Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.04.16. 09:06:09
Szép hajnalt mindenkinek.
Dátum: 2009.04.16. 09:04:10
Duplázva, Deleted.
Dátum: 2009.04.16. 08:38:29
Köszönjük, hogy jelezted, de kérlek, hogy legközelebb ezt az aktuális kvíz topicban tedd meg, ott hamarabb olvassa az a kvízadmin.
Dátum: 2009.04.15. 21:28:56
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.04.15. 17:01:34
Mi volt a Margitsziget korábbi neve?
Nyírjes sziget
Buda szigete
Kolostorok szigete
Nyulak szigete

Egy pillanatra azt hittem, azonos a Margit-szigettel. De nem. De ezt én, nem budapesti (képzeljétek el, az ország lakosságának 83%-a NEM a fővárosban lakik és ők valószínűleg nem tudnak ilyeneket!) ezt nem tudtam. Bocsánat, műveletlen vagyok.
Viszont a történelem kötelező érettségi tantárgy Magyarország minden magyar tannyelvű középiskolájában. Margit-szigettel kapcsolatban pedig illik, sőt valamilyen szinten kötelező tudni,
Nevét a 14. században kapta Árpád-házi Margit hercegnőről, IV. Béla király lányáról, aki a királynak a tatárjárás alatt tett fogadalmához híven a Domonkos-rend apácakolostorában élt itt a 13. században.

A Nyulak szigetének latin elnevezése Insula leporum volt. A legenda szó szerint azt írja, hogy a Boldogasszony szigete „annak előtte mondatik vala nyulak-szigetének”. Az Insula leporum valóban fordítható így is a latin lepus (’nyúl’) szó alapján, de a szerkezet származhat a lepor (’ékesség, dísz’) szóból is, ez esetben jelentése: Ékességek szigete. Torgmayer Ottó régész szerint a nyulak szigete elírás is lehet, hiszen a latin név egy betű kihagyásával (hibás másolásával) keletkezhetett a leprások szigete latinul: Insula leprorum szóból is. Az itt épült ispotályok és a terület várostól elszigetelt volta valószínűsíti a régész feltevését.
Mondjuk a leprások szigete resz meglepett, de ma is tanultunk valamit.
Én elhiszem, hogy Talma, meg magyar, meg büszkék vagyunk rá, de kérdezd meg ugyanezt 4 év múlva, mikor esetleg már a MotoGP-ben versenyzik.
Nagyon félek tőle, hogy most olyan gonddal állnuk szembe, hogy túl sok olyan ember értékelte a kérdésedet, aki azonnal törölnit ad a kérdéstől függetlenül, mert Ő is azt kapot, és még a választ sem tudja erre. Remélem, tévedek, és nem tartunk itt...

Egyébként Däniken?
Dátum: 2009.04.15. 14:36:40
Idézet: Almacsut - 2009.04.15. 13:49:35
Egy hasonló kérdésemre megkaptam, hogy a wikiben le van írva minden.
De igazad van, ők nem hiszem, hogy használják azt az oldalt.

Almacsut, akár kersehető, akár nem, rossz kérdés.

Idézet: Shokk - 2009.04.15. 14:14:10
Véletlenül rosz választ jelöltem meg a feltett kérdésemnél, el lett ugyan ffogadva de nem akarom elrontani mások játékát aki meg tudja oldani legyen szives írja át a jó választ!

Ez a kérdés:
Milyen bor a Tokaji Aszu?

Fehérbor
Vörösbor
Rosé
Jégbor


Véletlenül a vöröset jelöltem meg holott a fehér a helyes. Köszönöm, és sorry.
Azért írj egy privátot Hatsepsutnak is, az a biztos. És köszönjük.

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.04.15. 14:14:25
Melyik folyó választja el Magyarországot Szlovákiától?
Tisza
Duna*
Volga
Dráva

annyira aranyos, h azonnal törölném
talán inkább melyik folyó folyik a határon...
az eredeti kérdésben lévő megfogalmazás azt jelenti, h végig az a határ, nem azt, h melyik van egy kis részen a határon
Továbbá a Tisza is határfolyó, igaz, csak 5 km hosszan, sőt az Ipoly is az.
Üdv újra!

