Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2010.11.05. 08:59:51
Én nem vettem észre ezt a bugot, de most elbizonytalanítottatok.

Baraty, Miklós, lesz valami döntés ez ügyben? Letesztelitek, hogy mindenkinek jó helyen van-e az esszenciája? Vagy eltoljátok? Mi lesz?
Dátum: 2010.10.28. 11:19:31
Öööö, én a Landragór óta nem csinálok vadászóüs küldetést, és lényegesen nem lassultam be, a toplistán nézegetem, hogy hogy állok, és tartmo a lépést... Szóval ha valaki "rápihen" a taktikára (fejben végiggondolja, odafigyel, vesz az állatoknak 10TP-s motyót, pöccre kiszámolja a 12 szintlépést, sőt a 4 harci állatánál is megpróbál arra időzíteni, hogy mondjuk a 12 szintlépésből 2 onnan jöjjön), akkor tartani lehet a küldetésekkel a lépést.

Amikor meg VF-re fogok váltani, azért nem releváns, mert max. 3-4 napig leszek ott. 3-4 nap alatt levadászom a 800+4*45 CSP-t, és usgyi, vissza EH-ra. Nem kell megvárni, amíg a PP maxra töltődik. Minek? Ez alatt a 4 nap alatt, meg valóban, nem lesz maxon a kamrám, de a HT-s szövetségek tagjait bespájzolom...

Szóval csak azt akarom írni, hogy ez egy elég kemény taktika, és ha a láthatatlan alatti sajtolást nerfelték, akkor nem értem, hogy hogyan jön be egy másik, majdnem ugyanolyan erős. Ami ráadásul az erőseket erősíti, a közepeseket, vagy a kevesebb időt rászánókat meg nem erősíti. Szerintem ezzel nyílik az olló. Mindegy, többet nem koptatom a számat, Miklós válaszolt, megértettem, és egyébként nekem ez csak jó, kvázi magam ellen beszéltem, de nem is akarom azért ezt túlzásba vinni, mert nekem ez jó.

Aurri: Rejtőköpennyel mi lett? Megírod PM-ben? Ja, és ne használjuk a shub szót, ööö, sajnos más jut róla az eszembe...
Dátum: 2010.10.28. 09:35:28
Köszönöm, Miklós a választ. Nagyvonalúan nem írtál arra a problémánkra választ, miszerint nem tartjuk fair-nek, hogy nem volt a sárkány harmadik fázisában kiírva, hogy lehet ezt majd venni is, ill. hogy ha már lehet venni, miért ilyen hamar lett berakva. Nem hiszem, hogy nem érted, hogy miért nem fair.
Mindegy, nem ez az első eset.

Én személy szerint örülök, és a lelkiismeretem tiszta, hogy én szóltam.


Ja, ha számláló lesz, akkor már előre szólok, hogy az a fair, ha annyi a limit, ahány ital az adott szerveren maximum kiesett valakinél a Landragór harmadik fázisában.

mod: ja, látom, Piciklon is ezt írta
Dátum: 2010.10.27. 22:16:45
Értem, ebben igazad van, hogy ne a random döntse el, hogy valaki hozzájut ilyen italhoz vagy sem. Akkor viszont szerintem nem korrekt azokkal, akik ezért nyomták a harmadik körben a Landragórt. Pl. velem. Ez nem fair... Akkor talán még az lett volna a jó megoldás, hogy a Landragór harmadik fázisában meghirdetni, hogy X idővel később az utal mindenki számára elérhető lesz - és így mindenki el tudja dönteni, hogy akarja ütni az italért a Landragórt vagy sem. Ha pedig ez elmarad (ahogy el is maradt), akkor talán nem ilyen hamar kellett volna elérhetővé válnia...

(jó, mondjuk nem ez az első a játékban, ami nem fair)
Dátum: 2010.10.27. 22:03:11
Értem, Darah, iagazd van. Ez az a pont, ahol elbizonytalanodom.

Annyit látok, hogy engem ez brutálisan tápol (mármint ha innentől kezdve ez lesz a fix taktikám - és nemcsak átmeneti, ahogy hittem), és félek, hogy mást nem tud ennyire tápolni...
Dátum: 2010.10.27. 21:56:09
Ööö, lehet, hogy most keverek valamit, de nincs nagyon körülötte igazi játékos, akit üthetne, csak KH, nem?
Dátum: 2010.10.27. 21:48:25
OFF: de nem kötelező szingulárissal előretopperkedni. Barrique-nál nincs élő játékos, nem?
ON: természetesen sajnálom, hogy Barrique töröl...
Dátum: 2010.10.27. 21:45:59
Másik topikban vesézzük a cuccot, az AF-ben. Nem tudom, miért alakult végül úgy, hogy ott vesézzük, de ott vesézzük...
Dátum: 2010.10.27. 21:44:36
No jó, akkor ezt kiveséztük, majd a JV/Miklós eldönti. Én mindenesetre vettem újabb két ilyen térkifordító italt.
Dátum: 2010.10.27. 20:56:36
Még annyi, hogy én Landragór óta ezt nyomom, és nagyon látványos. És látványosab lesz egy hét múlva, amikor az lesz a feltűnő, hogy hirtelen levadásztam 1000 CSP-t, amit csak tulajdonságokra fogok költeni, és utána megint EH-zi fogok, és napi 3-4 szakértelempontot tolok. Most még nem feltűnő, de ez durva lesz, ha én innentől fogva ezt tudom csinálni... Landragór után az 5 italomra azt gondoltam, hogy jó, egy picit megerősödöm, mert észrevettem egy kis taktikázást. De innentől kezdve kötelező lesz ezt csinálnia mindenkinek, mert A is, meg B is, meg C is csinálja...

