Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2011.03.28. 12:21:25
Idézet: Vadiati - 2011.03.28. 12:14:46
Idézet: Fezo83 - 2011.03.28. 11:14:04

max 400



Nem hinném, hogy maximalizálva van...
Dátum: 2011.03.28. 10:01:07
Azért az emberek lemészárlása nem ugyanaz mint az emberáldozat. Értem ezt az első kettő "bizonyítékra".

Az utolsó meggyőzőbbnek tűnik.
Dátum: 2011.03.20. 00:24:33
Idézet: Giganticus - 2011.03.19. 22:46:22

Ha viszont sokat kért mondjuk 4 db 25%-os lélekszívó, visszaváltható, különböző tárgyakba berakható fókuszkristályt, akkor legyen majdnem lehetetlen a megszerzése.
Ez alatt azt érteném, hogy ha van 10 játékos aki ezt kéri akkor egy tudja csak megszerezni. a másik 9 meg hiába törje magát.
Bocs, majd legközelebb.


Probléma1:
Kér valaki valamit, amit nem tart túl tápnak, mert nem ért a balance-hoz. A JV megadja az árat (=csillagos ég), mire a játékos észbe kap, és hogy megszerezhető tárgyat mondjon, elkezd tapogatózni, újabb ajánlatot kérni mondván, hogy nem mérte fel a helyzetet. Végenincs brkózás lenne belőle.

Probléma2:
Másik 9 játékos vért izzad, és lemarad a szupertáp cuccról, ergo nem kap semmit???

vagy ahogy McMad javasolta valamilyen gyöngyökhöz kötni


Khm. Ezt én javasoltam, nem McMad.

Más. Nem értem ezt a fókuszkristálymániát. Ha mindig egyre jobb és jobb fókuszokat szerez az ember, akkor a korábbi eventek nyereményei haszontalanná válnak. Én relikviapárti vagyok továbbra is. Az látszik a karakterlapon.

Note: Nem én pontoztalak le.
Dátum: 2011.03.20. 00:07:22
Idézet: Lanmandragoran - 2011.03.19. 23:16:16
A végére jöttek ugye a VV1 és VV2 rakéták


A VV1 és VV2 az két kisbolygó.
A rakéták V-1 (fau-egyes) és V-2 (fau-kettes) névre hallgatnak. V mint Vergeltungswaffe. (= a megtorlás fegyvere)
Dátum: 2011.03.19. 21:14:57
Idézet: Kajtar48 - 2011.03.16. 07:16:20
Melyik italban nincs koffein?
tea
bor
kávé
capuccino
A borban és a teában! A tea tein-t tartalmaz, ami a koffeinhez hasonló vegyület, de mégsem az.
2 jó válasz van.
Tea helyett a ristretto jobb lenne. ( = olasz "mini" kávé, egy lórúgás), vagy esetleg valamelyik energiaital.


"Amíg nem sikerült azonosítani, a teában lévő élénkítő anyagot a koffeintől eltérőnek tartották, és teinnek (vagy tininnek) nevezték, azonban kiderült, hogy a két vegyület egy és ugyanaz."

Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tein

Wikipédiától idegenkedőknek: "A fantom tein, matein és még ezután felbukkannó társaik nem létező vegyületek. "

Forrás: http://antalvali.com/hirek/tein-vagy-koffein-alkaloidak-a-teaban.html
Dátum: 2011.03.19. 21:05:26
A hibás kérdés nem a kaland hibája. Random sorsolódik bele, legközelebb más kérdést fogsz kapni.

Sajna néha van ilyen szívás.
Dátum: 2011.03.18. 20:33:19
Hogy születhet a gyermek?

Császármetszéssel
gólya hozza
hüvelyi úton- császármetszéssel*
Hüvelyi úton

Három!
helyes válasz. Csak gratulálni tudok. Ráadásul olimpiai kérdés...
Dátum: 2011.03.15. 08:35:18
Idézet: Pietrus - 2011.03.14. 23:29:23

Nem akarlak lelombozni, de mindenkinek ténylegesen egyedi tárgyat leprogramozni elég sokáig tart. Így borzasztó lenne a befektetett idő / érték arány.


