Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Failure

Oldal: 123
Dátum: 2009.05.04. 23:47:37
oké, lehet, hogy ezt az epikus kérdést túlmisztifikálom, én ehhez még kvázi alacsony szintű vagyok, csak abból tudok kiindulni, amit látok, tapasztalok.

A lényeg úgysem az, hogy hogyan kergeti magát 15% alá, hanem hogy megteszi, mert teheti, és hogyne tenné, a helyében én is ezt tenném, csak így az egész játék kettészakad... van egy pont, ahonnan ez egy bújócskás vadászós játék, ahol igazából felmerül a kérdés, hogy miről szól a játék?

15% alatt vadászok, ezt a LÉ-t elköltöm, maxolom belőle a szakikat, hogy még több LÉ-t vadásszak... igazából TÖ-re nem is tudom, van-e értelme egy pont felett fejleszteni, hiszen úgysem jövök ki 15% alól... hát minek az? A TÖ mondjon le! Háborúzni nem kifizetődő, portyázni nincs kire, de ha lenne is, LÉ nincs nála, tehát akkor marad az, hogy vadászunk... amit a vadászaton megkeresek, azt meg majd valamire elverem... hogy mire, az mindegy, úgysincs semmi konkrét cél, tulajdonképp magáért a vadászatért játszunk, mert vadászni jó!
Dátum: 2009.05.04. 22:03:17
nem mondtam én, hogy nehéz... nem nehéz, persze. De az epikus a legegyszerűbb és legveszélytelenebb módja, amin veszteni nem tudsz semmit, maximum profitálsz. Azért ezt vitatni kb olyan lenne, mint azt bizonygatni, hogy a föld meg bizony, banán alakú.

mert hát, epikussal leveretem magam, lássuk:

hátrányok:
- épp egy sem jut eszembe

előnyök:
- sok kicsi sokra megy alapon kincspont


térkapus szörnnyel leveretni magam:

hátrányok:
- térkapu pontba kerül, amiből korlátozott mennyiség áll rendelkezésre, ezért azért jó volna nyerni is, mert akkor jön LÉ, igaz, aránytalan mennyiségű TP is

előnyök:
- semmi, azon kívül, hogy le leszek verve. Esetleg LÉ, még esetlegebb tárgy, ha véletlenül nyerek, de hát leveretni csak nem full harci díszben mész


leveretni magam valaki mással:

hátrányok:
- LÉ-t vihet el tőlem (na persze, ha van nálam)
- ha véletlenül nyerek TP

előnyök:
- le leszel verve.


Azt hiszem, egyedül az epikus az, ahol kvázi büntetlenül és kockázatmentesen gyalázhatod magad 15% alá, nemde?
Dátum: 2009.05.04. 21:57:25
a 15%-al nem az a probléma, hogy megvédi a szerencsétlent, akit agyonvernek, hanem az "abuse", a szándékos félrealkalmazás, de hát a szándékot nem lehet büntetni, csak valamilyen kollektív megoldást lehet kiötölni, amivel feloldható az önellentmondás, amit ez a szabály jelent a rendszerben. Röviden. A kérdés csak az, hogy mi lehetne elfogadható megoldás, én erre próbáltam szőrmentén pár nyilván csiszolatlan, ad hoc ötlettel előállni.
Dátum: 2009.05.04. 21:49:54
Mortimer, azért abban szerintem meg tudunk egyezni, hogy meglehetősen kevés szövetség érintett abban a "problémában" hogy ki van fogyva az epikusokból.
Tehát, attól, hogy esetedben ez a helyzet, ez nem oldozza fel az epikust problémaforrás mivolta alól, és én továbbra is bátran gondolom, hogy a szövetségek 99%-ban az epikus igenis a leveretés Mekkája.
Dátum: 2009.05.04. 21:35:38
Ez az egész 15%-olás azoknak kedvez, akik egész nap gép előtt gubbasztanak. És nyilván mindenki erőlteti, aki teheti, mert senki sem szeret az áldozat szerepében tetszelegni.

