Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - VladimirR

Oldal: 12
Dátum: 2010.05.01. 18:38:17
egyelore sehonnan
Dátum: 2010.05.01. 18:15:59
Hi, szervusztok!

azzal a kerdessel fordulnek hozzatok, hogy mi a hozzaallas az olyan script-ekkel kapcsolatban, melyek a jatek menetet nem, vagy csak igen minimalisan befolyasoljak, tobbnyire csak kenyelmi funkciokat adnak

hogy egy konkret peldaval eljek, mi lenne az allaspont egy olyan script-tel kapcsolatban, amely a csatak (portya, terkapu) eredmenyet atnezve, az eredmeny sorban megjelenitene a csata soran lelekszivassal nyert/elveszitett osszes lelekenergiat?

vagy egy masik pelda, egy olyan script, mely a portyaablakban aktualisan megjeleno ellenfeleket rendezi valaszthato attributum alapjan (tehat nem keresheted meg vele a legkisebb tulajdonsagosszegu utheto ellenfelet, csak az aktualisan lekert 15 fot rendezi)

ezekrol mi a velemeny, allaspont?

Udv: VladimirR
Dátum: 2010.04.01. 00:05:10
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a szemem, a szemeeeeem
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.05. 07:47:25
Van egy olyan tippem, hogy a zárójeles rész nem tetszett az értékelőknek. Mi az, hogy nem játszik? Miért ne játszana? Jaaa, hogy még nem is fedezték fel? Akkor valami ilyesmit kéne odaírni. Jobb napjaimon csak helyesírást kapna, de ha ez már a sokadik problémás sorozatban éppen, akkor a pongyola fogalmazás miatt tőlem is simán megy a rosszul feltett kérdés. Fogalmazd meg normálisan, és akkor szerintem jó lesz.


mar felfedeztek ugyan, de a gond az, hogy csak laboratoriumi korulmenyek kozt tudtak eddig eloallitani, olyan kis mennyisegben, olyan rovid ideig, hogy nem tudtak megallapitani, fizikai tulajdonsagai alapjan valoban besorolhato-e a halogenek koze

ezt a szereny megjegyzest meg szurjam oda (a kviz-ben lesz legalabb harom sor csak a megjegyzes)? akkor az elso hulyegyerek visszadobja, mert neki tul hosszu es nincs kedve olvasni
es van hulyegyerekbol epp eled a jatekban


elneztem, az a Ununoctium, ezt meg valoban nem "fedeztek fel"
Dátum: 2009.05.05. 00:13:06
Még 5 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!


azt szeretnm megtudni, hogy ez mitol fugg, mikortol kap ilyen figyelmeztetest az ember fia/leanya, illetve hogy ezen ertek novekedhet-e a jovoben a feltett kerdesek szamanak fuggvenyeben (foleg, hogy olyan kerdeseimet is visszadobaljak, amikkel vagy nincs gond, vagy nem olyan sulyos, mint azt irjak)

valaszaitokat elore is koszonom
azt szeretnem megtudni, miert eshetett ki az alabbi kerdesem

Hány halogén van a periódusos rendszerben (az Ununseptium nem játszik)?

4
5
6
7

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


a kerdes mely resze nem ertelmezheto, vagy rossz?
Dátum: 2009.04.13. 15:00:30
ha valaki belefutna az alabbi kerdesbe, legyen szives dobja vissza helyesirassal, mert csak most - fel nap elteltevel - vettem eszre, mekkora suletlenseget is irtam (szavak felcserelese)
Az alábbi állítások közül melyik (vegy)tiszta nem igaz a vízre?
az alabbi kerdest tettem fel a minap:
Hány fehér és hány fekete billentyű van a zongorán egy oktávban?

5 fehér 7 fekete.
7 fehér 5 fekete.
6 fehér 6 fekete.
A billanyűk színe és azok száma zongoránként változik.

es az alabbi ertekelest kaptam ra az iment:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

mi a problema a kerdessel, miert rosszak a valaszok (leszamitva egy elgepelest, ami nekem is csak most tunt fel)
valaszaitokat elore is koszonom
Dátum: 2009.04.03. 00:50:00
apro javitas a javaslataidhoz:

Válts hordát ötször egymás után. (minden alkalommal ujat, ketszer ugyanazt nem lehet)
Legyen százas a (szubteri erzekeles) szakértelmed.
Nyerj bajnoki medált. (ket egymast koveto heten)

nekem igy jobban tetszenek
Dátum: 2009.04.02. 20:13:51
Elnezve a wiki-n az uj kuldeteseket, tamadt par otletem, ezeket javasolnam kuldetesnek:

1: legyen egyszerre 12 allatod (legalabb egy sun legyen koztuk)
2: zsinorban 3x nyerj 80%-os buntetessel portyat
3: 20 vadaszat alatt szerezz 30 kiegett oskovet
4: nyerj egyhuzamban 10 portyat eletpont vesztes nelkul
5: lopj 3 oskovet ellenfeledtol (nem kiegettet)
6: fogj be 3 allatot (2 vadaszat alatt)
7: szerencsed legyen nagyobb az osszes tobbi tulajdonsagod negyzetosszegenel
8: klanodbol 20-kent vegezd ki az epikus szornyet (vagyis elotted mar 19 klantarsad vegezzen ki egy-egy epikus szornyet)
9: lepj 10 szintet (2 napod van ra)
10: lopd el ellenfeled fegyveret
11: lopd el ellenfeled allatat
12: lopd el ellenfeled lelket
13: add el ellenfeled ellopott lelket
+1: csatlakozz egyszerre 3 klanhoz

most egyelore ennyi jutott eszembe
Dátum: 2009.02.28. 11:21:14
Idézet: Byzon - 2009.02.28. 11:20:03
Amúgy használd a szemita kifejezést, ugyanaz.


ugy nem lenne hu az idezet
Dátum: 2009.02.28. 11:17:28
miert is?

p.s.: masnal is szet van esve a forum?
Dátum: 2009.02.28. 11:14:12
a kviz motor szur a "zsidó" szora?
hogyan kerdezzen igy az ember a life of brian-bol?
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 20:45:32
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:34:20
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:22:43

szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek

Tedd fel, de akkor azonnal törölni lesz újra az eredménye.

Mindemellett, bár nem ismerlek személyesen, úgy gondolom, hogy te igenis képes vagy értelmes, jó kérdéseket feltenni, amit nem fognak visszadobni, csak most leálltál egy olyan kérdéssel kapcsolatban vitázni, amire mindenki, aki hozzászólt elmondta, hogy nem jó kérdés ilyen-olyan okokból. Lépj túl rajta és hajrá!


Jajj, VladimirR, ne ess át a ló túloldalára, kérlek!
Ahogy már Craslorg is megírta, szerintem is képes vagy érdekes kérdéseket feltenni pl. a matematika világából.

Illetve, olvasd el Craslorg és Lanmandragoran aláírását. Nem véletlenül írták oda azt amit írtak.



igen, kepes vagyok
megeri? nem

fizika:
lathato fenytartomannyal kapcsolatos kerdes, altalanos iskolai fizika: 28%, kieses hataran
a nyomas es viz forrasanak kapcsolata (altalanos iskolai fizika): 37%
hangvilla mukodese (altalanos iskolai fizika, enekora): 38%
fenytan (altalanos iskola, talan 8. osztaly): 48%

foldrajz/csillagaszat:
galaxisunkkal kapcsolatos kerdes (mifele galaxisban elunk egyaltalan): kiesett

ami viszont egesz jol megy, az az egyertelmuen guglizhato kerdesek, mint pl nepies, regi magyar szavak, de en azt hittem, nem az a cel, hogy megtanitsuk a nepet google hasznalatara
ezek utan, ha elfogadjak a lo labainak szama irant erdeklodo kerdesemet igenis hulye, primitiv kerdeseket fogok feltenni
nem erdekel, hogy nem szep dolog, nem erdekel, hogy szabalyellenes
ha tobbsegben vannak a hulyek es kiszorjak a kerdeseimet, akkor inkabb kerdezek primitivet es kapok erte lelekenergiat (nezd meg, Carslog is hogy eloadja, hogy teljesen elfogadhato dolog nem tudni a 2-vel, 3-mal, 5-tel oszthatosag szabalyat - konyorgom, ketto ebbol ranezesre megmondhato)


szerk.: par elgepeles
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:06:40
ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)

Akinek nem a matek a mindene, annak igen. Mint ahogy, akinek nem a kémia, annak a vegyületekkel, kémiai képletekkel lesz gondja egy nem általánoan ismert dologgal kapcsolatban, pedig anno a suliban még tanulta, tanulhatta is.


akinek nem a matek mindene, annak is megtanitottak altalanos iskolaban az oszthatosagi szabalyokat


Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben

A keresés nem gondolkodás. A keresés a kíváncsiságból származó információszerzésre irányuló tevékenység. Az eredmény már elgondolkodtathat, ha érdekes vagy ötletes, netalán művelő.


na most akkor megegyszer, lassabban
az a baj, hogy az en kerdesemnel nem keresni kellett, hanem gondolkodni? persze, tudom, konnyebb a google-t hasznalni, mint az agyunkat, de azert ne essunk mar tulzasokba


szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 19:59:59
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 18:48:39
Hi!

olyan kerdest nem lehet feltenni, melynel az altalanos iskolai tananyagon kivul minimalis gondolkodasra is szukseg van?
azonnl torolni ertekelest kapott ugyanis azon kerdesem, melyben 4 darab hetjegyu szam kozul kellett eldonteni, melyik prim
pontosan idezni nem tudom a szamokat, hisz a kerdest toroltek, de aki tisztaban van par szothatosagi szaballyal, annak par masodperc csak a kerdes megvalaszolasa

Udv: VladimirR

Fel lehet tenni, de ez nem az. Már szerepelttel dobtam volna vissza vagy túl speciálissal. A szabályt lehet ismerni, de teljesen más alkalmazni egy kvízben, ahol ráadásul millió fölötti számokra kéne alkalmazni.


ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)


Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:02:18
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 19:21:04
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:09:11
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.


nem tudom, te mivel jatszol, de en tobbnyire focista, tortenelmi, es filmkulturaval kapcsolatos kerdeseket latok, a matematikai jelleguekbol lenyegesen kevesebbet
amig nincs osszeszedve valahol, hogy "primszamos kerdesbol annyi van, mint egen a csillag" addig szerintem a "mar szerepelt" megjeloles is tulzas, nem hogy az azonnali torles
az a legidegesitobb, hogy amiatt nem kaptam erte lelekenergiat, s a kerdesfelteves lehetoseget is elvettek (3-as szerveren mindketto igen jol jonne perpill), mert valaki nincs tisztaban az altalanos iskolai matematikaval

Sajnos az egész kvíz tele van már olyan matematikai, sportos, mozis, sorozatos, stb... kérdésekkel, ami miatt már nem kell belőlük több és a jelenlegiek jó részét is ki kellene írtani, mert puszta keresésen kívül semmi pluszt nem ad a tudáshoz és semmi olyan érdekességgel nem szolgál, ami miatt - bár a tudásom nem nő - érdemes utánanézni.

kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:24:55
Tisztázzunk valamit, én egy szóval sem mondtam, hogy jogos az azonnali törlés.
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:01:51

Valamint, ha a kérdésben sem használtál ékezeteket, ill nem figyeltél a helyesírásra, akkor is kaphattál rossz kérdés ítéletet.
Az ékezetek nem használata sok embernél kivágja a biztosítékot.


Erre mi a válaszod?


nem, a kerdesben szepen, ekezettel, nagy mondatkezdo betuvel, mondatvegi irasjellel irtam (minden eddig feltett kerdesemben)

es elolvastam (ujbol) az emlitett topic elso hozzaszolasat, s az egyetlen pont, melyet vonatkozonak ereztem, a kovetkezo:
"- számtan kérdések. Mennyi (1+5)*3? Melyik a legnagyobb, (4+3)*2 vagy (17/2-1)? A logikát igénylő kérdések rendben vannak, de azok a kérdések nem, amelyek ilyen primitívek, nem az IQ-n múlnak, hanem azon, hogy elő tud-e valaki venni egy számológépet."
ez pedig akarhogy is nezem, nem zarja ki a kerdesemet

szerk.:
illetve meg ez is ide tartozik, az "A leghálásabb "általános műveltség" témák:" csoportbol:
"- Logikai kérdések. Ez ugyan nem műveltség, de teljesen jó, mivel nem kell hozzá előismeret, csak logikus gondolkodás. Azért ne írjunk olyat, amihez számológépet kell használni, vagy egyenleteket kell felállítani."
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:09:11
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.


nem tudom, te mivel jatszol, de en tobbnyire focista, tortenelmi, es filmkulturaval kapcsolatos kerdeseket latok, a matematikai jelleguekbol lenyegesen kevesebbet
amig nincs osszeszedve valahol, hogy "primszamos kerdesbol annyi van, mint egen a csillag" addig szerintem a "mar szerepelt" megjeloles is tulzas, nem hogy az azonnali torles
az a legidegesitobb, hogy amiatt nem kaptam erte lelekenergiat, s a kerdesfelteves lehetoseget is elvettek (3-as szerveren mindketto igen jol jonne perpill), mert valaki nincs tisztaban az altalanos iskolai matematikaval
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:01:51
VladimirR,

Ha polip lennék sem lenne elég a kezem hogy megszámoljam, mennyi prímszámos kérdéssel találkoztam már a kvízben.
Akik rossz kérdésre illetve törlésre ítélték, az a kb 15 ember, azok is tuti sokkal találkoztak már.
Az azonnal törölni lehet hogy túlzás volt, de az biztos hogy több prímszámos kérdésre nem sok szükség van már.


es ez hol a feneben van leirva?
marmint, hogy tobb primszamos kerdesre nincs szukseg
hala ennek, most harom napig se kerdes, se pont
Hi!

olyan kerdest nem lehet feltenni, melynel az altalanos iskolai tananyagon kivul minimalis gondolkodasra is szukseg van?
azonnl torolni ertekelest kapott ugyanis azon kerdesem, melyben 4 darab hetjegyu szam kozul kellett eldonteni, melyik prim
pontosan idezni nem tudom a szamokat, hisz a kerdest toroltek, de aki tisztaban van par szothatosagi szaballyal, annak par masodperc csak a kerdes megvalaszolasa

Udv: VladimirR
Oldal: 12