Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Erről már volt itt szó.

A Tisza gyakorlatilag csak 1 országon halad át a szó legszorosabb értelmében, Magyarországon. Ukrajnában ered, azon nem halad át. Utána az Ukrán-Román határon folyik, tehát Románián sem halad át, csak érinti. Szlovákiában is határfolyó (mintegy 5 km-s darabon), a helyzet ugyanaz, ezután Szerbiában torkollik a Dunába, tehán itt sem áthaladásról van szó.
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sikerült olyan kérdést feltenned, ami kevés embert érdekel. 12 évvel ezelőtti győzelemről beszélünk, ami biztos érdekes volt az akkori szemmel, de manapság csak egy egyszerű száraz adat.

És igen, igazad van a többi ilyen kérdést is törölni kellene, de minthogy olyan infók szivárognak ki, hogy mostanság már több, mint 180 000 (azaz száznyolcvan ezer!) kérdés van, egy kicsit problematikus átböngészni az egész adatbázist és időigényes is. (Ezúton is kívánok sok türelmet az adminoknak )

Az az 1:1 meg csak arra vonatkozott, hogy én is tudok ilyet kérdezni másik sportágból.

Szerk. gyorsabb voltál, hát ideírom a választ:

Cell nem kötözködött, hanem Wargodnak válaszolt.
A hozzám intézett kérdésedre meg annyit, hogy ennek a 180k kérdésnek több mint fele tavaly érkezett. Először 30 jó válasz után lehett kérdezni, amit aztán felvittek 100ra, de Hatsepsut így sem bírta a sok helyesírási hibás kérdés kijavítását (illetve a tübbi ross kérdés törlését), szóval kinevezett olyan 10 admint, akik úgy, ahogy van, megkapták az értékelői és felülbírálói státuszt, és (ha jól tudom) januártól már Ők értékelnek szigorú szabályok szerint. Illetve Ők betartják (és betartatják) azokat a szabályokat, amiket az elejétől kellett volna mindenkinek. Legalábbis ezt rebesgetik. Lehet, mellette vagyok egy-két adatnak (számok, idő) de a lényeg ez. Tudom figyelmedbe ajánlani az aláírásomban szereplő linket, és a Vajon elfogadják a kérdésemet... topikot.

Továbbá örülök, hogy lehiggadtál, és így tudjuk megbeszélni.
Vice versa alapon, megkérdezném Tőled, hogy Ronnie O'Sullivan mikor lett világbajnok?
Érdekel?
Téged nem hiszem.
Lexikális (értsd teljesíti a kikeresed-bejelölöd-elfelejted hármaslépés minden egyes pontját masfél percen belül)?
Igen.
1:1
Idézet: Semelyik - 2009.09.24. 07:29:12
Pedig rengeteg dühtől megszabadíthatnád vele magad s mindannyiunk.
Nem tudom, lehet, bennem van a hiba, de én jól szoktam szórakozni az ilyen "De az én menyi 1meg1????? kérdésem igenis jó!!!!!!!!!!!!!!" típusú hozzászolásokon...
Az ilyent részint az aktualis Kviz topikba, résztint Almos halála után ugye Árpád vette át törzsének, és minden törzsek irányítását, így Ő is szerepelhet nyugodtan.
Más szóval, ha Álmos nem érkezett meg a Kárpát-medencébe, akkor hogy lehetne Ő az egyik honfoglaló törzs feje...
Melletted szólva, velem is így magoltatták.
Idézet: Sesshomaru - 2009.09.22. 22:18:42
Helló!

Mennyi gyök alatt -9?

3
-3
9
gyök alatt nem lehet negatív szám

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Nem értem, hogy mi ezen a nem értelmezhető. Valaki tudna segíteni?
2 hiba van benne.
Az első, hogy hiányzik onnét például az, hogy a valós számok halmazán. A -9 gyöke ugyanis komplex számok halmazán 3i (ahol i=√(-1)).
A másik, hogy így kiegészítve se tedd fel, mert matek/tűl könnyűvel fog kiesni.
Szerintem
En meg nem talalkoztam vele, ha jol kidolgozod, szerintem mehet
Honnan ered a hedonizmus kifejezés?

A spanyol hidalgók "He Donne" felkiáltásából.
Az etruszk Hedona városáról kapta nevét.
A görög "hedone", gyönyör szóból származik.
Hedone Dos Lustos, portugál kormányzó nevéből.
Bismarck

