Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Dátum: 2009.01.15. 10:56:23
Az alábbi fogalmak küzül melyik nem illik a többi közé?
Körte
Szilva
Alma
Burgonya *

Ki kellene írni a kvíz leíráshoz részletesebben, hogy mi tilos (kakukktojás, főváros, stb.), mert még mindig sokan nem tudják, és így az ilyenek folyton bekerülnek.

Kik NEM DÉLamerikaiak?
Kajovák *
Maják
Inkák
Aztékok

Helyesírás.
Dátum: 2009.01.13. 22:02:41
Idézet: Khetty - 2009.01.13. 21:50:14
Hogy szól a mondás. A ny á d szeret?
Igen szeret
Nem szeret
Nincs anyám
Jól á t b a sz o t t


Gondolom, hogy mivel én írtam ki ide ezt elsőként, ezért engem tisztelt meg a kérdés feltevője a következő üzenettel:

Englen:
"ha nem tetszik ne menj ki az utcára. csupa ilyen találós kérdéssel találkozol az utcán, de ha neked ettől jobb akkor csak a te kedvedért kérni fogom a tiltást XP"

Gondoltam, megosztom veletek, hogy Ti is szörnyűlködhessetek. Azért kíváncsi lennék, melyik utca az, ahol csupa ilyen találós kérdéssel találkozol kedves Englen...
Dátum: 2009.01.13. 21:49:25
Hány bojgó kering a Nap körül?
9
16
10
8 *

Helyesírás, és nagyon sokszorosan duplikált.

Ki enekeli ezt a szamot"Break the ice"?
Britney Spears *
Beyonce
Christina Aguiler
Bossanova

Helyesírás.

Hogy szól a mondás. A ny á d szeret?
Nem szeret
Igen szeret
Jól á t b a sz o t t *
Nincs anyám

Eltiltást szeretnék kérni az illetőnek!
Lan megelőzött, ugyanezt akartam mondani!
Dátum: 2009.01.13. 16:47:23
Menyi az egy nyilal kidopható legkisebb érték a dárctáblán?
2
1 *
4
3

Hú... Ez aztán a helyesírás!
Dátum: 2009.01.11. 18:09:20
Idézet: Texex - 2009.01.11. 17:49:26

Egy repülőgépet vezetsz (...), hány éves a pilóta?
6
12
Nem tudni
Amennyi idős a kérdés válaszadója

Kihagyva a felesleges részt, így néz ki a kérdés. Szerintem egész jó, kíváncsi lennék, meddig marad bent!
Dátum: 2009.01.10. 19:24:05
Hétfőn csináltam a küldetést, megtámadott valaki, kétszer is okoztam neki bénító ütést, de egyet sem számolt. Akkor lehet, hogy az csak egy egyszerű hiba volt, de a többi kikötés mindenképpen jogos!
Dátum: 2009.01.10. 11:37:57
Egyébként az a küldetés elég fura, legalábbis a megfogalmazás.
Pontosan így hangozna: "Okozz bénító ütést legalább három ellenfelednek úgy, hogy Te portyázol!"
Ugyanis a tört gyémánt bénítást ad, a csillogó bronzgyűrű kábítást, de a kettő ugyanaz, és a karakterlapon bénításként szerepel.
Illetve:
- hiába bénítasz egy csatában többször, csak egyet számol a rendszer;
- térkapus csatában hiába bénítasz, nem számolja a rendszer;
- ha téged támadnak, és úgy bénítasz, nem számolja a rendszer.
Dátum: 2009.01.10. 11:26:06
Hogy hivják háborúban a második helyezetett(becsapós)?
második
első
vesztes
halott *

Helyesírás. És nem egyértelmű, mert nem biztos, hogy mindenki halott a vesztes fél csapatában, ezért a vesztes sokkal inkább megfelelő válasz lenne.


mit jelent made in china?
japán
olasz
származási hely : kina *
kinai vagyok

Igénytelen, rossz helyesírás.


a végzeturban hány klánhoz lehet csatlakozni.
1
2
3
4 *

Helyesírás. És klán? Lemaradtam valamiről?


