Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McPaul

Oldal: 12345678
Dátum: 2010.08.23. 17:45:12
Mananyelő
Típus: relikvia
Hatás: Varázslat elnyelésed duplán számít

Sziasztok!

Sztetek ez a targy fuggetlenul az zarknodos targytol fejti ki hatasat?Konkretan mire is gondolok.Most teszem azt 400 az elnyelesem a zarknodos relikviaval.Ha ezt most elvszem a liciten az aukcios hazba ,akkor felmegy 800 ra?
Dátum: 2010.06.25. 19:57:32
Sziasztok!


Miért nincs még kiirva a következö viadal?A következö péntek már julius
Dátum: 2010.04.15. 10:31:51
Volt egy regebbi hozzaszolas, ami szerintem egy jo otlet volt, csak semmi hivatalos reakcio nem erkezett ra.

Megpedig a frakciokon beluli jobb dijazasrol, hogy ne csak szivatas legyen bizonyos terkep darabszam alatt, hanem jutalmazas egy masik hatar elerese utan.

Igy meg azok is jol johetnenek ki, akik "inaktiv" karakterekkel vannak megtomve, kufarhoz tartozastol fuggetlenul. Szerintem nagyon sok problemazas, es haborgas valna okafogyotta egy ilyen rendszer bevezetese utan.
Dátum: 2010.03.21. 15:24:39
En V3-n a felig idomitott lenyemet buktam be, ha lehetseges nezzetek utana, bar korantsincs ezekkel egy sulycsoportban.
Dátum: 2010.01.05. 17:13:40
Roviden osszegezted is a jatek kiegyensulyozottsagat
Dátum: 2010.01.05. 00:32:18
Nagyon jo lenne, ha a rendszeridot osszhangba lehetne hozni a pontos idovel, sajnos igy lemaradtam a nevezesrol.
Gratulalok a gyozteseknek.
(Tudom en hibam is. Sajnos az ellenfelem tartalekolt, es ki kellett varnom mire nyomja el a LE-t, remelem igy erthetobb, miert centiztem ki en is, aztan csak azt lattam, hogy nem lehet nevezni, hiaba voltam meg ejfel elott)
Dátum: 2010.01.01. 00:59:14
Nem penteken lesz, hanem kedden? Ez biztos nem eliras?
Dátum: 2009.12.16. 17:25:17
Idézet: Birka - 2009.12.16. 16:22:11
Ez egy mekkora tévedés...
Paul, ha lejebb veszed 40-50-el a védelmed megmutatom neked milyen az amikor beszopod a varázslatot, majd végig kritellek közelharcban 4-5 találattal.
És pont ennyivel adnak többet a harcos cuccok védelemben, mint a mágus cuccok!


Ne menjunk mar el szemelyeskedesbe, ez a topic ne rolunk szoljon. Ami pedig azt illeti, se te, se en nem tartozunk egyik kategoriaba sem...
Ugyanez a valaszom a nasdif cimborad megjegyzesere is. En sehol sem emlitem magam, pont azert, mert nem tartozom egyik kategoriaba sem.
Dátum: 2009.12.16. 16:03:45
Te mi az istennek veszed hozza a vedelmet a kozelharci sebzeshez???
A magiara specializalodott rohadtul nem a kozelharcban akar sebzni, magasrol lesz*ja a kozelharcra speckozo vedelmet... Meloztal egy csomot, olyan feltetelek mellett, ami torz, es valotlan kepet hoz ki...
Abban egyetertunk, hogy ha kozelharci akad kozelharcival ossze (itt szamit a kozelharcra gyuro vedelme), vagy magia korre gyuro magia korre gyuroval, akkor az dont, ki a jobb az adott teren.
Erdekes akkor lesz a dolog, ha a kozelharcra gyuro akad ossze magia korre gyuroval.
- Ekkor ami szamit a talalatnal az IQ vs. IQ osszevetese (magia korben betalal-e a magiara sepcializalodo)
- Kozelharcra speckozo szintje+tamadasa vs. magiara gyuro vedelme (kozelharcra gyúró betalál-e)
- sebzes kiszamolasnal jon a kepbe a Magiara sepckozonal a taum, mig a kozelharcra gyuronal az ero

Ezeket a szamokat kellene egyensulyba hozni, majd a fegyver/varazslat sebzest beloni hozzajuk, igy meglenne az egyensuly, es el lehetne kezdeni kiserletezgetni a vegyes taktika mukodhetosegen.