Szerintem ez a hibás. Ja, és akinek nincs annyi ideje (vagy nem tolja munkahelyén a második monitoron), az meg aztán még inkább lemarad... Szóval na, sok sebből vérzik ez a dolog a vélemény szerint.
Dátum: 2010.10.27. 20:51:37
Nem, Birka, alapvetően jók a számaid. Lehet, hogy akkor csak nekem táp, de én
- ha támadok akkor 99%-át nyerem
- soha nem dobtam el még kalandot
- 4 hónapja nem vettem kristálypontot adó italt
- nekem már nincsenek olyan LGY-s tárgyak, amiket meg kell vennem, minden megvan
- nem mondom, hogy nem lassított egy picikét a küldetések teljesítésével, de közel sem annyit, amennyit nem tudok röhögve kompenzálni az EH-s portyából. Ugyanis: 15 kritvari, 60 kritütés, 12 szintlépés, 7 térkapus tárgy, 2 hét alatt 2 állat sajtolása (igen, ez feltételezi, hogy mindegyik állatnak 10 TP-s tárgyat adtam --> már vannak 30. szintű sajtolásra váró állataim, de a hátralévő 3 napot már féllábon is), és a CSP töltődés közben csak megcsináltam egy 15 kalnados küldetést is...


Szóval, ezzel csak rávilágítottál arra, Birka, hogy engem iszonyúan tápol (85. szint, HT-s szövetségbe tartozó, erősen optimalizált, de jól is portyázó karaktert), míg olyat, aki nem ilyen, azt valóban nem tudja tápolni ennyire. Magyarul: nyílik az olló... Szerintem ez senkinek sem lehet cél...

Szerintem az nem lehet cél, hogy engem - aki elég erős vagyok - ez az idők végezetéig tápoljon.
Dátum: 2010.10.27. 20:17:50
Annyira vicces mindenki, igaza van pár oldallal korábbról valakinek, tiszta standup. Én a monitoromra tekintve vigyorgok a hozzászólásokon.
Dátum: 2010.10.27. 20:12:08
Nehogy félreérthető legyen: én Landragór harmadik köréig csak legyezgettem a sárkányt, mikor jött a harmadik kör, egy nap alatt kapcsoltam, hogy ilyen ital nagyon nagy táp, és a végére sikerült kiütnöm öt darabot.

Még egyszer hangsúlyozom, mielőtt félreértetek: ezt nem tartom játékmenet-borításnak, hanem kis fűszernek, amit ha valaki megpróbál optimalizálva használni, akkor okos játékkal egy kis előnyre tesz szert.

Azt sem tartom bajnak, hogy most mindenki előtt megnyílik ez a lehetőség. Ez jó!

Csak attól intem óva a JV-t, hogy nehogy meggondolatlanul olyat tegyen, ami a játék hosszútávú fenntartására negatív hatással van. Véleményem szerint hosszútávon már a szinten maradáshoz is arra lesz szükség, hogy az ember ezt a taktikát kövesse.
Dátum: 2010.10.27. 20:07:06
És két hét alatt nem megy fel a CSP maxra.

Én ugyanis pont ezt csinálom most. Landragórnak vége volt, közel 0 CSP-vel fejeztem be, mert ki akartam szedni öt italt, ki is jött. Megittam az elsőt, azóta össz. 80-at vadásztam a kaland-küldetés miatt. És még mindig csak 670 CSP-nél tartok. De csak az 55-ös EH-val (és 55-ös KA-val) baromi sokat húztam a szakértelmeimen. És amíg felmegy 800-ra a CSP-m addig lazán 20-30 kalandot megcsináltam. Utána meg kb. 3-4 nap alatt el fogok vadászni 900-1000 CSP-t, és megint egy halom kalandot megcsinálok közben. Nem vagyok jó számolásban, de már most látom, hogy iszonyúan táp ez a cucc.

Egészen addig nem zavart, amíg csak azok kaptak limitált mennyiségű ilyen italt, akik beleugrottak a Landragór mókába, erőforrást nem kímélve nyomták, és szereztek néhány ilyen italt, amit okosan kihasználva kis előnyt tudnak szerezni.

