Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
801. hozzászólás - 2009.01.30. 14:00:19 (Válasz Craslorg #800 hozzászólására.)
Ezt Rius is tudja, csak mint egy nem kimondottan ismert történelmi kérdést, tartott tőle, hogy valaki majd törlésre fogja értékelni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
802. hozzászólás - 2009.01.30. 16:23:02 (Válasz Drákusz #793 hozzászólására.)
"A stílus maga az ember."
Pontszám: 5
népszerűTitus PulloFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
803. hozzászólás - 2009.02.01. 10:57:01
Szomorúan láttam, hogy kiesett az alábbi kérdésem:

Az alábbiak közül melyik NEM prefixum?

Exa
Mega
Kilo
Terra*

A válaszolók több, mint 75%-a nem tudta a választ.

Akérdés feltevésének oka az volt, hogy számtalan helyen (többek közt önmagukat komoly cégnek nevezők oldalain, pl. Terabájt) a "Tera" helytelenül (mint a kérdésben) "Terra"-ként szerepel. A Terra jelentése egész más.
Arra nem is merek gondolni, hogy a "prefixum" jelentése hány emberkének jelentett problémát.
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
804. hozzászólás - 2009.02.01. 12:04:57 (Válasz Titus Pullo #803 hozzászólására.)
Erre én is csak azt tudom mondani, amit anno nekem mondtak: ha szándékosan olyan kérdést teszel fel, amit tudsz, hogy sokan el fognak rontani, ne csodálkozz hogy kiesik. Mivel a negyedik válaszlehetőség, az exa olyan nagy prefixum, hogy egyáltalán nem forog a köztudatban, várható volt hogy pontosan a számtalan helyen tévesen használt terra alakot benézik, vagy egyszerűen gépelési hibának vélik, és kapásból kilövik az exát. Akkor lett volna igazán jó, okító kérdés, ha exa helyett szintén ismert prefixum lett volna (centi, milli, deci)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóPersacFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
805. hozzászólás - 2009.02.03. 22:25:44
Melyik megyénkben található az Írott-kő?

Zala megye
Vas megye
Somogy megye
Pest megye

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Nem magyarázok semmit, gratulálok a magyarok alapműveltségéhez.
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
806. hozzászólás - 2009.02.03. 22:32:43 (Válasz Persac #805 hozzászólására.)
Hát, valószínűleg nem nagyon keltette fel a válaszolók érdeklődését, hogy melyik megyében van, mert kb 5 másodperc megtalálni. Ergo nem néztek utána.
Pontszám: 5
kedvelt tagRolikFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
807. hozzászólás - 2009.02.04. 15:51:46
A Nyugat utolsó nagy nemzedékénk számos tagja munkaszolgálatosként pusztult el a II. világháború során. Közülük ki NEM?

Vas István
Radnóti Miklós
Bálint György
Rejtő Jenő


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kicsit sajnálom a kérdést! Vas Istvánról azt gondoltam, hogy van annyira közimert a világháború utáni irodalmi munkássága, hogy egyértelmű legyen!

Az igazat megvalva a kérdés megírásakor sejtettem, hogy ez lesz a sorsa! A fenti nevek közül Bálint György és Vas István méltánytalanul csak egy lábjegyzet a magyar középfokú oktatásban, Rejtőről pedig majd' mindenkinek a légiós regények ugranak be!

Szerk: na de nem baj, írok még pár nyugatos kérdést, hadd tanuljanak a kicsik is valamit!
A hozzászólást Rolik módosította 2009.02.05. 10:14:29-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
808. hozzászólás - 2009.02.05. 08:16:23 (Válasz Necronis #73 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.31. 01:19:18
"Milyen betű volt a hitvesi hűtlenséget jelképező skarlát betű? 23.33%"

Szomorú vagyok, erről nagy sikerű film is készült azonos címmel (A Skarlát Betű). Egyébként a helyes válasz az "A" lett volna.