Ezt nagyon egyszerű megoldani. Régebben már felvetették itt a fórumon az egyedi készítésű tárgyak ötletét, azaz, hogy a játékos döntse el, hogy miből mennyit rak a tárgyba.

Ezt most meg lehetne oldani úgy, hogy teljesítménytől függően kap az ember mittomén kufárgyöngyöt, és a végén ezekért a kufárgyöngyökért lehetne tulajdonságot, szakértelmet, spec. tulajdonságokat vásárolni a relikviába. A komolyabb bónuszok többe kerülnének, a kevésbé értékesebbek kevesebbe.

Az játékos szépen eloszthatja a gyöngyeit, és generál egy egyedi relikviát. Egy csapásra megoldódna az aktivitási probléma.

Akár el is nevezhetné, esetleg előre meghatározott elemekből, színekből a képét összerakhatja, vagy képet tölthet fel, de ez már csak amolyan esztétikai plussz.
A "Nem halt meg" válasz miatt.

Kérdést tagadó választ sosem fogadnak el.
Dátum: 2011.03.12. 22:14:37
Előre is elnézést mindekitől, de ez annyira rossz, klisékkel telezsúfolt és összefüggéstelen, hogy hihetetlenül jól szórakoztam rajta.
Nem emelek ki semmit, de érdemes többször végigolvasni, hogy minden mazsolát megtaláljon az ember.

1180-as kaland. A végső állomás.

A csata kellős közepén térsz magadhoz, és még fel sem ocsúdtál mi történik körülötted, neked ront egy csápmester.

[CSATA]

A csápmester holtan terül el a lábaidnál, de nem lehet egy perc nyugtod sem. Egy pillanatra elbambultál, így az egyik mágus kezéből már röpül is feléd a tűzgolyó. Csak rajtad múlik túléled- e a varázslatot.

493. szintű Védekezés próba: Védekezés: 565 + 23 = SIKERES!

Elég erős voltál, és kibírtál térni a varázslat elől. Eszedbe jut milyen küldetést kaptál még a csata kezdete előtt. Meg kell ölnöd a démonok, és a farkasemberek vezérét a csápistenséget, és a gyűrűjét bele kell vetned egy káosz vortexbe. Átverekszel a harcolók tömege közt, és már ott is vagy a csápistenség előtt.

[CSATA]

Sikerült! El sem hiszed hogy sikerült. Ráhúzod az ujjadra a csáp istenség gyűrűjét a káosz vortexhez, de minden erődet össze kell szedned hogy ellen tudj állni a csábításnak hogy magadnak megtartsd.

73. szintű csapdaészlelés próba: csapdaészlelés: 70 + 21 = SIKERES!

Nagy nehezen leveszed az ujjadról a gyűrűt és a vortexbe hajítod. Hátad mögül megszólal egy hang:
Itt a végső állomás astala vista! Erős lökést érzel a hátadon, és már repül is a vortex közepe felé a gyűrű. Neeeeee! Ordítod torkod szakadtából.

294. szintű Szerencse próba: Szerencse: 330 + 13 = SIKERES!

Meghaltál. De mégsem. Éles fény szűrődik be az erdőbe a fák koronái mögül. Melletted fekszik a parancsnokod és a társaid. Holnap lesz a nagy csata a démonok ellen. Elmeséled az egészet a hordaparancsnokodnak, és azt javaslod valamit változtassanak a terven ám ehhez nagyon sok jó érv kell.

470. szintű IQ próba: IQ: 535 + 14 = SIKERES!

