Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zerga

Oldal: 1
Dátum: 2009.07.08. 07:36:13
Kaptam egy olyan kérdést, hogy hány bolygó van a Naprendszerben. Mind a négy válaszra nem emlékszem, de a 8 és a 9 ott volt közöttük. Bejelöltem a 8-at, erre kidobja, hogy a helyes válasz 9. 2006-ban nagy publicitást kapott, hogy a Plútót kisbolygóvá sorolták vissza, így 8 bolygó maradt, pl.:

http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20060825nyolc.html

Ez a játék 2008-ban indult, így azt se lehet mondani, hogy a kérdés 2006 előtt íródott. Mivel rossz választ jelöl helyesnek, szerintem törölni kéne.
Dátum: 2009.06.29. 09:31:40
A cosinus(alfa) értékét a koordináta-rendszer melyik tengelyén olvashatjuk le?

y-tengelyen
egy külön felállított tengelyen
x-tengelyen
az x és y tengelyre merőlegesen felállítot z tengelyen

Én nagyon hülye vagyok a matekhoz, de ez szerintem akkor is túl speciális. Asszem az x-tengely volt a jó megoldás.
Dátum: 2009.06.28. 19:17:01
A Juventusnak van messze a legtöbb szurkolója ezek közül a csapatok közül, és már nagyon régóta így van. Ez viszont nem változtat azon, hogy eléggé speciális kérdés, és csak azok tudják, akik érdeklődnek az olasz foci iránt. Vagy a Juventus-szurkolók, mint pl. én.

Én meg ezt a kérdést kaptam:

"5+5? (Remélem ezt nem lesz hibás kérdés :o).

10
100
2
55"

Szerintem hibás, csak el kellene olvasni a kvízértékelés szempontjait. Törlés?
Szerintem az lehet a baj, hogy a kérdésben benne van a válasz.
Ki alakította Jockey Ewingot a Dallas című sorozatban?

Larry Hagman *
Patrick Duffy
Ken Kercheval
Steve Kanaly


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Már a "ki alakította" típusú kérdések sem jók? A sport speciális, ez érdektelen tudás, stb. Lehet, hogy nem fogok kérdéseket írni.
Dátum: 2009.06.08. 10:45:49
A balszerencsésnek tartott 13-ast hagyományosan a FIA nem adja ki a Forma 1-ben. De volt 2 kivétel. Melyik év volt?

1985 és 1996
1963 és 1976 (ezt jelezte helyes válasznak)
1980 és 1983
1992 és 1993

Nem speciális ez egy kicsit? Meg szerintem eléggé érdektelen lexikális tudás is.
Ez az információ nyilván a wikipediáról van. Ettől függetlenül Claudius császárt Claudius néven emlegetjük, és nem Tiberiusként (aki egyébként az elődje). A felsorolt császárok Constantinus kivételével egy dinasztiából származnak, ezért több nevük is azonos. Nem hiszem, hogy a kérdés értékelőjének ez okozta a problémát. Szintén a wikipedián olvasható, hogy a colonia volt az igazi római jogú város. Aki ismeri a Claudius császár és Savaria városa közötti összefüggést, annak a város alapítása jut eszébe, nem pedig a colonia rangra emelés (egyébként Claudiust emlegetik a város alapítójaként). Érdekes lett volna, ha azt kérdezem, hogy melyik császár emelte colonia rangra Savariát. 90%, hogy túl speciális lett volna.
Melyik római császár alapította Szombathely városát?

Tiberius
Constantinus
Claudius*
Nero

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Kíváncsi lennék, ebben hol van helyesírási hiba. Esetleg valaki azt gondolta, hogy Nero nevét "é" és "ó" betűvel kell írni? Mert akkor a többi császár nevét is írhattam volna úgy, hogy Tibériusz, Konsztantínusz és Klaudíusz. Meg kéne nézni a történelemkönyvet... Vagy esetleg a római császár kifejezést kellett volna nagybetűvel írnom? Erősen gondolkodom azon, hogy felteszem ugyanezt a kérdést úgy, hogy Nérót írok a Nero helyett. Már nem azért a párszáz LE-ért, de elegem van abból, hogy zsinórban a harmadik kérdésem kapja a "rossz kérdés" értékelést, mert valami észlény az alapvető helyesírási szabályokkal sincs tisztában, nem ismeri a fél világ által dúdolt ABBA-dalt, vagy a kriminológia mibenlétére vonatkozó kérdésemre írt válaszlehetőségekkel nincs megelégedve.
Dátum: 2009.05.12. 10:09:45
Milyen évszak van Decemberben?

Nyár
Tél
Hubertus
Piros hó

Ez a fantasztikus kérdés a hihetetlenül frappáns válaszokkal kinek az agyából pattant ki?
Fernando, Take a chance on me, When all is said and done, The name of the game. Melyik együttes slágerei ezek?