Erre van egy jó sztorim és kövezzetek meg, de beírom. A szakdolgozatomat (angolul) a 19. századi független nő születéséről írtam (Jane Eyre és The Mill on the Floss regények alapján). Tudni kell rólam, hogy veszettül nem bírok megszólalni, ezért minden szót át szoktam nézni, hogy mondják ki, stb. Az államvizsgán az első mondatomban kapásból két kiejtési hiba volt; ekkor már kezdtem megszakadni... Aztán azt mondja nekem az elnök, hogy mondjak neki egy hasonlóan híres nőalakot az amerikai irodalomból, aki önállóságával kultuszt teremtett, stb. Gondolkodom - semmi nem jut az eszembe. Majd egyszer csak feldereng: Scarlett (már Scarlett O'Hara az Elfújta a szélből). Motyogom nekik: Scarlett... (és elharaptam a nevét). Mire a vizsgáztató: Jaj, nagyon jó, akkor beszéljen róla. Beszélek: a gyerekeit akarta eltartani, ezért dolgozott, több férje is volt, stb. Mire az elnök: csak egy gyereke és egy férje volt, meg persze a szeretője. Hát, gondoltam magamban, hogy én nem fogok vitatkozni egy ELTE-s tanárral, legyen neki igaza, bár én többször olvastam a regényt... Erre azt mondja nekem: és mire utal a mű címe? Na, újabb fejtörés. Gone with the Wind - ugyan mire utalhat... Erre az elnök - próbál segíteni a hülyének, aki már a fejét veri az asztalba: A bűneire utal... Tovább töröm a fejem, hogy ugyan mit csinálhat a szél a Scarlett bűneivel: elfújta őket?! Erre mondja az elnök: hát tudja, rá van varrva a ruhájára is a betű, az A betű... Na, itt esett le, hogy ő a Scarlett Letter című regényről beszél, én pedig a Scarlett O'Haráról, bár pár pillanatig törtem a fejem, hgy mi a ... lehet varrva a Scarlett ruhájára a fodrokon kívül...
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 8.80
kedvelt tagBevaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
809. hozzászólás - 2009.02.09. 18:51:58
Mért 7-essel kezdődik a budapesti trolik számozása (pl.75)?

a hetes szerencseszám
korábban 69 vonal volt
az akkori szovjet elnök 70. születésnapjára adták át
a 7-es előtagként jelölte, hogy troliról van szó

A helyes válasz a harmadik, a kérdéses elnök Sztálin. A kieső kérdéseknél kiváncsi lennék a többi választ milyen arányban adták a "versenyzők". Sajnos ez nem fog kiderülni. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz.
Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
810. hozzászólás - 2009.02.09. 22:28:24 (Válasz Beva #809 hozzászólására.)
A kérdés jó, csak nem a legpontosabb, ugyani azért számozzák 70-től, mert... A többi jó. Bár ez csak szőrszálhasogatás és végülis a kérdés el volt fogadva, csak 25 % alatti lett a helyes válaszok száma.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
811. hozzászólás - 2009.02.10. 22:38:27
A BTK 300/C. § (hackertörvény) szerint büntethető aki hacker program, adat készítésére alkalmas ismereteit másnak a rendelkezésére bocsátja.

Mivel szövegszerkesztővel létre lehet hozni kódsorozatot, emiatt aki tanítja, az büntetendő.
Igaz, hogy szövegszerkesztővel létre lehet hozni tetszőleges kódsorozatot, de a Word tanítható.
A szöveg- és táblázatkezelést kivételként említi a törvény.
Bár a törvény az eszköz birtoklását, tanítását is büntetné, a gyakorlatban a bíróság mérlegel. *


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
A speciális réteg a jogkövető állampolgár. Valóban elképzelhető, hogy már nem domináns.
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.02.10. 22:42:12-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
812. hozzászólás - 2009.02.10. 22:41:39
Melyik NEM igaz?

