Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McPaul

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.09.10. 18:29:00
Te nem olvastal el mindent. Mar leirtam, hogy nagyon jol eltalaltak a jutalmat. Sot, az elejen meg en is elegedett voltam, egeszen addig, mig utana nem szamoltam. Nekem pusztan a megterulessel vannak gondjaim, de hogy csak nekem van-e, vagy csak nem szamol utana mindenki, az majd este kiderul, amikor a tobbiek adatait is kielemzem.

Azt pedig, hogy nem erted a dolgot az ido majd orvosolja, foleg ha netalan majd inditasz egy vallalkozast, es a konyvelest kell csinalnod, csinaltatnod...
Dátum: 2009.09.10. 15:39:29

Írta: boncaMa, 15:11:46 [Idézet ebből]Paul!

Szép a levezetés, csak szerintem nem kalkuláltad bele a bevételi oldalon a 447 győztes csata utáni szerzett LE-t, ami nem tudom mekkora lehetett, mert nem vagyok képben, hogy mekkora szinten nyomtad az eventet, de egy 3-400 K LE lehetett az is. Ez csökkenti a veszteséget.

Plusz, a 2.100 LE/CSP amivel számoltál az szerintem sok, hacsak nem vagy 70+-os szintű. Én 79. szintűként 2.200 LE-vel számolom jelenleg a CSP-imet.
Bár lehet, hogy V3-on jobban jön a LE.


Elso kerdesedre a valaszom az, hogy nem szamoltam bele, mert csak az elso 218 gyozelemrol van statisztikam, igaz annak alapjan 647-re jott ki az atlag kapott LE. A merleg masik serpenyojebe beleraktam azokat a koltsegeket, amik jarulekosan merultek fel, megpedig:
- a legyengules miatt tolem elhordott LE
- ugyanezen okbol kiesett portyabevetel
- italok koltsege.
Raadasul inni nem csak a manok sebzese miatt kellett, mert azt a napi 3 pihenessel megoldottam az elejen, hanem a jatekostarsak egyre novekvo belem vert sebzese miatt is. Ennel a pontnal kezdett ez is + koltsegkent jelentkezni, mert a napi 1-1 oskoert veheto ital mar nem volt eleg ...

Masodikra pedig ismet konkret szamadatot irtam le. Volt mikor a 20as csomag 58k LE-t adott, volt mikor csak 33-at, de az atlag bevetele 1 CSP-nek 2100 korulre teheto, torony bonusz nelkul.
Dátum: 2009.09.10. 14:27:15
Maganban kuldd mar el legyszives a te tablazatod, mert nem hiszem el hogy nem erted, hogy kell ezt szamolni.
Nagyon remelem, hogy valoban teljes ertekkel szamolsz, azaz te nem valtogatod a specializaciodat, es igy elversz egy csomo LE-t, de sajnos traviani palyafutasod, amikor majdnem tartottad a lepest, nem ilyen amator szemleletrol tanuskodott

Idézet: Birka - 2009.09.10. 10:14:04
Paul, nézzük a konkrét számaidat akkor:

Volt:
140
160
120
90
165
80
145
110

Ez: 6356870

Most van:
157
177
137
107
182
97
162
115

ez 8768147

Különbözet:
2411277


Ezt a kulonbozetet 0,7-es szorzoval szamolod (mert en perverz modon csak specializalt tulajdonsagot novelek, azaz valtogatom...), az: 1.687.893,9 LE
fent mar levezettem a bevetel kiesest, amit a mano okozott, vegig also becslesekkel: 3.112.350 LE

Nalam a rafizetes akarhonnan nezem is nem 300k (amit meg mindig sokallanek ), hanem:
1.424.456 LE

Mindenesetre estere lesz meg majd a kompett tablazatom a tobbiek ertekeivel, akkor okosabb leszek en is.