Nyilván mindenki a nála magasabb szintűek elől bújkál főleg, mert nem elég, hogy magas szinten 5-6 szintet tudnak ütni lefelé a népek, de mindemellé a magasabb szintről lefelé ütő még bónuszokat is kap... oké, Miklós kifejtette azon nézetét, hogy legalább ennyi előnye legyen már egy szinthuszárnak. Oké, hát ez egy vélemény, még ha egyet nem is tud vele érteni az ember, mer a szinthuszár lesz szívese a szintjeit használni arra, hogy fejlődik... Mindegy.

Minden ilyen fejleszdd az egészségedet, védelem itala, és egyéb furfangosság a valódi probléma kerülgetése, ami viszont sajnos véleményem szerint nem határolható ennyire jól körbe, mint ahogy a többség rámutat egyetlen dologra, hogy "na, emiatt van ez az egész!".

Nyilván a lehetetlent szeretné kérni az ember, de én úgy gondolom, a játék önmaga paródiájává válik ezzel a 15%-olásos históriával.
Érteni vélem az elvet, hogy eredeti szándék szerint a 15% attól volna hivatott megvédeni a karaktert, hogy amikor már lerotálták, utána is 5 percenként fejbevágják, 3 HP-ról már egy varázslattal a másvilágra küldjék, óóó yeah, az kivégzés is, és gyakorlatilag ezzel egy végtelen ciklusba kerül az illető, amiből nincs kiút: hiába vadászik, hiába csinál bármit, 5 percenként viszik tőle, amit összeszed.

De az eredeti szándéktól elég messze van az, hogy a játékosok 99%-a ezt a 15% alatti állapotot mesterségesen tartja fenn a játéktechnikai lehetőségek maximális kihasználásával: hopp, kijöttem 15%-ból, akkor kisgatyában rárohanok az epikusra, a legjobb leverőgép, tiszta vicc, még kincspontot is termel a drága, zutty, oké, le vagyok verve nullára, "ÉP-s cuccba át", ezaz, van három és fél óra nyugodt vadászatom...

Nonszensznek gondolom.

Szerintem azért a megoldás nem lehetetlen, bár kétségtelen, hogy olyan megoldást találni, ami mindenkinek tetszene, képtelenség. Nade a jelenlegi állapot se tetszik a gárda egyik felének, úgyhogy nem lehet ez szent tehén.

A 15%-ot eltörölni nyilván nem lehet, a fent is vázolt, egyébként érthető ellehetetlenülés miatt.

- De, el lehet például tolni valamerre
- Vagy, lehet azt mondani, hogy 15% alatt is üthető az ember, de maximum kétóránként egyszer... akkor alattamaradni sem életbiztosítás. Ha ez kevés, akkor óránként egyszer.
- maradhat úgy üthető 15% alatt, hogy csak ÉP-t vernek le róla, LÉ nem vihető... Ebben az esetben elvileg a támadónak például értelmet nyerne a kémgömb rendszeres használata, mert 15% alatt kimondottan nem akarja ütni, hiszen csak visszaveri, rabolni nem tud, TP meg jön... (ez persze új problémákat vetne fel, mert innentől akkor jön az, hogy a különböző hordájú "társszövetségek" egymást fogják egész nap 15% alá verni, és alatta tartani, hogy más ne tudja megütni őket, bár lehet, hogy meg is érdemlik ezt a plusz TP pumpát, ha ebbe belemennek)


Lehet, hogy az egész 15%-os történethez nem kell hozzányúlni, amennyiben sikerül kitalálni valamit arra, hogy az emberek ne bírják az epikust leverő lénynek használni.