Kivancsi leszek, hogy igy mi jon ki neked...
Ez erosen nem az allatreform mar, ha meg mindig nem lesz tiszta, privatban irj pls.
Dátum: 2009.12.16. 02:20:05
Komolyan felmerul bennem, hogy veletlenul nem politikus vagy-e?
Kulonbozo szintekrol kiragadsz targyakat, persze azokat, amik az adott szinten az allitasod alatamasztasara jok, majd dongeted a melled, hogy neked van igazad.
En 6 szintenkenti leosztasban neztem meg az itemizaciot, MINDEN 6 szintes savra. ( mivel az oskoves, elvileg erosebb targyak 6 szintenkent jonnek, mielott megkerdezned az okat)
Mindig a pajzzsal bezarolag, mivel elejetol kezdve ez az oskoves felszerelesek eleresi sorrendje, ez tunt a leglogikusabbnak.
A kereskedelem maximalizalasat nagyjabol megprobaltuk beloni, a klanban levo alacsonyabb szintu karakterekkel egyeztetve, mivel szemelyes tapasztalatomat a VF erosen elavultta tette.
51-es targyszint jott ki, ami maxos kereskedelmmel elerheto 34-es karakter szintektol, ennel hamarabb mar ha meg is csinalja valaki, nem igazan tudja hatekonyan hasznalni a targyakat, alacsony tulosszege miatt.
Tehat 51ig magia sepcializacio elonye: 41 tulajdonsag targyakbol.
57ig: 40
63ig: 60
69ig: 76
75ig: 64
81ig: 66
87ig: 84
93ig: 71
99ig: 86
En nem szoktam hulyesegekkel dobalozni, vagy szelektiv mintakkal dolgozni, amiket a kenyem kedvem szerint valasztok ki. Sajat magam minek csapjam be? Vagy csak a tobbieket akartad hulyiteni?
Egy dolog lehetseges meg, hogy nem veszed bele a vedekezest mint tulajdonsagot a szamolasodba, pedig igencsak beleszamnit abba, hogy egyaltalan eltalalnak-e teged...
Dátum: 2009.12.16. 01:04:48
Hol talallak el en teged pl atlagosan 5x egy csata soran??? bocs, 4,8x...
SENKI ellen nincs ilyen statisztikam, akit elerek... Raadasul boven az alap vedelmuk felett van az alap tamadasom.
Az allatok eddigi sebzesevel volt legalabb valami ertelme az ero huzasanak, meg ha nem is egy taumaturgia szintu sebzesnovekmeny, de legalabb kalkulalhato, es nem volt hatassal ra a targyak adta elony.
Dátum: 2009.12.16. 00:54:18
Idézet: nasdfil - 2009.12.15. 23:55:33

Írjátok, hogy csak egy-két ember van ellene, és páran akarják, akkor miért nem történik meg? Ezt jogosnak nem érzem (főleg amíg csak páran fórumozunk), de 2 okból különösen zavar:
- 1) Megfordítva: Nem olyan sok embert látok itt a hozzászólók között aki azt mondja biztosra, hogy a varázslók erősebbek, főleg az összes aktív játékoshoz képest elhanyagolható szám, de olyat egyet sem, aki statisztikákkal, és tényekkel - amiknek utána is számolt! - bizonyítaná az igazát. Pedig - szerintem ez kiderülhetett már - én matematikus, és eléggé racionalista vagyok, és egy számítógépes, matematikával és némi randommal fűszerezett programban a számok, és statisztikák nem hazudnak, azokkal engem is meg lehet győzni, ha jogos a felvetés. Én végigszámoltam itt nyíltan mindenki előtt, és Birka is beírja az eredményeit. Azt hiszem Miklós nem akkor csinál hülyeséget, ha 1-2-3 emberre hallgat, aki utánajárt, utánaszámolt, hanem, ha 10-20 olyanra, aki csak vagdalkozik, és hőbörög alátámasztás nélkül.
- 2) A többség aki itt kardoskodik a KH-ból, és két tápos küldiből tápol fél éve. Ezeket 20 ember jónak gondolja, mindenki más meg van győződve, hogy túl erős, és persze itt a fórumon és találkozón is sokszor számoltuk, hogy nem jók, ott nem látom ezt a nagy vehemenciát, hogy mindenki szavazásokat írna ki. (Valami volt a KH kiterjesztétéről, de a KH csak azoknak alternatíva, akiknek nincs más célpontjuk, és persze a KH sem 8 szinteről felülről üti 80%os sikerrel, így teljesen katasztrofális lenne.)