Hány évig élhet egy nőstény hangya?
4-5
akár 20
10-15 *
1-2

Szerintem a királynőre gondolt, a helyes válasz alapján, de nem csak az a nőstény.
Dátum: 2009.01.09. 23:03:26
Hányas szinttől kűzghetsz a Fertőzés ellen?
16. szint
Nincs ilkyen nevű fejlesztés
19. szint *
5. szint

Förtelmes helyesírás.

Idézet: Echo - 2009.01.09. 22:36:46

el lehet olvasni ekezetek nelkul is ezt a kerdest?

Igen,mert nem annyira zavaro es toleralom ha kulfoldrol is jatszanak.
nem
nem,es szabalyba fektetnem hogy csak magyar billenyuzetrol irhassanak
nem szamit mindenkepp rossznak itelem a kerdest mert ilyen kedvem van

Erre részemről azonnal törölnit nyomnék, nem rossz kérdést.
Egyébként pár oldallal korábban megtalálod a hivatalos álláspontot (Hatsepsut részéről) a kvízkérdések helyesírásával és az ékezetekkel kapcsolatban. Nem egy nagy dolog előcsalogatni az ékezeteket, főleg, hogy kb. 4-5 naponta tesz fel egy kérdést az átlagos játékos.
Idézet: Hatsepsut - 2009.01.08. 17:07:43

(...) mivel kifejezetten szerepel a kvíz menüpontban, hogy használj magyar ékezetes betűket.
Itt a fórumon senkitől sem várjuk el, hogy az ékezetekkel kínlódjon, ha teszem azt külföldről játszik, és nehezen megoldható, a kvízek írásánál viszont igenis oldja meg az, aki elvárja, hogy jutalmat kapjon a munkájáért.

/Bocs, hogy nem az egészet idézem, de nem akarok fél oldalas posztot./

A stílusodból pedig vegyél vissza, mert nem leszel túl szimpatikus.
Dátum: 2009.01.09. 17:01:19
A Végzetúrban mi a legértékesebb?
Őskő *
Fókuszkristály
Fegyver
Varázslat

Hülyeség, nézőpont kérdése, törölni!
Dátum: 2009.01.09. 16:28:03
"Hol találod a játék részletes leírását?
Végzetúr Fórum
Végzetúr Wikipédia*
Végzetúr.hu
Végzetúr Játékleírás"

Ha ezek a válaszlehetőségek, akkor a kérdés nagyon rossz. Ha jobban átnézed ezt a fórumot, akkor részletes leírást találsz a játékról, igaz, hogy több különböző topicban, de sok minden le van írva. Tehát az is lehet helyes válasz, hogy a fórumon.
A wikipédia jó kis dolog, de nagyon hiányos sok mindenben - te mégis ezt jelölted helyesnek. Legyen, lehetne az is helyes.
A végzetúr.hu az oldal címe, ha tüzetesen átvizsgálod, biztosan találsz részletes leírást a játékról, szóval ez is lehet helyes válasz.
A játékleírásban szerinted mi van, ha nem a játék részletes leírása? Tehát az is helyes...
Ha egy kérdésre mind a 4 válaszlehetőség lehet helyes, akkor ne várd azt, hogy jónak fogják értékelni.
Dátum: 2009.01.09. 16:16:30
Mit zártak el január 6-án az ukránok?
olaj
gáz *
vodka
víz

Kuka.

El mentem a vásárba..
fél pénzzel *
kocsin
lovon
gyalog

Helyesen is bent van már, úgyhogy kuka.

A téli napforduló napja.
Dec.22. *
Dec.19.
Dec.30.
Dec.23.

Biztos sokáig tartott volna igényesen feltenni a kérdést, és normálisan megadni a válaszokat. Kuka.
Dátum: 2009.01.09. 07:25:23
hány lapból áll a francia kártya?
55 *
53
50
48

Mindig is úgy tudtam, hogy 52. Gondolom, a jokereket is beleszámolta, abból viszont lehet 2 vagy 3 is.
(Persze így is 55 az egyetlen helyes válasz a felsoroltak közül, de a kérdés pontatlan.)


