakítani rá.

És így nem lennének taktikázási lehetőségek, hogy beesik vki a tuti győztes csapatba minimális erőfeszítéssel.
Jogos. Ma nem megy nekem a konstruktív gondolkodás.
Dátum: 2010.04.21. 19:12:02
Ömm, lehet csak én nem látom a lényeget, de akkor mi alapján jelentkeznének az emberek egy adott kufárhoz?
Apró felvetés:

A Gyógyító pálca 20 helyett növelhetné 22-vel a mágikus regeneráció maximumát. Ez csak minimális plussz lenne, viszont a max érték így osztható lenne hattal, és 12 óra helyett pont 6 óránként (felére csökken az idő) lehetne használni a szakértelmet.
Dátum: 2010.04.19. 20:27:37
Hát, egyéni kiugrási lehetőség ott is volt, igaz ott vegyesen a hordák között volt az egyéni toplista felállítva.
Sőt, mindenki! kapott jutalmat a befektetett LE arányában is (igaz a TOP szívott, mert a tárgybónuszokat nem vette figyelembe Zarknod).

Ott is eléggé elkeseredett volt a hangulat, ha jól emlékszem...

No, de majd meglátjuk, én egyelőre elégedett vagyok az eddigiekkel, csak sajnálom a hátul kullogókat. Az létszám-szorzó nem old meg mindent.
Dátum: 2010.04.19. 20:02:50
Tulajdonképpen sajnálom a Katherin-eseket. Ezért írok ilyesmiket.

Ott izzadnak páran, nyomják a mászást felfelé, aztán jut majd nekik egy-egy végzet medál. Ezért lenne értelme, hogy bronz ill. ezüst jutalmat kaphasson a felső pár darab emberke, aki tényleg odatette magát az eventben.

Ennyi.
Dátum: 2010.04.19. 19:54:06
Csakhogy ezt nem mondták meg előre.

Annyi volt kiírva, hogy az első 5 nap a jelentkezéssel telik el, hogy mindenkinek legyen ideje rá. Eléggé úgy tűnt, hogy első szakasz a jelentkezésé, aztán lezárul a dolog, és indul a térképvadászat.

Az csak utána lett nyilvánvaló, hogy lehet még jelentkezni, és arról is szólt a vita itt a fórumon, hogy meddig lehessen. Korántsem volt ez egyértelmű.

Edit: Ettől függetlenül továbbra is fenntartom, hogy aki sokat áldoz rá, az megérdemel jobb jutalmat is, mint a csapata...
Dátum: 2010.04.19. 18:19:37
És az mennyire nevetséges, hogy valaki jelentkezik egy kufárhoz, és az ottani inaktívak miatt hiába gyűjt sokat pár másikkal együtt, meg hiába tolja fel a mászást, mégis a végén kap egy végzet medált?
A szorzó csak a valószínűséget növeli, nem ad fix térképtalálatot. Ha az inaktívak is játszanának, akkor több térképrészlet jönne, mert hajtanának a fix 10-re legalább.

Aki komolyan veszi a dolgot, és vért izzad, meg csomó LE-t költ a mászásra, az megérdemel 1-2 szinttel magasabb jutalmat.

A mászást eddig senki nem erőltette túlzottan. Akik most felvitték azok áldozatot hoztak a cél érdekében.
Dátum: 2010.04.19. 17:04:47
Ehelyett inkább %-osan lenne értelme, hiszen a térképtalálás esélye is változó a különböző kufároknál.

Mondjuk a felső 5% kaphatna 2-vel jobbat, a felső 10% (kivéve a felső 5%-ot) pedig 1-gyel jobbat mint amilyen eredményt a csapata elért.

Másik ötlet:
Az átlagos térképrészletet figyelembe véve, annak valahányszorosa jelentene magasabb szintű jutalmat. Mondjuk átlag*5 feletti térképrészlet jelent 2-vel jobb, átlag*3 feletti térképrészlet 1-gyel jobb jutalmat.

Most csak a hasamra ütöttem számok tekintetében, de lenne értelme a dolognak.