1. pontodra:
Nem hinnem, matekbol tul gyenge lennek, OKTV dontovel a hatam mogott, mernoki diplomaval a polcon.
Raadasul tul sok szamolas sem kell ahhoz, hogy a sajat csataimbol lassam, ha nem mentem a varazslatot, egy nalam 40%kal kevesebb LE-t a tulajdonsagaira kolto karakter ellen, akkor NINCS eselyem. Azt hiszem boven "ala van tamasztva" az allitasom.

2. pontodra:
Sanszom nincs LE szivasra a KH ellen, mivel V3-n meg nem igazan repkednek a LE szivast tamogato targyak... Raadasul mar vedve is vannak ellene, hiaba vehetnek meg lassan normalisabb fegyvert is a LE szivashoz. Nem en dobalozom legbolkapott dolgokkal...
Raadasul a sajat erveid is magad ellen szolnak... Tobb millio LE hatranyban, amit a tulajdonsagokra kellett volna koltened, EGYETLEN csatat sem lenne szabad nyerned, max az olvasasuk kozben nyelned... Nemhogy azon reklamalni, hogy van olyan, amit nem te nyersz...
Dátum: 2009.12.16. 00:29:47
Elso kezbol van infom arrol, hogy a magiara fekvo karakterek elonye behozhatatlan. CSAK random eseten van sansza a kozelharcra specializalodonak. A vegyes taktika jelenleg eletkeptelen, akarki akarmit is mond, foleg igy, hogy az allatok sebzeset lehuztak a klotyon.
Nezd meg a targyakat.
Csinald meg kulonbozo szintekre a beoltozest, nezd meg, mennyi vedelmet, iq-t taumaturgiat kapnak a magiara speckozok.
Ezutan nezd meg ugyanerre a szintre a kozelharcra specializalodas felszereleseit, erot, tamadast, iqt mennyit adnak.
50-80 tulajdonsag bonusz elonye van MINDENHOL!!!! a magiara specializalodasnak. MINDENHOL.
Az uj targyakra minimum 10, de meg a 20 tamadas is boven beleferne a jelenlegin felul.
Az ero tulajdonsag mint olyan elvesztette az erteket, allatoknal a sebzes alapbol picsafust lett, kozelharcban eddig is elbujhatott a taumaturgia sebzes output novelo hatasa mellett.
Nem ertem, hogy egy figura azon megjegyzese, hogy "jajj istenkem, csak 6000-et sebzek a varazslatommal a 8000 helyett" hogy indithatta el az egeszet. Ott kellett volna raulni a szajara, es kozben bekes arccal megrugdosni...
2000-es sebzes elonyt sem tudok behozni kozelharcban, nemhogy 6000-es lovest, pedig messze a legnagyobb a tamadasom es az erom a serveren. (V3) Foleg miota meg tudtak venni a minusz tamadast szoro varazslatot is... Ha az csattan, nem tudok meg 50%os talalati aranyt sem felmutatni. Szanalmas. Es meg csak most jon a mentalerod, ami nem is ertem, hogy lehet benn a jatekban. 20-szal kisebb vedelemmel is tul eros lenne, egyetlen kozelharcot tamogato targy sem letezik ekkora bonuszokkal a jatekban.

Egesz egyszeruen ha a magiara specializalt karakterek novelni akartak volna az allataik sebzeset, huzzanak az eron hozzaallas helyett, ami elosegitette volna az egyensuly letrejottet, kokemeny nerf lett az amugy is klasszisokkal gyengebb kozelharc rovasara.
Most meg az allatokkal valo sebzeskiegeszites is el lett veve, az aranytalnul nagy itemizacios hatrany melle.
Mielott "kedvencem", az orokkon keseru winnie megszolalna, es valami hihetetlen bolcs megjegyzessel pl "kuzdj es ne dumalj" szlogennel elorukkolna megjegyzem, erosen kuzdok, agyalok, hogy ledolgozzam a mestersegesen generalt hatranyokat...
Dátum: 2009.12.12. 15:48:34
A dukatok egyre inkabb elertektelenednek, nekem ennek megallitasara lenne egy javaslatom.
Eloszor is novelni kellene az egyszerre liciten levo tetelek szamat. Akar ugy, hogy 3-3 gyakori, illetve ritkabb tetel legyen kinn, vagy uj tetelek bepakolasaval, a beholder csomag mintajara.
Megjelentek a kartya kodos licittetelek, ez is nagyon jo otlet, e melle a talalkozo mintajara lehetne fixre betenni egy epikus kincs tetelt is. A valasztas kisse le lenne szukitve a talalkozoihoz kepest, az entitas mintajara konnyeden megoldhato lenne, hogy szintjehez igazodva a 2 felso kategoriabol valaszthatna az illeto, az elso belepesekor.
Igy a kisebb szovetsegben jatszoknak is lenne sansza eros gyurukre, nyakasokra, persze igencsak borsos aron.