A tablazatot igerem elkuldom mindenkinek, aki kerte, akar itt, akar skypon kerte, de ne haragudjatok meg, ha nem ma este lesz, hanem csak holnap. Ma meg en fogok felette gornyedni, es kalkulalgatni.
Dátum: 2009.09.10. 12:52:40
Mort, irigyellek.
En a kozel masfel millio LE elveszteset eleg nehezen viselem. Nagyon kivancsi vagyok arra a kepletre, ami ekkora szorast okoz a jutalmazasban, hogy van aki plusszban jon ki belole, es van aki minuszban ...
Dátum: 2009.09.10. 11:13:08
Erdekesen szamolsz.

En csak es kizarolak specializalt tulajdonsagot novelek, valtogatom 10 oskoert. Azaz 0,7 es szorzot maris nyomhatod ra a szamaidra. Szerencset valoban kihagytam, Mea Culpa.
280 koruli vadaszatot nyomtam el az esemeny alatt. Ennek az atlaga 2300 volt. Levettem a 10% torony bonuszt, hogy ne erje szo a haz elejet, mert azt nem lehet minden alkalomra garantalni, bar egy honapja mar csak ugy vadasztam. Igy 2100 LE/csp-vel szamoltam.
kb 5 szintet leptem az egesz alatt, illetve azota hogy belecsatlakoztam. Igy nem a mostani 2750LE/aktivalassal szamoltam, pedig itt nyomtam el a nagy hajramat, hanem 2650-es atlag aktivalassal.
Ime az event statisztikaim (tudom beteg allat vagyok, de mindent irtam ):
nyert 447
bukott 12 (meg ha dontoen az en hibambol voltak is, nem vettem eszre az alacsony hp-t, vagy a -%okat, akkor is koltseg tenyezo!)
osszesen 459
csp: 918
CSP LE 1927800 (fenti 2100LE/vadaszattal szamolva)
LE: 1184550 (fenti 2650es atlag aktivalassal szamolva)

össz LE: 3112350

Ezek csak a szintisztan elkoltott LE-t, CSP-t kalkulaljak. Nincsennek benne a gyogyitalok, nincs benne a folyamatos veresegek okozta LE veszteseg, a kiesett Portyabevetel se.

Azt hiszem igy mar te is lathatod, hogy nem a levegobe beszelek, sot, alulbecslesen alapulnak a szamaim, nem pedig tulzason.

Este mindenesetre okosabb leszek azon a teren is, hogy hol lehet az az elmeleti szinthatar, ahonnan megkozdodik a bukas.


Magaval a jutalmazassal sikerult szerintem is egy arany kozeputat talalniuk, nem is lett rossz, sot, oszinten szolva rosszabbra szamitottam, pusztan a szamolasi metodust nem ertem, es azt, hogy miert jo az, ha egyesek pozitivban jonnek ki a dologbol, mig masok negativan.

Jo lenne, ha egy illetekestol legalabb nagy vonalakban hallhatek valamit arrol, hogyan is kalkulaltak ok ezt ki, ugy esetleg a keplet hibaira is fel lehetne hivni a figyelmet.
Dátum: 2009.09.10. 09:58:05
Birka,

nem vitatom hogy ugy van, csak eppen nem tiszta miert van az, hogy alacsonyabb szintueknek + a merlege, raadasul minel alacsonyabb a szintje, ez egyre inkabb igaz, mig ahogy nezed az egyre feljebb levo szinteket, a merleg romlik.

