Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.02.28. 20:29:33
Szerintem biztos hogy olyasvalamit kell kiötleni, ami szabályozható, de nem borítja a játékot, nem okoz sem a nagyobbaknak, sem a kisebbeknek hátrányt, csak hát ilyet találni... ehh

gondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha szint*X elnyelést kapna bónuszba egy kari, csakhogy az is ideiglenes tűzoltás lenne a sebzések növekedésével, ill a magasabbak szakértelemfejlődésének arányában.

Szóval egyelőre én tanácstalan vagyok, de biztos, hogy az kell legyen a cél, hogy a kisebbek játékélményét (játékra való esélyét) növeljük valahogy
Dátum: 2009.02.28. 20:21:42
Ez butaság, méghozzá nem picit. Büntessünk egy relatív gyengébb tagot azzal hogy irdatlan hamar gyógyul és ezáltalán sokszor üthetik mikor mondjuk alszik? Persze, tudom, mi a töknek aludni...?

Na de komolyan, pl nálatok ha a legkisebb tagotok aki a szintjén jónak számít nagyon hamar gyógyul, de az ellenféltől a nagyobbak ledarálják emiatt, akkor mi van? Persze, van katakomba, láthatatlanság, stb, amivel megintcsak rontjuk a játékélményét, arról nem is beszélve, hogy ha kapituláltok, milyen szájízzel fogadja, hogy miatta történt a dolog.
Szerintem irdatlan nagy butaság lenne ez ilyen formában
Dátum: 2009.02.28. 20:11:44
Ez mondjuk még ok, bár mindenkivel megeshet, hogy betlizik, de háborúban viszont nagyon nem jó, ha túl hamar gyógyul adott esetben, nemde?

Erre volt a javaslat, hogy akkor háborúban bármit is találjanak ki, az ne számítson. Persze, csakhogy a végzetúr világa összességében másból sem áll, csak háborúkból.
Dátum: 2009.02.28. 09:28:19
Ezen megy már egy ideje a vita.

Amit írtál, azzal az a geb*sz, hogy háborúban akkor mi lesz? Vagy pl ha sok LE-t sikerül zsákmányolni egy karitól valamilyen okból kifolyólag, akkor a társak szépen végigmehetnek rajta. Ezért nehéz kérdés ez
Dátum: 2009.02.26. 17:03:38
Idézet: Szezso - 2009.02.26. 11:58:50
Egy kérdés, vélemény illetve javaslat:
Lehet hogy nem értettem pontosan, de ha 23:50-kor valaki elhurcol, akkor is az egész napi LE-ből részesül?
Vagy csak arra a 10 percre eső részből ha akkor épp szerzel LE-t?
Vagy az aznapi a támadásig szerzett LE-ből?
Hogy van ez?
Hm?


A rendszer valamikor hajnalban frissít. Ha 23:50-kor elhurcol valaki, Akkor csak az onnantól számított termelésed megfelelő százalékát kapja. Amit előtte vadásztál ill portyáztál, abból nem részesül.
Dátum: 2009.02.26. 08:23:10
Olvasd a következő, szintén tőled származó idézetet, Simon... honnan szedtem? Te magad (is) mondtad.
És ne akadj ki azon, hogy a neked szánt részből azt emeltem ki ami fontos a mondandód szempontjából, és arra válaszoltam is. A többiek számára (is) a kihagyott rész teljességgel érdektelen.
De akkor fordítom: amíg TE IS meghúzol x mennyiségű LE-t... mondandód lényege ez volt. És akkor addig nem érdekes a dolog, ameddig BÁRKI meghúz közel azonos mennyiségű LE-t (közel azonosat persze, játéktudásnak, szerencsének, stb köszönhetően vagy nem).

És részemről nem kívánok itt tovább foglalkozni a dologgal, majd meglátjuk hogyan alakul. Mindenesetre érdekes és tanulságos volt a mese
Dátum: 2009.02.26. 02:42:51
Na akkor sorban: Igen, nekünk durván 40e LE-ből meglenne a kamra.... első szinten. Nem kompenzál semmit, de profi mód ki lett számolva, tényleg

És hogy Téged idézzelek Simon priviből: "Engem nem erdekel, hogy Sharpa belolem vagy masbol szedi ki az 5000 LE-t (...), amig en is ki tudom szedni az 5000 LE-t vagy amennyi nekem adatott."

Innentől kezdve hagyjuk szerintem.

Ajgatsz, azaz Dalen. Idézve szintén Simontól: "Nekem 5-os kamraszinten tegnap 3410 LE jott. Hireink alapjan Azur Legioban 3 napja 6-7000 LE-t termeltek kamrabol" Utóbbi érték megerősítve, úgyhogy átlag 5K.

Viktor: nekem nincs bajom az egészségemmel, tökéletesen elvagyok vele. Én feleslegesnek tartom húzni ennél jobban. Ha gondolod, priviben elmagyarázom miért, de ez szerintem nagyon nem ide tartozik.