Deep purple
Ace of base
ABBA*
U2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez túl speciális volt? A The name of the game és a Fernando nem tette elég egyértelművé? Igazából egyedül a When all is said and done kevésbé ismert daluk. Esetleg be kellett volna írnom közéjük a Mamma miát? Bár ennek alapján szerintem akkor is túl speciális lett volna egyeseknek (még megkaptam volna, hogy rossz a válasz, mert az egy film, nem pedig dal). Hihetetlen, hogy egyesek milyen szempontok szerint értékelik a kérdéseket. Sokan nem jönnek rá arra, hogy nem attól speciális a kérdés, mert ő nem tudja rá a választ.
A negyedik nevet egy könyvben olvastam (és tudomásom szerint létezik is ilyen vezetéknév a skandináv nyelvekben). Ez kizáró ok lenne? Attól még szerintem elég egyértelműek a válaszok ahhoz, hogy ki lehessen találni.
Ki írta Nils Holgersson történetét?

Hans Christian Andersen
Sven Jörgensen
Selma Lagerlöf *
Erla Svejnbjörndóttir


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Azt esetleg elfogadnám, hogy egyeseknek "túl speciális", azt viszont nem értem, hogy mi a baj a válaszokkal. Mit jelent az, hogy "rosszak", ill. "nem egyértelműek"? Jelezném, hogy egyik nevet sem én találtam ki.
Dátum: 2009.04.26. 17:18:25
Ki írta Nils Holgersson történetét?

Hans Christian Andersen
Sven Jörgensen
Selma Lagerlöf *
Erla Svejnbjörndóttir


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Azt esetleg elfogadnám, hogy egyeseknek "túl speciális", azt viszont nem értem, hogy mi a baj a válaszokkal. Mit jelent az, hogy "rosszak", ill. "nem egyértelműek"? Jelezném, hogy egyik nevet sem én találtam ki.
Dátum: 2009.04.02. 07:14:19
"Hány világ van jelenleg a Végzetúr nevű játékban?" A válaszlehetőségek: 1, 2, 4, 6. Viszonylag nehéz eltalálni a helyes választ, hacsak nem lehet hozzáírni...
Dátum: 2009.03.10. 20:39:13
Az előbb kaptam egy ilyen kérdést: "Megfilmesítették-e Stephen King könyveit?"

Válaszlehetőségek:

- igen
- nem
- csak egyet
- nem tudom.

Már elnézést, de azért ez szánalmas. "Nem tudom", mint lehetséges válasz... Értékelési lehetőséget nem kaptam, de szerintem törölni kéne.
Melyik az az angol futballcsapat, amelyben korábban együtt játszott egy Defoe és egy Robinson nevű játékos?

Tottenham Hotspur *
Arsenal
Manchester United
Newcastle United

"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Nem igazán értek egyet a kérdések értékelési szempontjaival. Bármilyen témában ír valaki kérdést, az egy másik játékosnak speciális lehet. A kérdést jópofának tartottam (remélem, mindenki tudja, hogy miért), ezért tettem fel. Az az opció, hogy rossz kérdésnek lehet jelölni valamit azért, mert az adott játékosnak speciális (ami szerintem egy természetes dolog), alapot ad arra, hogy sokan azért ne fogadják el, mert nem tudják rá a választ. Ezzel az erővel azt a kérdésemet is rossznak lehetett volna jelölni, ami arra vonatkozott, hogy melyik együttes szerezte a Maximális túlhajtás című film zenéjét, mert sokan szeretik ugyan a Stephen King műveiből készült filmeket és az AC/DC-t, sokan viszont nem. Ez viszont a "jó kérdés" minősítést kapta. Én soha nem minősítettem rossznak egy kérdést azért, mert nem tudtam rá a választ. És nem is nézek utána a rendelkezésre álló 5 perc alatt, mert annak nincs értelme.

Ezen kívül sportot ne, évszámokat ne, túl könnyűt ne, túl nehezet ne, ezt ne, azt ne, ilyet ne, olyat ne és hasonlók szerintem szükségtelenül korlátozzák a kérdések körét. Jó, nem azt mondom, hogy olyan kérdéseknek kellene elárasztania a kvízeket, hogy mikor egyesítették Alsó- és Felső-Egyiptomot, hány gólt lőtt pályafutása során Wayne Gretzky, mennyi 3*5, mit mond ki a Büntetőeljárásról szóló törvény 4. § (2) bekezdése stb. De ha valaki egy adott téma iránt érdeklődik, leginkább abból fog feltenni kérdést. Én pl. soha nem fogok kvantumfizikával kapcsolatos dolgot kérdezni. Nem is lenne értelme, mert biztosan túl speciális lenne...
Oldal: 1