Erre is lennének ötleteim, ami persze senkinem sem tetszene, nyilván mert működne:

- aki epikus csatában vesz részt, és ettől számított x időn belül (teszem azt 24 óra) az aktuális epikus lény nem halálozik el, annak szint*500 (vagy tudom is én mennyi) LÉ levonás, akár minuszba is. Drasztikus, de működne: szórakozásból onnantól senki sem ütne epikust, kizárólag valós epikusverés alkalmával, és kiváló motiváció lenne a megkezdett epikus hősies befejezésére.
Játéktechnikai zanza is köríthető mellé, ebben biztos vagyok.
(ha az egyéntől való levonás, illetve a minusz lehetősége túl drasztikusnak fest, akkor lehet kollektív büntetés: bárki megüti az epikust, és nem halálozik el onnantól x időn belül, akkor a szövetség lélekkútjából von le mondjuk egy lélekkút 25%-nyit, akár minuszba is. Ezzel az a baj, nagy szövetségek, ahol minden felépült már, elbírnák, tehát csak a kicsiket sújtaná... az meg nem fair, ha nem egyforma súllyal esik latba mindenhol. Saját LÉ-t mindenki jobban sajnál, mint a közösét, bár a közös miatt meg aggódhatna a népharagtól, ha valaki epikust üt önös céllal)
Mindkét megoldás normalizálná a "epikuson leveretem magam" urak kincspont termelését is.

Ha ez nem tetszik, tessék kitalálni mást. Szerintem a probléma legyegyszerűbben az "epikussal agyonveretem" magam valamilyen kiküszöbölésével szüntethető meg, mert onnantól csak a többiek, illetve térkapus lények verhetik le az embert: ha más ver le nem jó, vihet tőlem, a térkapu pont meg mégiscsak érték, azt jobban meggondolná erre áldozni a nép, mint a nulla költséggel járó epikusos veretést.
az a baj ezzel a gondolatmenettel, hogy milyen elvi alapon szabályozza a játék, hogy te mennyit építs?
Végiggondoltad te ezt?
Mert az építés után az ember kincspontot is kap. Ha ott mindenki csak a limit szerinti mennyiséget szerezheti, akkor a licit kb értelmetlenné válik.

Egy építő karaktereket nem futtató szövetségben az építésnem ez az egyik legjobb ösztönzője.

A másik, hogy ha teret engedünk annak a gondolatnak, hogy ne lehessen akármennyit építeni, akkor mindjárt megjelennek azok, akik az fáj, hogy őket túl sokan ütik, mindjárt kéne egy jó szabály arra is, hogy fogjuk vissza a portyát, és így tovább, és így tovább.
És akkor a végén kapunk egy nagyon frankó, nagyon jól szabályozott tamagocsit, ahol gyakorlatilag semmit nem tudsz a saját fejed után csinálni, mindenkinek lesz jóféle egyenkaraktere, egyenstattal, egyenlehetőségekkel.

A szélsőségeket nem hiszem, hogy szabályokkal meg lehet fogni.
Korlátozod az építést? Akkor majd nem egy építő karaktert fog futtatni, hanem 5-öt. Tessék. Kész is. Probléma megoldva.

Aki tisztességtelen eszközökhöz nyúl, az mindenképp megtalálja a módját.

Ami persze sajnálatos, én épp itt jegyeztem meg, hogy a legutóbbi bajnokin olyan mögött lettem második, akit azóta zároltak. Nekem sem esik jól, de hát ez van. Mindenesetre jó látni, hogy megkapta, amit érdemel.

Az a baj, hogy a tisztességtelen eszközök használóit nehéz tetten érni, arról nem beszélve, hogy Miklósék helyzete ebből a szempontból olyan, mint egy spamszűrő: lehet sok gyanús elem, de inkább férjen át a szűrőn tíz link alak, minthogy egy olyan is fennakadjon, akinek nem kéne.
Tisztelet!

Meglehetősen bosszantó, hogy legutóbbi viadalon olyantól kaptam ki, akit azóta már zároltak.
Nem kellene az ilyen karakterektől visszavenni a medált, és a második helyezettnek odaítélni, posztumusz?

Bocsánat, ha esetleg esett már erről szó, hosszú a topic, nem győztem még végigrágni.