Viszont úgy látom innentől felesleges is bármit mondani. Lesz ahogy lesz. Megpróbáltam szólni valamiről, amiről úgy ítéltem meg valós probléma. Ez pedig az, hogy a nagyobbak ennél is jobban elhúznak. Erre a TGY-ből, a VM-ből mondogatták hogy neeem is. Remek, akkor nem. Nektek, akik a középmezőnyben vagytok, pici kis karakterekkel, tuti elhiszi az ember
Dátum: 2009.02.25. 19:54:59
Nincs ÉP, nincs erőforrás. Minél töb erőforrás, annál több kamrából a kínzónak. Kamra kínzója dettó minél több erőforrás, ez kompenzálva. Marad az a különbözet, hogy minél több erőforrást aknázok ki, annál több megy annak is, aki szintén ugyanezt teszi, csak épp kamrát is használ.

Az érdemeidet nem állt szándékomban elvitatni, sőt. De attól még ugyanúgy szakadék képződik, akármit teszünk is. És ha mi ezt túléljük, jól mondta Zacc, akkor jönnek majd a kisebbek, akik még inkább szívnak.
Dátum: 2009.02.25. 19:42:57
Simon, érdekel, hogy Te hogyan oldanád meg a problémát, csak azt ne mondd, hogy az alacsonyabb szintű, gyengébb szövetségben lévő tagnak semmi hátránya nem származik belőle, mert ez így nem igaz.

Sőt, vegyük azt, hogy a Hordából Sharpa minden nap megkapja érted az 5000 LE-t, Te pedig csak egy-másfél hónap múlva fogsz ott tartani, hogy lehetőséged legyen megkapni azt az összeget. Emellett pedig 15% alól sem tudsz kijönni. Ezügyben mit mondanál?
Dátum: 2009.02.25. 19:34:13
Hogy a viharba ne érne hátrány? Legalább olyan hátrány ér, bakker. Téged nem, mert neked az a jó, hogy minél több ÉP legyen, többet tudjak cselekedni, többet kapj kamrából. Ne legyünk Álszentek.

A probléma az, hogy Te kapsz 5000 LE-t, amit a kicsik, ill közepesek nem tudnak kompenzálni. Mellesleg eleve többet is rabolsz, szóval ez a marha nagy szakadék igen jót tesz a játéknak, tényleg...

Ja... és ideiglenesen? Na ez az ami téves.
Dátum: 2009.02.25. 19:28:12
Simon, ne forgass ki légy oly kedves. Az ép vesztés csak egy hozadék, ezt pofázom.. pardon, szajkózom.

A probléma marhára nem ott van, hogy az erősebb karit támadod, vagy hogy annak is taktikáznia kell, légy oly kedves, és fogd fel. A probléma sokkal, de sokkal nagyobb ennél
Dátum: 2009.02.25. 19:22:20
Gondolod megéri olyat ütni, aki adott esetben könnyen kiszabadulhat?
Dátum: 2009.02.25. 19:19:07
Mint mondtam lehet, hogy nem jó ötlet, de valamit ki kell találni mindenképp, Kocos. Adja ég, hogy sikerüljön olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó.
Dátum: 2009.02.25. 19:16:32
Benőke, részben van igazad csak, és Te is sarkítasz. Adott egy Nephilla szintű játékos, akit többekkel egyetemben én is maximálisan elismerek. Tegyük fel, hogy nem a TGY, hanem valamelyik középszintű szövetség tagja, kamra nélkül. Ideális célpont, tehát a fölötte lévők és kamrával rendelkezők 1-5 szintkülönbséggel is úgy támadnák, hogy csak füstöl. Kijönni 15% fölé? Esélytelen, még ha 16 órát tölt a gép előtt, akkor sem, lévén annyi ember próbálja elkapni. És hiába nem sikerül adott esetben, veszítenivalója senkinek sincs!

Na most kérdem én, ha elvesszük tőle a portyát gyakorlatilag, mi van? Vajon mi történne? Hogyan lenne akkora rablása amekkora, ha nem bírna rabolni, de amit meg vadászna, abból is egy rész az őt támadót erősítené (és teljesen mindegy hányad rész ez)?

