Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2009.11.16. 12:44:50
Igen, az van, hogy mi is szeretünk háborúzni, ezért 5-ös HCS-nk van, nem is akarjuk lebontani. De mi azért 2-3 havonta megyünk vissza maximum valahová, tehát nem farmolunk senkit.
Dátum: 2009.11.16. 10:47:10
Kérdésem van a nagytudásúakhoz:
A Rózsaszín nyuszitappancs elkezdett ránk járni:

Rózsaszín Nyuszitappancs 0 23 2009. November 16. 2009. November 16. Részletek
Rózsaszín Nyuszitappancs 0 10 2009. November 08. 2009. November 08. Részletek

Az a kérdésem, hogy hogyan védekezzünk ellenük, az alábbi ötleteink vannak:

- Tőlünk mindenki az epikus helyett őket használjuk leüttetésre, így tömve őket TP-vel
- Minden nap rájuk nyomunk egy citadella csapást

Ezen kívül még mit tudunk ellenük tenni?

Mielőtt félreértetek: mi szeretünk háborúzni, de ahogy mi sem farmolunk másokat, úgy nem akarunk farmmá sem válni.
Dátum: 2009.11.12. 13:00:22
Kikapcsoltam magam!
Dátum: 2009.11.12. 11:08:44
Hollo, 19000-es a szorszámod
Dátum: 2009.11.12. 11:05:42
Hollo, az én számom 16.000-es, és én kezdtem január közepén, a 3000-es sorszám az olyan októberi. De mindegy, én is azt mondom, hogy jó játékkal komolyan be lehet hozni a hátrányt.
Én a 15. szintemig nem tudtam, hogy csak akkor rabolhatok LE-t, ha van is nálam. És a 31. szintemig nem tudtam, hogy a kivégzést kell nyomni, ha radikálisan több LE-t akarok szerezni. És eléggé sikerült behoznom azokat, akikhez képest mondjuk 3-4 hónapos lemaradásban vagyok. A szintem környékén még Meszy és Nephila az, aki nagyon messze van tőlem, a többiek azért vagy csak kevéssel vannak előttem (pl. Csiga), vagy lehagytam őket fejlettségben, szintben, LE-ben.

De ehhez az kellett, hogy tényleg odafigyelve játszak.
Dátum: 2009.11.12. 10:12:20
Aham. És miért nem volt benne a wikidotban? Én írtam bele. Ebből azt szűrtem le, hogy még senki nem csinálta meg. Mindegy, köszi Endyr, és elnézést mindenkitől a flood-ért.
Dátum: 2009.11.12. 09:37:52
Tetszett: #359, A Hírnök

A Hírnök
Fárasztó nap után, visszatérsz szövetséged táborába, meglepetten tapasztalod, hogy az átlagosnál nagyobb a nyüzsgés.

- Mi történt? Valami baj van? – kapod el egy társad pillantását.
- Nem tudom, jön a hordaparancsnok. – feleli sietve, aztán elrohan.
- Ide? – kérded elfúló hangon, de választ már nem is vársz.

Nem telik el sok idő, mindenki a kapuhoz siet, kinyílik és megpillantod őt. Méltóságteljesen bevonul, majd társaiddal együtt köré álltok. Tart némi hatásszünetet, láthatóan élvezi egy kicsit a helyzetet, majd rekedtes hangon megszólal.
- Rövidre fogom, mert nincs sok időnk. Tudomásomra jutott, hogy a Senki, Lady Alvariel a Fhtoqaxx tornya mellett, titkos rituáléra készül. Közös erővel kell megakadályoznunk, vagy legalább tenni valamit ellene. Minden erősebb szövetség vezérét összehívom egy tanácskozásra, hogy közösen próbáljunk fellépni ellene, bár még nem tudjuk, pontosan mire is készül. Nos, mielőtt a részleteket megbeszélném vezéretekkel, szükségem lenne egy önként jelentkezőre, aki segít nekem egy apróságban. – majd fürkészőn körbenéz.
- Én – teszed fel a kezed gyorsan, érzed, hogy itt a lehetőség, hogy bizonyítsd rátermettségedet.
- Gyere – int feléd, és néhány lépést tesz a falak irányába, elkülönülve a többiektől.
Kissé bátortalanul követed, hisz nem tudod mire vállalkoztál.
- Barátom, a feladatod egyszerű, ám annál fontosabb lesz, itt ez a levél, el kell vinned az egyik legerősebb rubin horda vezérének, Dzskar El Khebirnek, az Illuminati szövetség fejének. Szigorúan csak a saját kezébe adhatod át, az életeddel felelsz érte. Megértetted? – kérdi, ellentmondást nem tűrő hangon és feléd nyújt egy tekercset.
- Igen parancsnok, rögtön indulok is. – feleled.