Esetemben mar nagyon csunya a mutato:
kapott tulajdonsagok LE erteke: 1.626.325 LE
Beolt CSP LE erteke + aktivalas: 3.112.350 LE

Ugy tunik, mintha sehol sem szamolnanak se a tulajdonsagok noveleset csokkento dolgokkal, se a vadaszat LE bevetelet modosito tenyezokkel.
Dátum: 2009.09.10. 09:29:43
Toltotted plusszban is, vagy mindig a minimum LE-val olted a manokat?
Valamint megkerdeznem a szintedet is, ha nem leszek vele tul indiszkret.
Dátum: 2009.09.10. 09:28:24
Nem birtam kivarni az estet, korbecsorogtem akiket tudtam, es megnezegettem par karakternel a jutalmat. Es eleg erdekesen szorodik. Ugy nez ki a betoltott effektiv LE a mervado. Meg mindig ugy tunik, szinttol fuggo szorzo benne van a kepletukben, ami azert furcsa, mert eleve a betoltott LE-nal mar egyszer figyelembe van veve, igy ez mar nem korrekcio, hanem buntetes, de meg nem vagyok benne biztos.
Dátum: 2009.09.10. 08:54:15
McPaul 55 LE: 43.4k LE 447 mano +17 tul-ok
Malacka 36 46.5k LE 478 mano +35 tul-ok
Tseby'dr akula 45 65.6k LE 670 +60 tul-ok
Soulgramd 49 33.7k LE 210 +33 tul-ok

Valami itt nem lesz kerek. Vagy a kepletuk bunteti a magasabb szintet.
Este megbeszeljuk a sracokkal, megcsinalom a kis tablazatomat, es akkor okosabb leszek, egyenlore ugy nez ki, minel magasabb a szinted, annal kevesbe erte meg. Pedig a CSP az minel elorebb vagy, annal tobbet er...

Edit:
csak 17-eket kaptam, nem 18-at.
Dátum: 2009.09.06. 19:18:20
Szerintem iszonyatos hiba a terkapus motyok dobasa. Megint aki vegig becsulettel csinalta, az kerul hatranyba, mivel neki egy deka csp-je sincs, mig az eloskodok most halomra szedhetik magukat dukattal ...
Szo ne erje a haz elejet, magam ellen is beszelek, mert en is tartalekoltam egy keveset a vegere, de akkor sem fair a dolog.
Dátum: 2009.09.03. 15:00:52
Mint toplistas, megszolitva erzem magam, ime a velemenyem.

A manokkal egyenlore meg mindig nagyon simak a harcok, akkor van gebasz, ha elfelejtem, hogy a negativ modositok elnek a veluk valo csataban.

Es most lehet kopkodni:
En igenis elvarom a totalis kompenzaciot, mivel a jatekvezetes mar kijelentette, nem szivatasbol megy az event, es mi csak es kizarol csak ezutan a nyilatkozat utan mentunk neki teljes fordulatszammal Zarknod pajzsainak lebontasanak. Ha pedig egy szinesito esemenybol negativan jovok ki, szemely szerint en azt szivatasnak ereznem (foleg ha ekkora jarulekos veszteseggel is jar a"mokazas", mint amit a jatek portyazas reszeben elszenvedunk, nem is beszelve az eselytelensegbe taszitott olimpiai reszvetelrol...), raadasul a jatekvezetoi hozzaszolasok utan meg atverve is ereznem magam, tobb szinten is.
Dátum: 2009.09.03. 14:51:27
Lehet, hogy a tobbiek, akik aktivan resztvettek a manozasban, most megkoveznek, de en is nemmel szavaztam.
Nekem pont eleg az, hogy ezzel is igazolva lett, nem lesznek elfelejtve azok, akik versenyszeruen beszalltak zarknod ebresztesebe.

Akiknek eleg volt az eddigi hozzaszolasai Mikloseknak, azok mar ugyis nekiestek, es nyomjak mint atom, akik meg kivarasra jatszanak, esetleg 800 CSP-n ulve, azoknak pedig legyen egy kicsit szinten izgalmasabb a moka. Erezzek csak at ok is, a lesz ugyan jutalom, de vajon megeri-e a manozas dolgot.