Esetleg kulonbozo mennyisegu lelekgyemant is benne lehetne a licittetetelek kozt, szinten allando jelleggel, a Beholderes ajandekcsomag mintajara. 1000-2000-5000 LGY amennyit realisnak tartotok.
Szeintem meg az egesz minuszosdi marhasag. Ne szamitson a bonusza a bajnokikon, es az eselyegyenloseg adott. Ha barmilyen minusz osztas van, azzal mar befolyasolva van a verseny, ami maris azt jelenti, hogy nem tiszta a verseny...
Dátum: 2009.12.11. 15:51:00
Meghogy 5x eltalalom???
Atlagosan 2-3!!! alkalommal utom meg a rivalisaimat egy csataban, es furcsamod, van mikor ok tobbszor talalnak, pedig iq/taumra vannak oltozve.
En utok egy talalatnal 150-300 kozt, mig a varazslatuk besulve is 1200... Tobbnyire 3000 felett lonek belem. Hol a feneben van itt az elonye a kozelharcnak? Miert is kellett butitani az eleve sokkal gyengebb ero bonuszokat a taum brutalis novelo hatasahoz kepest?
Allata mindenkinek kellene hogy legyen, a lehetoseg adott. Azert mert par figuranak derogal 4 allat tartasa, esetleg meg tobb, ha a kidolesek potlasara is gondol, es helyette egyet tart, mert elnyelest az is ugyanugy megadja, de fejlodni klasszisokkal jobban fejlodik?
Egesz egyszeruen megmagyarazhatatlan, miert sirnak a magiara hegyezok.
Foleg ha van olyan idiota, es a vedelemet nem huzza, vagy ha nem tart eleg allatot.
Normalis magiara gyuro ember huzza a sebzes miatt az IQ/Taum parost, vedelem miatt IQ/vedekezes parost. 3 tulajdonsagot.
Normalis kozelharcra gyuro huzza a sebzes miatt a tamadas/ero parost, vdelemre IQ/vedelem parost. 4 tulajdonasag.
Eleve egy tulajdonsaggal tobbet kell huznia...
Amig pedig a targyak nem tamogatjak egyszerre a ket harcmodort, addig nem lesz sikeres aki mind a ket harcmodort fejleszti, egesz egyszeruen azert, mert aki specializalodik, annak tobb jut a kevesebb tulajdonsagra.
Az meg kulon mokas, hogy aki egy allatot tart, sir azert, mert valaki 4 allattal tobb sebzest oszt ki az allataival...
Ez az ismetelt ero butitas annyit ert el, hogy valoban eleg 1 allatot tartaniuk a magiara hegyezoknek, lett egy ujabb tulajdonsag, amire legyinthetnek, es meg csak veletlenul sem kell huzniuk. Az az egyszem allat meg fenyevekkel jobban fejlodik mint a tobb allatot tartoke.
Meg lehet kovezni, de nekem ez a +rol -ra forulo medalbonusz is uj volt... Ez a topic meg fel sem birom fogni, miert kellett elinduljon. Alairom, V3-on a rendszer miatt nem igazan van az a pokveszely, mint ami a V1-V2 eseteben, igy nem is tudom aterezni a problemat.
Nekem az egesz jatek a viadalrol szol. Szerintem meg egyetlen viadalon sem indult neki nalunk senki sem biztos befutokent, nuansznyi kulonbsegek dontenek mindig. Igazsag szerint nem is ertem, miert kell ez a - a medalokbol a v3 eseteben. Akinek nem tetszik, hogy a pokok rajuk ulnek, induljanak neki a v3-nak, ott max also 20-30 sznten talalkozhatnak ilyen karakterrel.

Teljesen mas a helyzet a V1+V2 illetve a V3 eseteben, en el is kulonitenem oket ebbol a szempontbol, szerintem a szavazas is sokkal nagyobb elterest mutatna, ha kulon lenne megkerdezve a v3. Egeszen biztos hogy a nemek jo reszet mi termeltuk ki, egesz egyszeruen azert, mert nalunk ez nem jelentkezik.