Sokszor jártál már a mocsárban, tudod, hogy onnan nem messze van az Illuminati tábora. Útnak indulsz azonnal, a mocsári széli erdőn vágsz át, ez a legrövidebb út. Futás közben, testedet a faágak ostorozzák, de nem törődsz a fájdalommal. A mocsár kénes bűze fojtogat, szinte alig kapsz levegőt.

Egészség próba

Egyre szaporábban veszed a levegőt, de nem távolodhatsz el a mocsártól, mert időt vesztenél. Egyik lábad megakad valamiben, egy kiálló gyökérben, magad sem tudod, egy pillanattal később, már hason csúszol az avarban. Ugranál fel, hogy rohanj tovább, de valami elkapja az egyik lábadat és húzni kezd hátrafelé.

Csata

Némi lélekenergiát szívsz a lényből, és folytatod az utad. Visszafogod lépteidet, közeledsz a táborhoz. Folyamatosan olyan érzésed van, mintha figyelnének. Néha megállsz fülelni, de csak az erdő megszokott neszeit hallod. A távolban meglátod a kaput. Mikor utoljára erre jártál, még csak egy néhány fős tábor volt itt, most pedig egy hatalmas erődítmény fogad. Fegyvered elrakod, és széttárt kezekkel indulsz a bejárat felé. Hatodik érzéked még jelezni próbál, de abban a pillanatban egy erős ütést érzel a tarkódon, és máris a földön találod magad.

ÉP vesztés

A földön fekve, erőt veszel magadon és a hátadra fordulsz, lassan a látásod is kitisztul. Egy fekete ruhás alak, a mellkasodra lép, pengéjét a nyakadhoz szegezi. Egész testét bő, fekete ruha fedi, arcát éjszínű csuklya takarja, kezében hosszú vékony kard, nyakában egy rubin hordajelvény és egy különös síp. Csendben áll feletted, bár a csuklyától nem látod a szemét, érzed, hogy figyel. Megborzongsz félelmetes erején. Felkészülsz, hogy most a lélekenergiádat veszi. Egy mocsári dabaq tűnik fel mellette, érdeklődve figyel téged, majd rád morog. Az idegen egyik kezével a nyakában logó síphoz nyúl, melyen vöröses fényű derengés fut végig, majd alig hallható éles hangot ad ki. A torzszülött néhány lépést tesz hátra.

- Úgy érzed, senkinek se kellesz, értelmetlen az életed? Nekem szükségem van rád, nekem kellesz! – mondja nyugodt hangon.
- Nem, dehogy, az Illuminati szövetség vezérét keresem. Hírnök vagyok, üzenetet hoztam. – feleled gyorsan.
- Nem hiszek neked, ez valami trükk? – kérdi hidegen.

meggyőzőkészség próba

- Levelet hoztam, a hordaparancsnokomtól, hinned kell nekem. – feleled őszintén.

Lábát leveszi mellkasodról, kardjával a bejárat felé mutat. Elindulsz az irányba, az idegen pedig néhány méterrel lemaradva követ téged. A kapu előtt, egy ébenfekete bőrű végzetúr áll, egyik kezében fegyvere, másikban egy nyitott üveget markol a nyakánál. Ahogy közelebb értek, tekintete hosszan felétek irányul, közben bizonytalanul dülöngél.

- Kit fogtál el D’dy? – kérdi, s közben megcsap az pálinka erős szaga.
- Salven, nyisd a kaput, üzenetet hozott Dzskarnak. – hangzik mögüled a válasz.

