Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Benőke

Oldal: 1234
Arra gondoltam, hogy sok "alap" helyen ha az ember nem csenget le horribilis összeget, akkor szóba sem állnak vele, és akkor tartja a markát az összes többi egészségügyi dolgozó is, ami együttesen szép összeget tehet ki.
Egyik ismerősömnél súlyos "betegséget" diagnosztizáltak. Ha nem akarta a gyógyulása esélyeit csökkenteni, mélyen a zsebébe kellett nyúlnia, ahhoz, hogy előbbre kerüljön a listán. Mindezt annak ellenére, hogy nagyon messze nem átlagos tb-t fizet. Erre jött még rá a "műtéti tarifa", az ápolók pénzelése, stb. A műtét nem egészen úgy sikerült, mint ahogy kellett volna (ezt előre nyilván nem tudhatta). Panasszal fordulhatott a fal felé. Ekkor döntött a magánorvos mellett, gondolta egy próbát megér. Eléggé meglepődtem, amikor mesélte, a különbség árban összesen 5% volt, ha minden kiadást beleszámít, de utóbbi esetben előre tudta mennyit és miért fog fizetni. Ráadásul sikerült is a beavatkozás. Nem, nem milliomos, kb. a hosszú évek alatt félretett összes pénze ráment, de legalább a gyógyulás útjára lépett. Az egészség a legfontosabb ezt nem kell ecsetelnem senkinek sem szerintem, ami nem anyagiasítható, különösen ha emberéletről van szó.
De a lényeg, eleve jobban járt volna, ha elsőnek a magánorvoshoz megy, és ha tisztában lett volna a számarányokkal és a bürokrácia útvesztőjével előre, akkor biztosan kihagyja az első kört.
A példa szélsőséges, de így már érthetőbb talán az előző hsz-em, és az egészségbiztosítási rendszerünk hiányosságaira is rámutat.

Mindezektől függetlenül emelem kalapom azok előtt az eü-s dolgozók előtt, akiket nem a plusz pénz szerzése motivál, és akár a balkáni körülmények ellenére is tisztességesen, odaadással végzik a munkájukat.
Dátum: 2009.03.04. 11:26:06
Szívesen.
Egy meglátás. Akinek van pénze, az már most is megfizeti a költségesebb szolgáltatást, és elmegy magánorvoshoz, magánrendelőbe sok esetben.
Bármilyen meglepő, nem sok különbség van a "fekete" tarifák, és a magánváltozata között. Persze ez a példa erősen sarkított, nem minden probléma kezelhető egyformán mindkét variációval, ami a fentebbi állítást befolyásolhatja.
Sajnos pár meglátásod nem helyes - szerintem. De a többség stimmel.
Vegyük elsőnek a szakmai hozzáértést, amit nyilván külön kell kezelnünk minden más szakmától. Egy elgondolkodtató példa miért vannak olyan orvosok, akik olyan hülyék hozzá, mint a... AZ orvosin minden tantárgyból - akár elméleti, akár gyakorlati - át lehet menni akár harmadjára is kettessel, sőt, sokadjára is ha a félév ismétléseket is figyelembe vesszük. OK, ez minden más szakon így van, de talán pont az orvosin nem kellene, hogy így legyen. Mi az, hogy kettes, tipikusan csak a két végletosztályzat kellene szerintem. A fizetős részét meg végképp hagyjuk, de egy példát megeresztek itt is. Több külföldi, többnyire arab - ez nem a faji, hanem nyelvi megkülönböztetés jelen esetben - hallgatóval beszélgettem angolul, mert magyarul nem nagyon tud, csak pár szót. Nos, angolul sem igazán tudtak társalogni. Ha sem a magyart nem beszéli és érti rendesen, sem az angolt, akkor milyen nyelven oktatják őt? A meglepő válasz; két választási lehetősége van: angol és magyar. Biztos kiváló szakemberek lesznek belőlük is...
De az egészségügy nem csak az orvosokból áll, hanem ápolókból is pl, ami szintén megérdemelne egy külón hasábot.
Nézzük a vizitdíjat. Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy megoldotta a paraszolvencia kérdését? Mert természetesen az a rész nem úgy működik, hogy kap a doki 300 ft-ot, és akkor milyen boldog lesz.
Az orvosok jelentős része pénzéhessé vált, és többségben azok, akik már egyébként is tetemes vagyonnal rendelkeznek.
Egyszerűen megvannak a tarifák, a helyárak, amit az orvos zsebébe kell csúsztatni, akkor az ember feneke fényesre van nyalva, egyébként pedig köpnek rá, akármekkora tb-t is fizet.
Erre bizony megoldást jelentene az "amerikai" rendszer. Nem részletezem, a pár sorral fentebbiekkel nem nehéz összehozni.
Mindezek ellenére minden tiszteletem azoké az orvosoké és egészségügyi dolgozóké akik a körülmények ellenére sem esnek egyik kategóriába sem az általam vázoltak közül.
Dátum: 2009.03.03. 11:34:55
"Azt gondolom az igazi jo gyemant bonusz az lett volna, ha vadaszatra kapnak par szazalekot. (2-3 mondjuk.) Ezzel garantalt a hosszu tavu bonusz, mindenkire hat es nem lehet vele elszallni.
Persze az elejetol ez kellett volna."