Ha mar mindenfele bunteteseket akartok az aktualis bajnoknak, itt egy alternativa:
Az aktualis bajnok egyik kezet kossuk hatra, vagjuk le az egyik labat, kossuk be a szajat es dugjuk a fegyveret a se***be, igy induljon csak...

Hihetetlen rossz, elhibazott otletnek tartom az egeszet. Miert kapjon buntetest az, aki valamiben jobbnak bizonyul mint a tobbiek??? Sot, miert kap mar most is??? Ez igy minden, csak nem verseny.
Dátum: 2009.12.08. 23:38:50
Nem ertem, miert tiltakoznak ellene a portyara specializalt karakterek.
A portya karaktereknek is jo:
1. ujabb LE szerzesi mod az ellenfeleiknek, amit raadasul nem is koltenek el azonnal, hiszen nem ul mindig a gep elott, mikor nyer!
2. tobb celjpontja marad, mivel ez a fejlesztes elegge valoszinu, hogy tobb torlesen gondolkodot bir maradasra.

A harcban nem eppen topon levoknek is jo:
1. az eddig talonban levo, tulcsorgo eroforras is elkezd LE-t termelni nekik
2. az allatok fitten tartasaban, fejlodeseben is kapnak egy kis segitseget, nem kell nonstop kenneleztetni oket
3. kapnak egy uj versenyzesi lehetoseget
4. sikerelmeny
Dátum: 2009.12.08. 13:08:53
Mi lenne ha innentol nem kommentalnad a postjaimat?
MIKLOS kerte, jelezzuk ha elszallt proba van.
Megtettem.
JELEZTEM, hogy KP szipkazast nem tartom fairnek, ideznek:
Idézet: McPaul - 2009.12.07. 13:50:24

Nagyon jo lenne, ha a teljesitett szakertelem/tulajdonsagprobakat sem kellene ujra megcsinalni, azaz ha mar egyszer a tapos resz ki van veve, akkor a szivatas is legyen kiveve!

Hogy te ebbe miert magyarazol mar megint bele valami egeszen mast, mint ami le van irva, nem ertem. Valo igaz, magadhoz hu maradsz, hiszen ez allando problemad, de majd egy dilidoki kikezeli, ha makod van.
Ami pedig a hanyan csinalnak kalandot reszt illeti. A felesegem 55. szint korul van. Tegnap 14 kalandot csinalt meg, 120 KP koruli koltseggel, oltozes, turbovaltas nelkul, mivel a szentem nem eppen optimalizal...
Nekem csak az elfustolt KP ennek 3x osa volt, amit UJRA el kell majd koltenem, ha meg akarom csinalni. EZERT nem reklamalnak, mivel naluk az atlagolas relative jol mukodik. Baj csak ott van, ahol nincs meg a 3 ember az atlaghoz. Ott viszont NAGY baj van. Miklos jelezte, dolgoznak az ugyon, ugyhogy lassan megoldodik a dolog.
OFF
Velem egyszintuvel jo ideje nem talalkoztam, nem tudom megmondani neked, mekkora hatrany is eri oket, de en nem is beszeltem ilyenrol. Ujabb belemagyarazas egy egyszeru postba.
Remelem a kiemelesekkel megkonnyitettem neked az olvasast, es egyben megnehezitettem hogy minden hulyeseget, altalad krealt agyremet bele tudj magyarazni a leirtakba, bar a rutinodat figyelembe veve sansztalan vagyok...
Van egy javaslatom. Dugd el este a taviranyitokat, tolts el egy romantikus estet a paroddal. Remelem ez kilugozza beloled a tularado pesszimizmust, keseruseget es az allando kotozkodesi kenyszert.
Mindannyian jol jarnank.
Dátum: 2009.12.07. 13:50:24
Gyndal a kufár
V3
194. szintű kereskedelem próba

na ne mar...

A 390 feletti iq probakat nem is sorolom fel... Csak a ma feleslegesen elegetett kristalypontok szama meghaladja eddig a 300-at, es mindezt ujra meg kellene csinalnom... Bezzeg a csatakat nem lehet ujrajatszani. Nagyon jo lenne, ha a teljesitett szakertelem/tulajdonsagprobakat sem kellene ujra megcsinalni, azaz ha mar egyszer a tapos resz ki van veve, akkor a szivatas is legyen kiveve!
Oldal: 12345678