Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rolik

Oldal: 12345
Így járt a következő nyugatos kérdésem!

XX. sz-i irodalmunk legjelentősebb lapja a Nyugat. Az alábbi jeles irodalmárok közül ki nem volt a lap szerkesztője?

Babits Mihály
Móricz Zsigmond
Fenyő Miksa
Krúdy Gyula


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Érdektelen lexikális tudás! Höhh!
A túl specet még talán elfogadtam volna, de azt is csak duzzogva!
Most nem azért mondom, mert az én kérdésem, de aki a Nyugatot érdektelen lexikális tudásnak tartja, az szégyelje magát!
Dátum: 2009.02.05. 10:38:48
Üdv!

Megint nem lehet portyázni. Nekem legalábbis minden ellenfelemre azt írja, hogy alacsony az életereje!
A Nyugat utolsó nagy nemzedékénk számos tagja munkaszolgálatosként pusztult el a II. világháború során. Közülük ki NEM?

Vas István
Radnóti Miklós
Bálint György
Rejtő Jenő


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kicsit sajnálom a kérdést! Vas Istvánról azt gondoltam, hogy van annyira közimert a világháború utáni irodalmi munkássága, hogy egyértelmű legyen!

Az igazat megvalva a kérdés megírásakor sejtettem, hogy ez lesz a sorsa! A fenti nevek közül Bálint György és Vas István méltánytalanul csak egy lábjegyzet a magyar középfokú oktatásban, Rejtőről pedig majd' mindenkinek a légiós regények ugranak be!

Szerk: na de nem baj, írok még pár nyugatos kérdést, hadd tanuljanak a kicsik is valamit!
Dátum: 2009.02.04. 14:34:18
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.01. 23:49:06
Melyik városban van a Tisza és a Zagyva torkolata?
Tokaj
Szolnok*
Szeged
Tiszavárkony

szerintem a Tisza a Dunába torkollik, és ezt elég messze teszi Szegedtől, ahol a Zagyva a Tiszába torkollik


Ezt jó, hogy leírtad ide! Megyek is, és kidobom a térképemet. Kopott már nagyon szegény, meg el is avult, mert ezen még Szolnokhoz rajzolták a Zagyva torkolatát. Inkább mégsem dobom ki, mi, falusiak igénytelenek vagyunk, ha Magyaroszág térképéről van szó.

Idézet: Darkshade - 2009.02.02. 17:40:14
Melyik város nem Nyugat-Magyarországon található?
Székesfehérvár
Zalaegerszeg
Nyíregyháza
Pécs

Ezen városok közül egyedül Zalaegerszeg van a Nyugat-Magyarországi régióban. Mihez képest Nyugat-Magyarország Ceglédhez vagy Veszprémhez?


Azért be tudtad jelölni Nyíregyházát, ugye?
Okoskodom csak, mert a Tisza - Zagyva meccs miatt most néztem térképen, amúgy háromesélyes volt a válasz!
Dátum: 2009.02.02. 16:20:20
Na, ezért nem érted a kérdést!
Lehet, hogy tán egyszer eljátszotta. Keress rá Pierre Brice-re!

Wiktória G. M. filmjei közt felsorolja a Winnetou '63-as feldolgozását, de abban tuti P. B. játszotta Winnetout.
Dátum: 2009.02.02. 15:47:25
Ki az a szerb származású színész és rendező, aki a Winnetou indiánfilmekben lett népszerű?
Gojko Mitić (szerbül Гojкo Митић)
Bud Spencer
Terence Hill
Brad Pitt

Vajon miért G. M. maradt meg a köztudatban Winnetouként?
Dátum: 2009.01.27. 10:11:58
Hali!

Nem feltétlenül hiba, de talál javítani kellene;
Ha van pl. két ugyanolyan gyűrűm, és az egyiket szeretném eladni, akkor a KF-eltet adja el, nem azt, amelyiket nem használom.
Dátum: 2009.01.23. 15:45:53
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.23. 15:34:24
Neked pedig felhívnám a figyelmedet a kérdőjel előtti szóközre, ami a magyar helyesírás szabályai szerint hiba, tehát igenis helyesírás hibás az idézett kérdés. Elég baj, hogy ilyen fel sem tűnik, mikor azt az egy mondatot meg nagyítóval vizsgáltad.