Húsvét hétfőn Pest felé igyekezvén úgy gondoltam, rég hallgattam Zorántól az így alakult albumot. Ugyan nem ezekért a dalokért akartam felidézni, de egy "kicsit" ledöbbentett. Az elsővel az én politikai nézetemet énekelte meg és szerintem nem vagyok ezzel egyedül:

Sohase higgyetek a szemeteknek

Presser Gábor – Sztevanovity Dusán

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
A pódium áll, a rivalda kész
Zajlik az össznépi megtévesztés
Nézd, az ott a kincs
Csiribi-csiribá, s híre sincs
Az elme villog, dől a szöveg
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Tapsra vár, ha becsapott már
S él belőled, mint a király
S minden csaláshoz van elég ész
És a bilincsből mindig kifér a kéz
Kérdezed, s félrevezet
S jól esik, hogy elhiheted
Egy széles mosoly, csak neked
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
De jegyet veszek, s ráfizetek
Megismétlik a trükkjeiket
Nézek, mintha látnék
S ő minden törvényt átlép
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
Itt a piros, ott a piros
Itt úgysem lehetsz túl okos
Tudom, mindez játék
Szabályos, csak másképp
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
Ott lenn a tömegben, ott a helyed
Kiválaszt és beköti a szemed
Táncolj körbe, jó bohóc
Annyira jó, hogy meghatódsz
Hallod a tapsot, s nagyra nősz
Ez nagy mutatvány, s újra bedőlsz

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

És aki még nem unta meg az olvasást, annak ajánlom a következőt is. Kérnék mindenkit, hogy kétszer olvassa el, az utolsó két sor tekintetében érthető lesz, hogy miért.
Az én időmben

Presser Gábor – Sztevanovity Dusán

Az én időmben sok kohász a jog tudósa volt
Az én időmben sok jogász csak vádakat koholt
Az én időmbe kinn a meccsen durva volt a boksz
Az én időmben divatos volt a bunda és a koksz

Az én időmben minden hanta nyomtatásban állt
Az én időmben minden banda nyugati hangra várt
S csak abból lett a nagy vezír, akit a nép szeret
Az én időmben néhány senki igazán valaki lett

Az én időmben messzi tájról jött a mintakép
A másolat, a jó utánzat sohasem volt elég
Az én időmben mások tudták mitől lesz jó nekem
Az én időm az valahogy nem volt sohasem jó helyen

Az én időmben gondban voltak mind a jó fejek
Már el se hitték, lesz idő az én időm helyett
Most állok itt, mint régi vándor újabb hegytetőn
És bármit nézek, annyit látok, ez is az én időm
Tulajdonképp itt a lényeg, de úgy gondoltam, hogy ha már egyszer elkezdek idézetekkel dobállózni, akkor jöhet az első is...

Miklós hozzászólására:

Idézet: Miklós - 2009.04.08. 13:34:01
Azt mondják, hogy a közzétett megszorító csomag csak a "feketelevest" tartalmazza, a pozitív lépések (adócsökkenés?) nincsenek benne, mert ezt nem kell külön elfogadtatni a képviselőkkel. Sajnos pont ez az a rész, ami a legkönnyebben lemaradhat. Ráadásul az egésznek van egy átfutási ideje, mire bevezetik, 2010, és akkor itt az új választás, a Fidesz eltörölheti az egészet egy mozdulattal.
A Fidesz nem csak törölheti, de ha odakerül, meg is teszi. Nálunk, Robert Fico választási ígéretei közé tartozott, hogy eltörli a vizitdíjat. Megtette. Erre mondják azt, hogy 20 koronával nyerte meg a választásokat. Akármit is lép Bajnai Gordon, Navracsics and co. az ellenkezőjét fogja mondani. Ha már itt tartunk. Említve volt a pártfunkcionárus vs. politikus. Milyen jogon kérdőjelezi meg valaki a politikától való távolságtartását az új miniszterelnöknek az első beszéde után. Lehet, hogy tanulva az elődök hibájából tényleg meg akarja tartani azt a 3 lépét távolságot. De továbbmegyek. Milyen jogon teszi valaki nevetségessé Magyarország frissen megválasztott miniszterelnökét?