Egy pár pillanatig tágra nyílt szemekkel figyel, majd belöki előtted a kaput. Belül, két nagytermetű harcos fogad, egyikük egy fejbiccentéssel jelzi, hogy kövesd őt, egy hosszú függőfolyosón vezet végig, innen lelátni a belső udvarra. Egy kétszárnyú faajtóhoz értek.

- Itt várj. – mondja a nagytermetű harcos, és eltűnik az ajtó mögött.

Egy kis idő múlva, egy vézna, alacsony, fiatal galetki jön ki, orrán hatalmas okuláré ül, a lencséken keresztül hatalmas szemeivel végigmér.
- Mit akarsz? – kérdi.
- Üzenetet hoztam a vezéreteknek. – azzal felemeled a bal kezedben tartott pergament.
- Nekem is odaadhatod, majd továbbítom neki – mondja.
- Személyesen kell átadnom. – feleled.
- Rendben, de tudod, sehogy se hagy nyugodni az a kérdés, hogy…

Kvízkérdés: Mi magyarország államformája?
A kérdésre jól válaszoltál (köztársaság).

Az apró termetű elmosolyodik, láthatóan régóta foglalkoztatta a kérdés.
- Gyere, a Nagy Khán fogad téged. – azzal szélesre tárja az ajtót.

Bent egy hatalmas díszes terem fogad, középen rengeteg párna közt, egy nagydarab, izmos harcos fekszik féloldalt, kezében kupát tart, előtte egy tálon gyümölcsök. Egy fiatal végzetúrnő, az édes falatokat egyenként adogatja a szájába, míg egy másik, láthatóan idősebb, vékony, ámde izmos, a vezér testét kenegeti valami olajjal. Mögöttük egy aranybőrű végzetúr áll, tisztes távolban, kezét a kardja markolatán pihentetve, rezzenéstelen arccal.

- Üzentet hozott neked, Nagy Khán! – mondja vékony hangján az üveglencsés.
- Köszönöm Arsamis, elmehetsz. – egyet kortyol borába, majd kedves hangon a hölgyekhez szól – Mistana, Xilwa, kifelé, dolgom van. – a lányok csalódottan a terem végi ajtó felé indulnak, majd az eddig mozdulatlan, aranybőrű végzetúr is tesz egy lépést az ajtó felé. – Nem Deaxus, te maradj! – dörgi öblös hangján, azzal mintegy fél méterrel feléd magasodva, eléd áll.- Mond hát, mit tehetek érted?
- Lady Alvariel készül valamire, a hordaparancsnokom ezt az üzenetet küldte neked. – azzal felé nyújtod a pergament.

Kinyitja, majd hosszasan tanulmányozva, az aranybőrű felé fordul, tanakodnak néhány percig, majd valamit ír a pergamenre, összetekeri és visszaadja neked.
- Vidd hát a válaszomat, Deaxus majd kikísér téged. - A fura harcos a bejáratig kísér, magadban azon elmélkedsz, hogy vajon veszély esetén, ilyen rikító bőrszínnel, hogyan tud rejtőzködni. Kitárja neked a kaput, kilépsz.
- Nekem nincs szükségem rá – mondja, de mire hátrafordulnál, már csak a retesz hangját hallod.
Felhasználod a következő gyógyitalt: tiltott nektár.
Felfrissíted magad, a visszaút legalább olyan fárasztó lesz, mint ide volt. Balra a fűben pálinkás üvege társaságában szunyókál az őr. Bátor, gondolod magadban egy pillanatig, aztán eszedbe jut a feketeruhás társa, ilyen védelem mellett, könnyű neki. Néhány sietősebb lépés után, futni kezdesz, a válasszal minél előbb vissza kell térned. Időt kell nyerned, megpróbálsz némi fúzió segítségével, testedből, további energiákat nyerni.

elementáris fúzió próba

Hamar magad mögött hagyod a mocsár, nyomasztó levegőjét. Közeledve táborodhoz, a távolban egy végzetúrra leszel figyelmes, aki egy torzszülött szétmarcangolt teteméből táplálkozik. Elborzadsz a látványon, elméjét valószínűleg teljesen az irányítása alá vonta az Ellenség, amint észrevesz, támadólag közeledik feléd.