Meggyőzted a parancsnokodat és megváltoztatták a tervet. Másnap délben elkezdődik a harc. Látod amint a parancsnokod küzd a csápistenség ellen. A farkasember amit megöltél épp most tépte fel a legjobb barátod hasát és te tehetetlenül nézed. A hordaparancsnokod még mindig a csápistenség ellen küzd, és meglátod a gyűrűt a földön amit az álmodban a vortexbe hajítottál. Felveszed a földről és már tudod mit kell tenned hogy győzzetek. Ezúttal viszont mielőtt a vortexhez indulnál leszúrod az egyik barátodat az árulót. A vortex előtt állsz, és éppen belehajítanád a gyűrűt amikor megszólal a hátad mögül egy hang: Game Over! Érzed amint a csápistenség átszúrja a kardját rajtad, de te utolsó erőddel megragadod a csáplordot és ezt mondod neki: Ez itt a végső állomás. Beleveted magad a vortexbe magaddal rántva a csápistenséget és már tudod nincs második lehetőséged. Még pár percig zuhantok, és még mielőtt eléritek a vortex közepét meghalsz de a csápistenség a vortex közepének csapódva szörnyet hal. Gratulálok a kontinensed megmenekült a démonoktól, de eközben te is meghaltál, de így is, úgy is meghaltál volna ez volt az utolsó gondolatod.

Gratulálunk, teljesítetted a kalandot! Jutalmul 158 lélekgyémántot kapsz.
Idézet: KoSoK - 2011.03.12. 17:26:37
Ok, értem, tehát az a lényeg, hogy a gógliba be lehessn másolni egy kérdést és egyből ki lehessen olvasni...!


Nem.
A lényeg az, hogy ne kelljen hozzá kockás papír, és beleférjen 5 percbe.
Dátum: 2011.03.12. 16:39:30
Esetleg az Esszencia konverterrel lehetne tetszőleges esszenciát előállítani 4 azonosból, nem csak a katalizátort.
Dátum: 2011.03.12. 13:02:03
Véresen komolyan veszed a dolgot.
Csigavér.

Nem szóltam be, csak humorizálni próbáltam picit. Ezekben a topicokban rendszeresen elfelejtik az emberek feltüntetni, hogy hova toboroznak.

Ha egy kis humor számodra sértés, akkor dolgozz egy kicsit a lelkivilágodon, mert nagyon sok "sértés" fog még érni az életben, és nem fogod érteni miért "szemétkedik" veled mindenki.

Én se sértődtem be Helion hsz-én, amikor azt írta, hogy nem értem a dolgot. Megtehettem volna ugyanolyan alapon, mint te. De ez csak humor. Relax, man.
Dátum: 2011.03.12. 08:16:34
Peti ül egy kerek asztalnál a barátaival. Balról számolva 5 embert számolt, jobbról számolva is öt embert számolt. Hány ember ül az asztalnál?
11
7
10
6*

Ömm, magát miért nem számolta bele?

Az Opel cég 1899-ben mennyi autót értékesített?
11*
211
150
kb. 4000

Ezt tényleg kell tudni?

Hány évig élhet egy Grönlandi bálna?
20-60, nagy ritkán 150-200 év*
150-200 évig
5-10 év
15-20 év, nagy ritkán 50 év

Kettő helyes válasz van!
Hány évig élhet egy Grönlandi bálna? Ha nagy ritkán 150-200 évig is elélhet, akkor a 2. lehetőség ugyanolyan jó válasz.
Vak volt az admin???
Hát, úgy elsőre nem tudom miért műveltségi kategória a Budapest-Sydney távolság.

Másodjára nagyon felpiszkálná a vércukromat, ha mindenféle földrajzi objektumok hosszát kellene kigoogle-zni. Van itt 7 darab, és fejből nem hiszem, hogy bárki is tudná őket.

Valamennyire ki lehet logikázni, hogy a Budapest-Sydney a helyes válasz, de ehhez nem árt tudni, hogy a Hold átmérője kb. Európa-nagyságú, valamint nem árt ha látja az ember fejben a földgömböt is rajta New Yorkkal és Sydney-vel.
De még akkor is inkább utánajár az ember főleg ha van kvízkulcsa, és nem 1 hanem 8-10 kérdés bónusza múlik a helyes válaszon.