Látod, ha leírja, hogy mi a baja a kérdéssel, akkor feltűnik! De a lényegen nem változtat, tényleg nem vettem észre! Valszeg azért, mert a valódi helyesírási hibák elvonták róla a figyelmemet.
Dátum: 2009.01.23. 14:59:06
"Nem tudom, volt-e már."

Tényleg nem a HSZ-t kell értékelni, de vicces, és nem bírtam szó nélkül hagyni, hogy helyesírási hibának értékeltél egy helyesírásilag nem problémás kérdést. Már ez is baj, de Te ezt kétvonalas hibákkal tetted!
Dátum: 2009.01.23. 14:50:51
Idézet: Sard - 2009.01.23. 14:40:02
Nem tudom volt e mar.

Mi a Zalán utónévnév jelentése ?

Erős, gyors
Dobó, ütő

Ismeretlen

Helyesírási hiba.


A nagybetűvel kezdett válaszlehetőségek nem feltétlenül hibák, az "utónévnév" csak elírás. Ennyit az általad másolt részről!
Nos, amit Te írtál, azt egy engedékeny magyartanár is telerajzolgatná pirossal!
Dátum: 2009.01.22. 10:55:37
Idézet: Ruh Nestah - 2009.01.21. 09:02:38
Melyik nép romantikus lovaghőse El Cid?
spanyoloké *
angoloké
franciáké
flamandoké

kicsoda?mivan?életemben nem hallottam erről az elcid-ről.legközelebb a azték kultura legutolsó élő tagjának nevét kérdezd.....honnantudjam??????


Olvass!

Melyik nép romantikus lovaghőse El Cid? 68.25%
Dátum: 2009.01.22. 08:44:23
Idézet: Liadas - 2009.01.21. 21:54:00
Most jól odamondtál! Ha a problémáddal a "Hibajelentés" topicba mentél volna és nem a "Kérdezz, és mi válaszolunk!"-ba, akkor rájöttél volna hogy másnál is hibás a portyalista.


Én indítottam a dolgot itt, mert itt vetett fel valaki hasonló jellegű problémát. A hibajelentés topikban ez 4 órával később volt csak téma. Azt már csak félve jegyzem meg, hogy szerintem egyiket sem olvassák, csak játékosok! Különböző habitussal, vérmérséklettel! (és, mint a példa mutatja, a mi falusi tekintetünkben nem villog a végtelen bölcsesség szikrája, mint a Tiedben)
Nem is tudom, hogy miért Imbandinak válaszoltál. Lehet, hogy mi meg olvasni tudunk

Az miféle hiba, hogy én nem támadhatom Tibacca karakterét, miközben más bucira veri? És engem miért támadnak, ha már én nem molesztálhatom a védtelen ovisokat?

És, ha hiba van, miért nem írják ki, miért nem tájékoztatnak? Miért kellene nekem 655432 fórum HSZ-ből kiválogatnom, hogy éppen mit ne csináljak egy olyan játékban, amiért fizettem, mert éppen most az nem működik?
Dátum: 2009.01.21. 18:10:29
2000 LE-s küldetést akartuk megcsinálni egymáson! Miután 40 percen át folyamatosan próbáltam haveromat támadni, jött egy bohóc, aki bucira verte! Kurva érdekes! Megint 40 percet elkúrtam erre a szarra, az amúgyis stresszes életemből! Nem beszélve arról a 40 vadászatnyi időről, amíg LE-t gyűjtöttünk mindketten!
40 perc stressz, hogy mikor jön-e valami mókus, aki leveri a LE-nket. És 40 percen keresztül írta ki, hogy kevés az életereje, nem támadhatom. 700/1100 ÉP-nél is! Ez azért messze van 15%-tól, de persze én falun tanultam a matematikát, nem a statosférában!
Dátum: 2009.01.21. 17:28:46
Haveromat ütném, lebeszélt portya, küldetéshez. Nem támadhatom, mert kevés az ÉP-je... mind a 30%!
Dátum: 2009.01.16. 11:02:36
Üdv!