Riusnak teljesen igaza van, először a parlament háza táján kellene rendet tenni. Valójában az lenne az igazi, ha a teljes költségvetés akár részletekbe menően is megtekinthető lenne bárki számára egy weboldalon. Látszana, hogy mennyit kap X tárca, intézmény, azt milyen költségként számolja el, de akár az is, hogy mennyit költöttek diplomáciai gépkocsikra stb. Volt egy film egy fickóról aki hasonmásként átmenetileg amerikai elnök lett. Gondok voltak a költségvetéssel, bevitte a saját könyvelőjét, aki átnézte az egészet, és egyből talált pár milliárd fölösleges kiadást
Az ötlet jó, támogatom. Most ismét Bajnai mellett fogok érvelni (gondolok a miniszteri fizetésekre, amit első lépéskény megkurtított, majd megnézzük, hogy hova jut a végére), de én adtam 100 nap türelmi időt a mi kormányunknak is, annak ellenére, hogy ott volt a kormányban Ján Slota (akit gondolom nem kell külön bemutatni). Jjah, Miklós, a film, amire Te gondolsz a Dave volt 1993-ból Sigourney Weaver és Kevin Kline főszereplésével. És igen, az a rész nekem is tetszett. Az is, ahogyan kivágta magát, hogy miért nem írta alá a törvényt (bár az egyik "embere" tette), és az is, ahogy indokolta, hogy most innét veszünk el pár millió dollárt, most onnét...

Amit mondasz, az alacsony fizetésről, jó. A gond ott van, hogy ha ez most meg is valósítható lenne, akkor is szüksége lenne egy bizottságra, ami ellenőrzi, kinek mennyi sikerdíj járna. Innetől viszont kéz kezet mos...

Hát ennyi mára. Tudom hülyán hangzik, de mondom, most részemről bizalmat szavaztam Bajnainak. Nem hiszek Neki el mindent, amit mond, de egyelőre nem is raktam még be az "ez is csak saját zsebre dolgozik" kosárba. Meglátjuk.

Jjah, még egy idézet a Heti Hetesből, Hajós András szájából reagálva Orbán Viktor azon kijelentésére, hogy ez a kormány nem jó Magyarországnak:
Mit lehet erre mondani? Orbán Viktornak gaza van. Ez a kormány nem jó. De teszem hozzá, a másik sem.
Dátum: 2009.04.15. 11:24:04
a 80%-t szamolja bele
Ha Te eddig 100.000 LE-t építettél, és atmész egy 160.000. szovetségbe, akkor 160.000-(100.000*0,8)=80.000-t kell építened
Remélem, érthetően mondtam el
Megpróbálhatod, de ha elfogadsz egy javaslatot, akkor olvasd inkább el a Baromi jó kérdések altopikját, és szerintem Te is találsz tippet ás utána írsz jó kérdést. Mármint olyan kérdést, ami át is csúszik.
Én személy szerint rengetegszer utasítottam el olyan kérdést, ami miatt vérzett a szívem, de nem tehettem mást.
Idézet: Dejah Thoris - 2009.04.15. 08:54:18
Nem a Bezzeg Bela emlekerem tulajdonosa szeretnék lenni, csak példaként említettem, hogy miket engednek át, illetve tudnak az emberek, és miket nem. És csak ez az egy zavar.

Erre Lanmandragoran válaszolt érdemben:
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.15. 00:10:33

Ez sajnos annak köszönhető, hogy egyrészt régen sokkal kevésbé volt szigorú az értékelés amíg nem lehetett lemondani a kérdésről, másrészt az utolsó hülyegyerek is értékelhetett, aki általában két dolgot csinált. A primitív szarokat átengedte, mert tudta rájuk a választ, ami már egy kicsit színvonalasabb volt, arra nyomott egy törlést, mert hogy mértne.
Ez egy darabig két dolgot eredményezett:
a bekerülő szarokat látva akik visszakapták a JÓ! kérdésüket, elkezdtek szintén szarokat írni, mondván hogy azok átmennek, de mellette dacból elkezdték a jó kérdéseket ők is kukázni, dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon; így a szemét gyűrűzött szét mint a víz ha kavicsot dobsz bele.
Viszont mivel a kvíz adatbázis már jócskán 100k kérdés felett van, ezeket az imént említett szemeteket csak akkor lehet kikukázni, ha valaki jelzi a problémát a Kvíz x. topicban. Bezzegelni pedig természetesen nem azok szoktak, akik ezt rendszeresen meg is teszik, sőt nem egy Bezzeg Béla már ki is fejtette, hogy ő bizony nem utasít el kérdést, mert az kiszúrás a feltevővel szemben. Ezek után itt ne bezzegeljen, hogy miért vannak vacak kérdések! Pont azért mert van aki úgy gondolkodik mint ő, hogy nem szúrok ki vele, átengedem, bár a muszájt ly-vel írta...
Dátum: 2009.04.15. 09:56:48
Kocos, ezt eddig miért nem tetted meg fel?