Raadasul aki eddig elvezkedett azon, hogy na vegre be tudom verni mint atom ezt a hulyet, mert jol tonkrevagta a kornyezetehez kepest magat, most ne kapjon mar biztatast, hogy hehe, ideje hogy meg en is szepen hasznot huzzak belole. A masik esetben pedig esetleg hangosan telerohogjek a forumot a manozok karara (bar mar most is egyre tobben teszik).
Dátum: 2009.09.02. 17:47:48
Biztos hogy tokon is szurnam magam ha oskovet adnanak ...

Ha arra gondolok, hogy egy a servertol fuggetlen dologtol, aminek semmi de semmi koze nincs a v3-hoz, egyes emberek 1% LE bonuszt kapnak a vadaszatukra, akkor remenyre van ok

Az erme masik oldala, hogy Miklos azt irta, a V4 gyoztesei titulust kapnak, de nem tapot... Szerintem ez pedig a titulushoz merten nyers TAP, amit nekem nem fog tudni senki sem megmagyarazni, miert volt ra szukseg, foleg ugy, hogy server fuggetlen esemeny kapcsan kapnak elonyt a serveren levo tarsaikkal szemben...
Ez alapjan nem tudom mennyire lesz barmi is az egeszbol, mit lehet elhinni, mit nem.

Mondjuk ha senki sem kerte V3-as karakterre a bonuszt, akkor targytalan, en bizom ebben, es hogy csak a V1 es V2 tagjainak a problemaja a dolog, meg ha teljesen meg is ertem a felhaborodasukat.
Dátum: 2009.09.02. 17:17:25
Ismet nem ide tartozik, de a zarknod topicban mar kifejtettem en is, klantarsaim is, hogy csak Miklos postja utan vagtunk bele (raadasul klanszinten), melyben kifejtette nem lesz szivatas a zarknodosozas. Bovebben ott olvashatsz, reszletesen leirtam a dontesi folyamatunkat.

Az hogy valoban hibaztunk-e, mikor a jatekvezetes postjat komolyan vettuk, az majd kiderul, elore es lathatatlanban nem sirok, lehet meg jol is jartunk vele.

Ami zavaro, hogy kepesek megrendezni egy olimpiat, mikozben egy olyan esemeny fut, ami nyers eroforraselvonasra alapul, meghozza kokemenyen. A sportszeruseg meg halovany szikraja sincs meg ebben.
Olyan, mintha azoknak rendeznek, akik a kozossegi "munkara" magasrol tojtak... Ez az ami nagyon erosen bosszanto.

Konnyeden megcsinalhattak volna, hogy Zarknod felrugdosasa okan a bajnoksag szunetel, illetve elhalasztjak x nappal, arra hivatkozva, hogy nem akarjak a vegzeturak erejet megosztani. Meg szamtalan verzioban es modon megtehettek volna, esetleg a 3. fazist is belekeverve. Pl a birak es dontnokok is erejukon felul dolgoznak azon, hogy a drakolder nagyur ebredeset biztonsagossa tegyek.
Dátum: 2009.09.02. 15:18:08
Nem allt szandekomban reagalni a provokaciodra, mivel a valasz sem lesz szerves resze a topicnak, de tessek az ok, amiert lepontozast kapsz:

- Semmi mas celja, es ertelme nincs a postodnak, mint hogy kotekedhess
- Nem a topic tartalmahoz szol, nem velemenyt tartalmaz, pusztan szemelyeskedsz
- Meg csak vegig sem gondoltad, mirol szol a post
- Valamint nyilvan nem tartottak erdekesnek, netalan ertelmesnek sem.

Elnezest kerek mindenkitol...
Dátum: 2009.09.02. 09:04:26
Ez az olimpia nalam leverte a biztositekot. Aki manozott az eselytelen. ESELYTELEN. Hihetetlenul merges es felhaborodott vagyok. Hogy lehettek kepesek egy ilyen esemenyt csinalni, ami tonkreteszi a jatekban fellelheto egyetlen izgalmas es erdekes reszt, a bajnoki viadalon valo esellyel valo indulas lehetoseget? Kozel 2 millio LE-m all benne a manozasban, aminek a hianyaban minden eselyem elszallt, nem hogy a cimvedesre, de egyaltalan a becsulettel, es tisztesseggel valo helytallasra is.
Dátum: 2009.08.31. 13:26:31
Alljon mar meg a menet.