Na most, mindenki értse: nem azt mondom, hogy más ne tápolhasson, csak én, akinek van 5 ilyen italja. Tápoljon mindenki! Én csak azt mondom, hogy ebből olyan baromi nagy táp lesz, hogy fél év múlva már a Miklós is rá fog jönni, hogy ez így el lett szúrva, borítja a játék struktúráját.

Hogy miért is? Mert én amíg simán csak VF-eztem, addig is portyáztam. A portyáimhoz szinte kizárólag TP-t kaptam, LE-t elvétve. Most meg ugyanúgy VF-fel vadászom, és ugyanúgy megkapom a PP-k után a TP-t, de most már sok-sok LE-t is kapok mellé. És ez így durva. Az az effektus lesz, pontosan azt a lavinát indítja be, hogy _kötelező lesz_ térkifordítóval nyomni, ha valaki a lépést tartani akarja. Ez pedig így káros, szerintem. Pontosan az az effektus, ami volt a láthatatlan vadászattal.
Dátum: 2010.10.27. 18:28:19
Sztázisban vadászásról: kevés olyan van, aki baromira erős, de mégis több a bukott portyája...

Típus: relikvia; Szint: 20
Ha láthatatlanul vadászol, és portyavereségeid száma nagyobb, mint győzelmeid száma, ugyanakkora esélyed lesz állatot elfogni, mintha nem láthatatlanul vadásznál.
Dátum: 2010.10.27. 18:10:55
Miklós,

Hiba betenni a térkifordító italt a Lélekkufárhoz.
Egy szövetségi társam (Eliteninja) leírta belső fórumban pontosan, nem az én ötletem (jóllehet elsőre is ez ugrott be nekem), de ide is leírom.

Azért nem jó ötlet berakni a térkifordító italt, mert kötelező taktikává teszi a térkifordító ital használatát (kötelező taktikává teszi az EH és a VF váltogatását), és ezzel ugyanúgy nő a szakadék azok között, akik csinálják és azok között, akik nem. Kb. fél év múlva majd nerfelni kell megint. Holott ha most csak azoknak lenne, akik Landragóroztak aktívan, és utána elfogy, akkor az egyszeri, valamit-valamiért alapon ment, és nem húzza szét a különbségeket.

Szerintem ezt sürgősen gondold át-gondoljátok át a JV-kkel...
Dátum: 2010.10.11. 13:33:38
Nos, megittam a térkifordítót, megjelent az EH úgy, mintha arra raktam volna a +5-öt...
Dátum: 2010.10.11. 13:21:59
Megkérdeztem Baratyot a térkifordítóval kapcsolatban:

*********************
Szia Baraty,

Senki nem tudja, ezért én megkérdem, és aztán kihirdetem, ha írsz róla egy választ, hogy aszondja, hogy pontosan hogy működik a térkifordító ital?
Azt értem, hogy végleges a hatása, és ha az embernek 33-as a VF-e, akkor 33-as lesz az EH-ja, stb. Na, most nekem a VF-em 55-ös. Ha átfordítom magam, akkor 50-es lesz az EH-m? A VF-em azért 55-ös, mert ráraktam a fertőzés leküzdése során 10 szintenként rárakható "+5 lehetőséget", és utána fel is fejlesztettem 55-re. Az EH-ra nem tudtam még ilyet rakni. Ha átfordítom, akkor 55-ös lesz az EH-m, vagy csak az elérhető maximum, vagyis 50-es?

És ha mondjuk 50-es lesz csak, utána rá tudom rakni a +5-öt (merthogy van még egy lehetőségem direkt erre a célra talonban), és felfejlesztem 55-re, majd egy itallal visszaváltok VF-re, akkor az már 55 lesz, nem? És ha utána megint EH-ra, akkor már a program érzékeli, hogy rajta van a +5 lehetőség, így akkor már 55-ös lesz?

Hú, nem tudom, világos-e, de nem mindegy, hogy hogyan történik pontosan az ital hatása, ezért kérdem...

Köszönöm

LXXXVIII. Silex'en thour (V1, Tyrant, #16829)

*********************
Hali!

Úgy működik, hogyha valamire ráraktad már a +5-öt, akkor az is
átváltódik. Tehát pl 55-ös EH-ból lesz 55-ös VF, és a +5 is átkerül a VF-re.

Baraty

*********************
Dátum: 2010.10.08. 15:34:50
Az utóbbi időben nem volt időm nagyfórumot olvasni, ezért ne haragudjatok, ha olyat kérdezek, amit tudnom kellene, de le tudná valaki írni, hogy pontosan hogy működik a térkifordító ital? Azt értem, hogy végleges a hatása, de nekem a VF-em 55-ös. Ha átfordítom magam, akkor 50-es lesz az EH-m?
Pedig van még egy lehetőségem valamelyik szakértelmemre "+5 lehetőséget" rakni, de nem tudom előre ráraskni az EH-ra, mert nincs is a listában...
Dátum: 2010.09.22. 22:33:36
Köszönöm, Baraty!