Valamint, ha évre kérdezel, akkor a május 27. felesleges
Szerintem.
Elnézésed kérem a gyanú árnyékáért, de ismerem a tömeget. Épp tegnap beszélgettem erről menyasszonyommal, hogy Patrick Swayze mi mindenre volt képes (tánc, illetve az a küzdeni akarás a rákkal szemben) és most újra (még egyszer utoljára) hír lett. Olyan 3 napig. Kicsit Cserháti jutott Róla eszembe, aki híres volt, aztan kiment Amerikába, aztán hazajött, és szinte kötelező volt Őt újra szeretni (mert Ő kint volt Amerikában, és ezzel milyen divat lett), aztán szépen lassan mindenki elfelejtette és egyedül halt meg. Presser írta Neki/Róla posztumusz egy dalban, hogy most kiderül, mennyien szerettek, és milyen sokan álltak Melletted, és ha bántottak is, csak szeretetből volt.
Egy héttel később senki sem beszélt Róla. Ilyenkor a vércukrom egy kicsit megemelkedik.
Teszem hozzá, hogy én elkapcsoltam a rádiót (néha még most is megteszem), mikor Ő szólalt meg, aztán Apám megmutatta, hogy hogy énekelt útja előtt. Megváltozott a véleményem, és azokat a felvételeket, amiket kiruccanása előtt készített szeretem (sőt keresem és várom), de az a R'n'B típusú felesleges és nem odaillő hangremegtetéstől, amit Ő hozott be ide, és amit azóta is minden kevéshangú celeb használ (és ide én Gáspár Lacit is besorolom, lehet kövezni) nekem a hideg futkos a hátamon.

Avrilra visszatérve. Valamit elért, igen. De ha jobban belegondolsz, nincs annyi a háta mögött, mint pl. Whitney Houstonnak, Celine Dionnak vagy Barbara Streisandnak. A dalait, meg az a tényt leszámítva, hogy a tengerentúlon már szinte szokatlannak számító nyugodt, felhajtásoktól mentes magán és házasélete van, nem tudnék semmi érdekeset mondani Róla. Ha ez nem így van, kérlek tedd fel a kérdésed, de biztos ami biztos előtte a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem? topikban érdeklődj.

Szerk. Most hallottam, hogy lehet, válás lesz, tehát még ez sem áll
Igazad van, nem lexikális. Inkább érdektelen. Ha valamit le tett az asztalra, akkor azért, mert inkább azzal kéne foglalkozni, ha meg még semmit akkor meg azért 3 lépéses adat (kikeresem, bejelölöm, elfelejtem).

Gondolom Te is Swayzeről kérdeztél. Ha a múlt héten teszed, sem megy át ugyan, de legalább nem lehet érezni a "megkérdezem, mert most a csapból is ez folyik, és biztosan mindenki tudja, hátha átengedik az adminok" hullámhosszokat.
Ugyanez volt Jacksonnal kapcsolatban is. Mindenki azt kérdezte, hogy hány évig élt, mikor született, mikor halt meg. Esetleg miben. De mondjuk az, hogy a Thiller milyen díjakat nyert, vagy hogy több, mint 100 millió lemezzel ez lett minden idők legtöbb példányszámban elkelt zenei anyaga már nem került fel a listára. Teszem hozzá, hogy 2 héten belül eltűnt az összes ilyen kérdés. Valószínűleg ez lesz szegény Swayzevel is. Ha már meg akarod tisztelni, akkor ne csak egy száraz adatra kérdezz rá, mint a születési, vagy elhalálozási év. "Kicsit" elszomorító, hogy cask ennyire képesek gondolkodni az emberek.
Idézet: Fricska - 2009.09.16. 11:52:03
Milyen kastélynak ad helyet Nádasdladány ?

Móri vár
Bori Vár
Nádasdy Kastély
Egri Vár

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
mi volt a baj?
Hiba jelölve. Kastély kérdeztél, de csak egy kastély van a válaszok között 3 várral szemben. Ez egy idegesebb admin esetében a tapasztalatok szerint akár azonnal törölni is lehetett volna a válasz megjelöléséért.
Akárhogy is teszed fel, az írásjelek után tegyél szóközöket.
Mózessel szerintem nem lenne gond.

Szerk. Egyébként a történethez hozzátartozik Hágár, Sára szolgálója is, akitól született az első fia, Ismáel, kiket Ábrahám elzavart, minthogy féltékenyek voltak Izsákra. A sivatagban aztán Hágár a szomjhalál határán imádkozni kezdett Ábrahám Istenéhez, aki megszánta Őket, és egy oázist teremtett körülöttük. Így Ábrahám lett a zsidók, a keresztények, és az iszlám ősatyja is (Mohamed Ismael leszármazottja).
Idézet: Reload - 2009.09.14. 00:12:01
A küldetések menüpontra kattintva milyen kép jelenik meg a küldetések cimszo alatt

Válasz: tudtommal egy szem, és azonnal töröljétek értékelést kapott ezzel gátolva a küldetésem végrehajtását. lusta volt odakattintani a küldetésekre. az istenbarma.....

2ik: Melyik cég reklámszlogenje: a legkisseb is számit?
ugye erre nem kell irnom a helyes választ, egy istenbarma mégsem tudta és szintén azonnal töröljétek értékelést kapott

3ik: folytasd a sort 1,3,5,7 (primszámok)
na vajon mi. sok tudatlan nem tudja mik a primszámok? pedig odairtam hogy ne legyen félreérthetö. üzenem nekik kotorják elö a matekkönyvet, hisz az általános alapmüveltségbe beletartozik hogy ilyesmiket tudjanak......