Tobbszor leirtam, Miklos MAGA jelentette ki, nem lesz szivatas az event. Ha BARKI negativan jon ki belole, akkor maris az. Iszonyatos eroforras elszivas az egesz. A jatekvezetes nyilatkozatai alapjan, illetve ezek utan a buzditasukra vagtak bele igencsak sokan.
Ha nem ir ilyen hsz-t Miklos, akkor meg mindig az elso fazisban bamulnank ezt a zsenialis esemenyt, nem a masodik vege fele jarnank (legalabbis a V3-on egeszen biztosan).

A masik fele, igenis mindenkinek megvan a jogalapja jutalomrol beszelni, szinten ugyanabban a HSZ-ban leirtakra hivatkozva, meg ha tapot nem is kerhet szamon senki sem rajtuk. Nem keves otletes, es hangulatos jutalom elkepzelheto, ami semmifele elonyt nem ad. Peldanak okaert legyen ez akarmilyen kis medal a karakterlapodra.

Megint ott tartunk, hogy sok nagyokos osztja az eszt azoknak, akik varjak mar a beolt, esetenkent nem is kicsi energia jutalmat. Konyorgom, az ilyen kis arnyekbol ugatok hallgassanak mar el! Ne azt osszatok, aki garanciak utan belevagott az egeszbe, inkabb foglalkozzatok a sajat jatekotokkal es azzal ami nektek oromot okoz, foleg ha mar kihuztatok magatokat az egesz alol.
Dátum: 2009.08.22. 13:56:00
Nagyon remelem, hogy remhir ez a kristalypontos kombinaciod...
Dátum: 2009.08.19. 16:37:09
Hihetetlen mennyi ertetlen ember olvassa ezt a topicot, es ami meg rosszabb, osztjak azokat, akik rendesen resztvettek az egesz eventben, netan meg versenyeztek is. Nem is ertem, miert kell a vilag tudtara adniuk, hogy milyen jol szorakoznak masok bajan.

Csak a 3-as vilagrol tudok informaciokat, de az is szepen mutatja az event iranti lelkesedes iszonyatos megcsappanasat, miutan igy cumira vagtak a resztvevoket, foleg azok utan, hogy a jatekvezeto maga mondta, erre nem kerulhet sor ...
Miklos maga irta, hogy nem a szivatas az esemeny celja, de nem is a taposztas.
Akarmilyen szemszogbol probalom is ertelmezni, ez nalam a nullszaldot jelenti.
Ha negativba jovok ki belole, akkor szivatas. Ha pozitivba, akkor tapolas.
Ezek utan a fene se vart el hatalmas tapolast, de azt igenis elvartam volna, hogy a szavat tartsa a jatekvezetes!
Jelen allapotban kokemeny szivatas folyik, es sajnos a hiszekenysegemnek koszonhetoen a rossz vegere kerultem en is annak a bizonyosnak.
Egyszeruen nem fer a fejembe, hogy gondolhattak azt, hogy masfel, 2 honapig csak toljuk befele a LE-t es a CSP-t, es nem fog a hatasa erzodni a resztvevo karaktereken az egeszre tojokkal szemben. Ha csak a napi 1 mano minimalis LE es CSP igenyevel szamolok a tervezett 6 hetre, akkor is 50-es szintre vetitve ez 42*2500 azaz 105.000 LE, es 42x2 azaz 84 CSP elfustoleset jelenti. Nalam ez tobb mint 250.000 LE ... Es ekkor meg nem is szamoltam azzal, hogy 6 het alatt nem egy szintet lep az ember, ami noveli a CSP LE-ban merheto erteket es az aktivalashoz szukseges LE-t is...
Raadasul mivel jutalmat igertek a legtobb manoval vegzoknek, illetve a legtobb LE-t beleoloknek, versenyhelyzetet is teremtettek, ami nyilvanvaloan elorevetitette, hogy aki barmely tablara is fel szeretne kerulni, az a fenti koltsegek tobbszoroset kell raaldozza.