Csata

Nem pazarod tovább az idődet, folytatod utadat. Visszaérve a táborba, azonnal a hordaparancsnok elé állsz. - Sikerült? – kérdi. - Igen, és meghoztam a választ is. – azzal átnyújtod neki a pergament. Elolvassa, kissé elgondolkodik, majd így szól: - Köszönöm barátom, nagyon sokat segítettél, tessék, jutalmad nem marad el! – átnyújt neked egy kis zsákocskát. Meghajolsz és büszkén távozol.

Gratulálunk, teljesítetted a kalandot!
Dátum: 2009.11.11. 00:18:28
Én nem vagyok olyan magas szintű winnie, mint te, de tisztelettel jelentem, hogy az esetek 90%-ban felfelé vagy a szintemmel megegyező szintűt támadok. De Dutch-csal sem értek egyet, szerintem ez az ital nekem, mint sokat és sikeresen portyázónak nem oszt nem szoroz, de segíthet annak, aki valami miatt gyenge. Más kérdés, hogy hatékoinyabban is lehet pl. ellenem védekezni, mint egy ilyen itallal. Viszont véleményem szerint mindenképpen legyen valamennyi időkorlátja: 1 hét, két hét, ilyesmi.
Dátum: 2009.11.06. 20:47:57
Ja, ezt értem én mind Morti, ettől függetlenül nem tudom, hogy én akarom-e. Mert szerintem én pozitívban lennék belőlük - mert eléggé erős vagyok a szintemen -, de a játék egészét nem látom át annyira, hogy vajon jók lennének-e - tehát, hogy "akarom-e".

De az szúrja szemem, hogy nagyon tápolnak belőle páran:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=toplistak
Itt már mindenki pozitívban van, néhányan nagyon megszedték magukat, miközben én hónapok kemény munkájával tartok ott, ahol tartok. Mindegy, nem sír a szám, de ezt furcsának találom.

A Beholdernek (Miklósnak) mi erről az álláspontja? Mert én nem találtam Miklós hozzászólásai között erről semmit, de lehet, hogy elkerülte a figyelmem.
Dátum: 2009.11.06. 19:51:03
Én nem tudom, hogy akarom-e a KH-t a mi szintünkön (Hlegbával vagyok egyben kábé), de hogy halomra tápolja "mindenki" magát fenn a KH-tól, szerintem ez durva...
Tudom, nem mindenki, de azért feltűnően megugrottak ott a LEdiff-ek.
Dátum: 2009.10.24. 13:54:19
Köszi, Birka!
Dátum: 2009.10.20. 10:21:45
Mennyit regenerál az entitás?

Köszi
Dátum: 2009.10.16. 11:48:51
Ehhez kapcsolódóan (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,197.1360#hsz1377) megjött a válasz Baratytól, remélem nem baj, ha beidézem, de így kerek a történet, és örülök, hogy egy buggal kevesebb:

Hali!

Kösz a segítséget, így már ki tudtam tesztelni, és elvileg ki is javítottam.
Ha valami gond lenne vele a jövőben, továbbra is szóljatok minél
hamarabb, és lehetőleg ilyen szép összeszedett formában.

Baraty



Köszönjük Baraty a gyors munkát.
Dátum: 2009.10.15. 14:07:46
Nos, akkor az alábbi e-mailt küldtem el Baratynak, a bug@vegzetur.hu -ra.


Kedves Végzetúr csapata, Szeretve tisztelt Baraty,

Összefoglalom a "szerintünk bug"-ot:

Mi támadtunk: Dark Wind (#539), 5-ös Háború Csarnoka
Akiket megtámadtunk: Az Obszidián Kard Szövetsége (#363), 5-ös Béke Csarnoka
Támadásunk időpontja: 2009. okt. 6., 01.58.
Háborúnknak vége lett: 2009. okt. 14., 19.20.
Háborús archívum linkje: http://www.vegzetur.hu/haborus_archivum.php? szovi1=539&szovi2=363&ido=1254787034