4ik: hol találhato az eifel torony?

na vajon hol, biztos nem pozsonyban, mégis ezis azonnal töröljétket kapott.
Nnah akkor kezdjük sorban.
Az első kettőre nem tudom, miért eme erős értékelés, de gondolom a válaszok között volt vmi Győzike szintű (igen, hiába jó a kérdés, idióta válaszokkal kiérdemelhető az azonnal törölni)
3. A metekkönyvet Te vedd elő inkább, mert az egyet nem soroljuk a prímszámok közé. Ellentétben a kettővel. Továbbá ez a kérdés szerepelt, és "túl könnyű / matek " értékelést kapna.
4. Eiffel, ahogy Yaffa is írta. Meg mondatkezdés nagybetű. Meg ha ott vol párizs, pozsony, ököritófürtős, alsósz@rfalva (bár ez is mind nagybetűvel kezdődik) akkor is megkapod a jogos azonnal törölnit az igénytelenséged, nemtörődömséged miatt. Épp azért van még mindig bent ez a küldetés, mert oda kell figyelni, gondolkodni kell. Bár ahogy elnezem, neked ez olyan fájdalommal járna, amit inkább ne kockáztass meg (értem ez alatt, hogy 4 kérdésed kapott azonnal törölnit, és mégis másban keresed a hibát, mást nevezel istenbarmának).
Az a pár (5-10) kvízadmin meg szerintem jól dolgozik, ha ezek nem jutottak be. Esetleg olvasgasd el a Baromi jó és ötletes kérdések minisztériuma topikot. Vagy az aláírásomban szereplő linket.
Dátum: 2009.09.14. 08:45:25
Elotte szedd le a virust...
Dátum: 2009.09.10. 14:00:04
Az Özséb milyen nemű név?

Női
Férfi
Nem létezik ilyen név
Egyikk sem
Ha nem baj, adok Neked két válaszlehtőséget is.
Az egyik, hogy két különböző admin értékelte. Az egyik a helyesírást látta csak, a másik tudta, hogy már szerepelt. Egy időben velem is előfordult. Aztán rájöttem, hogy egyszerűbb, ha megkérdezem, rendben lesz-e ez a kérdés. A tapasztalatok azt mutatják, hogy cirip, Craslorg és Kocos ismeri a legtöbb kérdést (gondolom, nem csak 3 vadászaton voltak eddig), és ha ők rábólintanak, akkor 99%, hogy még nem szerepelt.

A másik lehetőség, hogy ugyanaz a értékelő volt. Anno tavaly, mikor én kaptam valami kérdést értékelni és volt benne bármilyen helyesírási hiba, akkor azt visszaküldtem szinte tetkintet nélkül a tartalomra. Durva? Az! Szemétség? Az! Jogos? Az! Ez az "először tanulj meg hejje-sírni, utána megnézzük, rendben van-e más szempontból." hozzáállás. Mondjuk gyorsan leszoktam róla, miután egy olyan kérdéssel találkoztam, amit én visszaküldtem, és mégis bent volt, ráadásul ugyanúgy, hibával. Valaki(k) az "Az én kérdésemet elfogadták, én is megteszem ezt a Nekik, és bár nagyon sz@r, azt mondom, jó" elvet kovették. Most meg megy a zokogás, hogy mik vannak bent.

Nnah mindegy, ezen változtatni nem tudunk, csak sok türemet kívanni az adminoknak. Ahogy hallom, több, mint 180 000 kérdést kell kiválogatni.

Elnézést az OFFért
Idézet: Robca - 2009.09.09. 00:33:30
vajon, ez miért lett rossz kérdés? hol a hiba?

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"



ebben hol a helyesírási hiba?????

A mondatot nagybetűvel kezdjük. Mindig. Amíg ezt nem teszed, addig a kérdéseid bármilyen jók is legyenek, el lesznek utasítva.

Megj. Ez a post megy a másik topikba is.
Idézet: Robca - 2009.09.09. 00:43:33
ismét én:)
ezt a kérdést feltettem a "hibás kvízkérdések" számára fenntartott helyen is..
ide azért teszem fel, hogy aki eddig kételkedett a játék politikai befolyásában, az higgye el már végre....
mert ugye, mi is a helyesírási hiba ebben a kérdésben:

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"

hacsak nem ismét a sértődős banda hisztériájától félünk, miszerint nem szabad arról beszélni, hogy egy bizonyos nép-direkt nem nevezem meg, nem akarom bántani a népcsoport rendes tagjait!-volt az, amely a XX. század legkegyetlenebb diktatúráját, illetve terrorját, elnyomó-gyilkos eszméit elhintette a világban, és élvezettel alkalmazta is.. neeem, nem ARRA gondolok, hanem a kommunizmusra, amelynek több, mint 100 millió igazolt áldozata van!

tehát, a lényeg: várom a választ, miért hibás ez a kérdés?

addig is:


Szebb jövőt!


A mondatot nagybetűvel kezdjük. Mindig. Amíg ezt nem teszed, addig a kérdéseid bármilyen jók is legyenek, el lesznek utasítva.
Nincs ebben semmi politikai háttér, sem befolyás. Ne készíts összeesküvés elméleteket. Úgy látom a kérdéseid jók, de ezekre a részletekre oda kell figyelni..

Megj. Ez a post megy a másik topikba is.