Mindez par perces szamolassal elore lathato lett volna. Mi ezt a klantarsaimmal ki is szamoltuk, megvitattuk, es azonnal el is vetettuk a reszvetelt.
Ekkor irta Miklos az ominozus postjat, amiben feketen feheren ott all (illetve lilan-feherrel), hogy az event celja nem a szivatas, de nem is a tapolas, illetve hogy tobb fazisu esemeny Zarknod felrugdosasa.
Itt skype-on megintcsak atragtuk a dolgot, es arra jutottunk tobben is, hogy uccu neki, akkor mutassa meg a klan mit tud, persze onkentes alapon, mivel joparan meg igy is ketelkedtek abban is, hogy nullszaldosan kijohetnek belole (sajnos egyenlore ugy nez ki, igazuk volt).
Az elso fazis vegen a mano olo tablan a 10 helyezett kozul 6 ember a klanunkbol kerult ki, mig a toltos tablan a 10-bol 5.
Teljes nyugalommal vartuk, hogy mi is fog tortenni, mikor koppantunk egy nagyot, es megkaptuk az uj toltest, mindenfele jutalom nelkul.
Most pedig ott tartunk, hogy a kieso LE mennyisege miatt egesz egyszeruen legyengultunk a kornyezetunkhoz kepest, es folyamatosan kapunk ki azoktol, akiknek nem igazan volt eddig nem hogy eselyuk, de merszuk sem ahoz hogy megtamadjanak.

Ez az, ami a csalodottsagunkat okozza. Remelem egeszen tiszta lett a sok kivagyinak, akik ilyen jol szorakoznak masok bajan, hogy mi is a bajunk az egesz Zarknodosdival.

Ami meg a bonusz, hogy a bajnoki viadalig eselytelen megcsinalni a masodik fazist (foleg mivel a relikvia kiverese utan nem hinnem hogy sokan fognak akar egy manot is leolni naponta), a harmadikrol ne is beszeljunk... A nullszaldora hozas pedig csak az egesz event lezarasakor esedekes, mint azt latjuk... (ha egyaltalan lesz)
Dátum: 2009.08.18. 17:05:49
Valoban, ha ez barhol szerepelt volna, megcsak eszembe sem jutott volna belevagni...
Csakhogy eppen az ellenkezoje tortent!
Nalunk nagyon sokan kivarasra jatszottunk, latva a sok-sok reklamalast. Arra vartunk, hogy a jatekvezetes kommentalja az esemenyeket, nyilatkozzon a varhato dolgokrol.
Miklos maga irta, sokkal jobban jar, aki minel tobb mano olessel vesz reszt az esemenyben, mint a LE toltessel. A reagalasanak idejere pedig mar igen sokan igen extrem szamokat irattak fel a toplistakra, ergo lathatta hogy megy a verseny.
Azt is o irta, hogy az event nem lesz szivatas! Marpedig ez ebben a formaban az... Kokemenyen. Meg ha a vegen meg is terulne, akkor sem lehet mindent karpotolni. Peldanak okaert nem lehet a sok-sok vesztes portyat, vagy a hirnev eseset... Marpedig gyarlo emberi lenykent nekem ezek is sokat szamitanak.
Raadasul mar sokadjara teszem fel a kerdest, hogy a bajnoki viadallal igy mi is fog tortenni? Aki resztvett az eventben, az felejtse is el, hogy nevezzen? Maga a 2. fazis sem fog veget erni a bajnoki viadal kezdeteig, nem hogy a 3., meg ha a jelenlegi aktivitas fenn is marad.
Oldal: 12345678