Az alábbi harckocsi típusok közül melyikből gyártották a legtöbbet a II. Világháború során?
PZ-V Tiger
Turán II
T-34 *
T-72

Ha ez nem speciális (meg a többi ilyen tankos - gondolom, ugyanattól a személytől származhatnak), akkor semmi sem az.
Szép hobbit/érdeklődési kört választott magának az illető, tiszteletben is tartom, de a nagy többség számára ez érdektelen lexikális tudás és túl speciális is.
Dátum: 2009.01.09. 00:53:31
Én pl. olvastam a könyveket (igaz már elég régen), és a filmeket is láttam többször is, de ha csak a kérdést látom, nem jöttem volna rá, hogy a Gyűrűk Urára vonatkozik. A válaszokból ez persze egyértelmű, de még így sem tudnám még csak tippelni sem a helyes választ, mert nincs előttem a fejemben egy komplett Középfölde térkép.
Nem azért speciális a kérdés, mert a mű nem elég ismert, hanem azért, mert túlságosan a részletekre kérdez.
Dátum: 2009.01.08. 20:44:13
A kivégzésnek pont ez a lényege, hogy aki áldoz rá LE-t, hogy felnyomja, azt ne győzzék már le olyanok, akiknek alacsony az ÉP-je a harc előtt is.
Ha ragaszkodsz hozzá, akkor úgy mesélném le szerepjátékosan, hogy már nagyon fáradt vagy a csatában (mivel kevés az ÉP-d), ezért egy kisebb sérüléstől is elfekszel, ha az ellenfél tudja, hova kell ütnie (ez a kivégzés szakértelem mértéke).

20-30 sebzés a "bőven megnyeri" kategória szerinted? Ahol 5-600 sebzések vannak a csatában, ott már az 50 is azt jelenti, hogy nagyon közel volt, nem hogy a 20!
A kivégzés így jó; ha zavar, hogy kivégeznek, akkor támadj több ÉP-vel, vagy nyomd fel te is a szakértelmet.

Egyébként háborúban különösen hasznos a magas kivégzés, ahol sokszor, folyamatosan ütik az embert. Ha tudod, hogy egy ellenfél alacsony ÉP-n van, akkor magas kivégzéssel simán le lehet győzni sokkal erősebbeket is (pl. velem is előfordult, hogy 170-et sebeztem, 470-et kaptam, de a 20-as kivégzés miatt nyertem).
Dátum: 2009.01.08. 19:45:43
Igen, bejön, gond nélkül.
Dátum: 2009.01.08. 19:37:12
Hiba: a Smaragd horda jelvénye nem jelenik meg, sem a karakterlapokon, sem az eredményeknél, sem a portyázásnál, sem a kémkedésnél.
Helyette csak ki van írva, hogy 'Smaragd'. Ez tegnap este óta van így.
A többi jelvénnyel nincs gond, csak a smaragddal.
Ha nem értesz vele egyet, akkor az nem azt jelenti véletlenül, hogy nem egyértelmű?
Nem kötözködni akarok, csak kérdezem, mert számomra ebből a vitából az szűrődik le, hogy több értelmezés is lehetséges.
Én jelen esetben Sir Ny-vel kell, hogy egyet értsek.
Dátum: 2009.01.08. 19:01:19
Ki a Pokolgép jelenlegi dobosa és egyebn egyedüli eredeti tagja?
Kalapács József
Tarcza László *
Jason Newsted
nem ismerem a Pokolgépet

Biztos nehéz lett volna egy harmadik nevet kitalálni. Egyébként spec. és helyesírás.

Idézet: dorong - 2009.01.08. 18:55:48
A felsoroltak közül melyik tudományág foglalkozik többek közt a függvények elenmzésével is?
Lineáris algebra
Analízis
Vlaószínűségszámítás
Boole-algebra

És melyik volt a helyes válasz? Mert az analízis és a valószínűségszámítás is foglalkozik függvények elemzésével.