A haiku az OpenBeOS operációs rendszer 2004 óta használt elnevezése.
A haiku a japán költészet egyik jellegzetes versformája.
A haiku tréfás japán alkalmi versek (az un. szenrjú-k) kedvelt formája.
A haiku a japán császári teaszertartás ünnepélyes elnevezése *
.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kár, mondta a holló, és töltött még egy csészével a szamovárból a rókának.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
813. hozzászólás - 2009.02.10. 22:43:50 (Válasz Magusocska #812 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.02.10. 22:41:39
A haiku az OpenBeOS operációs rendszer 2004 óta használt elnevezése.
Jé, ezt nem tudtam.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
814. hozzászólás - 2009.02.10. 22:46:16
Hol van a legrégebbi ma is működő számítógép?

a moszkvai Lomonoszov Egyetemen
a washingtoni Capitoliumban
a londoni Tate múzeumban
az angliai Salisbury-síkságon található Stonehenge az

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Pedig jó lenne tudni, hogy miben különbözik a számológép, a számítógép, és az elektronikus számítógép.
Pontszám: 4
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
815. hozzászólás - 2009.02.10. 22:47:13 (Válasz cirip #813 hozzászólására.)
Össze kéne járnod a Wiki barátnőmmel!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
816. hozzászólás - 2009.02.10. 23:06:55 (Válasz Magusocska #811 hozzászólására.)
Na, majd én is pattintok ide egy részletet neked a munka törvénykönyvéből. Gondolom fejből tudja rá a választ minden állampolgár. Azért ilyet ne várj el senkitől. Ez valóban speciális. De mondhatnék részletet a közbeszerzési törvényből, alkotmányból, stb... Vannak egyes fejezetek, amik úgymond közszájon forognak és tudhatja egy átlag állampolgár, de túlzásokba nem kell esni.
A kérdés típusa egyébként nekem tetszik, csak ebből a témából szerintem 2-3 féle kérdést lehet gond nélkül feltenni.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
817. hozzászólás - 2009.02.10. 23:12:43
Nem vagyok jogász. Nem tudok fejből sok paragrafust. DE! Mivel van néhány olyan jogszabály, amibe könnyedén beleütközünk (szerzői jog, hackertörvény stb), emiatt a kiválasztás szintű ismeret szerintem javasolható.
Hiszen a jog ennél többet is elvár minden nagykorú állampolgártól, nemde?
Büntetőjogilag!
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.02.10. 23:13:54-kor
Pontszám: 3
népszerűPDaniFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
818. hozzászólás - 2009.02.11. 08:02:14
Sajnos kiesett 75%-on:

Dzsingisz kán halála után kívánságára 3. fia lett a nagykán. Hogy hívták?

Batu
Csagataj
Ögödej*
Güjük


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból

Batu kán, csak Ögödejt ismerte el nagykánnak, Ögödej halála után Güjükkel szemben már fellépett. Ögödej életében volt még nagy hódítási hullám, melynek csak egyik része volt a Batu kán által vezetett Aranyhorda. Csagataj nem volt Dzsingisz kán közvetlen leszármazotta, így ő nem is lehetett.
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
819. hozzászólás - 2009.02.11. 10:44:21
Mit jelent az, ha valaki - esetleg valami - absztinens?

önmegtartóztató, (káros) élvezeteket kerülő (absztinens)
elvont, a valóságtól elvonatkoztatott (absztrakt)
feltétlen, korlátlan, mindentől független (abszolút)
képtelen, lehetetlen, esztelen, ésszerűtlen, kivihetetlen, értelmetlen (abszurd)


A kérdésre eddig 1 jó és 6 rossz válasz érkezett.

Annyira nem érdekes, de biztos ki fog esni .
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
820. hozzászólás - 2009.02.11. 10:51:47 (Válasz Treveller #819 hozzászólására.)
és a zárójeles részek tényleg ott vannak a válaszokban, vagy csak most a mi kedvünkért írtad be?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!