10 pont.
Dátum: 2009.03.03. 10:08:45
Esetleg új épületekkel meg lehetne oldani. Hasonló lenne a hatalom tornyához, de az első három helyezett élvezhetné az előnyeit. Mégpedig: a legmagasabb szintű torony birtokosa csökkenti az ellenséges végzeturak hordabónuszát 100%-kal, a második 70-nel, a harmadik 50-nel. Szerintem szép kis versengés lenne érte, és bizony sok LE-be is kerülne a dobogós helyezés megtartása.
Ok, durva finomításra szorul még az ötlet. Persze jobban belegondolva lehet, hogy az egész ötlet egy nagy kalap sz@r. Vélemény?
Dátum: 2009.03.03. 10:01:00
Van benne valami, de:
Ha a gyémánt megpróbálja utolérni a pl. rubin hordát úgy, hogy másra nem használja a bónuszát, attól még ugyanannyira el van maradva az összes többitől, mint a rubin horda képviselői, és a rubin hordát sem közelíti meg erőben, támadásban. És ezt szépen végig lehet zongorázni az összes hordával. De a gyémántok eldönthetik melyik hordával szemben szeretnék csökkenteni a lemaradásukat.
Többek között ezért írtam azt, hogy ember legyen a talpán, aki a gyémántok változóját matematikailag leképezi.
Dátum: 2009.03.03. 09:34:06
Olvasd végig a topikot, különös figyelmet szentelve az első pár hsz-nek, és akkor meg fogod tudni. Mint ahogy azt is, hogy ez egyelőre még "csak" egy tervezett fejlesztés.
Írj valamelyik adminnak, remélhetőleg eltiltást kap érte a tag.
Dátum: 2009.03.03. 09:21:24
A játéknak egyelőre nincs "vége", folyamatosan új kihívásokkal kell szembenézni. A fertőzés leküzdése 68. szinten valósul csak meg, azt követően elméletileg egy "új világ" és új lehetőségek nyílnak meg a játékban. A játék elsődleges célja pedig, hogy élvezd, a cél pedig egyénileg más mindenkinek.

*Ennyit tudok.
Dátum: 2009.03.03. 09:15:56
Az utolsó ponthoz egy kis kiegészítés: ez a szinthatár nyugodtan tolódhat a játékban lévő maximális karakterszint arányában, és világonként külön-külön kellene tekinteni.
Dátum: 2009.03.03. 09:13:02
Igazából azt számolni, hogy mennyi előnyt kovácsol az 5% LE-bónusz talán felesleges, mert azt csak egy tulajdonságra/szakértelemre tudod költeni attól függetlenül, hogy a választás adott. Ezt kellene egy változóval szimbolizálni. Ehhez sok sikert kívánok, mert ember legyen a talpán, aki ezt meg tudja csinálni úgy, hogy a valóságot tükrözze.
De duplázzuk meg az 5%-ot a választási lehetőség miatt 10%-ra mondjuk, és számljuk végig a 110 (114)=>120-ig, stb... példákat.
Töréspont nélkül - amit egyelőre nem látok, hogy bekövetkezne - elég egyértelmű lesz a számítások végeredménye.

Azonban a gyémántok bónuszának összességében való orvoslása csak jobban felborítaná az egyensúlyt, mert azt hiszem a probléma, amiről beszélünk jelenleg 38+ szinteken érvényes csak, ami a játék előrehaladtával tolódni fog. Bármilyen erősítés a gyémántokon nem szabad, hogy az első szintűekre is ugyanúgy vonatkozzon, mint a magasabb szintűekre.