A saját, belső fórumunk bejegyzései szerint 54-gyel mentünk a győzelmek terén az Obszidiánnal szemben okt. 14., 17.00-kor, a pontos állás, amikor feltűnt számunkra, hogy nincs vége a háborúnknak az 473/419 volt a javunkra.
Tehát okt. 13., 01.58-kor járt le az 1 hét, és az 50-nel több győzelmünket rá másfél napra sikerült megszereznünk, okt. 14., délután.
Elviekben amikor 50-nél járunk, és akkor még hozunk +1 győzelmet, akkor lefut a PHP, és látja, hogy teljesültek a feltételek (51 győzelem), tehát nem szabadott volna eljutni a +54 győzelemhez eleve.

Ezt én nem tudom máshogy értelmezni, minthogy egy kicsi, de annál jelentőségteljesebb bugot találtunk. Ugyanis nem mindegy, hogy ez alatt a néhány óra alatt, amíg a PHP érzékeli, hogy nyertünk, esetleg az ellenfelünk fordít a szitun.

Köszönettel és üdvözlettel:

Áron (LXXXVIII_Silex'en_thour (#16829))

UI. az alábbi mailt és a választ is felrakom a Kérdezz-felelünkbe, mert mint kiderült, nem mi vagyunk az elsők, akik ezt a "talán bug"-ot érzékelték, csak én vagyok az első, aki nem hagyom annyiban.


Annyit még, hogy ezen a belső üzenetközvetítőn keresztül Baraty írt, hogy valszeg annyi történt, hogy nem járt le az 1 hét, de hát világosan leírom, hogy 8.5 napkor sikerült megszereznünk kemény és tisztelt ellenfelünkkel szemben a +50 győzelmet.
Dátum: 2009.10.15. 10:53:05
Akkor ennyi, ez szerintem bug.

Egyelőre még Baraty nem válaszolt, írjak e-mailt a bug@vegzetur.hu -ra is?
Dátum: 2009.10.15. 09:57:51
Blozbang: pont azt írom, hogy 54-nél tartottunk. Tehát nem futott le az ellenőrző kód!
Ezért írtam, hogy kb. az 55. győzelmünknél, néhány órával később nyertünk, ezt hívom laifnak.

Szóval, valaki, más, bárki nem tapasztalt ehhez hasonlót?

Mintha PottomPanna hasonlóra panaszkodott volna, de aztán ejtette a témát, mert hogy kapituláltak, sejtésem szerint ugyanez volt ott is, hogy megvolt az 50+ csata, le kellett volna futni az ellenőrző kódnak, mégsem nyertek, csak pár órával később.

Nem baj, csak tudjunk mivel számolni, legyen nyilvános, hogy az 51. nyert csata után még X óra lauf van... Vagy valami.

Tegnap este írtam erről Baraty-nak is, egyelőre nincs válasz, a hibabejelentős topikba is beírtam, ott sincs válasz.
Dátum: 2009.10.14. 19:33:51
Most kapitulált az ellenfél, ezek szerint megvan az 50-nel több győzelem, és utána még van két-három óra lauf? Az alatt vissza tudják fordítani az eredményt? Ez így valahogy nem egészen jól működik...
Dátum: 2009.10.14. 19:33:36
Most kapitulált az ellenfél, ezek szerint megvan az 50-nel több győzelem, és utána még van két-három óra lauf? Az alatt vissza tudják fordítani az eredményt? Ez így valahogy nem egészen jól működik...
Dátum: 2009.10.14. 17:48:32
Szerintünk bug:

Okt. 06.-án indult egy háborúnk és 473 / 419 az állás a javunkra, 5-ös HCS-nk van, az ellenfélnek 5-ös BCS-je. Elvileg az 51. győzelenél "érzékeli" a PHP, hogy megvan a kapitulációhoz a feltétel, tehát nem az a gond, hogy még egyszer be kell ütni.
Dátum: 2009.10.14. 17:40:00
Egészen pontosan így állunk:

Okt. 06.-án indult a háború és 473 / 419 az állás a javunkra, 5-ös HCS-nk van, az ellenfélnek 5-ös BCS-je. Miaf***, van ezzel? Semelyikünk nem érti a klánunkban...