Egyébként Schumacher tudtommal svájcban él, ahol nincs nyilvántartva az autóverszenyzés, mint foglalkozás, ergo munkanélküli (volt és talán most is az) a hivatalos státusza.
A sors egy furcsa fintora, hogy az egyik legjobban kereső sportoló jogosult a munkanélküli segélyre.
Dátum: 2009.04.14. 16:56:45
Megcsinaltam az olimpiat
felhuztam magam rajta
karhozkodtam egyet
mort epp megnyugszom.

Amin a legjobban kiakadtam különben a Madam Tussaud panoptikum helyére vonatkozott.
Szerinte London. Én Amszterdamban voltam ott...
Hogy az a vágott ujjú, paprikával bekent kiskutya kaparna ki a szemit az ilyennek.
Mindezt második kérdésnak. Aztán jött az, hogy melyik nem Shadowrun regény. Mondom, erre már rákeresek (két rontott kérdéssel már úgyismindegy alapon), de se az angol, se a magyar wiki nem találta meg, se a Google.

Ehh. Mentem haza
Dátum: 2009.04.14. 15:53:19
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.14. 02:14:46

Miről híres Velke Popovice?
a néphagyományairól
a focistáiról
a söréről
a kecsketejről

reklám
Továbbá, lehet, hogy csak nekem futkároz a hátamon a hideg emiatt, de akérhogy is nézzül a falu neve Veľké Popovice...

Idézet: Nicaeus - 2009.04.14. 14:24:36
A fecske "költöző" madár?

Nem
egyik sem
Igen*
mind a kettő

Szem beköt, céloz, fejbelő!
Az attól függ. Európai, vagy afrikai fecskéről van szól
Dátum: 2009.04.14. 15:33:19
Szerintem rekodridő alatt telne meg...
Dátum: 2009.04.14. 14:57:43
Mi Michael Schumacher foglalkozása?
autóversenyző
nagykövet
labdarúgó
munkanélküli


Remélem teljesen pontosak értesüléseim, és lehet tippelni.
Dátum: 2009.04.14. 14:37:35
Csak segitsegkent megy le Toled par pont

Szep napot/hetet mindenkinek
Dátum: 2009.04.09. 18:24:45
Férfi vagyok, nem értek a férfi szépséghez. Az avatarok közül még ez talán a legjobb.

Nnah de elég a feminista oldalamból, ideje visszatérni a régi énemhez.
Dátum: 2009.04.09. 18:17:20
Így jobb?
Dátum: 2009.04.09. 18:10:57
Én Világbékét.
Megnyertem a szépségversenyt?
Én is a kvíz miatt kezdtem el játszani, de nem az írás, hanem a válaszolás miatt. Aztán nem fogadtak el pár kérdést tőlem, rákérdeztem miért, azóta tudom. És az értékelés is az szerint érkezik tőlem. Tudod én személy szerint cca 3 hónapja nem teszek fel kérdést, mert amit feltennék, vagy túl speciális, vagy már szerepelt.
És tudom, hogy milyen sz@r érzés, mikor nem fogadnak el egy-egy kérdést, de ha most már szerepeltet kap, akkor a következőkben sem fog törődni azzal, hogy minden válasz színvonalas legyen. Ha nem jut eszébe, jobb, akkor meg estleg jönnek a "nem tudom" és a "nincs is ilyen" stílusúak.
Szerintem Papó most egy életre megjegyezte a leckét, és biztos vagyok benne, hogy mikor megnyugszik, kapunk Tőle nagyon jó kérdést.
Nem tudom, ki hogy van vele, de én az élet minden területén betartom az apám által belémnevelt következetességet.
Ha egyszer rossz válasz a Katmandu az Eiffel toronyra, akkor New York is rossz válasz Jézus szültésére.