Szal túl macerás.
Dátum: 2011.03.11. 07:37:36
Miközben vándorolsz s új vadász helyek után Edralian - od szavai csengenek a füledben:
-Ezüstszél ne feled az ellenség előtt itt béke s fejlődő civilizáció volt még mi előttünk is. Ha találnál valamiféle fegyvert [vessző?] vagy kitudja tán az elhunyt Istenek egyikét... Hatalmas előnyre tehetne szert a Zafír Horda ...
Miközben haladsz egyre keletebre hirtelen egy szép tiszta tóra bukkansz s a távolban mintha egy tornyot látnál. nem gondoltad volna soha , hogy eddig eljut az épített civilizáció a felszínen , vagyis nem remélted , hogy ilyen hamar...
Kíváncsiságod természetesen most is győzedelmeskedik feletted [vessző?] s úgy döntesz , hogy megnézed közelebbről...
Hosszú órák múlva érsz csak oda [?] messzebb volt mint te azt gondoltad volna. Bár megkel hagyni a látványért is megérte. Nem látsz rajta semmi feliratot vagy bármilyen jellemvonást , hogy melyik ordához tartozhatna az épület de találsz egy ajtót s egy igen fura kopogtatót amit te meg is ragadsz s zörgetsz vele... Ismételten a semmi. Megpróbálod az ajtót benyomni...

Ez azért mégis hogyan juthatott át? Ráadásul ez még csak az első szakasz. Kínszenvedés olvasni. 1187-es a kaland, még azt sem lehet mondani, hogy a kezdeti időben nem figyeltek eléggé az adminok. Úgy vissza kellett volna hajítani helyesírás miatt, hogy a Kilimandzsáróig futhasson utána az írója.
Dátum: 2011.03.05. 08:30:41
T. Rogalndorn.

Igazából fogalmam sincs mit válaszoljak.
Nem vagyok közelében sem a kvízelbírálásnak, értékelésnek satöbbinek. Csupán szokásom olvasgatni a fórumot, és ha valamire tudom a választ, akkor megosztom a nagyérdeművel.

Maradok tisztelettel:

Ezüstszél
Dátum: 2011.03.04. 07:47:41
Idézet: Piciklon - 2011.03.03. 20:27:25
Idézet: Kajtar48 - 2011.03.03. 20:22:14
Milyen eredetű étel a sólet?
bolgár
francia
szerb
izraeli

Talán zsidó, nem?
Az én nagyanyám már akkor isteni sóletet tudott főzni, mikor Izrael csak a Bibliában és a cionisták álmaiban létezett.
Javítani.

AZ IZRAELI KONYHA

Izrael egyidejűleg régi és új ország is. Egyrészt a legmodernebb technológiákkal művelik a földet, és ez visszahat az étkezésre is, másfelől, főleg Jeruzsálem környékén élnek a bibliai hagyományok.
...
Ma Izraelben két fő tendencia érvényesül: az egyik az ún. jiddis konyha szokásainak a terjedése, a másik az észak-afrikai zsidó hatás, valamint arab hatás erősödése.

Link
Ez alapján izraeli, ellenben lehet találni vonatkozást a zsidóra és a lengyelre is...szóval jelen formában ez több sebből vérzik, inkább törölnit mondanék rá.


Egy dolgot nem vesztek figyelembe. A zsidó szó valószínűleg tiltott a kvízben, ezért került bele az izraeli helyette. A sólet zsidó étel, valóban. Csak ezt a rendszer nem engedi leírni...
Dátum: 2011.03.02. 14:41:46
Kihívásban nincs PP-vesztés.

Különben is az békés portya. Nem gonosz.
Dátum: 2011.03.02. 14:38:04
Mennyi LE volt nálad?