Jelenleg igencsak nem jó ez így senkinek, de ha most nem is esik le a tantusz, csak igen kevés időnek kell eltelnie ahhoz, hogy leessen, csak akkor meg annyira szétzilálódik a végzetúr, hogy lehet hogy késő lesz.
Dátum: 2009.02.25. 19:08:27
Zacc, valamit muszáj kitalálni, mert ez senkinek nem jó így hosszú távon. Lehet, hogy most a TGY, a Légió, a HORDA, a VM bulikat tart a kamrában, de mi a túró lesz egy hónap múlva, amikor a támadások annyira lelassították a hozzájuk legközelebb lévőket is, hogy marha lassan megy a kamra húzás, hogy EGYENLÍTSENEK (Nem behozzanak)? Akkor majd ütik szépen egymást, mert ők külön szint, külön kategória, a többiek meg megintcsak másik level. És igazad van, akkor a mégkisebbekről ne is szóljunk semmit, hiszen így is kemény nekik az "élet", hát még ha a közepesek rájukzúdítják a kamrát is.
Ennek nem erről kellene szólni, méghozzá nagyon nem!
Dátum: 2009.02.25. 19:02:49
Én nem így látom. Ha pl belevennénk a szintet, lehet, hogy egy kisebb szövetségből el tudnák vinni a nagyobb szintűeket, de a többiek - relatív - építhetnek, fejlődhetnek, és nem lesznek ennyi támadásnak kitéve; merthogy valljuk meg, a kínzókamrának köszönhetően sokasodtak a támadások.
Valahogy kell(ene) kezelni az elszakadás problémáját, és nekem ez ötlött be annó is. Lehet, hogy nem jó, de akkor legyen más, amivel a kamra is vagy a kisebbek-közepesek felzárkózását szolgálja, vagy ha azt nem is, de legalább ennyire nem hordozza magában a nagyok elszakadását.
Dátum: 2009.02.25. 18:50:05
Ez tényleg így van, és ezt szajkózom már egy jóideje. Nem magával a kamrával lenne a baj. Ha pl kamrába csak 1-2, nagyon, de nagyon max 3 szinttel alacsonyabb tagot vihetne be az illető, csökkene az elszakadás mértéke valamelyest.

De a probléma az, hogy jelenlegi formában a közepes, ill kis szövetségeknek (ill a toplista elején lévők közül is sokaknak) még jóideig várni kell a kamrára, addig pedig a nagyok irdatlanul elhúznak. De ez a nagyoknak sem jó, hiszen pont a versengést fogja kiölni a jelenlegi formája a kamrának (pontosabban annak hatása).
Dátum: 2009.02.25. 18:38:05
Kocos, szokj le a spektrálisról, igen sarkított és erőltetett példa.

És hátránya a top szövetségeken kívül mindenkinek származik belőle, lévén ezek a szövetségek x*5000 LE-t kapnak addig, amíg a többiek ki nem fejlesztik kamrát. Akkor TALÁN nullázódni fog ez az előny, de az addigi különbség így is, úgy is megmarad. Ergo mélyül a szakadék. Ergo talán a nagyobbaknak sem jó, ha a játék izgalma az első pár szövetség további erősödéséről, a többiek lemaradásáról szól. Épp az ellenkezőjéről kellene hogy szóljon a dolog.
Senki nem akar kárt okozni, értsd meg. Paranoid elképzelés.
Dátum: 2009.02.25. 17:59:50
Idézet: Kocos - 2009.02.25. 17:51:10
Idézet: Gau84 - 2009.02.25. 17:42:03
Idézet: Kocos - 2009.02.25. 17:36:20
Idézet: Crimson - 2009.02.25. 12:45:34
Viszont a taktikázás lehetősége is megszűnne az áldozat részéről. Most megteheti, hogy ha elvonszolják a játszószobába, egész nap nem csinál semmit, hátha leszoknak róla.


Ez azert nem mukodik - mint tudjuk - mert a sok befogottad kozul nem tudod, hogy ki mennyit termel.


Pár alkalom után sejthető, ill rövid időn belül kalkulálható


Hat persze majd keresztreferencias tablazatot vezetek az aldozataimrol nem? Ugyan.
Miert erdekelne engem, ha ma nem termelt, akkor majd holnap duplan termel, agy azutan triplan. Nyilvan nem fgook idot tolteni vele, hogy kitalaljam, hogy ki nem termelt epp.


Ehhez pedig nem kell komment. Te nem figyelsz, más igen. Ez van
Dátum: 2009.02.25. 17:59:11
Idézet: Kocos - 2009.02.25. 17:51:50
Idézet: Gau84 - 2009.02.25. 17:42:53
Idézet: Kocos - 2009.02.25. 17:36:46
Idézet: Mortu - 2009.02.25. 15:56:04
Miért nincs ellenszere a kínzókamrának? Mert ugye azt senki sem gondolja komolyan, hogy 5 szinttel feljebb lévőt el lehet olyan könnyen verni, pláne 8 óránként. Ja, ma 4-en vittek el.


Azert nincs ellenszere, amiert hatranyt sem okoz.


Így, ebben a formában továbbra sem igaz. (Napi 3-6 ezer LE azért okoz különbséget)


Pont mint a spektralis, az ellen is kene ellenszer?
Amugy a hatrany es a kulonbseg szavakat kicsit osszekeverted, de nem gond.


Ami egyiknek különbség, másoknak hátrány, de nem gond.
Ironizálhatsz ahogy akarsz, ettől még ugyanaz a felállás.