Természetesen, nem gondoltam még ezt végig, ha akár elvi, akár gyakorlati (akár morális) akadálya van, az más.
És persze, természetesen azért szájalok, mert érintett volnék.
Dátum: 2009.04.18. 14:23:08
Idézet: Birka - 2009.03.17. 16:39:09
Hmm Kocos igazad van, így tényleg macerás megemelni a szintenkéni hp értéket, és 1 felé se érdemes növelni a skillt, mert tuti nem ad annyit Le bonust, mint ez erer szakosodott skill!
Namost 3-5k maxoknál még egy 500-on bekattanó kivégzés is kabaré, de már 16. szinten (20-as egészséggel 690 max) egy 150-nél bekattanó kivégzés is használhatatlan Különösen hogy nincs csata közbeni instant halál se tőle!

Azaz dupla upgraddel lehet helyrerázni a skillt csak A csata 2 elllenfelének szakikülönbsége számítson, valamint szakikülönbségek*nyertes szintje legyen a "bekattanás" korlátja, úgy talán ér valamit...

50. szinten 40-es különbség esetén is csak 2000hp ami azon a szinten jó ha 20-25% tipjeim szerint.



Ne már...
Mi az, hogy kabaré? Mert a csávók jellemzően max ÉP-vel rohangálnak, mi?
Nem tudom, te melyik játékkal játszol, de ha kicsit körbenézel, akkor:
- alacsony szinten azért van kevés ÉP-jük, mert portyázzák őket, mint a gép
- magasabb szinten meg magukat tartják 15% alatt

Namost, akkor kit, és hol érdekel a szaki szempontjából bárkinek is a max ÉP-je?
Persze, értem én, hogy te egy olyan szakértelmet szeretnél, hogy mindig mindenkit kivégezzél. Remélem neked fejlesztenek egy olyan szakértelmet, aminek "extraüberkivégzés" lesz a neve, és csak te fejlesztheted, és elég 1-esre, mert mindig mindenkit kivégzel vele.

Én speciel minden harmadik portyaáldozatot kivégzek, pedig csak 10-es a kivégzésem. Na most akkor? Oké, még csak 18. szintnél járok.

Egyébként, van olyan főszabály, hogy minden szakértelem meg kell hogy őrizze a használhatóságát az idők végezetéig? Nincs? Hát akkor a kivégzés egy olyan szakértelem, hogy alacsony szinten könnyebb használni, magasabb szinten meg nehezebb.

Viszont megjegyezném, hogy ad %-os bónuszt a hozott lére... és emellett nincs felső korlát a fejlesztésében. Ehhez mit szólsz? Szerintem ez elég táp. Ha van egy maxolt kreatívod, ezt még mindig addig húzod, amíg jól esik.
Dátum: 2009.04.18. 14:04:45
Szerintem semmi baj a sima egyenes kieséses rendszerrel, és az sem baj, ha így néha "irreális" eredmények születnek. Ez nyilván csak azoknak fáj, akik matematikailag valódi esélyesei a bajnokinak... de ha a bajnoki arról szólna, hogy akinek a legmagasabbak a statjai, az lesz a bajnok, akkor nem is kellene csatákat szimulálni, hanem a jelentkezők közül a legmagasabb TÖ/szaki arányúnak oda lehet dobni a medált, hogy legyen vele boldog, és kész. A viadalban pont az a szép, hogy néha nyerhet olyan is, aki egyébként kevéssé esélyes, kap egy medált, és még némi bónuszt is hozzá.
Annak semmi értelme, hogy több körössé, meg csoportselejtezőssé varászolódjék a dolog, mert ez csak azt betonozná be, hogy kizárólag a matematikai esélyesek nyerjenek, ami megintcsak az eddigi bajnokok bebetonozását szolgálja. Ami persze nem baj, csak azon tessék gondolkodni, hogy akkor minek nevezzen a többiek? Hol az izgalom?
Oldal: 123