Kérlek benneteket, hogy azzal senki se jöjjön, hogy akkor maradjatok le szintben, mert ez - bocs, de - nevetséges. Tételezzük fel megtenné az összes élgyémánt. Az eredmény az lenne, hogy "felül" senki sem tudna normálisan portyázni, mindenki más, aki pedig szintben alattuk van (akár a tophoz, akár a feltételezett lemaradókat vesszük alapul) állandóan sz@*rá lenne verve. Nem beszélve arról, hogy ezt senki sem várhatja el.

Bármennyire nem tetszik ez sokaknak, elő kellene venni a passzív lélekenergiát (lehet nem így hívják) és leporolni kicsit az ötletet, mert a kezelni kívánt probléma azóta csak súlyosbodott...

A végére egy vízió. Kiváncsi vagyok ki mennyire örülne, ha mondjuk a TGY úgy ahogy van abbahagyná a játékot, mert el van lehetetlenítve a gyémántok felső szinteken való érvényesülése a játékban. Gondolom párszázan követnék a példájukat. Mert hogy a tartós szopásért, ami igenis "játékbeli hiba" miatt van nem pedig mert nem tudank játszani, nem fog senki sem minimális időt sem szánni a játékra az biztos.
Itt jegyzem meg, hogy semmi közöm hozzájuk szövetségi szinten. Bocs, hogy titeket hoztalak fel példának a látomásomban...
Dátum: 2009.03.02. 14:53:50
DE azokat egy klikkeléssel meg tudod nézni.
Dátum: 2009.03.01. 21:44:18
Bizony, rátapintottál a lényegre. Itt van a kutya elásva (csak nehogy ebből az utolsó mondatomból kvízkérdést csináljak:) ).
Dátum: 2009.03.01. 21:33:18
Én mindig szívesen adtam tanácsokat a "kezdőknek", nem bántam meg sohasem ha olyan tanácsokkal is elláttam, amiket én bizony anno nem úgy csináltam, ahogy kellett volna. Persze itt most nem a nagyon alacsony szintűekre gondolok, hanem azokra, akik valamelyest már képben voltak. Minél több játékos van, annál jobb maga a játék is.

De a kémkedésre kitérve, az viszont lehet nem lenne hülyeség, ha lehetne a kémgömböt "magasabbra" építeni, és mondjuk minden második szintje után megmutatná a célpont egy szakértelmét véletlenszerűen.
Dátum: 2009.03.01. 16:37:43
Különösen ha figyelembe vesszük Nephila extrém magas kreatív affinitás szakértelmét...
Dátum: 2009.03.01. 16:05:47
Ez teljesen mindegy. A gyémánton kívül az összes horda megkapja a bónuszát minden olyan csatában, ahol sebzést okozhat és sebződhet. Mind a négy horda képességének ugyanazokban a szituációkban kell érvényesülni, függetlenül attól, hogy a gyémánt éppen a legerősebb, vagy leggyengébb a játékban.
Pár példa, ahol csak a gyémánt bónusz nem érvényesül, mindhárom másik hordáé igen: térkapu, epikus lény, kínzókamra
Miklós, pls javíts ki ha ez a lista hibás.
Dátum: 2009.03.01. 10:13:50
Ez nem meggyőzés kérdése, hanem következetességé. A kínzókamra egy portyán alapuló erőforrás a játékban, amire a másik három horda kap bónuszt a gyémánt pedig nem. Ennyi. Szerintem.

* Ezt nem azért írom, mert a gyémánt gyenge, vagy hogy sajnálni kell őket. Ami jár, az jár.
Dátum: 2009.03.01. 10:12:13
A gyémántok térkapura nem kapják meg a bónuszukat, én úgy tudom...
De attól függetlenül a kínzókamra a portyázásra épül, amiért igenis jogos lenne a bónusz.
Dátum: 2009.02.28. 22:21:39
A második ötleted kiváló (legalábbis én egyelőre így látom). Megoldást jelenthet a "gyengebb" karakterek permanens ép-gondjára anélkül, hogy a harc kimenetelét és a támadhatóságot befolyásolná.
Jól eltalált értékekkel számottevően bővítené a szintjük alján tartózkodó karakterek életterét (és játékkedvét), mert a támadhatósági szabályokkal együtt már kizárt, hogy ne lenne elég ép-je a portyákra, térkapura és epikusra.

*Természetesen a harc kiértékelése után történne meg az életerő regenerálódása, hogy a kivégzés, stb. végrehajtódhasson.

Simon, lehet el kellene küldened Miklósnak az ötletet...
Oldal: 1234