Ammónium szövetségben a szavazások kellő szavazatszám hiányában dőlnek el.
Háborúk indultak, békeszerződések szűntek meg. Ez nem baj, de egy tagunk ki lett rúgva (igazából csak ijesztésnek szántuk!), egy nem kívánt karakter viszont bekerült a csapatba!

Miért van ez? Lehet valamit kezdeni?
Dátum: 2009.01.15. 08:08:46
Idézet: Levi08 - 2009.01.14. 19:55:25
KAGEMUSA léci ne ird ezt a hülyeséget mindenkinek kösz

Idézet: Levi08 - 2009.01.14. 19:57:38
én nem tom de kérdezd meg szövetségtársaidtől ha vannak ők talán tudják


Az ilyeneket nem lehetne eltiltani a fórumozástól?
Dátum: 2009.01.14. 14:46:29
Vedd lélekenergiáját 7 óriási méretű szörnynek!
Küldetés állapota: Eddig 0 óriási méretű szörnyet vadásztál le.

Az szerintetek normális, ha 28. szinten én még nem láttam óriási lényt?
(29-es spektális, 47-es szerencse)
Dátum: 2009.01.13. 12:54:35
Nem sok közöm van beleszólni, de úgy látom, hogy szövetségi szinten sz@rba keverted a játékost, aki próbált segíteni a Te szövetségednek! Egyszóval SZERINTEM nem kellene magánleveleket ide másolgatni!
Dátum: 2009.01.12. 14:48:34
Idézet: BaalCain - 2009.01.11. 02:43:31
Ha egy tényleg nagyságrendekkel gyengébb szövit, ami amúgy aktívan játszik letámad egy nagyobb portyázásban aktív szövi, könnyen lehet, h jól fog járni a végén.
Kapitulál az első nap, esetleg még egyezkedik is még békéért.

És ott van, h minimális Lé veszteségért a kútból,a játékosaikat nem fogja támadás érni hosszú időn át attól a szövitől.
Érdemes kicsit számolgatni. Egy háborús szövi 400-500 portyát is simán vezethet egy nap, egy héten több mint 3000t. Ebből vajon mennyi jutna a megtámadott szövetségre? Biztos vagyok benne, h gyakran nagyságrendekkel kevesebb Lé a kútveszteség, mint amit fosztana portyázgatás közben tőlük a támadók a köv héten.


Én értem ezt, mert minket rendszeresen adóztat az Azúr Légió és az Elit Horda is.

És ebből a szempontból bizony azt kell mondanom, hogy az EH tagjai úriemberek, úriasszonyok! Beszedik az adót, és tényleg békén hagyják az ember fiát (karakterét)!

Az Azúr pedig, a gátlástalan rablóbandája, miután rendszeresen lerabol, egyből bontja a békét, és a következő rablóhadjáratáig folyamatosan molesztálja a kicsiket, játszhatatlanná téve a játékukat (játékunkat)! De ez persze biztosan csak véletlen, amúgy szerintük ez a veszteség nem is veszteség, ippeg csak 40-nel többet kell vadásznia mindenkinek, hogy 6000-rel többet építhessen, és akkor már ott is van, mintha a Légió meg sem támadta volna!

Akit mindkettő kirabol folyamatosan, az érzi a különbséget!
Dátum: 2009.01.09. 11:38:04
Bocs, de idézni nem merek!
Nem tudom, szintben Te melyik zónában vagy, de itt nálunk, 27-28-on az a nagy helyzet, hogy 100 alatti sebzést okozol szemben a nagyobbak 5-6-700 sebzésével. (27. szint 120-as támadás, 124-es védelem) Hiába az erőérték, ha el sem tudod találni! Itt bukik az elméleted pl. nálam!
Oldal: 12345